Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) The Bachelor


The Bachelor
tag

hackernek kellett volna mennem

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#2) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Ha nincs keret a telefonon, akkor is tud hívást kezdeményezni? (Nyilván egy ingyenesen hívható számot fel tud hívni, de mást nem igazán.)

Harrrr!!!!

(#3) shev7 válasza Ndruu (#2) üzenetére


shev7
veterán

nemitani es hivast fogadni akkor is tud :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4) Kendek válasza Ndruu (#2) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jellemző szokott lenni valóban, hogy a drága okostelefonokhoz feltöltőkártyás megoldást használnak. :DDD

<-ƘƘ->

(#5) Gonosz15 válasza Kendek (#4) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Nokia E52 -m van. Okostelefonokon és köszöni szépen jól elvan a feltöltőkártyás T-mobile-os SIM kártyával :)
Tény ez csak egy "volt drága okostelefonokon". Ma már "olcsóbb" de még akkor is okostelefonokon :)

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#6) 5h4rK válasza Kendek (#4) üzenetére


5h4rK
tag

Lattam mar rá példát, hogy 150K -es telefonja volt de nem volt penze beszélni. Nálunk ( Erdélyben ) nagy divatja van ennek. Sőt! Megveszi a bémvét - mert az ugye menő - aztán meg nincs pénze üzemanyagra. Tehát van rá eset ... Az az egyetlen gond, hogy nem látom értelmét ilyen személyek telefonjának a lehallgatására. :U

(#7) mitulabattyi


mitulabattyi
aktív tag

Ezek az amerikai kutatók olyan okosak, és mennyi idejük van fontosabbnál fontosabb dolgokat kutatni... :W

(#8) domi007


domi007
őstag

Mi a fenenek erre nagy munkaval rootkitet irni?
Korulbelul 3 vagy 4 mobilvirus volt egyaltalan eddig a tortenelemben, azok is Symbianos telokon mentek, es a Bluetoothon keresztul valo multiplikalodason kivul semmit nem csinaltak.

Igazabol nem ertem, hogy miert kell nagy munkaval rootkitet irni, amikor a felhasznalo ugyis letolt es telepit minden CAB filet (WindowsMobilerol beszelek) es a valos program mellecsomagolni valamit sokkal egyszerubb lenne.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#9) ArchElf válasza domi007 (#8) üzenetére


ArchElf
addikt

Két-három évente előjön ez rendszeresen... Hátha a piac már vevő a Symantec, vagy az F-Secure új verziójú mobil vírusirtójára (vagy tűzfalára); ami mondjuk lehet, hogy marha gyors és nem foglalja nagyon a rendszer-erőforrásokat, de csak azért, mert a vírusminta kb 10 elemből áll :)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#10) .mf válasza Kendek (#4) üzenetére


.mf
veterán

Simán. :)
winmo-s okostelefonom van, de nem szoktam annyit telefonálni/sms-ezni, hogy az előfizetés megérje. Az én esetemben a feltöltőkártya a racionális választás. :P

mitulabattyi, képzeld, nekik szükségük van ilyen kutatásokra, pl. hírszerzésnél :U
Neked bezzeg mennyi időd van, hogy olyan dolgokat fikázol, amiket ezek szerint abszolút nem értesz...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) Kendek válasza .mf (#10) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na jó, legyen igazatok, sok a csóró, akinek csak éppen, hogy a telóra tellik, előfizetésre nem (vagy éppen régen letűnt okostelója van valakinek). De akkor is, nézzetek már magatokba, valóban ti lennétek a potenciális célpontok, akiket érdemes lenne lehallgatni? :P

<-ƘƘ->

(#12) JanR válasza The Bachelor (#1) üzenetére


JanR
addikt

Mi tart vissza, hogy akar most az legyel?

