Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) nozs23


nozs23
addikt

Érdekes. Pedig már a kiskapukat is elkezdte bezárni a Google. Így bűvészkedni sem lesz egyszerű. Pedig nem rossz készülék ez, csak Kínán kívül halott.

(#3) Silenzio válasza nozs23 (#2) üzenetére


Silenzio
addikt

Kifejtenéd? Nekem nagy vágyam egy ilyen készülék, de Google nélkül persze felejtős.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#4) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Google nélkül egy darab tégla. :(

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#5) nozs23 válasza Silenzio (#3) üzenetére


nozs23
addikt

(#6) Winner_hun


Winner_hun
félisten

handonászós

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Betegagyúak, ha azt hiszik, hogy 350 pénzért majd Google nélkül érdekelni fog valakit.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Szerintem simán Kínából rendeli a román cég... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) Plug Life válasza Graphics (#8) üzenetére


Plug Life
aktív tag

Lehet, hogy egy kínai éttermes cége...

(#10) joey04


joey04
titán

Google cuccok nélkül ez az ár tipikus "mennyit engedsz a feléből" helyzetre hasonlít.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) #88470784


#88470784
törölt tag

Újra lehet telepíteni a google-t rá, ha valakinek ez a perverziója. Xda-n linkelték.

(#12) #24536576


#24536576
törölt tag

Remélem arról is lesz hír, ha egy ukrán sufniban felbukkan.

(#13) #16514048 válasza joey04 (#10) üzenetére


#16514048
törölt tag

Még mindig azt gondolom, hogy aki Google nélkül nem tudja használni ezt a telefont, az 100 ezres áron sem tudná...

(#14) Juhaszatti válasza #16514048 (#13) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nem az a kérdés hogy tudja-e, hanem hogy akarja-e. Esetleg hogy mennyi kompromisszumra hajlandó.

(#15) HarleyCustom válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


HarleyCustom
veterán

És az apple árazza túl a cuccait.... :U

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#16) #16514048 válasza Juhaszatti (#14) üzenetére


#16514048
törölt tag

Aki simán elvan Google nélkül és hajlandó ennyi pénzt adni telefonért, annak semmilyen kompromisszumot nem kell kötnie más típusokhoz képest.

Aki viszont a Google szolgáltatásait szokta meg, arról nem tudom elképzelni, hogy hajlandó lenne lemondani róluk, bármennyire alacsony áron is adnák a Mate 30-at.
Szerintem inkább venne mindenki annyiért olyan telefont, ami ha picit kevésbé "prémium" is, de legalább működik rendesen.

(#15) PreikeStoleN:

De nem gyengén...

(#17) joey04 válasza Juhaszatti (#14) üzenetére


joey04
titán

Pontosan. Ha 350 helyett kapnék 120-ért egy olyan telefont, ami kurva jó kamerában, kijelzőben, üzemidőben, sebességben, akkor inkább azt venném a hákolás ellenére is talán, mint mondjuk a samut 350-360-ért.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) Plazmacucci válasza HarleyCustom (#15) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Megint sikerült kiragadni a lényeket. Csodálom ahogy az agyad átlát a sorok között. :U

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19) Lami66


Lami66
őstag

A Mobilaréna csinálhatna róla egy tesztet. Nemcsak a szokásos egyentesztre gondolok, hanem kivesézhetnék milyen kompromisszumokra kényszertül középeurópa guglipunnyadék okostelefonjúzere ezzel a készülékkel. Milyen alternatívát nyújt a Huawei azoknak akik nem esnek kétségbe, ha a telefonon nem találnak gugli appokat. És mi az amit tényleg nem tud.

[ Szerkesztve ]

(#20) #16514048 válasza joey04 (#17) üzenetére


#16514048
törölt tag

Azért az nem túl reális elvárás, hogy ha már gyárilag nem lehet rajta Google, akkor adják harmadáron. :U

Számolj azzal a 35%-os kedvezménnyel, amivel Kínában árulták, úgy megvennéd? Mert én biztos nem.

(#21) MarkCsiha461 válasza #16514048 (#20) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

Figyelj, egyik legerősebb telefon most, én 150-ért simán megvenném.Egyik legjobb kamera, nagyon jó üzemidő, 3D Face ID stb. :C

(#22) jeni válasza Silenzio (#3) üzenetére


jeni
félisten

Szerintem ha a Kínaiak vígan túlélték a Google hiányát Kínában akkor mi is megtudnánk lenni a Kínai appokkal . Ha még se lesz rajta akkor az európai országban is megjelenek a Kínai appok az adott ország nyelvein.

(#23) jeni válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


jeni
félisten

rosszabb esetben megtanulunk Kínaiul vagyis a mandarin nyelvet máris kezdem tanulni.

