Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53) beyruth82


beyruth82
veterán

Szerintem is életképtelen nemzetközi szinten google appok és licenszek nélkül a huawei. Főleg 300-350 ezrekért adni elképesztő arcátlanság, bár nem ismerem a fülöp szigeteki,malájziai,román,stb viszonyokat de gyanítom ott sem fogják kapkodni. Nálunk tuti bukás lenne így.Nem várható el egy egyszeri polgártól hogy mókoljon a telefonon ha használni akarja normálisan főleg 350 ezerért.Ez nem kompromisszum kérdése.A Többi gyártó google használatot biztosít ugyan ezért az árért és csak ki kell venni a dobozból a telefont nem kell mókolgatni.Miért választaná bárki is akkor a huaweit?Kössön kompromisszumot az aki nem akar google alkalmazásokat használni!Rajta van de nem használja :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54) Macka


Macka
veterán

2020. novemberében lesz ismét elnökválasztás az USA-ban. Csodálkoznék, ha maradna Trump az elnök. Abban bízok, hogy aki az utódja lesz, eltörli a HUWEI-jel szembeni szankciókat.

(#57) laci_csk válasza jeni (#48) üzenetére


laci_csk
senior tag

bemegyek a közértbe, nem bemegyek a közértben :))

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#59) beyruth82 válasza nyisziati (#55) üzenetére


beyruth82
veterán

Maradni fog mert épp addigra cseng le a gazdasági konjunktúra ami minden válságot követ(esetünkben a 2008-as követte egy majd 10 éve tartó felendülési szakasz) az újabb recesszió vagy válság hatásai választások után fognak érződni.A populista szélsőjobbos idgenellenes,homofób,stb politika ott is(ahogy nálunk is) sikert aratott a faék egyszerűségű kispolgárok körében akik trump szavazóbázisát jelentik.Kis előnnyel de még nyerni fog szerintem is. A kereskedelmi háború pedig valoban sokkal nagyobb volumenű mint a huawei ügy ami csak egy kis szelete az egésznek és célja az amerikai gazdasági hegemónia megtartása,visszaállítása ami a feltörekvő gazdaságok(kína,india,brazilia,stb) térnyerése miatt "veszélyben" van.Jelenleg kína ebből a legveszélyesebb az usa gazdasági és politikai érdekeire nézve.Mivel kínában(atomhatalom lévén) nem tudják eljátszni amit latin amerikában a 20.század során több tucatszor(puccsok,államcsímyek,népírtások, tömeggyilkosságok, polgárháborúk támogatása, szervezése,pénzelése) és nyiltan sem rohanhatják vagy bombázhatják le(mint irakot,afganisztán,libiát vagy szintén egy sor latin amerikai országot)ezért maradt az utolsó fegyverük a gazdasági nyomásgyakorlás.

[ Szerkesztve ]

(#60) weberzolee válasza Lami66 (#28) üzenetére


weberzolee
aktív tag

"A youtube-nál már pedzegetik a fizessjúzer dolgot"

A youtube már rég nem ingyenes, csak nem a pénzeddel hanem az időddel fizetsz. Lassan egy 30mp -es videót sem tudsz megnézni anélkül hogy ne kapnál egy 20mp -es reklámot...

(#61) xZer0kidx válasza Macka (#54) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Trump sajnos maradni fog, legalábbis szerintem. Ebben az esetben mi meg maradunk Huawei nélkül :(( Sajnos engem a Google nagyon behálózott, sajnálnám eldobni pl. a Youtube prémium előfizetésemet. Viszont androidos vonalon maradva, a a Huawei (Pro szériára) jellemző üzemidőt sem szívesen áldoznám be.

(#60) weberzolee: Ez igaz, már rég nem az, de valahol szerintem ez érthető. Semmi nincs ingyen. A videókat is tárolni kell valahol az is pénzbe kerül. Eddig a reklámok megtekintésével fizettél, ha ezzel nem kívánod kiegyenlíteni a "számlát" akkor marad a lóvé.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#62) jeni válasza laci_csk (#57) üzenetére


jeni
félisten

A Huawei gyártót a Google-vel egyetemben akkor most bekéne perelnem mert a hibajavító nyelvkészlete alapból hibás? Folyton nem azt írja ki mint amit legépeltem! Vannak olyan magyar szavak amik az angolban sem találhatóak meg fordítottan sem.