(#13) Louro válasza Kendek (#11) üzenetére


Louro
őstag

Gondolom értékelnéd, hogy ha valaki csak úgy lehallgatná és rögzítené az összes hívásod aztán egyszer email-ben megkaphatod, hogy hallgasd meg. Kicsit nagyot néznél. Az oké, hogy nem vagyunk nagy emberek, akiket érdemes lenne lehallgatni, de kisebb embereknél is lehet nagy bajt okozni. Elég ha csak a munkáltatód szidod vagy csalod az asszonyt/férjed és máris nagy bajt tudnak csinálni az életedben a suhanc kis, felelőtlen cracker-ek, akik leszedték valahonnan a szükséges eszközöket.

Az meg, hogy a "ráérősök" ilyeneket kutatnak. Sajna ilyen világot élünk, hogy bizalmatlanok vagyunk. Ha lehetőség van lehallgatásra, bármilyen károkozásra, mindig van, aki ki is használja sajnos. Ezeknek a lehetőségeknek a számát kell a nullához közeli szintre hozni. Bár tényleg gáz, hogy meglévő technológiák hibáinak kutatására kell embereket fizetni (tuti nem éhbérért dolgoznak), miközben fejleszthetetnének új OS-eket, szoftvereket.

Mess with the best / Die like the rest

(#14) Gonosz15 válasza Kendek (#11) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Hát engem ne hallgasson le senki! Ennyire még ne pofátlankodjanak be a magánszférámba! Sőt senkinek a magánszférájába ne pofátlankodjanak!

Majd jól kiröhögöm azt a hülye gyereket, aki megír egy ilyen lehallgató rootkitet és valaki felhasználja ellene. Asszem ez az amikor majd visszanyal a fagy :))

[ Szerkesztve ]

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#15) Necc válasza Kendek (#4) üzenetére


Necc
addikt

Igen, nagyon is jellemző!
Évente 10 perc a kimenő hívásom, arra se emlékszem már, hogy mikor küldtem utoljára SMS-t, az MMS-t pedig csak névből ismerem. Most ezért mi a francnak vegyek előfizetést? Márpedig az előfizetések 99%-a csak ezekre használható fel.
Van egy 100 megás mobilnet csomagom feltöltőkártyával, oszt csá, többre nekem nincs is szükségem a szolgáltató részéről.
Amúgy pár hónapja végeztem egy felmérést, hogy az olyan emberek akiknek nem csak dekorációs tárgy az okostelefon (azaz a telefonáláson meg az esemesezésen kívül ne adj isten programokat is telepítenek rá és használják is azt, magyarul érdekli is hogy mi van a kezében és nem úgy néz rá mint egy közönséges telefonra), 2/3 vagy 3/4 része egy árva petákot se hajlandó mobilnetre kiadni (most hirtelen nem ugrik be az eredmény a közel 500 fős szavazóból), csak az alapdolgok érdeklik (telefonálás, SMS) és állandóan wifi szkennerekkel nyomatják az utcákat, hátha találnak egy nyílt hotspotot, :D és a többi és a többi...
Hidd el nekem, rengeteg feltöltőkártyás rohangál csúcskategóriás telefonokkal a zsebében, ideértve magamat is, és nem feltétlenül azért, mert "nem telik rá" hanem csak egyszerűen nincs szüksége előfizetésre.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#16) mitulabattyi válasza .mf (#10) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Ja, valószínűleg tényleg nem értek hozzá, de azt tudom hogy az ezer éves motorola L7-emre is lehet OTA (on the air) telepíteni lehallgató "alkalmazást" anélkül, hogy tudnék róla, pedig ez csak egy sima mobil.
És így a rendőrség simán tud hallgatózni akkor is ha kikapcsoltam a telefont (és látszólag ki is kapcsolt).
Nem kell semmiféle rootkit, mert a telefongyártók gyárilag beépítik ezt a kis cselt a telefonok szoftverébe...

