Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Lauda válasza ricsike_p20 (#150) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ez minden fejlett országban így van már. Csak azt nem tudják, amit nem akarnak tudni. De nem is ez volt a téma. Az agyonajnározott usaban az fbi/bevándorlási hivatal pl még a bankkártyatranzakciókhoz is hozzáfér. Éppen ezért kell bevallani még az utolsó cent feketemelóval szerzett pénzt is egy esetleges házasságnál (tehát ha illegális házasodik), mert mindent vissza tudnak keresni és azonnal kibukik, ha valaki nem a valóságot adta elő az ott töltött időről.

Csak arról nem tud az állam, ami készpénzben forog nálad, de ez svédországban is így van, magyarországon és németországban is.

[ Szerkesztve ]

(#152) Hieronymus válasza ricsike_p20 (#150) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azt kellene megérteni, hogy Kína ideológia alapokon elnyomó diktatúraként gyűjt adatokat a lakóról, centralizálva. A begyűjtött adatoknak nincs elévülése.
Svédország, Németország és Magyarország is gyűjt adatokat. Közel azonos mennyiségben mint Kína. De ezek decentralizált formában tárolódnak és van elévülésük.
A bankok közös adatbázisában a banki eseményeket gyűjtik, ami a hitelfelvétel esetében sokat számít. De nem számít ha egy politikust nagy nyilvánosság előtt sértegetett valaki. Persze ezt is gyűjtik egy adatbázisban és számít is többedszerre csinálja valaki. Viszont az van elévülése. 10 évvel később, más ügyben már nem hozható elő.
Van egészségügyi adatbázis. Állampolgári nyilvántartás, lakóhelyi nyilvántartás, adó nyilvántartás... de ezek nem kapcsolódnak össze egyetlen gigantikus adatbázisba és egyetlen klikkel időlegesen sem fűzhetőek össze.

Kínában a jó lakó párttag és aktív pártéletet folytat illetve jelenti, ha valami politikai elfajulást lát. Nézem a fejeket, írom a neveket ember. Tolerancia nem létezik vagy részlehajló a jó pártmunkások felé.
Az EU országaiban csak bizonyos államigazgatási területeken vannak pártpreferenciák. Választások után cserélődnek emberek, ha nem az aktuális párt vagy koalíció megy tovább.
Csak bizonyos munkakörökbe kérhet a munkáltató erkölcsi bizonyítványt, egészségügyi alkalmasságot, ..
Az adóhatóság csak az adóhoz köthető dolgok iránt érdeklődik. A politikai vagy egyéb dolgok nem tárgya az ellenőrzéseknek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#153) Sgr_A válasza Hieronymus (#152) üzenetére


Sgr_A
addikt

Akkor most ne vegyünk semmit amire az van írva hogy méd in csajna?
nagy bajban lennénk
miért kell minden huawei topikban ezt eljátszani, világos hogy ott diktatúra van. De itt a termékekről van szó nem az ideológiáról
Nem lenne ilyen helyzet ha az amcsi tőke nem lenne pénzéhes és nem fillérekért akarna gyártatni mindent, ha ezt nem csinálták volna Kína 30 évvel lelenne maradva
A fejükre nőttek? Igen
Nem látták előre? Nem hiszem

(#154) #88470784


#88470784
törölt tag

Akkor most egyesültállamok kapitány támogatta a gonosz kínát mert odavitte a gyártást, hát ez kellemetlen.

(#155) 7Heads Drago válasza #20749568 (#78) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az általad linkelt cikkben semmi sincs a támogatásról. Sőt a jogviszonyokról is csak találgatni tud. És ugyanezt rengeteg más cégről is elmondhatjuk aminek semmi köze sincs Kínához.
Szóval ugyanott vagyunk ahol voltunk: Senki semmit nem tud, de azt 100%-ra tudja. :D

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#156) 7Heads Drago válasza Hieronymus (#91) üzenetére


7Heads Drago
veterán

++++1 :DD :DD :DD
Így igaz. Jól körülírtad a helyzetet.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#157) Hieronymus válasza Sgr_A (#153) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Akkor most ne vegyünk semmit amire az van írva hogy méd in csajna?"