Bármennyire szeretnétek nem szándékozom ismét beülni a magyar órára!

(#63) Silenzio válasza nozs23 (#5) üzenetére


Silenzio
addikt

Ezt fel se tudom fogni. Letöltöd a Google Play APK-t, és megy. Nem? Volt "autentikusan" kínai telefonom, kettő is. Leszedted az APK-t, és ment. Itt most miért ne működne?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#65) Silenzio válasza jeni (#62) üzenetére


Silenzio
addikt

De azt azért remélem tudod, miért nem használhatók a Google appok Kínában. Csak mert elég sokkoló badarságokat hordtál össze a 22-es kommentben.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#67) Lauda válasza nozs23 (#36) üzenetére


Lauda
félisten

(#68) kerobi


kerobi
senior tag

Pont ruménia? Ez valami vicc?

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#69) gzbotii válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


gzbotii
veterán

QuickMobile arról ismert, hogy szürkeimportos, kelet-ázsiai lokalizációval rendelkező készülékeket hoz be és forgalmaz. Persze erre nem nagyon szokták felhívnia a figyelmet.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#70) kchris78 válasza beyruth82 (#59) üzenetére


kchris78
veterán

és mi a másik oldal? a túlpörgött globalizáció és minden egyéb (sajnos inkább negativ mint pozitiv) továbbpörgetése? sajnos az se a legjobb. Illetve a másik oldal se hagyná figyelmen kívül el az USA gazdasági érdekeit.. és Kína most pörget mindent.. nem gyorsan, hanem többtízévre átgondolva.. Aminek most érezni az első jelentősebb következményeit, amit kezdtek a 90-es, 2000-es évek óta.

(#76) 7Heads Drago válasza joey04 (#33) üzenetére


7Heads Drago
veterán

államtól korlátlan pénzeket kap
Tudsz erre bármit linkelni vagy csak a hasadra ütöttél megint?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#77) 7Heads Drago válasza Hieronymus (#34) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A facera teszek rá. Nekem bőven elég ha otthon pc-n rá tudok nézni. Navigációként én sygic-et használok és az meg bent van a Huawei boltban is. Emailra is rengeteg lehetőség van. Én egyedül egy játékkal lennék bajban, meg a banki app-al jelenleg.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#79) jeni válasza Silenzio (#65) üzenetére


jeni
félisten

Szerinted mi lesz helyette, ha Google alkalmazásokat nem lehet telepíteni a Mate 30 vagy ezzel egy időben megjelenő Huawei mobilokra? Valahogy el kell adni Európában a Huawei termékeket.

(#80) Hieronymus válasza #20749568 (#78) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Magyarországon, Európában és Amerikában is. Minél nagyobb egy vállalkozás, annál több kedvezményt tud kiharcolni. Ha nem kell különböző adónemeket megfizetni, az egyenértékű a közvetlen állalmi támogatással.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#85) Lauda válasza jeni (#79) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem semmi. A huawei szépen kikopik az euból, ha maradnak a szankciók. Én úgy látom, hogy vannak az "apple fanok" és van a többi telefont használó. Utóbbiak nagy részét nem érdekli a márka, csak egy jó, használható telefont kapjon a pénzéért és nem fog szarakodni semmivel, nem is akar. Bekapcsolja, használja, kész. Nem fog átszokni semmilyen más alkalmazásra, csak hogy azt huawei telefonon használja, mert leszarja, hogy samsung, huawei, anyámkínja a neve. Azt az alkalmazást fogja továbbra is használni, amit eddig és majd olyan telefont fog választani, amivel ezt zökkenőmentesen és minden egyéb probléma nélkül megteheti. Az a nagyon kicsi réteg, aki pedig nem ide tartozik, majd megrendeli bangoodról pl. a telefont és ráhegeszti valahogy ami hiányzik róla. Szerintem.

(#86) beyruth82 válasza Lauda (#85) üzenetére


beyruth82
veterán

Pontosan ezt gondolom, így látom én is :K

(#87) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Kérlek hanyagoljátok a politikai töltetű hozzászólásokat, arra ott a Politika topik.

essexboy

(#88) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hányan megveszik majd és csodálkoznak hogy hol a play áruház

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#89) Dr. Romano válasza enginev3.0 (#88) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ha jól számolok 42-en ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#90) ollie válasza 7Heads Drago (#76) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ehhez csak józan paraszti ész kell. Vagy mit gondolsz, majd bevallja a Huawei?

