Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Vesa


Vesa
veterán

A Genius egerek szvsz drágák, hiszen 16k-ért már Roccat is kapható, ami azért lénygesen más kategória. Bár tetszetős mindkettő, de a drágábbiknál kis képzavart érzek a fejlesztésben, hiszen a világítása RGB LED-es, tehát állítható, mégis beletettek egy fix piros műanyagcsíkot. Vagyis tkp. nem színezhető át az egér teljes egészében, hiába akar az ember mittomén kéket, akkor is részben piros marad. Nem értem, miért nem lehetett az a sáv sötétszürke, vagy esetleg közép szürke???

A tudomány a valóság költészete!

(#52) kovsol válasza Helmoras (#15) üzenetére


kovsol
titán

Mondjuk a mobil core i5 procik 2mag+ht+turbó. Szóval igazából egy i3+turbó.

May the Force be with you!

(#53) nubreed


nubreed
veterán

No persze, írjuk az egérre hogy "gamer", adjunk neki valami teljesen szánalmasan kinéző dizájnt, ami gondolom a military kinézetre akar hajazni de valójában csak kb 16 éves korig vállalható és máris 3x annyiért lehet eladni, mint amennyit valójában érne.

A másik, az MSI szintén "gamer" notebook azzal a szánalmas színesen világító billentyűzettel... édes istenem hogy miért kell ebben a nagy diájnolásban átesni a ló másik oldalára. Valóban, ahogy az egyik előttem szóló is írta, inkább tettek volna bele gyárilag egy ssd-t, mintsem ezt a színes bill. -es baromságot nyomatni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#54) MongolZ válasza Helmoras (#47) üzenetére


MongolZ
addikt

Teljesítmény szerepelt a cikkben és az összehasonlítában is. Egyező árú termékekből érdemes kiindulni, mennyibe kerül egy 4200H-val szerelt noti? A táblázatban a <140e bruttó értékű laptopok APU-i szerepelnek...
A TDP pedig "csak" egy osztálybesorolás. Valós fogyasztási adatok (mint ahogy különösebben tesztek sem) nem elérhetőek.

Ha már itt tartunk a 4200H egyébként is 47W, míg az A10-5750M 35W-os TDP besorolással rendelkezik. Más kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#55) Reggie0 válasza #65675776 (#50) üzenetére


Reggie0
félisten

A futuremark review alapjan.

(#46) Sethdobaloah: Persze. De az Intel Core i3-4000M vagy i3-4010U mar 8%-al lehagyja.

[ Szerkesztve ]

(#56) Hunner válasza nubreed (#53) üzenetére


Hunner
senior tag

Az a színes billentyűzet nem szivárványos, bár ha akarod az is lehet.
A kép csak illusztráció, azt kívánja bemutatni hogy "köhh 16 millió" színárnyalat közül állíthatsz be háttérvilágítást.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#57) t72killer válasza MongolZ (#54) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A táblázatban a <140e bruttó értékű laptopok APU-i szerepelnek..." - akkor nehéz lesz itt az összehasonlítás, mert a cikkben lévő példányért 350+kFt-ot kérnek - igaz, főleg a VGA miatt.

Ahogy nézegettem az 5750M notebookcheck-es oldalát, én is inkább az ulv i5-ösök és a normál i3-ak közé tenném. A normál frekin futó i5-ök az asztali kaverik szintjét hozzák.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58) MongolZ válasza t72killer (#57) üzenetére


MongolZ
addikt

Valaki felhozta az A10-5750M-et, ez pedig szerepelt a <140e (csak Dell) kategóriában. Én ilyen kategóriában kerestem gépet, erre jutottam. Passmark alapján (én ezt többre tartom, mint a netbookcheck-et, de ez egyéni preferencia), ott van az ulv i5-öknél. Erről jött a válasz, hogy az i5 totál más kategória... Pedig nem az.

Kezd az egész a milyenlaptopotvegyek kategóriába esni, hogy minden (értsd minden) Intel proci jobb, mint akármelyik AMD. Nekem ott ajánlottak alsó kategóriás Pentiumot A8 6410 helyett...

[ Szerkesztve ]

(#59) #65675776 válasza Reggie0 (#55) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem mintha bármit is adnék a szintetikus tesztekre.

(#60) MongolZ válasza kecsawi (#18) üzenetére


MongolZ
addikt

E szerint és E szerint meg az AMD megoldása több mint 30%-kal jobb.

Na, kinek van igaza?

(#61) Helmoras válasza MongolZ (#54) üzenetére


Helmoras
őstag

Nem kérdeztem. A teszt egy 350000 ezres notiba tett processzorról beszél...és csak annyit ír hogy annyit tud mint a haswell i5-ök ez pedig nem igaz(esetleg úgy hogy tud annyit mint pár ultrabookos i5), de engedjük el a beszélgetést nincs kedvem a lekezelő stílussal harcolni.

Amit legutóbb linkeltél nem Haswell i3

[ Szerkesztve ]

(#62) Helmoras válasza Helmoras (#61) üzenetére


Helmoras
őstag

I3-4000M és ez a legkisebb i3-M

(#63) MongolZ válasza Helmoras (#61) üzenetére


MongolZ
addikt

Aha, én meg a processzorok egymáshoz viszonyított teljesítményéről beszélek. Az a táblázat, amit linkeltem, abszolút nem emiatt a beszélgetés miatt készült.

Hagyjad csak, engem nem zavar a lekezelő stílusod.

Tehetek én róla, hogy a fórumtárs nem Haswell i3-at linkelt? Én csak válaszoltam rá, hogy a notebookcheck soha a büdös életben nem a pontosság fellegvára volt.

(#62) Helmoras: És ezzel mit szeretnél üzenni? Ott van a táblázatomban.

[ Szerkesztve ]

(#64) t72killer válasza MongolZ (#63) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"a notebookcheck soha a büdös életben nem a pontosság fellegvára volt." - Ez így van, főleg, h baromi nehéz mobil procikat összehasonlítani - konkrét notikat lehet. Pl hiába teszel überbrutálmegadrága i7 extreme procit egy 10"-os netbookba, az sose fog a minimálórajelénél gyorsabban járni, lévén agyonlövi a hővédelem. Ez nem úgy megy, mint az asztali tesztek, hogy alaplap+CPU-t cserélünk teszteléskor, minden más marad a helyén.

Más: erről a notiról az M290x-es grafikájával jó eséllyel feltételezhetjük, hogy a játékosokat célozza, ahol még mindíg az 1-2 szálas teljesítmény döntő. Persze konkrét tesztek kellenének, amik nem lesznek, de kíváncsi lennék azért a "mennyire hajtja ki" kérdéskörre.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#65) Helmoras válasza t72killer (#64) üzenetére


Helmoras
őstag

Hát arra én is, de erősen kétlem hogy ki tudja hajtani...

(#66) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Az LG monitorra beneveznék....

Wasabi...

(#67) GeryFlash


GeryFlash
veterán

2 magos gamer laptop 275 ezerért :C

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.