(#17) atike válasza mitulabattyi (#16) üzenetére


atike
nagyúr

És így a rendőrség simán tud hallgatózni akkor is ha kikapcsoltam a telefont (és látszólag ki is kapcsolt).

Ezt annyiszor és annyi helyen láttam / hallottam már, de nem fér a fejembe, hogy ez lehetséges-e....

(#18) dabadab válasza atike (#17) üzenetére


dabadab
titán

Nekem úgy tűnik, hogy ez erősen urban legend.
Az alapjának az tűnt, hogy a rendőrség (az USA-ban) OTA alkalmazásokat (ezek ugye a mobilon futnak) meg a mobiltelefon házába szerelt hagyományos poloskákat (ezek meg akkor is működnek, ha ki van kapcsolva a telefon) és okos újságírók a kettőt sikeresen egybegyúrták.

DRM is theft

(#19) Robb202


Robb202
tag

Én úgy tudtam, hogy ezt a hatóságok eddig is meg tudták csinálni mindenféle rootkitek meg egyéb nyalánkságok nélkül is.

Szerintem csinálják is. Simán rá tudnak állni a telefonra és belehallgatni éppen mit csinálsz illetve ha be van kapcsolva akkor be is tudják azt mérni.

Sőt valahol láttam valami demózást is arról, hogyha pl. a megfigyelt személy egyhelyben áll és beszélget egy másik személlyel közben pedig mellettük több ember is elsétál (pl egy téren) akkor a mellettük elhaladó emberek telefonjának a mikrofonja aktiválódik és így bele tudnak hallgatni a beszélgetésbe. Bár kérdés ha zsebben van mennyire hatásos.

Illetve nem véletlen az sem, hogy egy fontos üzleti tárgyaláson a telefonokból még az akkumulátort is kiszedetik. Szóval biztosan nem új keletű a dolog. Csak nem reklámozzák :)
Sokan meg csak nevetnek, hogy hát persze. De ez így van jól. Mert ameddig sokan ezt elképzelhetetlen sci-finek tartják addig ugyebár senki nem kéri számon senkin ezt, így a lehallgatások nyugodtan folyhatnak.

(#20) MaciG


MaciG
addikt

Úgy látom mégsem kellett volna megszabadulnom a jó öreg nokia 3410-estől, ott ilyen veszély nem fenyeget. :DDD

BANZAII

(#21) Degeczi válasza dabadab (#18) üzenetére


Degeczi
nagyúr

szerintem is nyilvánvalóan az

nagyon sok telefongyártó van, és biztosan nem tudnák rávenni mindet (beleértve a kínaikat is!) ilyen kód beépítésére
(az open source Androidról már nem is beszélve...)

mobilfejlesztők (+üzemeltetők: ki kapcsolja be ezt a szolgáltatást? Kovács G. tizedes a sarki rendőrségről?!) mindenfelé, sokan vannak: rég kitudódott volna ha ilyesmire képes bármelyik alap telefon, módosítás nélkül

ha pedig csak bizonyos típusok hajlamosak erre, ugyanígy rég elterjedt volna, h attól a gyártótól nem szabad készüléket venni bizalmas célok esetén

dehát az összeesküvéselméletek mindig is népszerűek voltak/lesznek... :(

(#22) BloodRay válasza Necc (#15) üzenetére


BloodRay
veterán

Egy véleményen vagyunk. :R
Ami meg a cikket illeti, nekem is erős gyanúm, hogy áttörést szeretnének elérni lassan a mobil vírusirtók frontján.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#23) madgie válasza Robb202 (#19) üzenetére


madgie
titán

"Illetve nem véletlen az sem, hogy egy fontos üzleti tárgyaláson a telefonokból még az akkumulátort is kiszedetik."