(#24) nozs23 válasza jeni (#22) üzenetére


nozs23
addikt

A kínaiak elég régóta megvannak Google nélkül, mert csak azokat az appokat/oldalakat használhatják, amiket az agymosásra épülő kormányuk megenged nekik. Nem hiszem, hogy ez irány, ahova el kéne indulnunk.

(#25) NGA válasza joey04 (#17) üzenetére


NGA
addikt

Lásd hackintosh

(#26) #88470784


#88470784
törölt tag

Elég hamar elértünk ismét a politikához. Éljen a szemellenzősség.

(#27) SamiCsillag válasza nozs23 (#24) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

...mert a google nem mos agyat. Ezt te sem hiszed.

(#28) Lami66


Lami66
őstag

Hm. Néhány hozzászólás alapján hamar "beárazódott" a gugli...Gugli nélkül nem ér 350 ezret csak kb. a felét. Tehát a gugli szolgáltatások értékét kb. 150-200 ezerre becsülik egy csúcstelefon esetében. Ez jó teszt egyébként a gugli számára, mert épp ebbe az irányba mennek: vége az ingyenebédnek. A youtube-nál már pedzegetik a fizessjúzer dolgot. Csak idő kérdése hogy minden gugliappnak lesz havidíjas verziója, meg egy butított agyonreklámozott ingyenes vacak verzió a csóróknak. Bátran megléphetik, mert egész földrészek lettek guglifüggök.

(#29) kchris78 válasza Lami66 (#28) üzenetére


kchris78
veterán

hát ez igy van. a youtube app folyamatosan tolja elém hogy fizessek elő fizessek elő... nem is értem hogy ez jogszerű mert igy tunkolni nem teljesen az (de biztos hiszen nekik van pénzük jogászra). De ha visszamegyünk időben szerintem először nem gugli hanem okostelefon függők lettek az emberek.

(#30) Lauda válasza SamiCsillag (#27) üzenetére


Lauda
félisten

Éppen ez jutott eszembe. Akkorára nőtt már a google, hogy a szerveknek már csak jelképes felügyelete van rajta. Mindenhova benőtte magát a gyökerekig, gyakorlatilag nincs az a büntetés ami picit is meghatná, az ellenfeleket tönkreteszi, ellehetetleníti... Tulajdonképpen azt csinálnak ami akarnak, úgy irányítanak több milliárd embert, ahogy kedvük tartja.

[ Szerkesztve ]

(#31) #16514048 válasza Lami66 (#28) üzenetére


#16514048
törölt tag

"Tehát a gugli szolgáltatások értékét kb. 150-200 ezerre becsülik egy csúcstelefon esetében."

Ez mutatja amúgy, hogy milyen jó ajánlat is valójában egy Xiaomi Mi 9T.
Megveszed féláron a Google szolgáltatásokat és még egy telefont is adnak mellé ajándékba.

[ Szerkesztve ]

(#32) NGA


NGA
addikt

És még a Microsoftot szidják. Ott megveszed a WIndows-t, és bármilyen laptopra fel lehet rakni, ami a rendszerminimumot teljesíti. De nem kötelező. Azaz vehetsz laptopot oprendszer nélkül is. És basszus az emberek fel tudják telepíteni a rendszert. Én is ledöbbenek tőle :-) A MS-t megbűntették, hogy a laptopokon kötelezően rajta volt a Windows. Akkor a google nem él vissza a helyzetével?

[ Szerkesztve ]

(#33) joey04 válasza #16514048 (#20) üzenetére


joey04
titán

Nem reális elvárás (bár ugye a gyártónak beleférne, az államtól korlátlan pénzeket kap) ez igaz, de nem is mondtam ilyet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) Hieronymus válasza jeni (#22) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"... akkor mi is megtudnánk lenni a Kínai appokkal ... "

A környezetemben mindenki WhatsApp-et használ, de Facebook is jó példa. A navigációhoz nem lehet használni a pekingi forgalmi adatokat.

Ezeket és a hasonló appokat nem tudod kiváltani. A kedvedért nem tér át senki sem ezek kínai változatára. A kínaiakban sem lenne meg a lelkesedés egy nagyvárosnyi ember kedvéért elkezdjék magyarra fordítgatni az appjaikat.
Teljes áron egy ilyen telefon, fényképezőgépnek, zenelejátszónak és néhány egzotikus appnak drága és felesleges eszköz, Google nélkül.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#35) joey04 válasza NGA (#25) üzenetére


joey04
titán

hackintosh? kösz nem. szívtam vele régen is, és most sem jobb. Ott azt kockáztatod, hogy meg sem mukkan a gép.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36) nozs23 válasza SamiCsillag (#27) üzenetére


nozs23
addikt

Nyilvan fogalmad sincs mi van Kinaban, kulonben nem hasonlitgatnad a kettot.

