Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Arról lehet tudni, hogy Mi A1-e mikor jön? Több kolléganőnek is ajánlottam és vett is ilyen telefont...

(#2) Shyciii


Shyciii
veterán

Úgy érzem az Android One -nak nem sok létjogosultsága van. Még most dobják ki az Xiaomi A2-höz a Pie-t? A1 meg sehol, ami szintén vegytiszta Android? Most vagy a Xiaomi szándékosan bojkotálja az Android One-t ezzel is a MIUI-hoz csábítani a usereket (hiszen ott már van Pie-os verzió 1-2 helyen), vagy tényleg az Android One semmivel nem jobb, gyorsabb kiadású, mint a gyártói romok,

(#3) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Lassan terjed. A listához még, hogy a Mexico-i Motorola One-ra is elindult a Pie frissítés.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#4) Mr.Silkó válasza Shyciii (#2) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

"(...) az Android One semmivel nem jobb, gyorsabb kiadású, mint a gyártói romok."

Azért így is messze vannak a gyártói frissítési tempótól, az Android One eszközökön kívül a legtöbb Android Pie-jal rendelkező telefon friss bemutatású és általában csúcs/felső-középkategóriás készülék, szóval nem lehet akkora panasz erre.

[ Szerkesztve ]

(#5) Ricardo válasza Mr.Silkó (#4) üzenetére


Ricardo
félisten

Abban egyetértek a topiktárssal, hogy az Android One készülékeknek illene már megkapniuk a pitét.

(#6) st3v3np3t3r válasza Shyciii (#2) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nagyon valószínű szerintem az utóbbi, plusz közrejátszik az analfabéta tesztelő csapat is, meg a gyártó hozzállása is...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#7) Mr.Silkó válasza Ricardo (#5) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ezt nem vitatom, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy túlzó az a kijelentés, miszerint a One-os készülékek frissítési tempója és hajlandósága a gyártói felületű és/vagy szolgáltatói szoftverrel szerelt mobilok frissítési gyakoriságával vetekszik.

[ Szerkesztve ]

(#8) Shyciii válasza Mr.Silkó (#7) üzenetére


Shyciii
veterán

Pedig jelen pillanatban úgy néz ki. Egy Android One készülék kvázi 90-95%-ban a google pixelekre kiadott google image-ével egyenlő minimális változtatással. Ezt sehogy nem magyarázzák ki, hogy ezen kevés változtatáshoz lassan 3/4 év kell. Közben a Xiaomi Mi Mix 2-esemre a custom romok szerzői mindennapokra alkalmas Pie-t hoztak össze 2 hónap alatt...

[ Szerkesztve ]

(#9) dolphy17 válasza Shyciii (#8) üzenetére


dolphy17
tag

Van létjogosultsága abból a szempontból, hogy a biztonsági frissítések gyakorlatilag azonnal megérkeznek a telefonra ami nem utolsó szempont szerintem. Ettől függetlenül nyilván örülnénk gyorsabb foverzio frissítésnek is.

(#10) atike


atike
nagyúr

...ez aztán a lendület... Jövő év végére meg is lesz a 10%.... De addigra itt lesz az Android10m így aztán meg már a 9-re nem fog senki upgradelni - max aki már majdnem kiadta a saját frissítését. És repeat.

(#11) Mr.Silkó válasza Shyciii (#8) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A costum romokat kár idecitálni, azok nem egyenlőek a gyártói felületekkel, a legtöbb hétköznapi ember pedig nem romolgat, csak használja a telefonját, ne a geek közösségből indulj ki!

Nekem például S9+ van, a Pie pedig jó régóta kint van, mégis csak januárra ígéri a Samsung a végleges Pie-t, arról meg nem is beszélve, hogy az enyém telekomos szoftverrel fut, ergo valamikor tavasz közepére számítok a Pie befutására, ha addig rá nem teszem magam pc segítségével. És ez még egy idei felsőkategóriás telefon. Nyilván a Samsung ebben hagyományosan nem erős, de akkor is beláthatod, hogy a most Pie-ra frissülő középkategóriás Xiaomi így is messze előrébb jár ebben. Az megint más kérdés, hogy hol van a Google jelen gyakorlata az Apple féle "mindenhol és mindenkinek egyszerre érkező" frissítéséhez képest.

