Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mrlt


mrlt
tag

Nekem B470-em van ugyanezzel a konfiggal, az usb nálam is szorult kicsit de hamar bejáratódott. Imádom a gépet, egyetlen bajom a kijelző körüli fényes műanyag rész, ami már attól is karcolódik ha csak ránézek, lehetett volna ott is csíkos matt burkolat.

Go Pack Go!

(#2) HXY


HXY
addikt

Nem az eSata / USB combo port szorul?

Mert nekem abba nehéz bedugnom az USB-t,
de a kihúzáshoz már kis túlzással minden erőmre szükségem van.

Itt a képen a 3 számú:

[ Szerkesztve ]

(#3) mrlt válasza HXY (#2) üzenetére


mrlt
tag

Az még mindig szorul, de így abba inkább nem dugok usb-t, e-satás cuccom meg nincs.

Go Pack Go!

(#4) HXY válasza mrlt (#3) üzenetére


HXY
addikt

Nekem sincs semmi esata-m.
De az E320-on bal oldalt 2 USB, jobb oldalt meg csak egy esata/usb combo van.

Valakinek nincs tapasztalata az esata/usb-vel? Az is befog járatódni?

(#5) Tanisz válasza HXY (#4) üzenetére


Tanisz
senior tag

Igaz nekem nem Lenovom van, hanem Dell, de azon egyáltalán nem szorul az e-sata, használom e-sata-ként is és usb-ként is.

Minden usb-s eszközzel szorul?

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#6) blueMerle válasza HXY (#4) üzenetére


blueMerle
veterán

Nekem egy ilyen Lenovo (ügyfelemé) USB portja gyönyörűen tönkretette a 16GB-os pendriveom :((( :((

Értem én, hogy valemennyire stabilan kell hogy tartson, de egy kicsit sikerült elszabni a mértékét.

[ Szerkesztve ]

(#7) Dark Archon válasza Tanisz (#5) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát ez kb. annyit ért, mint ha azt írták volna, hogy az Opelen szorul a kuplung, erre visszaírtad volna, hogy pedig a te Audidon nem :DDD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#8) HXY


HXY
addikt

Ha a Dell képes normális eSata/USB portot csinálni, akkor a Lenovo-nak ez miért nem megy... :F Egyébként minden USB-s eszközzel szorul.

(#9) Dark Archon válasza HXY (#8) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nehogy elhidd már, hogy a Dell maga csinálja az USB portokat, csak valószínűleg picivel minőségibbet vesznek Kínából, picivel drágábban.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#10) nagysandor88


nagysandor88
tag

E-sata/USB kombó nekem is szorult eleinte(Acer Aspire 5930G).

Az meg hogy minden cikkedben azt írod, hogy teljes kihasználtságon 2-3 órát bír az akksi kicsit félrecezető, ezt max netezés közben bírhatja, de inkább az office felhasználáskor bírnak ezek ennyit.
Nekem egy Timeline 3820TG notim volt 63Wh-ás akkuval. Az bírt integrált gpu-val filmezéssel bírt 4 órát, de ha hajtuttam a dedikált gpu-t, meg mindent, magyarul teljes kihasználtságon ment a gép, akkor max 1,5 óra után kidöglött.
Szóval vagy teszteld le rendesen, vagy ne írj valótlant a cikkbe, főleg úgy, hogy ahogy sejtem reklámok ezek a cikkek.

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#11) HXY válasza Dark Archon (#9) üzenetére


HXY
addikt

Tisztában vagyok vele. :K
A vicc az, amikor egy Samsung notebookba WD vinyót raknak.

(#12) blueMerle válasza nagysandor88 (#10) üzenetére


blueMerle
veterán

Tényleg, ahogy említed, most látom, hogy ott a végén a reklám. :U

Kérdezem a szerzőt, Dr.Byte-ot: ehhez kértél engedélyt a PH stafftól? :F

[ Szerkesztve ]

(#13) nagysandor88 válasza blueMerle (#12) üzenetére


nagysandor88
tag

Valószínüleg kapott, hisz címlapos a cikk, de akkor sem kellene félrevezető adatot tartalmaznia. Valamint, ha reklámként írok tesztet, akkor minimum az olyan szint, mint a PH-s. Ha saját notirol ír az ember, akkor jobban beleférnek a személyes vélemények.