(#37) #24536576 válasza Lami66 (#28) üzenetére


#24536576
törölt tag

Fú de komoly gondok vannak a fejedben. :D

(#38) rdt89


rdt89
addikt

Az én szemembe fél százalékot se csökkent, hogy nincs rajta Google szolgáltatás, de az, hogy a sztereó hangszórót kikukázták, már fájóbb. Mire elfogadtam, hogy oké nincs Jack csati, mert cserébe olyan dolgokat vonultat fel, hogy félelmetes, erre most külföldi teszteken olvasom, hogy a sztereó hangszórótól is el kell búcsúzni, akár a P30 Pro-nál. Arról bármennyire is sokan hülyeségnek gondolják, én nem tudok lemondani. A Google szolgáltatás meg nincs rajta bumm az még csak a kompromisszumkötés listán sincs nálam. Na majd várok egy másik készüléket, ami nagy akkumulátoros, Amoled kijelzős, Notification led-es, sztereó hanszórós, esetleg jack csatlakozós, jó kameraképességű, gyors telefon. Szerintem ha már tudták, hogy sok felhasználót eltántorít, hogy hiányzik a Google csomag tényleg mindent belepaszírozhattak volna a készülékbe, hogy eladja a tudás, ha már a kamerán ennyit reszeltek. Bár gsmarena oldalon a P30 Pro-val összeengedve én semmilyen fényviszonyba nem látok nagyon nagy különbségeket.

(#39) #24536576 válasza NGA (#32) üzenetére


#24536576
törölt tag

Az Android ingyenes, rajta is van a Mate-en. A szolgáltatásai pedig akkor lesznek ingyenesek, amikor Te ingyen eljössz hozzám takarítani. Telepítésről annyit, hogy nem egy embernek segítettem már feltenni a Windowst, egy MMban se hiába van "okospont".

(#40) Juhaszatti válasza NGA (#32) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Itt sem kötelező. Vehetnél oprendszer nélküli telefont is, ha adna ki ilyet bármelyik gyártó. De nem ad, és ez csak rajtuk múlik, nem a Google-n. Valószínűleg senki nem venné, ha az összes többi konkurens telefonon ott van gyárilag, kiveszed a dobozból és használod.

Az meg a másik, hogy a Windows nem egy ingyenes, nyílt forráskódú rendszer, míg az Android igen. A Windows nélküli laptopok olcsóbbak, de az android nélküli telefonokat emiatt semmivel sem kéne olcsóbban adniuk, úgy meg aztán tényleg nem venné a kutya sem.

(#41) SamiCsillag válasza nozs23 (#36) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Én nem beszéltem Kínáról, arról te beszéltél.

(#42) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Itt a Librem 5 vetélytársa :DD

(#43) Mr.Silkó válasza jeni (#22) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

·Kína (nagybetűvel) = ország
·kínai (kis betűvel) = az ország lakosa, terméke, stb.

(#44) ollie válasza NGA (#32) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mármint mivel élt vissza a google? Kifejtenéd? Melyik telefonra kötelező tenni androidot? De az sem igaz, amit az MS-ről írsz.

***

(#45) ambination válasza #24536576 (#39) üzenetére


ambination
tag

A Telekomnál kapható pár napja a Huawei Mate 20X 5G-s verziója(nekem a sima 4G-s van)nem 5000es az akksija,hogy beférjen az 5G-s cuccos,de mindenben ugyanolyan,mint az enyém.Sztereó hangszórók,nagy akksi még így is,google cuccok is,jó kamerák(egy 40megapixelessel kevesebb ugye,mint a Mate 30prónál😉)van jack csatlakozó,van "gamerhűtés"és nagy 7.2 collos kijelző,és IP53as "víz és porállóság"is van.Meg ugye van(nekem van,de nem jár hozzá gyárilag) cerka is hozzá.lakosságiban még nem árulja a Telekom de üzletiben igen.

(#46) janeszgol válasza #16514048 (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Ertelmes es logikus az, amit irsz, de racafolok. Pl vannak olyan filleres telok, amiket csak egy cel miatt vettem meg. Ha dragabbak lettek volna rajuk se neznek.
Ez is ilyen. Egy bizonyos osszegig elmegy a Google Szolgaltatasok hianya. Persze van mas aruhaz is, de ha az ember mar vasarolgatott appokat csak szeretne azokat a Playrol hasznalni.

(#47) janeszgol válasza #24536576 (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

Es mindez kit erdekel?

(#49) nyisziati válasza NGA (#32) üzenetére


nyisziati
veterán

"MS-t megbűntették, hogy a laptopokon kötelezően rajta volt a Windows. Akkor a google nem él vissza a helyzetével?"

PC-n az MS kvázi monopolhelyzetben van a 90% fölötti részesedésével. A Linux meg sok esetben nem alternatíva (játékok ill. szoftver inkompatibilitás miatt, pl. Word).
A telefonpiacon viszont a Google nincs. Egyrészt vehetsz Apple-t, másrészt az Android ingyenes és szabadon feltelepíthető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.