Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) Upo válasza Potrien (#3540) üzenetére


Upo
addikt

Hogy gondoltad? Zárt bootloaderes a készülék, twrp-t nem tudsz rátenni, és eustockos rommal nem is lehet unlockolni. Rootolás után esetleg lehet dd mentést csinálni partíciókról, csak kérdés hogy a system-en kívül mi az ami más mint a gyári romokon, illetve merném-e ezeket visszaírni menet közben, mountolt partícióval. Az ilyent recovery alól szoktam csinálni, de ugye a zárt bootloader miatt nincs twrp.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#3552) Maximum1 válasza Viktor0610 (#3550) üzenetére


Maximum1
őstag

Nekem nem megy fel, hibaüzenettel elszáll.
m5 checksum ha jól láttam, rossz a feltöltés, gondolom majd javítják.
Egyébként ha így próbálod frissíteni akkor a TWRP-t fogja indítani.
Délután még ránézek...

(#3553) Viktor0610 válasza Maximum1 (#3552) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Maximum1:
Megpróbáltam a teljes ROM-ot letölteni, majd azzal frissíteni, azóta nem kapcsol be a kütyü. :( Mármint bootloop. :W
Még küzdöm vele...

hevizms:
Itt a válasz a kérdésedre, miért jó, ha csak bebootolok a TWRP-be. Bebootolok TWRP-be, lefuttatom a SuperSU-t, majd visszaállítom a gyári recoveryt. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3554) trebrona válasza Viktor0610 (#3550) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ezeket a frissítéseket csak simán feldobod, és kész. Nem kell semmi wipe.
Wipe dalvik cache azért sosem árt. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3555) Logitech válasza Viktor0610 (#3550) üzenetére


Logitech
aktív tag

A Gubacsi dűlő nálad valós? Mert nekem Rákospalotán is ezt írja mindig, melóhelyen Terézvárost jól mutatja.

(#3556) Viktor0610 válasza Logitech (#3555) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem valós. :)
De a G4 is ezt mutatta, szóval nem a kütyü hibája. :D

Ja, a bootloop MiFlash+ a legfrissebb dev. ROM-mal javítva. :)
(Azóta volt még egy bootloop, de már azonnal indítottam is a MiFlash progit :D )

Root egyelőre nincs, azzal még küzdöm. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3557) Maximum1 válasza Viktor0610 (#3556) üzenetére


Maximum1
őstag

Olvastam valahol egy ilyet:
"Very important Pro Tip:
except - you must toggle on
Developer Options -> Enable OEM Unlock
in order to prevent bootloop after flashing permenantly"

Lehet be kéne pipálni?

Eddig nekem is Gubacsdűlőt írtak a romok, de az EU Dev rom már Herminamezőt ír, azt még nem néztem hogy ha mozgok változik e.

Közben rájöttem a hibámra, a TWRP-t akartam felnyomni mint frissítést.
Elvileg az egész romot fel kell tennem, nem lehet külön feltenni a frissítést?

[ Szerkesztve ]

(#3558) Upo válasza Maximum1 (#3557) üzenetére


Upo
addikt

Ha valaki csinál belőle recoveryből telepíthető csomagot akkor lehet. A zip-ben levő .img-t fastbootból is lehet flashelni, vagy rootolt telefonon pl. Rashr szoftverrel.

(#3556) Viktor0610: Hogyhogy nincs root? Developer romban bekapcsolható nem?

Ha meg van twrp, akkor [link], és fölrakod. Ez kiüti a miui féle security appon keresztüli b℧z!zást, helyette lesz a jó öreg supersu app ami rákérdez a dolgokra.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#3559) Viktor0610 válasza Maximum1 (#3557) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bepipáltam, nem látok változást.

Kérdés azokhoz, akik feltették a TWRP-t.

A bootloopot úgy tudtam megoldani, hogy feldobtam egy dev. ROM-ot fastbootban MiFlash-sel.
Így viszont eltűnt a TWRP.
Mit rontok el a leírásomban, hogy a TWRP flash felmegy, de nem marad meg a recovery boot után? :F
A hangerő fel + hangerő le + bekapcs. nem visz TWRP-be... :(

Upo:
Bekapcsolható a root, de valahogy nem működik megfelelően. :( Mintha a rendszer partíció nem lenne írható.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3560) xhege


xhege
addikt

Még egy kis segítségre lenne szükségem. Két simmel használom a telefont. Hogyan lehet azt elérni, hogy az adatforgalom csak az egyik simen legyen aktív?

