Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Damos


Damos
tag

Karácsony előtt 7 héttel ez nem túl jó hír.

(#2) joey04


joey04
titán

El kell hozni az idiótáktól a gyártást. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) zeon.hu válasza joey04 (#2) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

És mindjárt még drágább lenne...
Nem meggyőződésből gyártatják ott, hanem mert a legolcsóbb.

#?*@&!

(#4) janeszgol válasza zeon.hu (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. Pont a HMD kapcsán jutott eszembe, akik azt nyilatkozták, hogy a termékeik azért drágák, mert megújuló, meg folyamatosan ellenőrzik, hogy a Foxconn által összeszerelt Nokiákat megfelelő bérezésben részesül munkások gyártsák.

És akkor eszembe jutott, hogy ez mekkora ár növelő is lehet. Elvinnék az USA-ba a gyártást, akkor aztán milyen áron jönnének a telefonok?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5) joey04 válasza zeon.hu (#3) üzenetére


joey04
titán

akkor drágább lesz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) Damos válasza zeon.hu (#3) üzenetére


Damos
tag

Nyugodtan vihetnék Mexikóba, ott már legalább egy évtizede olcsóbb a munkaerő.

(#7) zeon.hu válasza Damos (#6) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nyilván ész nélkül döntöttek Kína mellett...

#?*@&!

(#8) Damos válasza zeon.hu (#7) üzenetére


Damos
tag

Kína egykepolitikát folytat, öregszik a társadalom, a kevesebb fiatal magasabb béreket kér. Ezzel szemben Mexikóban folyamatosan nő a lakosság száma, már kb. 10 éve 20%-kal olcsóbban lehetett ott gyártatni. Nyilván politikai okokból gyártatnak Kínában, amit ebben a topikban nem fogunk kitárgyalni.

(#9) janeszgol válasza Damos (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Már nincs egykepolitika. Az viszont igaz, hogy ráb*sztak és ezt nem is lehet megoldani.
Kevés a nő az országban.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) Damos válasza janeszgol (#9) üzenetére


Damos
tag

Kevesebb, mint 2 éve nincs egykepolitika, ez igaz. De a lényegen nem sokat változtat.

(#11) spect80 válasza Damos (#6) üzenetére


spect80
senior tag

a munkaerő költsége csak egy része az előállítási költségnek és összességében nem biztos, hogy jobban megérni mexikóban

(#12) Damos válasza spect80 (#11) üzenetére


Damos
tag

Az olcsó munkaerő a legfontosabb tényező. Logisztikai szempontból semmivel sem lenne rosszabb a helyzet.

(#13) #86564352 válasza Damos (#12) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szerintem nem a munkaerő Kína legnagyobb előnye. Úgy tudom pont azért szeretik a cégek Kínába vinni a gyártást, mert Kína kész iparvárosokat húzott fel és minden van helyben IC-től műanyagig, plusz kikötők. Tajvan ugyanez. Dél-Korea szintén. Beszállítók, minden ott van helyben. Egy USA vagy EU gyárban kiderül hoppá ehhez az alkatrészhez másik részalkatrész kell, vagy módosítani kell valamit, várhatnak és áll a gyártósor. Shenzhenben ott van minden az utca másik oldalán.

(#14) Damos válasza #86564352 (#13) üzenetére


Damos
tag

USA és EU gyártásról nem beszéltem. 10-15 év alatt gyártóparadicsommá lehetne varázsolni Közép- és Dél-Amerikát.

(#15) #86564352 válasza Damos (#14) üzenetére


#86564352
törölt tag

Annak költségét USA-nak és EU-nak kellene fizetni, Mexikó és Brazília nem fogja magától. Kína, Tajvan, Dél-Korea megcsinálta magának. Mexikó nem rossz, azért még hosszú út előtt áll: Top 10 Electronics Exporters by Country 2020

(#16) Damos válasza #86564352 (#15) üzenetére


Damos
tag

Nem fogják fizetni, mert nem érdekük, hogy Kínából elhozzák a gyártást. A két nagyhatalom gazdaságilag kölcsönösen függ egymástól, hiába minden cicaharc.