***

(#91) Hieronymus válasza ollie (#90) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azért ez nagyon leegyszerűsítő gondolatmenet. A középkorban alkalmazták a boszorkány üldözésekhez.

Bevallotta, hogy boszorkány, sima ügy víz be kell fojtani.
Na nem olyan bolond, hogy bevallja. Ezzel is csak a boszorkányságát védi. Máglyára vele!

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#92) Lauda válasza Hieronymus (#91) üzenetére


Lauda
félisten

Arra sem tud az usa felmutatni semmit, hogy a huawei kémkedik. Ha ez annyira nyílvánvaló lenne és lennének rá bizonyítékok, miért nem állnak elő vele?

[ Szerkesztve ]

(#93) eladogeppc válasza Lauda (#92) üzenetére


eladogeppc
veterán

Szerintem nem is kell semmit felmutatnia. Meglátásom szerint egy gyanú bőven elég ahhoz, hogy a kormány úgy döntsön, nem kér Kínából.
Kína a mai napig kommunista vezetéssel bír, és minden nagy cégben ott ülnek a kommunista párt emberei. Kvázi félig meddig jogos a gyanú, hogy a termékek rendelkezhetnek jól elrejtett kiskapukkal.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#94) Lauda válasza eladogeppc (#93) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ha konkrét dologgal alá tudnák ezt támasztani, vastagon bekeretezve tárnák a világ elé hogy tessék, kína kémkedik, mi vagyunk az ártatlan bárányok. Ezek az intézkedések pedig szükségesek, hogy megvédjük az amerikaiakat, sőt, még európát is kínától. De semmi. Ez így egy picit furán jön ki.

Mint a vessünk ki vámokat, mert az jó amerikának. Az eu (a harley másoik legnagyobb piaca) reakciója miatt a harley meg kénytelen áttelepíteni a gyártás ezen részét az euba. Nettó baromság amit csináltak itt is, nem volt átgondolva.

[ Szerkesztve ]

(#95) enginev3.0 válasza eladogeppc (#93) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem ilyet nem csak a kommunista országok csinálnak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#96) ollie válasza Lauda (#92) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem is kell felmutatnia. Hagyjátok már ezt a hülyeséget.

***

(#97) ollie válasza enginev3.0 (#95) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet ez a véleményed, de ez nem igaz. Nézz utána magyar szótárban, hogy mit jelent a rizikó.

[ Szerkesztve ]

***

(#98) eladogeppc válasza Lauda (#94) üzenetére


eladogeppc
veterán

Elég a gyanú, senkinek semmit nem kell bizonygatnia.
Biztos nem alaptalanok az Amerikaiak gyanúja és biztos van oka amit nem fognak kiteregetni a világ elé. Ott is van kémelhárítás, stb.
Persze, majd a nagy Amerika elmondja, hogy mit mikor és hol szivárogtattak ki az országból.
Szíve joga bármikor az ilyen jellegű dolgokat megtenni.
Picit látni kellene, hogy nem Kína függ az USA-tól, hanem fordítva.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#99) Hieronymus válasza eladogeppc (#98) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nekem gyanús, hogy az 5G miatt lett az embargó.
Abban is gyanús, hogy nem szóltak a megalapozott gyanú részleteiről a szövetségeseiknek. Például Németország és Magyarország is ebbe a körbe tartozik.

Nekem az is gyanús és nem is alaptalanul, hogy sokan nem ismernek egy amerikai történelmi fogalmat.
Mccarthyzmus

Továbbá minősítetten gyanús, hogy egyes fórumozók boszorkányok és az egyik boszorkánymester te lehetsz, bármit is jelentsen a boszorkánymester szó! :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#100) laci_csk válasza jeni (#62) üzenetére


laci_csk
senior tag

ezert van nalam kikapcsolva a hibajavito a telefonon, egyszeru :C
itt angol nyelven van a pc azert nincsenek ekezetek, mielott belekotnel

Xperia XZ3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.