Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aram01


aram01
nagyúr

Nem rossz ötlet

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2) D.Orion


D.Orion
veterán

Egy ilyen Medical PC sosem fog a magyar kórházakba eljutni(tudom még csak terv a gép). Maximum valami orvosi lap cikkeként. :(

(#3) Himym válasza D.Orion (#2) üzenetére


Himym
senior tag

Magyar korházakat egyelőre felkellene újítani, hogy eltudják látni a betegeket, nem pcre költeni a pénzt. :N

(#4) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Ez a Toshiba nagyon bejön így külsőre. Szerintem ha már megcsinálják, akkor nyugodtan kidobhatnák mezei felhasználóknak is, tuti lenne rá kereslet.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#5) nesa válasza Himym (#3) üzenetére


nesa
veterán

Tudod te a hogy a rendelok jo reszebe meg 433 as celeronok vannak 64-128mb memoval es wc papirra sincs penz :O

(#6) TK36


TK36
aktív tag

"Egészen izgalmas, mondhatni formabontó Geoffrey Cooper dizájner" - hirtelen gofrira asszociáltam, olvastam.

Ez a medical PC szerintem is jó. Bár azért véleményem szerint karc- és törésálló tulajdonságot is bele kéne építeni, ha elkészülne.

Egyébként ezek az LCD-PC azért összehasonlíthatóak az asztali gépekkel? Úgy értem, hogy élettartam, megbízhatóság....

Himym:az államiakban tényleg ez a helyzet. Bár pl. háziorvosnál még nem láttam olyat aki Trabanttal/Ladaval közlekedett volna.

(#7) VaniliásRönk válasza TK36 (#6) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A háziorvos az bizony gazdag ember, a kórházi orvos meg sokkal szegényebb, mert ő nem saját eszközökkel dolgozik. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#8) orbano válasza nesa (#5) üzenetére


orbano
félisten

és? gondolom ugyanúgy fut rajta az a szoftver, amit arra írtak. célgépeknél nem igazán indokolt a csere, amíg nincs hozzá új célszoftver ami igényli.

egyébként ez a "toshiba" cucc most mitől olyan nagy kunszt? pont ugyanilyen az Apple beígért tablete is...

A vér nem válik VAZZE!™

(#9) Himym válasza nesa (#5) üzenetére


Himym
senior tag

Csak támogatni tudom amit orbano írt amíg nincs új célszoftver nem is érdemes cserélni ahoz, hogy megnyomjon egy igen vagy nem gombot, hogy megkapta e az oltást ahoz nem kell csúcs core i7 24gbrammal és cross 5970...

(#10) Godefroy válasza nesa (#5) üzenetére


Godefroy
senior tag

Igazából nem a pénz hiányzik az egészségügyből, hanem a pozitiv hozzáállás.
DOS-os programokhoz pedig valóban nincs szükség nagyobb gépekre.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#11) VaniliásRönk válasza Godefroy (#10) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

"Igazából nem a pénz hiányzik az egészségügyből, hanem a pozitiv hozzáállás."

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#12) Godefroy válasza VaniliásRönk (#11) üzenetére


Godefroy
senior tag

Örülök, h tetszett.
Ilyen helyen dolgozol?

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#13) VaniliásRönk válasza Godefroy (#12) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A szüleim, úgyhogy csak azóta hallgatom mi megy az egészségügyben, amióta az eszemet tudom. De mondhatsz még ilyen okosakat, mert tényleg jót mulattam rajta. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#14) Godefroy válasza VaniliásRönk (#13) üzenetére


Godefroy
senior tag

Nekem nem a szüleim hanem én járok nap mint nap a gépeket rendbe rakni az orvos bácsikhoz.
Nemakarásnak nyőgés a vége.
Tiszteséges vizsgálathoz nem a pénz hiányzik igen gyakran, hanem az akarat.
Különben nem küldenének haza pl egy sakkmestert 2x is 40 fokos lázzal aki aztán belehal a H1N1be.

Egyszóval user error van inkább arrafele nem hardver error.

Részemről vége az OFF nak.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#15) VaniliásRönk válasza Godefroy (#14) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Magyarul fogalmad nincs semmiről, csak láttál olyan embereket, akik az egészségügyben dolgoznak. Gratulálok. :K

Először is ez az egész H1N1 túl van lihegve, valóban veszélyesebb egy sima influenzánál, de adott esetben egy sima influenzába is bele lehet halni (jellemzően nem erős egészséges emberek halnak bele, csak ugye a híradóban azt nem szokták közölni, ha egyébként is élet-halál között lebegett az illető, mert akkor nem rohan a sok majom beoltatni magát jó pénzért), és ugye mivel vírusról van szó, nincs 100%-os oltás sem, másrészt igen, vannak pocsék orvosok, és egyre több lesz, mivel az értelmesebbje vagy nem az orvosi hivatást választja, vagy kimegy a diplomájával külföldre, fokozza a helyzetet, hogy amíg nagy baromságot nem csinál egy rossz orvos, addig nem rúgják ki, mert sokk szakterületen annyira kevés már az orvos, hogy nincs kit felvenni a helyére. És ha már itt tartunk, az ilyen bunkó, követelőző betegek tolerálását sem fizetik meg jelenleg, akik azt hiszik, hogy nekik minden ingyen, alanyi jogon jár, és ha épp olyanjuk van, akkor feljelentik a szerencsétlen orvost, amiért szóvá tette, hogy egy nem létező kiütésért nem kellett volna a sürgősségi ellátást ugráltatni éjjel kettőkor.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#16) Godefroy válasza VaniliásRönk (#15) üzenetére


Godefroy
senior tag

Így van, természetesen neked van igazad.