Azért iPhone esetében bajos volna kiszedni az aksit :DDD

(#24) vtechun


vtechun
veterán

hmm, a cimlapon az én megboldogult motorola mpx200-asom látható :D

(#25) Fáraó


Fáraó
őstag

Sztem aki okostelefont vesz, mert kellenek neki azok a funkciók, viselje a következményeket.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#26) BloodRay válasza Fáraó (#25) üzenetére


BloodRay
veterán

Ez gondolom poén akart lenni... :U

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#27) ttt1


ttt1
őstag

Cellainfó alapján sztem most is be tudják mérni hol vagy, max nem méterre hanem pl 10 v 20 m pontossággal.

(#28) Fáraó válasza BloodRay (#26) üzenetére


Fáraó
őstag

Igaz, rosszul fogalmaztam. Mármint annak a lehetőségét vegye figyelembe, hogy kaphat ilyen fertőzést, és ha nem törődik vele, viselje a következményeit. Talán így pontosabb.

Szvsz telefonálásra, SMS írásra, zenehallgatásra, egy-két eseti kép elkészítésére használja a legtöbb ember a mobilját. Mégis a felvágás szerepe miatt egyes emberek néha olyan telcsikkel és kiegészítőkkel rohangálnak, amit nem értek/nem látom értelmét. Nem baj, ő pénze, arra költi amire akarja. :)

VIGYORRRGAZMUS.....

(#29) BloodRay válasza Fáraó (#28) üzenetére


BloodRay
veterán

Na így már van benne valami. Jó sok ember vesz úgy okostelefont, hogy azt sem tudja mi az és mire képes a készüléke. Illetve össze-vissza telepítget rá minden sz@rt... :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#30) WildBoarTeam válasza BloodRay (#29) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Ezzel egyetértek. Tényleg sokan csak "divatból" veszik, közben pedig nem használják ki a tudását.
Nem az első okostelefonom van és pont azért maradtam a symbian-nál, mert olyan funkciókat tudok rajta használni, amit sima mobil nem tud (nem a szúnyogriasztó progira gondolok :N ).

blabla

(#31) shev7 válasza mitulabattyi (#16) üzenetére


shev7
veterán

ugye tudod, hogy a rendorsegnek semmit sem kell telepitenie ahhoz, hogy lehallgassa a beszelgeteseidet. Megtehetik anelkul, hogy hozzanyulnanak a telefonodhoz. A kikapcsolt tema meg szerintem ugy ahogy van, hulyeseg...

az akksi kivetelnek egyetlen ertelme van. A telefon nem kuldi el a szokasos "kijelentkezo" uzenetet. Igy meg azt hihetik, hogy azon a helyen van ahonnan utoljara jelentkezett. Szolgaltatoi beallitastol fuggoen ezt a telefonnak frissitenie kell bizonyos idokozonkent. Ha nem teszi, akkor ugyanugy "torlik", mintha rendesen kikapcsolta volna, csak ugye kesobb.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#32) localhost válasza Robb202 (#19) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nagyon nem szeretném félrevinni a beszélgetés fonalát, de az állítólagos demózásról annyit, hogy nem igaz.
Mondjuk most ideírom, hogy én tegnap este a Holdon sétáltam (bekapcsolt mikrofonnal) a Michael Jacksonnal karbaöltve, akkor holnap mindenkinek elmesélhetjük, hogy ebben azért biztosan van valami, hiszen M.J a MoonWalking nagy mestere volt és különben is olvastam erről az Ájtíkáfén.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#33) dabadab válasza Robb202 (#19) üzenetére


dabadab
titán

"láttam valami demózást is arról, hogyha pl. a megfigyelt személy egyhelyben áll és beszélget egy másik személlyel közben pedig mellettük több ember is elsétál (pl egy téren) akkor a mellettük elhaladó emberek telefonjának a mikrofonja aktiválódik és így bele tudnak hallgatni a beszélgetésbe."

Kamu.

"Illetve nem véletlen az sem, hogy egy fontos üzleti tárgyaláson a telefonokból még az akkumulátort is kiszedetik."