(#17) #86564352 válasza Damos (#16) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ezért sem érdemes közép- és dél-amerikai gyártóparadicsomról beszélni, legalábbis elektronika területén. Lítium onnan jó persze, viszont hogy komplett termékek helyben készülnének olyan szinten ahogy most Dél-Kelet Ázsiában... A Nyugatnak és a Távol-Keletnek is megfelel a status quo.

USA és EU a K+F témára gyúrjon csak, aztán a kelet legyártja. Egyébként most chiphiány, covid miatti lassulások mellett olvastam egy érdekesebb témáról is, ami kicsit más probléma, mint késik a legújabb iPhone és videókártya.... Kórházi MRI gépekhez szükséges hélium fogyóban, ruszkik háborúja miatt leállt a kereskedés. A GE és Siemens már dolgoznak új gépeken, amelyek kevesebbet fogyasztanak.
Helium shortage: Doctors are worried that running out of the element could threaten MRIs

(#18) Damos válasza #86564352 (#17) üzenetére


Damos
tag

Engem különösebben nem érdekel, hogy Kínában, vagy Mexikóban gyártat az Apple, csak zeon.hu fórumtárs kommentjére reagáltam, miszerint nem feltétlenül Keleten a legolcsóbb az összeszerelés.

Bár továbbra is azt mondom, hogy Közép- és Dél-Amerikában nagyon sok lehetőség rejlik.

(#19) adamklark


adamklark
senior tag

legalább az emberek nem tudnak 1 éves telefont váltani azonnal, feleslegesen ;]

(#20) Ricardo válasza Damos (#8) üzenetére


Ricardo
félisten

Mexikóban nem képesek ekkora volumenekre. Sok év lenne mire kiépülne egy olyan stukúra ami képes lenne kiszolgálni ekkora igényeket.

(#21) Damos válasza Ricardo (#20) üzenetére


Damos
tag

"10-15 év alatt gyártóparadicsommá lehetne varázsolni Közép- és Dél-Amerikát."

(#22) Ricardo válasza Damos (#21) üzenetére


Ricardo
félisten

10-15 év + irdatlan mennyiségű pénz.

szerk:
Bár nem közép és dél amerikáról van szó a cikkben, de jól szemlélteti a problémát, és a feladat (gyártás athelyezése) méretét.
És ezek csak a csavarok. Azért akad még pár alkatrész egy ilyen készülékben, amik sokkal komolyabb gondot jelentenének.

Ez a kis csavar megmutatja, hogy miért nem fognak Iphone-t gyártani az USA-ban

[ Szerkesztve ]

(#23) Damos válasza Ricardo (#22) üzenetére


Damos
tag

A Hella-nak megérte. A Denso-nak is. A Bridgestone-nak is. És persze számtalan autógyártónak is. Csak a teljesség igénye nélkül...

(#24) Wesiz


Wesiz
tag

az apple a gyerekmunka egyik legnagyobb kihasználója (ezért tudnak ilyen olcsók lenni... ja nem) kína pedig az emberi jogok és munkavédelmi előírások egyik legnagyobb telibe szarója, ez a két dolog pedig hosszú évekre garantálja a közös együttműködést az apple és kína között bármennyire is menjen a felszínen a cicaharc.

(#25) saabonline válasza Damos (#12) üzenetére


saabonline
csendes tag

És a piac legalább annyira, ha nem jobban.

(#26) sawwy007


sawwy007
csendes tag

Sziasztok
Olyan kèrdèsem lenne hogy ahogy észrevettem és kutatom a netet nem lehet màr kapni 13 promaxot?! Minden mobil szolgàltató és üzletek csak a iphone 14 es telót toljak legyen az sima vagy promax. Ahogy olvasgattam szinte ugyan azt tudja a 13 mint a 14 csak új külsőbe bújtatták bele, nem tudom az mennyire igaz hogy vibrál a 14 kamerája és sokan nimcsenek vele megelégedve tekintettel az àra miatt, kerdes hogy ezt sikerül e kijavitani, vagy lesz e mèg valami probléma vele? iphone vàsàrlàs előtt àllok így kikérem a vèlményeteket :R
Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.