Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) Dany007


Dany007
veterán

Bizony infosból is telített a piac.
Az egész info pálya megváltozott az elmúlt 10-15 évben.
Ahogy figyelgetem az állásinterjúkat a legtöbb infos állás kimerül a programozásban. Nem az összes, csak a legtöbb.
Sokszor a grafikusi munkához is megkövetelik a php-t meg java-t meg hasonló gusztustalan programozási nyelveket :) utáltam mindig is programozást... :U
Szal ahogy én látom ezek most és már pár éve a legkeretesebbek.

Régen ugye még a rendszergazda is jó volt... Volt mindenhol... Ma már a legtöbb cégnél ami mondjuk 50-80 gép alatti hálózat külsős céget alkalmaznak, és csak akkor hívják ha gond van. Nálunk is így van, keresnek is kemény 85-90 ezret havonta... Közben saját kocsival futkoznak a cégek között, ahova épp kell.
Szal szerintem álltalános tudással egy ilyennek lehet elmenni. Azt kész. Már nem elég egy Nt-t, linuxot ismerni ahhoz, hogy az embernek zsíros állása legyen. Már cégek szakosodnak az ilyen rendszergazdai munkákra és az ő embereik futkoznak ki.
Muszáj valamire specializálódni. Legyen az Cisco, vagy programozás, vagy hasonló.

A jogász rész hasonló, de szerintem még rosszabb. 1-2 éve olvastam egy felmérést. Amiből az derül ki, hogy az adott évben (tehát 2-3 évvel ezelőtt) 2x annyi volt a jogászhallgató, mint amennyi betöltetlen állás volt az egész országban. Ergo a felének vagy mázlija lesz / van, vagy alapból munkanélküli, akármilyen jól is hangzik az h jogász diploma.

Na a marketing meg überel mindent. Az az igazi sláger. Amolyan ha már semmire se vesznek fel akkor megyek marketingesnek :D Na ja... kb annyit is ér. Kevés az igazi jó marketinges, és kevés az olyan hely ahol ezt ki is tudják használni. Ez is inkább csak a jólhangzik kategória.
Nálunk is volt a cégnél 2 diplomás marketinges :D kemény 90 ezerért havonta... :) de kb egy titkárnő munkáját végezte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.