Ezt maximum technikai analfabéta, ám paranoiás népek csinálják - mondjuk ez nem az a kimondottan ritka faj.

shev7: szerintem ezek a rettegő üzletemberek az akksi kivétele előtt szépen, akkurátusan kikapcsolják a telefont

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#35) shev7 válasza dabadab (#33) üzenetére


shev7
veterán

"szerintem ezek a rettegő üzletemberek az akksi kivétele előtt szépen, akkurátusan kikapcsolják a telefont"

akkor volt ertelme :D

vagyis tenyleg volt. Sok telonal ujra kell allitani a datumot/orat ha kiveszed az akksit nem?

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#36) t72killer válasza shev7 (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Üzletemberek nem hiszem, de ha valaki attól tart, hogy a mobilja alapján bemérik a tali helyét, akkor nem árt, ha kiveszi az akksit is. A kikapcs csuda tudja, mennyire kikapcs (óra megy pl...) és bocsáthat ki felismerhető EM sugárzást. Persze ez már titokszolgálati szint...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37) WildBoarTeam válasza t72killer (#36) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Egyszerű letesztelni. Régebben mindenki azzal menőzött, hogy a telefonjára ráragsztott egy egészen egyszerű "ledes elektronikát", ami telefonálás közben villogott amíg aktív volt a vonal, ugyanis a jel "táplálta" (ha simán hálózatot keresett, akkor is villogott). Nos, ha a telódat csesztetik kikapcsolt állapotban, akkor ez megmutatja.
Másik módszer, hogy egy bazi érzékeny hangszóró mellett tárolod.... :DDD

blabla

(#38) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Ha akarnak úgyis lehallagatnak, bemérnek cellainfó alapján, vagy megvan rá a módja az illetékeseknek.

Nekem annó '03-ban volt 1 rendőrségi ügyem, mivel lopott telóba került a sim kártyám.
A telót nekem is hoztán, 5110ről beszélünk.

Történt az eset május végén, szeptemberben jöttek a telefonhívások, a haveroktól, akikkel beszéltem, h bement hozzájuk a yard a suliba, felvitették őket az igazgatóiba, és ott kérdezték ki, hogy kié ez a szám, és mit beszéltünk.
Szerencsére mivel nyitni volt a teló nálam, így szépen betettem a saján 20asomon kívül 2 haver 30as és 70es kártyáját.
Mindenkit felkerestek szépen sorban, és a végére én maradtam.
Akkor kerültem be szakmunkás gyakszira, étterem, mivel pinszérnek tanultam.
Szépen mutatták a híváslistámat, a haverokéval együtt akiknek a SIM-jét beletettem a telóba, kinek mikor és nagyjából hogy HOL tettem bele a kártyáját a telóba, és kihangsúlyoznám, egy Nokia 5110ről beszélünk! Szép kis Pannon-os , Westel-es és Vodás híváslistákat nyomtak elém...

Kínos helyzetbe hoztak az új gyakszihelyemen, 18 év alatt voltam még, szülő sehol a kihallgatáson az étterembe.... Majd lehetett járkálni egy 100 km-re lévő jard-ra, mivel erőszakos bűncselekményből származott a telefon, persze amiről engem nem tájékoztatott az illető akitől vettem a telót.

1 év felfüggesztett lett belőle, mivel nálam volt utoljára a teló bekapcsolt állapotban, nem tudtak semmit sem rámverni, nem árultam el h kitől van a teló, a családi fejmosásról ne is beszéljek ami utána és közben engem ért....

Azt hogy hol tettem bele a sim kártyát ( település ), 2003ban honnan a picsből szedék ?

Cellainformáció :F

Gondoltam lepötyögöm, érdekes story volt

Viszont ami tény, érdemes lenne már vmi normális, átfogó, platformfüggetlen mobil vírusírtót kitalálniuk az okosoknak, amit lehet simán WAP-ról vagy GPRS-ről is frissíteni, nagyon kis helyigényű néhyán kb-os adatbázisfrissítéssel ( nincs mobilnetem, sem semmi mobilos net előfizum, és gondolva itt másokra is, akiknek nincs ), mivel nem szeretném ha akárki is infókat gyüjtenéne a telefonomról, híváslista, személyes cuccok, képek stb...

