Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) #16820480 válasza holozis_HUN (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tudom, hogy vannak más termékeik is, én éltem kint pár évet, és sokat vásároltam a webshopjukból. Már amikor éppen volt készlet, mert ez ugye nem az erősségük :D

Az, hogy mennyire ismert, hát elsősorban a B-közép fanboyokra támaszkodnak, akik a fórumokon tolják őket, de tényleg nem költenek marketingre. Ez egy szintig elég, de tényleges tömegeket megérinteni lehet, hogy több kell.

Kinsiinoo: Aha, saját processzort. Az kb egy átnevezett alap ARM terv, ahogy a Kirins is kezdte annak idején nagyjából. Majd pár év múlva, ha beleöltek egy valag pénzt, akkor talán lehet sajátnak nevezni. Az első Apple SoC is kb csak egy alap ARM volt, amiből 1-2 funkciót kivettek, nekik is évek kellettek, hogy valamit alkossanak vele.
Nem tudom hányszor írjam le, hogy használtam több terméküket is. Volt Mi5, MiPad, MiPad2, az a színváltós lámpa, router, több fülhallgatójuk, meg még nem is emlékszem, hogy mi más. Most is itt van egy Redmi mellettem. De kérlek magyarázd már el, hogy nem ismerem őket :U

A custom romok meg tök jók, csak amennyire én tapasztaltam, még a gyári rendszer sem elég stabil, a forrásából épített egyebek meg még kevésbé megbízhatók szoktak lenni. Nagyon sokáig vártam például Mi5-ön a Lineage-re, de hónapok alatt sem tudták összerakni, mert nem ment a kiadott kernel forráskód, amíg valamelyik dev rájött, hogy másik Android verzióhoz való, és nem lehet használni. Éljen a jól dokumentált és időszerű forráskód kiadás. Ja és persze ez ugye MIUI7 és Android 6.x alá volt, aztán amikor kijött a MIUI8 rá, akkor eleve cseszhették a kiadott forrást.

Az meg szerintem nem olyan nagy siker, hogy a 7 év alatt stagnáltak az eladások nem is keveset, folyamatos gyártókapacitás problémáik vannak mai napig, nincs pénztartalék, amiből terjeszkedhetnének, és kizuhantak úgy 2 éve a top 5-ből is, ahova most éppen sikerült visszamászni egy pénzügyi jelentés alapján. Ha már sikersztori, akkor inkább a Huawei érdemli meg. Pár éve nem vették nagyon komolyan a telefonos piacot, csak gagyibb OEM-ként voltak jelen, aztán egy döntés alapján nekiálltak fejlődni, és simán elérik az újabb és újabb kitűzött céljaikat, például már zsinórban második éve van meg az éves 100 millió feletti eladott mobil, és még mindig bővül, fejlődik a cég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.