(#3561) Viktor0610 válasza xhege (#3560) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak az egyiken aktív az adatforgalom. ;) Amelyikre beállítod. :)

Samsung Galaxy A54

(#3562) xhege válasza xhege (#3560) üzenetére


xhege
addikt

Közben azt hiszem megtaláltam... :B

(#3563) xhege válasza Viktor0610 (#3561) üzenetére


xhege
addikt

Köszi :)

(#3564) Upo válasza Viktor0610 (#3559) üzenetére


Upo
addikt

Rendszerpartíció alatt a system-et érted ugye? Mert az sd-hez kell mondjuk egy nextapp sdfix.
Mivel próbáltad írhatóvá tenni a systemet? Root elérést megkapta? Total commanderben a beállításokban bepipáltad a root elérést? Mondjuk a total sokszor hibázik, ha nem megy akkor kell egy root explorer, belépni a system mappába és nyomni egy remount rw gombot, ha úgy se jó akkor lehet hogy le van korlátozva valahogy. Bootloader ugye nem csukódott vissza? Mert akkor rá kell nyitni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#3565) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

A számomra szükségtelen system appokat hogyan tudom eltávolítani biztonságosan? A system app remover nem tudja leszedni őket (pedig kapott root jogot), a titanium backup elvileg leszedi, de reboot után megint el lehet indítani őket. Developer rom (6.4.7) van fönt. Egyébként ha sikerült leszedni őket, előfordulhat, hogy a következő rom frissítéskor összefossa magát a rendszer, mert nincs fent olyan app, amit frissíteni szeretne?

[ Szerkesztve ]

(#3566) Maximum1 válasza Viktor0610 (#3559) üzenetére


Maximum1
őstag

Én így szoktam recoverybe lépni.

Még azt megpróbálhatod hogy felteszed a TWRP-t így zippestől az SD-re és beolvastatod vele.

(#3567) Viktor0610 válasza Upo (#3564) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Upo:
Természetesen a system írhatóságával van bajom.
A bootloader nyitható még mindig, mert a rootot még mindig kapcsolhatom a Security alkalmazáson belül. (Ez zárt bootloaderrel nem ment.) Illetve a TWRP is felmegy, be is tudok bootolni, de reboot után visszaállítja a gyárit. :(
Én az ES File Explorerrel nyomtam rá, hogy tegye írhatóvá a rendszert, de ha visszalépek, ismét írhatóvá tehetném, és nem is tudok rajta módosítani. Meg a rootot igénylő programok sem működnek megfelelően.

Maximum1:
Így sem megy, szerintem azért, mert visszateszi a gyárit.
A betallózós megoldást megpróbálom. :) Nem működik úgysem. (Eleve fura, hogy a ZIP csak egy IMG fájlt tartalmaz.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3568) Viktor0610 válasza Viktor0610 (#3567) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Rashr sem tudja maradandóan feltenni a TWRP-t.
Nem értem én ezt. Felteszem a TWRP-t (akármilyen módon), ha nem hagyom, hogy visszaírja a recoveryt, akkor bootloop, ha hagyom, akkor nyilván nem, de én TWRP-t AKAROOOOOK!

Kitaláltam a tutit. (Mivel gondolom, valami korábban feldobott cucc maradványa miatt nem marad meg a TWRP.)
- Bebootolok a TWRP-be (nem flashelem "végleg").
- Készítek egy biztonsági mentést.
- Törlöm az összes partíciót (systemet IS).
- Feldobom a dev. ROM-ot.
- Feldobom a TWRP-t.
- Miután megbizonyosodtam róla, hogy van végleges TWRP-m, visszaállítom CSAK a data partíciót.

Szerintetek így működhet adatvesztés nélkül? :)

Samsung Galaxy A54

(#3569) xhege válasza Viktor0610 (#3568) üzenetére


xhege
addikt

Találkozott már valaki azzal. hogy a gyári kamera alkalmazás hibát jelez? Elindítom és amikor fotózni akarok, azt írja, hogy a kamera leindítása nem sikerült....
Másik appal működik. Cseréljem egy másik alkalmazásra? Van valakinek valami tuti tippje melyik másik kamera app csinál szép képeket?

(#3570) g_g_g válasza xhege (#3569) üzenetére


g_g_g
őstag

Be van állítva, hogy a dátumot automatikusan rátegye a képre?

(#3571) tom120514 válasza xhege (#3569) üzenetére


tom120514
őstag

Igen, ha dátumozás be van kapcsolva ÉS ponttal elválasztott dátumformatum van beállítva.

Never go full retard.

(#3572) Surda-


Surda-
őstag

Eustockon újra készleten a feketét kivéve.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#3573) xhege


xhege
addikt

A dátumra sosem gondoltam volna... :Y Köszi!

(#3574) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#3565) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Közben kipróbáltam a ROM Toolbox progit, ezzel mindent sikerült lefagyasztani. Uninstallt inkább kihagyom, nehogy később bekavarjon egy frissítésnél.