Symbianos telóm van, 6120c ; BT GPS hozzá, a mentett útvonalak, stb...

Hiányzik az vkinek is h a kis magánszférájából infókat gyűjtsenek?

Sztem nem :DDD

(#39) t72killer válasza Csaszykj (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes történet :)

Tuti cellainformáció volt a helyismeret forrása, más nem nagyon. A jelen helyzetben túl akarnak lépni ezen, és a GPS-t használni. Ehhez viszont kliensoldali szoftver (vírus) is kell, uis a GPS kommunikáció 1irányú, én nem sugárzok adatokat navigáció közben, azokat vhogy el kell küldeni a GSM/3G hálózatba. így viszont megoldahtó akár az is, hogy rögzítik a tracket, és ha netre kapcsolódik a mobil, a kis app elküldi a csomagot a megrendelőnek.

Kellően analfabéta felhasználóval ezt már ma meg lehet csinálni, ha bekajáltatunk vele egy megfelelően preparált telepítőt (pl pasziánsz 3.0 warez edisön iPhone-ra /wimo-ra és társai - és ha hivatalos a dolog, vmelyik 3betűs szervezet felkérésére, akkor nem is warez edisön, hanem jön az emblémás Apple/M$ store-ból)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40) t72killer válasza t72killer (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amcsi haverjaink már kész terméket dobtak piacra a gyerek lehallgatására és útvonalának megfigyelésére.

Nevetséges... így aztán biztosan jó gyereket nevelsz belőle, ha levegőt se vehet anélkül, hogy megfigyelnéd :((( Aztán majd visszanyal a fagyi, és a gyerek akaszt ilyet az idióta szülőre (csempész a ridiküljébe/kocsijába, telepít kicsi appot a mobiljára), hogy tudja, mikor jön haza/meddig lehet huncutkodni a barátnővel :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#41) mitulabattyi


mitulabattyi
aktív tag

Most nem tudom, miért lenne urban legend... A motorola és valamelyik mobilszolgáltató (talán a vodafone, de ez nem biztos) maga ismerte el, hogy ez egy létező funkció, és csak "indokolt esetben" használható, persze bírói végzéssel.
Mellesleg nemtudom, ki tudta/ki nem, de az usa-ban pl fegyvernek számít egy olyan titkosító program is aminek nem adod át a forráskódját, vagy nem biztosítasz egy backdoort a hatóság részére, hogy a titkosítás visszafejthető legyen.
Aki nem hiszi, járjon utána...

(#42) Csaszykj válasza t72killer (#40) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Hát jah, ha már a saját gyerekünkben nem bízunk meg, a rohanó világunkban mondjuk sosem tudni...

Érdekes téma, lehetne itt még köröket futni a témával elég sokat.

Azért a bnővel rosszalkodásra mondjuk kimondottan jó lenne, de hát... :DDD

(#43) localhost válasza mitulabattyi (#41) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Baromság! KAMU!
Nem állítani kell valamit és utána azt írni, hogy aki nem hiszi, járjon utána!
Bizonyíts Te!
Én is jártam már a holdon, ha nem hiszed, járj utána!
Bááááááááh!