Ezt ne tőlem kérdezd. Ezt a problémát nem én boncolgattam.
De. Ha rákérdeztél akkor az embargó nem megoldás, csak ront a helyzeten. Ha az ideológiánál a pénzéhesség erősebb lesz, lekopik az ideológia és kialakul a normális gazdaság. Ennek már vannak jelei Kínában. A magántulajdonú cégekhez is pártembereket akarnak betenni, mert kikopni az ideológia.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#158) 7Heads Drago válasza Lauda (#94) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez esetben még lehet hogy tiltani se kellene, mert már a userek belátnák hogy nem szabad megvenni.
enginev3.0 #95: Milyent? Hogy az állam beleszól egy cégbe? :D :D :D
Szerinted akkor most milyen vita van az Eu meg az Usa között? [link]
Beleszól itt mindenki mindenbe, ha megteheti.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#159) Lauda válasza 7Heads Drago (#158) üzenetére


Lauda
félisten

Valószínű, hogy nem. Én azt érzem, hogy inkább üzleti dolgok felől fúj a szél. A huaweit és kínát ezzel fojtogatják, a többieket meg a vámokkal.

(#160) xZer0kidx válasza Sgr_A (#153) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Szerintem ne vegyünk. Induljunk ki abból, hogy itt senki nem alkalmaz kettős mércét tehát egyformán tekint minden mobileszközre. Ahogy mostanában olvasgatom, kialakulóban a trend, hogy nem csak magát a készüléket és annak szolgáltatásait nézzük, hanem a mögötte lévő "háttérhatalmat" is. Oké ez esetben akkor úgy illene, hogy nem veszünk olyan terméket amit kommunista országban terveznek meg, esetleg ott gyártanak le stb. Ne támogassuk akkor (nem közvetve) az ország fellendülését, egy marék rizsért való dolgoztatást, esetleg a gyerekmunkát. Persze ez nem történik meg mert ahogy itt többen, úgy én is "lusta" vagyok feladni a kényelmemet. ;]

Félreértés ne essen, ezzel nem Kínát védem, inkább értetlenül állok az előtt, hogy egy tech portál rendre politikai harctér lesz és oldalakon keresztül olvashatom a szélsőségeket.

Vagy kiindulhatunk egy másik szemszögből is. Egy pillanatra felejtsük el, hogy a mobil gyártók (bármelyik) honnan jöttek. Nézzük csak a mi országunkat. Melyik cégnek milyen és mekkora a jelenléte itt? Milyen szolgáltatást (garancia, ügyfélszolgálat) és termékeket nyújtanak nekünk? Mit tesznek értünk (közösség szervezés, adomány gyűjtés, fejlesztések)? és stb, stb...
Ha innen néznénk néha a dolgokat akkor elképzelhető, de természetesen nem biztos, hogy egész másképp súlyoznánk a telefonokat és a gyártóikat. Kütyü rajongóként érdemes nem belemenni a szélsőségekbe, mert könnyen megmérgezheti a mobilok iránti "szeretetet". Amúgy Huawei tulajdonosként nem értek egyet a diktatúrával, Samsung tulajdonosként nem értek egyet a Dél Koreai-Japán viszállyal és néhai Apple tulajként nem értek egyet az Usa agresszív dominanciájával, de szeretem a készülékeiket.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#161) 7Heads Drago válasza ollie (#96) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hát ha veled szemben így járnának el biztos fel volnál háborodva. És nem neveznéd hülyeségnek.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#162) 7Heads Drago válasza nyisziati (#118) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Te meg olvasd el a téma főcímét és aztán kezdj el írni. Nem egyszer le írták már a modik, hogy nincs politika. De neked-nektek mindig sikerül idehozni.
Engem marhára nem érdekel mit veszel és hol.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#163) Noukoum válasza 7Heads Drago (#162) üzenetére


Noukoum
veterán

Valahogy mindig sikerül felhozni, az összes Huawei topik erről szól.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#164) nyisziati


nyisziati
veterán

Csak az az érdekes, hogy eddig többnyire a Huawei fanok hozták fel, Trump és az USA rendszeres fikázásával. Azt valahogy mindig elfelejtitek.
Talán ez az első topik, ahol nem így történt. De persze itt sem utasítottátok vissza a kérdést, hanem jöttek a viszontválaszok folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#165) Hieronymus válasza nyisziati (#164) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Konkrétan te kezdted el mélyíteni a helyzetet, ezzel a hozzászólással.
Itt indult be a minősítgetés illetve fankodásra hivatkozás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#166) nyisziati válasza Hieronymus (#165) üzenetére


nyisziati
veterán

"Talán ez az első topik, ahol nem így történt."

+
Az első politikai komment: #24
És aki szóvátette: #26

Úgyhogy kvázi semmi nem igaz abból, amit leírtál.

[ Szerkesztve ]

(#167) Noukoum válasza nyisziati (#166) üzenetére


Noukoum
veterán

Az viszont igaz hogy megint az USA fanok jöttek fikázni a huawei-t.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#168) nyisziati válasza Noukoum (#167) üzenetére


nyisziati
veterán

"Talán ez az első topik, ahol nem így történt."