Ahogy meg fentebb is írták neked, itt fontos az is, hogy a One-os készülékek hamar kapják a biztonsági frissítéseket is.

[ Szerkesztve ]

(#12) st3v3np3t3r válasza Shyciii (#8) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

a Xiaomi hónapok óta nem képes az alap hibákat kijavítani az A1 rendszerében...Ebből kiindulva nem is kell mást várni tőlük... nekik a fővonal az a MIUI... az Android One csak egy "mostoha gyermek" vagy amolyan "púp a hátukon" dolog... nem lenne rossz telefon az A1 sem, ha normálisan foglalkoznának vele...de sajnos nem... többek között ez az egyik ok amiért lecseréltem...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#13) Shyciii válasza dolphy17 (#9) üzenetére


Shyciii
veterán

dolphy17

MIUI romok is már rég megkapták a biztonsági frissítéseket, szal nincs előbbre az Android One-os változat.

Mr.Silkó
Az biztos, hogy nem egyenlőek, hanem jobbak, és többet is tudnak. És pont ez az. Több funkciót megcsinálnak jóval hamarabb kevesebb fejlesztőkkel. Konkrétan az enyémen 2-3 dolgozik. Ezért mondom, hogy nekem olybá tűnik, hogy a Xiaomi az Android One-t mesterségesen fogja vissza, hogy lejárassa az Android One-t, és így próbálja meg bizonytani a usereknek, hogy a MIUI jobb. Főleg azokután, hogy mennyire beégett azon az ominózus szavazáson...

st3v3np3t3r

Elhiszem. Xiaomi Mi Mix 2-esen a MIUI 9-est sikerült úgy elbaxniuk, hogy hónapokig nem ment jópár program notification-je. MIUI 10-re sikerült megjavítaniuk,bár ott is előkerült azért 3-4 programnál. Nekem viszont ez munkaeszköz is, úgyhogy még a MIUI 9-nél úgy döntöttem, hogy bár alig kezdtem el használni az eszközt, de rögtön bootloader kinyit, root, és irány a custom romok.

(#14) Mr.Silkó válasza Shyciii (#13) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Azt akár el is hiszem, hogy konkrétan a Xiaomi frissítési tematikájával szemben jogosak az érveid (utoljára évekkel ezelőtt használtam Xiaomi telefont – RN3 Pro –, szóval nincs a mai dolgaikkal kapcsolatban akkora tapasztalatom), de itt most elsősorban általánosan az Android One rendszerről volt szó frissítés tekintetében, nem pedig arról, hogy ehhez képest mennyivel bővebb funkcionalitással rendelkeznek a gyártói szoftverek (ami egyébként igaz, csak nem ez volt az alap kiindulási tézis).

[ Szerkesztve ]

(#15) mindhunter


mindhunter
csendes tag

Ideje sincs szerencsétlen Pie-nek elterjedni, közben meg már mindjárt jön az Android 10 :) Agyam megáll, ezt a rohanást a főverzió számozással. Mondjuk sok különbség nincsen a főverziók közt már, szal szerintem irreleváns a számozást nézni.

(#16) nicu71


nicu71
addikt

Nokia 7 plusra is elérhető már pár hete ,illett volna megemliteni/béta programban is részt vett/

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#17) *Mukeey* válasza nicu71 (#16) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Van az vagy 2 hónapja.
Penge is a N7+ vele😎 :C

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#18) Shyciii válasza Mr.Silkó (#14) üzenetére


Shyciii
veterán

Ha újra elolvasod az első írásomat, akkor ott volt a vagy szó.