Sem Motorola sem Vodafone sosem állított ilyent!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#44) mitulabattyi válasza localhost (#43) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Pedig de, viszont a Te kedvedért nem fogom megkeresni!
Ha érdekel, keress rá.
Amúgy ha nagyon érdekel, keress egy motorola moddoló progit, és a seem listában (töltsd le a telefonról) láthatod, hogy van egy olyan alapértelmezetten bekapcsolt opció, hogy engedélyezi a szoft frissítését OTA, kérdés nélkül.
Innentől kezdve a szolgáltató azt rak a telefonodra, amit akar.
Mellesleg nem állítottam olyat, hogy a létező összes telefonon működik, és azt sem, hogy a világ összes országában elérhető ez a funkció, ámérikában, és a motorolákon viszont igen. :(((

(#45) localhost válasza mitulabattyi (#44) üzenetére


localhost
Közösségépítő

OKÉ, kérem maradj ebben a TÉVHITBEN még sokáig! Csak könyörgöm, ne terjeszd! :(

Ne írd, hogy ha érdekel keressem meg, mert TUDOM, hogy nincs ilyen.... :))
Szeretnélek emlékeztetni, hogy ez egy szakmai fórum, itt nem szokás "állítólag"-ozni, hanem érvelni illendő.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#46) D4rkAv3ng3r válasza Degeczi (#21) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

A lehallgatás az urban legend lehet, de a poziciómeghatározás az nem legenda. Mivel a mobilok folyamatosan használják a cellákat, így be is lehet mérni azt könnyen. Igen még kikapcsolt állapotban is elvileg be lehet mérni. A rendőrség meg nagy ívben szarik rá elhihetitek. Akinek már volt olyan tapasztalata, hogy ellopták ismerőse vagy a saját mobilját az tudhatja, hogy nem mérik be, pedig könnyedén meg tudnák tenni.

Remélem nem az lesz a jövőben, hogy a PC-s Win-hez hasonlóüan kell majd vírusírtó meg tűzfal. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47) mitulabattyi válasza localhost (#45) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Olvasd már el légy oly jó, az eddigi hozzászólásaimat!
Egyikben sem szerepel az "állítólag" szó!
Nem urban legend, ugyanis unokatestérem legjobb barátjának a szomszédja hallotta, hogy valakik akiket látásból ismer, mert egy faluban laknak, a buszmegálóban erről beszélnek... :W

De légy boldog, és el ne fáradjon a kezed, majd én megkeresem csak Neked!

(#48) mitulabattyi válasza mitulabattyi (#47) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Úgy el volt rejtve, hogy ha akartad, se találtad volna meg!
Nagyon nehéz volt számomra is, de megpróbálom elmagyarázni, hogy csináltam.
A google.hu keresőbe beírod az alábbi három szót, szóközzel elválasztva: "motorola lehallgat fbi"
Itt egy szabadon kiválasztott cikk, bár én konkrétan erről beszéltem, csak nem emlékeztem, hol olvastam.

A motorola L7-es telefonom pedig a Razr szériába tartozik...

update:
[Ez] a Lewis faszi meg akkora görény, nem elég hogy minden este ilyen urban legend marhaságokon töri a fejét, de volt pofája még a munkahelyén is terjeszteni a képtelenségeit. Biztos örülne, mint majom a farkának, ha megtudná, hogy a Prohardver kőkemény szakmai fórumán is akadt egy hülye aki bevette (én). Jó,hogy itt vagy nekünk, localhost, megálítottad a hazugság terjedését, a világ ismét megmenekült! :R :R :R
Majdan ódák zengik neved!

[ Szerkesztve ]

(#49) dezz válasza mitulabattyi (#48) üzenetére


dezz
nagyúr

Igazából kicsit naivitás is azt hinni, hogy a hatóságok és főleg a titkosszolgálatok kihagynak egy ilyen lehetőséget, hogy mindenki magával cipeli a kis személyi poloskáját mindenhová, még a wécére is...

(#50) localhost válasza mitulabattyi (#48) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De szólj, ha majd ezt az állításod bizonyítékának kell tekinteni. :((
Amiről te írsz az 1700%-ra nem ugyanaz, hogy a szolgáltató bármikor bárkinek poloskává alakítja a telefonját és a kikapcsolt telefon is alkalmas lehallgatásra!
Ergo csúsztatsz!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.