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#14) wody21


wody21
tag

Meglehetősen "szelíd gép", és meglehetősen öhm... "nem tetsző cikk". :(((
mod: Legközelebb majd igyekszem elkerülni az ilyen cikkeket és akkor nem kell a negatív véleményt olvasni...

(#15) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

A balos még tetszene is, de a jobb oldalon nagyon gány a csati kiosztás... rögtön a kezemnél a jack dugaljak? Oké, mikrofon nem kell, mert van a laposban, de a hangkijárattal mi van? :F

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#16) Davs válasza mrlt (#3) üzenetére


Davs
tag

Az USB/eSata az e420-mon is szorul..az elejen nem mertem beleszurni az usb-t, mert azt hittem nem oda valo :D amugy en is kerulom, amennyire tudom

(#17) Dr.Byte válasza nagysandor88 (#10) üzenetére


Dr.Byte
csendes tag

A gép, pontosan 2 óra 46 percet bír internettel és játékkal együtt "performance" módban. Mellesleg, vadonatúj laptopról van szó.

(#18) nagysandor88 válasza Dr.Byte (#17) üzenetére


nagysandor88
tag

A notebookchecken is új gépekről van szó. Ez evidens. Mennyi játék mennyi net? ez a 2 óra 46 perc is egy ilyen semmilyen adat.
Ezt úgy szokás megadni, hogy office felhasználás( megnyitsz egy word vagy excel docot, fényt leveszed, energiatakarék).
Film/net: Elindítasz egy filmet kb közepes vagy full fényerő, energiatakarékos mód.
Teljes terhelés: Játszol.
Ez hogy játszottam egy picit, meg neteztem, meg stb, és 2 óra 46 percet ment ez nem mérés. Mennyit játszottál? 10 perc netán 2 percet, vagy másfél 2 óra, bár utóbbiak után nem hiszen hogy még bekapcsolod a gépet.

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#19) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

A "diagnózis" szó jelentésével egyébként tisztában vagy?
Mert látszólag nem...

Oda valószínűleg "ítélet"-et akartál írni, mert a diagnózis szemantikailag nagyon, de nagyon nem stimmel...

http://en.wikipedia.org/wiki/Diagnosis

Nem fikázásként, abszolút tanító jelleggel...

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#20) Dr.Byte


Dr.Byte
csendes tag

Na jó... :) Hozzászólás kosár következik.: Először azoknak, aki szeretik kihangsúlyozni, hogy ez egy fizetett teszt. Nos, hogy világos legyen elmondom, hogy a tesztek írása, számomra semmilyen anyagi vonzattal nem jár. Ugyanis, nekem marad az öröm, hogy tesztelhetek és a "kiváltság", hogy rövid időközönként kapok újabb és újabb gépeket. A következő lenne az, hogy "Én, félrevezető dolgokat írok". Az előbbiekben megfogalmazott dolgokra hivatkozva: Miért is tenném? Én, csak azt írom le amit tapasztalok, se többet, se kevesebbet. Fenntartom továbbá, hogy az akku. időtartamáról csak akkor írok hosszabb tesztet, ha az valóban lényeges pont ( A következő, meglepetés tesztben az lesz), viszont amíg ebben az árkategóriában, csak 20 - 30 perc a különbség notebook és notebook között addig feleslegesnek tartom. A diagnózis?? Hmmm. Nos, mivel a nevemben benne van a doctor jelzés, ezért ez csak egy szóvicc. :/

U.i.: Az akku.-val kapcsolatos hozzászólást köszi! A következő tesztnél így járok el!

Üdv: Dr.Byte

(#21) Dr.Byte válasza ericssonfan2 (#19) üzenetére


Dr.Byte
csendes tag

Azért, várom a további hozzászólást. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) Graphics válasza Dr.Byte (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jön is, a zsanér tartóssága elsőre milyen?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) zdanee


zdanee
őstag

Lenovo felirattal csak ThinkPad-et vennék (és nem EDGE-t). Ez az a gyártó, ahol tényleg ég és föld a különbség az alsó és felső kategória között.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#24) mrlt


mrlt
tag

Duliee:
Én tavaly november óta használom a B470-et, napi átlag 3-4 szer lecsukom felnyitom.
Kezdetben gyengén le kellett fogni az alját hogy ki tudjam nyitni, de mostanra egy kicsit könnyebb lett és asztalra téve már egy kézzel fel lehet nyitni. Nincs holtjátéka, nem lötyög, bárhol stabilan megáll.