(#3575) Potrien válasza Upo (#3551) üzenetére


Potrien
senior tag

Köszönöm, hogy válaszoltál nekem.
Csak egyszerűen azt szeretném, ha az eustockos rom lenne a telefonomon.
Most az eredeti gyári van rajta,ezt szeretném az eustockosra cserélni.

(#3576) motofi


motofi
aktív tag

Sziasztok! Mik a tapasztalatok? Azt halottam, hogy a gyári böngésző időnként megakad. Chrome böngészővel mi a helyzet?

(#3577) CSorBA


CSorBA
őstag

Sziasztok,

ez lehet nem teljesen Redmi3 specifikus kérdés, de mivel nem volt még ilyen Androidom így nem tudom, hogy telefontól vagy Androidtól függ. Ezt a 3 groupot nem tudom törölni, miért? Hogy lehet megszabadulni tőlük? :)

(#3578) Potrien


Potrien
senior tag

Segítsetek nekem ha tudtok! :R
nagyon szeretném a gyári romot eu stockos romra cserélni!
Több mint egy honapja megkerestem a wayteq szervizt a rom-csere miatt, ahol azt mondták a telefonba, semmi akadálya a dolognak, viszem fizetem ráteszik, mindenki boldog.
Kérték még, hogy mindent töröljek le a telefonról.
meg is tettem, a nagy nehezen rátett morelocale, play áruház, névjegyzék ,stb.)
Nagyon megörültem a dolognak, meg is beszéltem időpontot,mert mivel jó messze lakom tőlük, megvártam volna az egy két órát amit igértek.
A megbeszéltek szerint elvittem a készüléket, a szervizes hátravitte, majd pár perc után visszahozta, hogy eltévesztették, sajnos mégsem tudnak rá magyar romot feltenni :W
Elnézést kért(sokra megyek vele), felírta a telefonszámomat, és mondta, hogy egy két hétig legyek türelemmel.
Mondanom sem kell, hogy azóta is hívnak! :F
Ezután írtam kelzsocának akire mivel korábban volt talk 5 telefonom nagyon felnéztem, hogy segítsen nekem, de ő a privátomra azóta sem válaszolt :U
Ezután az eustocktól kértem segítséget, ők kedvesen válaszoltak nekem, csak éppen nem tudtak,akartak segíteni. :U .
Én a bootlodert nem akarom nyitni, romolni sem akarok, csak ezt a magyar romot szeretném ha rajta lenne.
Nem értek a telefonokhoz, csak használni szeretném, már a morelocale felrakása is komoly szenvedéssel, kinlodással járt nekem.
Nagyon szeretném ha valaki segítene nekem, mert én ehhez hülye vagyok!
Ha van valakiben egy csöppnyi segíteni akarás, kérem tegye meg, segítsen nekem, valahogyan megprobálom igérem meghálálni neki! :R :R

(#3579) Halihólaci válasza lacko6 (#3538) üzenetére


Halihólaci
tag

Ez azért ijesztő, majd én is megnézem! Ez mint lehetőség fel sem merült bennem, technikailag sem értem, hiszen nincsen megszakítva a töltő ág, nem tudom mi okozhatja!

(#3580) hevizms válasza Potrien (#3578) üzenetére


hevizms
addikt

Szerintem nyugodtan tedd fel a spemallos romot.Ugyanúgy magyar,1-2 apróságot kivéve.

(#3581) kelzsoca válasza Potrien (#3578) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szia!

Nyugodtan hívd fel a szervizt, és segíteni fognak ez ügyben, a részleteket leírom privátban.

ui: elnézést ha én nem válaszoltam, nem volt szándékos, de napi szinten elég sok privát üzenet érkezik hozzám, és lehet csak elolvastam, de a válasz elmaradt. :R

https://vertigostore.eu

(#3582) Zotya21


Zotya21
senior tag

sziasztok honnét érdemes rendelni ? redmi 3 mat ?

nem túl sok oldalt láttam ahol van már
a xiaomi.hu nál elvieg van de elfogyott rendelés alatt 55ért lehet venni elvileg

ezen kívül ebayen láttam de ott gondolom vám is lenne meg kitudja milyen nyelvek vannak rajt

https://500px.com/slayer_art

(#3583) Potrien válasza kelzsoca (#3581) üzenetére


Potrien
senior tag

Nagyon köszönöm!
Sejtettem, hogy esetleg elsiklottál fölötte,de nem mertem még egy privátot írni, mert nem szerettem volna zavarni.

(#3584) Maximum1 válasza Zotya21 (#3582) üzenetére


Maximum1
őstag

(#3585) Potrien válasza hevizms (#3580) üzenetére


Potrien
senior tag

Én nem értek hozzá,ezért nem szeretnék romot felrakni a telefonra, félek,hogy elrontom.
Az eustock os fiúkban nagyon bízom, és ezért a rom is nagyon szimpatikus nekem.