[ Szerkesztve ]

(#19) haiduo82


haiduo82
aktív tag

Ténylegesen elérhetővé tehetnék már a Mi A2-re. Úgy tudom, hogy eddig csak Indiában és Hollandiában elérhető... :O

"Együtt vagyunk senkik"

(#20) Mr.Silkó válasza Shyciii (#18) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Igen, de ez alapján meg úgy tűnik, hogy csak a Xiaomi szoftveres ténykedése nyomán ítéled meg az Android One program működési sikerességét és létjogosultságát.

(#21) st3v3np3t3r válasza Mr.Silkó (#20) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ezért mondom, hogy nekem olybá tűnik, hogy a Xiaomi az Android One-t mesterségesen fogja vissza, hogy lejárassa az Android One-t, és így próbálja meg bizonytani a usereknek, hogy a MIUI jobb.
Nekem erről inkább az jön le, hogy igaza van... szerintem is hátsó szándékkal ügyködik a Xiaomi az Android One Project terén... Az az érdekes,hogy más gyártók akik szintén részt vesznek az Android One Projectben(pl.Nokia vagy Motorola), miért tudnak nagyon jó időintervallumban kiadni egy updatet, ráadásul javítani a legtöbb jelentett/feltárt hibát... A Xiaomi ezzel a húzásával inkább saját magát járatja le, mint sem az Android One Projectet... Nekem az kicsit gyanús, hogy a Google a hónap elején kiadja az aktuális havi patchet, a Xiaominak meg 3-4hetébe telik átportolni a saját AO-os készülékeire?!... mondjuk a novemberi patch meglepően hamar jött, ha jól emlékszem 10.-e körül, átlag 20-25.-e helyett...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#22) Mr.Silkó válasza st3v3np3t3r (#21) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ezzel továbbra sem vitatkozom, ahogy fentebb is elfogadtam ezt az állítást, én csak azt írtam, hogy csak és kizárólag a Xiaomiból kiindulva nem korrekt megítélni a komplett Android One paletta frissítési "kedvét".

(#23) st3v3np3t3r válasza Mr.Silkó (#22) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

véleményem szerint semmi baj nincs a projectel... garantáltan min.2 évig kötelező havi update, ha a hardver és/vagy a gyártó úgy gondolja akkor tovább... a frissítési terv No.1 a mostani gyártók frissítési politikájához képest...csak van eddig gyártó aki a végsőkig kihúzza azt amit a leghamarabb kéne...ezt már a legelején, az android indulásakor is már így kellett volna... amíg a hardver bírja addig kötelezni a frissítést... marketing ide vagy oda... érdekes,az alma miért tudja ezt így csinálni?! amíg a hardver elég,addig frissítik...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#24) ghiottone válasza st3v3np3t3r (#23) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem védem az almát, de ott 1 gyártó saját rendszerrel - nekik ilyen szempontból könnyebb, de ehhez képest a Google se nagyon támogatja tovább a saját készülékeit, mint 3 év. A kiadott főverzió után még 2 főverzió van és vége. Egy kivétel volt csak ez alól a Nexus Player, ami 5.0-val kezdett és 8.0-n fejezte be pályafutását.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#25) Mr.Silkó válasza st3v3np3t3r (#23) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ezzel maximálisan egyet tudok érteni, így kéne ennek működnie. :K

(#26) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Nem nagyon ertem a cikket. Tehat most tapsoljuk meg az Android One programban resztvevo keszulekeket, hogy sikerult elinditani a frissitest egy laza 5 honappal a Pie megjelenese utan ? Az am a nagy dicsoseg. Kibaszott nagy vicc ez az android one amugy...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#27) nicu71 válasza -Skylake- (#26) üzenetére


nicu71
addikt

kezdem én is belátni ,rohadtul nem veszik komolyan ...

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#28) fidjevo


fidjevo
csendes tag

Hát ez egy kicsit ironikus mondat volt. Nem tudom leesik-e valakinek. "Van még ideje a gyártóknak, hogy az Oreo lassú elterjedését lepipálják."

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.