(mármint NEM a Huawei fanok kezdték a fikázást)

(#169) Hieronymus válasza nyisziati (#166) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

De ott még nem volt fullban tolva a kreténség. Legalább nyomokban volt köze a témához.

Nagyjából a linkelt hozzászólástól teljesedett ki flame. Kína barát, amerika barát. Ki, mit beszélyen meg Trump-al. A gyanú önmagában is elegendő és nem szükséges bizonyíték. Jellegű hozzászólások, többször imamalomként pörgetve.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#170) nyisziati válasza Hieronymus (#169) üzenetére


nyisziati
veterán

"nem volt fullban tolva a kreténség."
Akkor most olvasd el, milyen kommentre született a reakcióm. Na AZ volt a kreténség. Én ráadásul, csak egy másik kommenttárs személyes tapasztalatait linkeltem.

A gyanú meg nem önmagában elegendő, de ez is ezerszer át lett beszélve, linkeltem is jópár forrást. ELOLVASTAD?
Komolyan, mintha nem AKARNÁTOK meghallani, vagy elolvasni a forrásokat, ÚJRA ÉS ÚJRA ugyanazokat az ostobaságokat fújjátok.

Ráadásul most se én tértem vissza a témára, ismét a hétfejű akaszkodott belém. Meg most te.

[ Szerkesztve ]

(#171) Hieronymus válasza nyisziati (#170) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A linkek tartalmának továbbra sincs köze a Huawei telefonjaihoz.
De ezt már leírtam neked.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#172) nyisziati válasza Hieronymus (#171) üzenetére


nyisziati
veterán

Én meg csak kb. százszor írtam le (másokkal együtt), hogy a Huawei-en keresztül Kínát bünteti Amerika az adatlopásai miatt.

(#173) 7Heads Drago válasza nyisziati (#172) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És akkor megint vissza kanyarodtunk az Usa-hoz, aztán jön Trump, meg az elnyomott kínaiak. Ha téged zavar ne vegyél Huaweit... nem érdekel. Ez itt a Mate 30 topikja nem Kínáé, meg Trumpé stb. Ha érdekel hogy mi van Kínában téged foglak megkérdezni elsőnek. Jó lenne leszakadni a nem témába vágó hsz-ekről. Köszi

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#174) Hieronymus válasza nyisziati (#172) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

És nagyjából százszor lett megfogalmazva, hogy ezzel mindenkit korlátoz a Földön. A Huawei kiütése áremelkedést generál a piacon. Ennek örüljek és tapsoljak neki.

Sok évvel ezelőtt az egyik munkatársam italt hozott volna be a munkahelyre, a névnapja alkalmából.
A portán lebukott. Mivel a portást nem lehetett pofán vági, a portás kutyájába rúgott. Pontosan ilyen szinten van ez az embargó.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#175) nyisziati válasza Hieronymus (#174) üzenetére


nyisziati
veterán

A Huawei kiütése Kína világbirodalmi terjeszkedését gátolja. Ami a te hasznodra is válik hosszútávon.

Egyébként föntebb kérte a hétfejű, hogy ne offoljak, úgyhogy részemről itt befejeztem, pá.

(#176) Piszmaty76 válasza 7Heads Drago (#162) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Küldjünk neki mi is vibrátor teszteket, az is legalább ennyire a témához kapcsolódik. Elvégre is műszaki cikk... :)

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#177) ambination


ambination
tag

Nem is érdemes beleolvasni a kommentekbe lassan, mert politika/okos zsenik/fanok/politika/hisztis vita/politika.. A telefonokról pont senki sem ír semmit. Foci drukkerek? Hol vagytok? Fradisták gyertek, hajrá Vasas!!

(#178) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Már úgy tűnt, hogy globálisan is elindult az Android 10 a Huawei Mate 20 Pro csúcskészülékére, teljes Google-támogatással, de gyorsan kiderült, hogy azért nem ennyire rózsás a helyzet. [link]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#179) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Visszaveheti a Huawei-től a második helyet az Apple [link]
És ha ez megvan mehet is a google a Mate 30-ra? :W
Mert egy kicsit így tűnik, persze nyilván csak véletlen műve.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#180) Lami66 válasza 7Heads Drago (#179) üzenetére


Lami66
őstag

Elemzők szerint...Én a számoknak hiszek
Global market share held by leading smartphone vendors from 4th quarter 2009 to 2nd quarter 2019

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.