(#3586) Sziahomi válasza Potrien (#3585) üzenetére


Sziahomi
tag

Máskor vedd akkor onnan a telefont , és nem lesz ilyen problémád.
Nem is sokkal drágább , mint csajnából.

(#3587) Potrien válasza Sziahomi (#3586) üzenetére


Potrien
senior tag

Páromtól kaptam a telefont évfordulóra, és akkor még nem volt az eustock nak, csak másfél honappal később.

(#3588) Hompi01


Hompi01
tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne, hogy ez a telefon tud olyant hogy a "fekete" tehát nem használt kijelzőre rajzolsz a kezeddel pl. egy C betűt és elindul a kamera ? (lehet hülye kérdés bocsi )

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#3589) Viktor0610 válasza Hompi01 (#3588) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem tud ilyet.

Megválaszolom magamnak: működik így a TWRP feltétele. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3590) trouble


trouble
senior tag

Sziasztok!

Rendelt már valaki pro-t, 32/3.
Én most gondolkodom rajta, mit jelenthet a multilang 5.1, milyen mélységig lehet magyar, és vajon mennyire megbízható a rom?
Másik fontos kérdés, csak Bp- és környékén használva( + évi 2-3 hét nyaralás vidéken ), telekomos kártyával a ti tapasztalaitok szerint mennyire zavaró a B20 hiánya ?
Köszönöm!

(#3591) Logitech


Logitech
aktív tag

Előző telefonomon, ha már csörgött, és akkor kapcsoltam be a bluetooth headsetet, egyből kapcsolódott, hibátlanul működött. Ennél ha akkor kapcsolom be, rosszul hallanak, egyáltalán nem értik amit mondok, ha átváltok telefonra, majd vissza headsetre akkor megjavul.. Ha már a hívás előtt csatlakoztatva van, nincs probléma. Telefonon bluetooth folyamatosan bekapcsolva.

Miközben ezzel is szenvedtem, akkor vettem észre a következőt. Bluetooth headset csatlakoztatva, de a telefonon akarok beszélni, akkor a hangszóróváltásba belépve kihangosító néven szerepel a normál beszélgetéshez használt hangszóró, és hangszóró néven a kihangosítás opció. Ikon rendben, de én nem azt néztem, hanem a szöveget olvastam, és nem értettem miért nem azt csinálja a telefon amit akarok. :D Nyomtam össze vissza, kihangosította amikor nem azt akartam.

eustock-os van nekem

(#3592) Maximum1


Maximum1
őstag

A Redmi Note 3 pro topikjában téma a magyarosítás, gondolom ez az összes xiaomi telefont érinteni fogja, jelenlegi állás szerint, a magyar fordítás 73%-on áll, ha felmegy 100%-ig akkor elvileg belekerülhet a következő frissítésbe.
Jól gondolom?

(#3593) Maximum1


Maximum1
őstag

:DDD

(#3594) hevizms válasza Viktor0610 (#3589) üzenetére


hevizms
addikt

Teljesen elijesztettél a frissités felrakásától.
Azt hiszem egyelőre nem próbálkozom meg vele.

Maximum1 :DD :R

[ Szerkesztve ]

(#3595) Ereshkigal válasza Maximum1 (#3593) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Enyém pont ilyen, csak fekete szalaggal. :)

(#3596) hevizms válasza Ereshkigal (#3595) üzenetére


hevizms
addikt

Nekem meg benne van a szokott konnektorban az adapter állandóan.Legalább a családtagok nem nyúlják le a töltőmet :)

(#3597) Chaser válasza Maximum1 (#3593) üzenetére


Chaser
titán

jeromos edisön' :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3598) Viktor0610 válasza hevizms (#3594) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, van egyszerűbb megoldás is. :D
Majd egy hét múlva visszatérek a témára. :D

Samsung Galaxy A54

(#3599) hevizms válasza Viktor0610 (#3598) üzenetére


hevizms
addikt

Igen van.
Mégsem bírtam magammal.A kiváncsiság győzött.
Lefrissitettem minden nagyobb macera nélkül.A TWRP is maradt és a ROOT is.
A ROOT esetében a binárist frissiteni kellett normál módban.

Frissitést letöltöttem a telefon tárhelyére
TWRP elindit és telepitettem a zip fájlt.
Lefutott kész lett . :C

(#3600) hevizms válasza hevizms (#3599) üzenetére


hevizms
addikt

Ja még előtte bepipáltam ezt,de arról gőzöm sincs hogy kell e vagy sem

.Developer Options -> Enable OEM Unlock
in order to prevent bootloop after flashing permenantly"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.