Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Van ennél jobb és olcsóbb e-book olvasó is...:)
(típust nem mondok, de sztem az ebookolvasókban jártas emberek kitalálják, melyikre gondolok).

(#2) flexxx2 válasza T. Almeida (#1) üzenetére


flexxx2
őstag

Miért nem mondasz? Ez nem tv műsor :)

(#3) Cs_Laci válasza flexxx2 (#2) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Jelenleg 38.5K egy 3G-s Kindle. Akkor ezeknek kb semmi esélye a piacon...

(#4) azbest válasza T. Almeida (#1) üzenetére


azbest
félisten

e-book: amazon kindle, lcd-s multimédiás: kínai (akár androidos) kütyük tucatjai...

arra mindenképp jó volt ez a teszt, hogy összefoglalja azokat az érveket pro és kontra amik felmerülnek hasonló készülékek kapcsán a fórumban.

[ Szerkesztve ]

(#5) acsa77


acsa77
tag

Kezd bosszantó lenni, hogy a PixelQi-t nem bírják elterjeszteni. Úgy tűnik, valakinek nem áll érdekében elterjedése - pedig már bő egy éve elkezdődött a gyártása. Vagy a szabadalom tulajdonosa béna, tőkeszegény kacsaként ráült a dologra.

(#6) Realradical válasza Cs_Laci (#3) üzenetére


Realradical
őstag

29k volt a héten vásárolt sima wifi-s verziójú Kindle. Ezek, mint konkurencia komolytalanok.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#7) sarocker


sarocker
csendes tag

Kindle2. Határozottan. Olcsóbb, jobb, és a beépített hangszórója is igen korrekt hangot ád. Komolyan meglepődtem, amikor meghallottam. "Ebből? Ez a hang? Nem hiszem el." - Nagyjából ez volt a reakció.

Ja, meg olcsóbb, és ingyé netezhetsz vele.

Most akkor tessék mögé felsorakoztatni a többit...

(#8) Yutani


Yutani
nagyúr

Érdekes, hogy anno a C64 szcénán már használtuk a ditheringet a grafikáknál, csak nem tudtuk, hogy ennek neve is van. :)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#9) jerry311 válasza Realradical (#6) üzenetére


jerry311
nagyúr

Így igaz. Aki pedig olyan szerencsés helyzetben van, hogy egy ismerőse épp USA-ba látogat (mint én), az a reklámokkal támogatott verziót is megkaphatta már 114 USD-ért (21k HUF).

=======================================================

Kedves cikkíró, tessék szépen javítani azt az "50-80 000 forint"-ot az aktuális árra!

[ Szerkesztve ]

(#10) izso1234


izso1234
csendes tag

Ezt most nem értem. Kell a reklám e két termék forgalmazójának?
Ha e-book olvasó, akkor a Kindle kikerülhetetlen. Ha már be akarjuk mutatnia technológiát, akkor ne mindenféle noname kínai vacakokkal tegyük, amit itthon aranyárba kerülnek.
A Kindle 3 jelenleg 30 e alatt kapható. Ha tesztelni akarjátok szívesen kölcsönadom az enyémet.
(az lcd pedig tökéletesen alkalmatlan hosszú távon olvasásra)

(#11) jerry311 válasza izso1234 (#10) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem ez a lényeg.
A forgalmazó adott két eszközt tesztre. Kipróbálták. Megírták. Ennyi. Csak nem minden infó helyes és friss a cikkben.

(#12) wwenigma válasza jerry311 (#11) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ennek is kell piacot csinalni... Kindle ^^

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13) Realradical válasza Yutani (#8) üzenetére


Realradical
őstag

Nagyon sok ilyen dolog köszönt rám vissza a múltból aminek a meghatározásáról azt se tudtam, hogy létezik csak használtam :K

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#14) Daffchy válasza flexxx2 (#2) üzenetére


Daffchy
őstag

Kindle! :)

(#15) horky


horky
csendes tag

Kindle 3 ,jelenleg nincs még csak konkurense sem.
Igaz az amazon piacot akar venni,de akkor is ár/érték arányban verhetetlen.
Ha erre a hazai forgalmazók rájönnének sokkal több olvasót értékesíthetnének.
Lcd kijelzős kütyük igaz,hogy többfunkciósak,de ha olvasni akarsz,akkor fabatkát sem érnek.
Ha normális áron lett volna Mo-on,én sem amcsiból veszek olvasót.... Több jó olvasó is van a hazai piacon,de horror árfekvésben.Egyszerűen nem éri meg.
Szerintem itthon sokkal több a K3 mint a többi olvasó együttvéve....

(#16) Alchemist


Alchemist
addikt

az e-tintás kijelző alig igényel energiát, így akkus üzemideje kvázi végtelen (5-10 000 lapozásnyi). Az LCD komolyabb fogyasztó, a nálunk járt Color Book 7 órányi olvasás után lemerült, tehát jóval gyakrabban kell nála a töltő után nyúlni.

Tele van a hócipőm, hogy ha elmegyek valahova egy hétre, mindenhez töltőt is kell vinnem... legalább az Ebookhoz ne kelljen már.... úgyhogy e-tinta rulz! :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#17) Polemius


Polemius
aktív tag

"sok az 50-80 000 forint"
Még szerencse, hogy a Kindle 140+20$-ért házhoz megy. :)

(#18) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ennyi pénzért, a többször is említett, amúgy sokkal jobb és olcsóbb vetélytárssal szemben ez a két tesztelt termék életképtelen.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19) Dr. Akula válasza horky (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Dehogynem, Kindle DX. Valahol ott kezdődik a használható felbontás (de inkább nagyobb kéne). A 800x600/6" nagyon mütyür, 2-3-at kell lapozni hogy 1 oldalt megjeleníts. Verseskötetre biztos elég, de mondjuk egy programozás tankönyvre karcsú.