"az ilyen bunkó, követelőző betegek tolerálását sem fizetik meg jelenleg,"
Természetesen a betegek vannak az orvosokért.
Ebben is igazad van.

Tényleg fejezzük be, mert nem egy bolygón élünk.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#17) VaniliásRönk válasza Godefroy (#16) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Megvilágosodtam, igazad van, az orvos azért van, hogy mindenkinek hivatalból kinyalja a seggét, folyamatosan mosolyogjon és tűrjön el mindent, mint egy idióta, nem pedig azért, hogy gyógyítson, az másodlagos. Biztosan az orvosok is ebben a tévhitben élnek, és ezért hiányzik a "pozitív hozzáállás". Szerintem terjeszd a nézeteidet, és minden meg fog változni az egészségügyben. :)) Komolyan, engem már meggyőztél, másokkal is menni fog. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#18) orbano válasza VaniliásRönk (#17) üzenetére


orbano
félisten

azért azt tegyük hozzá, hogy az orvosok között arányosan pont ugyanannyi hülye van, mint a betegek között. csak a sok dilettáns istenkomplexusos barmon kicsit nagyobb a felelőség, mint egy hipohonderen.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19) VaniliásRönk válasza orbano (#18) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Állítottam valahol az ellenkezőjét? Egyébként nem felelősségről volt szó, hanem arról, hogy a kedves betegek egyre kevésbé veszik emberszámba az orvost (és más egészségügyi dolgozót), azt hiszik, hogy az ő hibájukból vannak olyan állapotok amilyenek, fel sem fogják, hogy sem elég pénz, sem elég ember nem áll rendelkezésre a megfelelő ellátáshoz. Láthatod, hogy Godefroy is azt hiszi, az orvos egyszerűen köcsög és ha esetleg nem ugrálja körül, az szándékos ki***ás.

Velem is megesett már, hogy nem vizsgált meg megfelelően egy orvos a sürgősségin, szépen megkértem, hogy nézzen meg alaposabban, és mit ad Isten, megtette (be****ás, nem?), meg is kaptam a megfelelő ellátást és mehettem Isten hírével. Nem hőbörögtem, hogy nekem rendes ellátás jár, nem vertem a nyálamat, hogy nekem egészségügyi dolgozók a szüleim, normális voltam és ezért normális reakciót kaptam, emberség, ennyi.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#20) orbano válasza VaniliásRönk (#19) üzenetére


orbano
félisten

jó azért ez szerintem százból egy. de mit csinálsz a köetkező esetekben:
1) mint jópár évtizede praktizáló orvos végignézed, ahogy a barátod sportolás közben összeesik valami szívkoszorú problémával, nem tudom, de egy rutinos orvosnak egyértelmű lezajlással, erre kihívod am entőket, akik elviszik, és az orvosok "megállapítják", hogy ez bizony reflux, a jelenlévő orvos "diagnózisa" ellenére... mert nehogy már egy radiológus megmonnya a tutit. megoldás: ismerős kórház, ismerős orvosok.
gondolj bele mit csinálnál, ha al egjobb barátod nem orvos és így összeesel tenisz közben. ki gyógyítja meg a valódi bajodat?

2) nagypapa kórházban, ugyanez a család, nővéreknek fejenként 10k, plusz ugye orvos a családban, hát csak azt gondolná hogy normális ellátást kap. aha. le se szarták, a nagypapa úgyis meghal. pedig mondhatni szépen voltak kérve az orvosok és a nővérek is, emberségesen, semmi fennhéjázás, meg követelőzés.