[ Szerkesztve ]

Go Pack Go!

(#25) Radványi válasza Dr.Byte (#20) üzenetére


Radványi
aktív tag

Azzal nincs is semmi baj, hogy csak azt irod le amit tapasztalsz es te is kiemelted a cikk elejen, hogy velemenyed erosen szubjektiv de, ha nem pontosan irod le a tapasztalatodat akkor masok akik csak a te szavaidra hagyatkoznak mert nem volt szerencsejeuk a termekhez az eg vilagon semmilyen kovetkeztetest nem tudnak levonni es hat lassuk be azert megiscsak ez lenne a cel. Maximum talalgathatnak mint fentebb.

Masik: "Fenntartom továbbá, hogy az akku. időtartamáról csak akkor írok hosszabb tesztet, ha az valóban lényeges pont"

Egy mobil termekrol beszeleunk 100 bol 99 embernek az elso 3 kerdes kozott szokott lenni az uzemido. De legalabbis szerintem a legfontosabb jellemzoje egy mobil termeknek hogy mennyit is bir mobil hasznal mellett.

Elismerem nem konnyu jo tesztet csinalni ido turelem kell hozza en meg soha meg se probalkoztam vele pont ezek miatt, de esetleg keszithetnel egy munkatervet legkozelebbre vagy mit tom, hogy szokott ez zajlani :)

(#26) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Az usb majd bekopik, ezen kár kiakadni. Nekem egy E6420-al gyűlt meg a bajom, majdnem kalapács kellett hozzá, hogy elsőre belemenjen a pendrive az egyik portba. Az akksiról tényleg írhatnál legközelebb pontos adatokat. A dedikált gpu-nak én nem nagyon látom értelmét, ha ennyire közel van a teljesítménye a HD3000-hez.

Laci

(#27) Tanisz válasza Dark Archon (#7) üzenetére


Tanisz
senior tag

Igaz, ezt aláírom nem volt annyira informatív jellegű amit írtam:D:D:D
Csak annyit akartam ezzel közölni, hogy nem hiszem hogy a Dell-be sokkal minőségibb e-sata/USB-t raknak (jobbat, szebbet, okosabbat..stb.), bár biztos más gyártótól veszik.Hisz még ha drágább gépet is vesz az ember azon is ott spórolnak ahol tudnak, szerintem :P:D
Inkább arra akartam kitérni, hogy nem lehet, hogy x típusú, körítésű USB-s eszközzel szorul csak és a y-nal pedig nem?! Lehet az a csatlakozó bármilyen e-sata/USB csatlakozóba szorulna.
Szóval, hogy amivel próbálta azzal lehet szorul, de más eszközzel pedig nem tenné, hisz a csatlakozók is eltérnek egy kicsit egymástól vastagság, anyaghasználat..stb.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#28) zz top


zz top
tag

Nagyon sok Lenovo Thinpad-en is szorulnak az USB portok, már évek óta, szériája válogatja.

(#29) Dr.Byte válasza Radványi (#25) üzenetére


Dr.Byte
csendes tag

Köszönöm szépen! Megfogadom. :R

(#30) klambi


klambi
addikt

v370 ;)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#31) lulek válasza nagysandor88 (#18) üzenetére


lulek
csendes tag

Ugyanilyen laptopom van, és filmezéssel, energiatakarékos üzemmódban végig bírta az utat vonatot Budapesttől Hódmezővásárhelyig, ami egy kicsivel (5-10 perccel) több, mint 3 óra.
Ha olyan játékra használom amelyhez elég a "kisebb" videokártya akkor 2-2.5 órát bír szintén energiatakarékos üzemmódban.
A múltkor meg szintén Pest-Vásárhely távon használtam könyv olvasására, csak várnom kellet a csatlakozásra, de akkor már majdnem 3.5 órát bírt.

(#32) lulek válasza lulek (#31) üzenetére


lulek
csendes tag

Ja, és egy combosabb játék futtatásakor 1-1.5 óra alatt lemrül

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.