(#20) Realradical válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


Realradical
őstag

Programozás tankönyveket és referenciákat is olvasok rajta (Kindle 3 és egy Hanlin v3 is). Nem kicsi.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#21) Dr. Akula válasza Realradical (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Próbából belenyitottam egy pdf-be gépen, 805x1071 méretű oldal maradt úgy hogy levágtam a fejlécet, windows taskbart, nem használt területet. Tehát ennyi a hasznos tartalom 1 oldalon. Ez így kb. pont 2 800x600-as oldal. Ami főleg akkor gáz ha ábra is van rajta, és 2 részletben kell megnézni. 24"-es fullHD monitoron pont kényelmesen olvasható - nem pivot módban, tehát ebookból kisebb is elég, de 6" már nagyon kicsi hozzá. A telefonom 800x400 4"-en, és netezni rajta lehetetlen zoomolás nélkül, úgy meg közel sincs kihasználva a natív felbontás. Sztem 10-12" és hozzá minimum 1200x800 felbontás ahonnan indulni lehet, az alatt kínszenvedés és állandó scrollozás.

Viszont valahol olvastam hogy a DX még régebbi procival megy mint a Kindle 3, erről mit lehet tudni hogy mennyivel szarabb? Egyáltalán milyen MHz-ek repkednek ebookokban?

[ Szerkesztve ]

(#22) Realradical válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


Realradical
őstag

A pdf az nem jó a Kindle-el ezért hagytam meg a Hanlin v3-at magamnak és az asszonyé a Kindle. Megjelent viszont a Kindle-höz is olyan alternatív nem hivatalos firmware ami a visszajelzések alapján rendesen átméretezni a pdf-et is és nem kell scrollozgatni benne. Én magam még nem próbáltam, de jókat írnak róla. A DX pdf kezelése ugyanaz, csak könnyebb a határokon beljebb maradni. A 2-es verziótól nem sokat változott a pdf olvasás. Bármilyen más formátumot olvasol viszont ami támogatott sokkal jobban jársz pl. mobi, awz, rtf stb.
Hozzáteszem, hogy az amazon ingyen átkonvertálja meglepően jó minőségben a pdf-et ha elküldöd a mail címedre "convert" tárggyal.

Azt bátran kijelentem, hogy a telefonos olvasás sehol nincs egy einkes kijelzőhöz képest olvasási élmény szempontból. Annyira megszoktam már, hogy megpróbáltam már wc papírt tenni bele könyvjelzőként :DDD

A Kindle-ben 128Mb ram van és 532mhz-es proci. (a DX-ben is)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#23) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Tudom, hogy nem ide tartozik de mi van a NoteSlate-tel?
Nem májusra ígértek? Ez a cikk juttatta eszembe...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#24) chop válasza Realradical (#22) üzenetére


chop
őstag

Tudsz mondani több infót erről a firmware-ről? A Google-ben nem találtam semmit.

Köszi.

(#25) worxland


worxland
addikt

Kindle 3 minden tekintetben jobb. Mondom ezt úgy, hogy nekem nem az van.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#26) Realradical válasza chop (#24) üzenetére


Realradical
őstag

Aztán ne engem szidj ha betojik és nem tudod legariztatni. [link]
Én hétfőn fogom kollégám Kindle-jén tesztelni ha minden igaz és tényleg bevállalja ahogy mondta :DDD

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#27) chop válasza Realradical (#26) üzenetére


chop
őstag

Oké, akkor várok és várom a tapasztalatokat is!:D

(#28) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

mindent a kindleről

szintén jó oldal

kindle3hype

Csillagkaput a Csillag térre!

(#29) EmThor válasza Ted_Beneky (#28) üzenetére


EmThor
addikt

Kindle, ennyi! :K

[ Szerkesztve ]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#30) rudymester


rudymester
senior tag

Azért a cikkírónak az árban igaza van. A Sony e-könyv olvasói rohadt drágák... ;)

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#31) ryke1


ryke1
tag

Szerintem 139 EUR-t meger:
Amazon.de

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#32) Duree


Duree
veterán

Hát ezek nemigazán fognak elterjedni ilyen árak mellett.Kicsit az az érzésem mintha a piac egy helyben toporogna,legalábbis ami az árakat illeti.

duree54

(#33) hampidampi válasza chop (#27) üzenetére


hampidampi
senior tag

A Duokan firmware-el csak egy baj van, hogy nem viszi az ékezetes karaktereket. Ha csak angolul olvasol akkor ok, de ha magyarul is (vagy pl. németül) akarsz, akkor felejtős.

(#34) Realradical válasza hampidampi (#33) üzenetére


Realradical
őstag

Hja, ezt tapasztaltam. Reméljük előbb-utóbb kiadnak egy Tirwal szintű dolgot a Kindlehöz is.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#35) Koley


Koley
tag

Tényleg egy kicsivel lehetne barátibb az ára :)

(#36) amazonhell válasza Cs_Laci (#3) üzenetére


amazonhell
csendes tag

Senkinek nincs esélye a Kindle ellen :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.