3) fiatal orvosira járó lány ápolóként dolgozik, egy olyan főnővér alatt, aki megparancsolta az éjszakai műszakban, hogy ne merje felébreszteni senki semmiért sem, mert fáradt, és ő ennyi pénzért nem hajlandó semmit se csinálni és különben is. úgyhogy a néni az éjjel hiába nyomogatta a nővérhívót, hogy szarul van, reggelre halott volt. mert hát úgyis öreg volt már, kár belé a TB pénze...
biztos ő is csúnyán nézett az orvosokra/nővérekre, megérdemelte a kis g*ci

4) idős néni combnyaktöréssel (nem diszlokálódott, saját lábon ment be a kórházba kivizsgálásra) a kórházban: a műtéti sebbe csövet kötöttek, hogy a genny egy tasakba távozzon. no ezt az Istenért sem voltak hajlandóak a nővérek cserélni, ahogy az ágyneműt sem, amire ráfolyt. pedig szépen kértük, nagyon szépen, elég diplomatikusak a szüleim, nem az a nyálverős proli fajta. de mégis, csak akkor kezdték el rendesen ápolni, amikor édesapám felment a főorvoshoz az asztalt verni, hogy akkor most találják ki mi van, ha nem ápolják, akkor legalább mondják meg, mert bejárunk mi.
no most akkor hogy is volt ezzel az emberséges hangnem dologgal? vagy biztos azért nem cserélték neki, mert sokat morgott a néni, elvégre egy kürházban legyen mindekinek jó a kedve, vidám egy hely. egyébként később a seb elfertőződött, ráterjedt a csonthártyára, combnyak OFF.

5) tudnék még pár ilyet írni, de inkább abbahagyom. akármi is van, én úgy vagyok vele, hogy még ha bunkók is a betegek, egy orvosnak semmi, de semmi joga nincsen arra, hogy nyegle, hanyag, felületes legyen. nagyon sok pénzt fizetnek az adófizetők egyszer a kórházért, másodszor azért, hogy az egyetemeken orvosokat képezzenek. és félre ne érts, igazad van, sokat segítene, ha kevesebb hipohonder k*csög fordulna meg az egészségügyben, de ez attól még egy icipicit sem mentesíti egyik orvost sem. azt sem, aki nem volt téged hajlandó kivizsgálni, akármiért is. mondjuk a "sürgősségi" is egy érdekes eset. egy ismerősöm kapott egy vágást karddal a bordájára a hóna alá. 2 óra árakozás után úgy volt hogy hazamegy majd reggel összevarratja, fáradt már így az edzés után. még további 3 óra várakozás után megvizsgálták, és rohantak is vele lühalálában műteni, mert kilukadt a tüdeje. és meddig tartott a vizsgálat, ami alatt erre rájöttek? kb, 5 mp amíg a doki a füléhez emelte a sztetoszkópot, és még 3mp az első belégzésig...

na abbahagyom mert csak felidegelem magam. remélem nem leszek soha beteg, igyekszem mindent megtenni érte :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#21) VaniliásRönk válasza orbano (#20) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Hasonló cifra eseteket én is tudnék sorolni, nem egy emberről tudok én is, akinek nem kellett volna meghalnia, ez mind-mind annak a következménye, hogy nincs megfelelő finanszírozás és emiatt nincs elég ember, így az oda nem illő embereket nem tudják kirúgni, sőt, az ilyenek aránya jelentősen megnőtt. Egyelőre annak is örülni kell, hogy nem mennek sorra csődbe kórházak, mert szinte mindegyik pengeélen táncol. De akkor sem azon a néhány emberen kéne leverni a port, aki mindezek ellenére lelkiismeretesen végzi a munkáját.
Azt meg ugye te sem gondoltad komolyan, hogy az egészségügyet felelősségre vonhatod, mert te sok TB-járulékot fizetsz? Nem ők tehetnek arról, hogy a TB-járulék nem jut el hozzájuk.

Egyébként ez is olyan, mint a politika, mostanra annyira elkezdett rohadni az egész rendszer, hogy kilátás sincs rövid távon felszámolni ezeket a körülményeket, ha hirtelen elkezdenék önteni a pénzt a rendszerbe, akkor sem változnának meg azok az emberek, akik az általad említett esetekért felelnek.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#22) orbano válasza VaniliásRönk (#21) üzenetére


orbano
félisten

"De akkor sem azon a néhány emberen kéne leverni a port, aki mindezek ellenére lelkiismeretesen végzi a munkáját."
ez így van.

én komolyan gondolom, hogy az egészségügyet felelősségre vonhatom. nem azért, mert nincs pénzük komoly műszerekre, vagy nincs elég ideje a nővérnek velem is kellő mennyiségben foglalkozni, vagy mert sokat kell várni, hanem pont azok miatt, amit mondtál: azt a kis pénzt is, amit megkapnak, használják fel a lehető legtisztességesebben. mert jelenleg nem teszik (az említett radiológus pont olyan felelősségi körben mozog, hogy volt lehetőségem bepillantást nyerni abba, hogy mennyire balf*sz módon használják ki még azt a kevés erőforrást is, ami van).
egyébként egyetértek Veled abban, amit írtál.

A vér nem válik VAZZE!™

(#23) VaniliásRönk válasza orbano (#22) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ugyan kérlek, ne gyerekeskedj. :D Persze, hogy nem optimálisan használják fel az erőforrásokat (állami intézmény, még a magánszférára sem igaz ez), sőt, biztos vagyok benne, hogy abból a kevésből is annyit lopnak el, amennyit csak lehet, de erről továbbra sem az a dolgozó tehet a hierarchia legalján, akivel te kötekedni tudsz.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.