Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Jól hülyén van megoldva azért hogy egy hdd/ssd cserénél bonthatod le az egész alját :D Az ssd minden gépnek gyógyír,ez ami nem csak mitósz :D Asszony is ugyanilyen ssd-t örökölt a gépemből,ha már van m2 csati a pc-n ki kell használni :D

(#2) twollah1976


twollah1976
őstag

Egy SSD eleg sokat tud dobni egy rendszer sebessegen.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) Lalikiraly válasza Zicokuka (#1) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Persze az M2 még egy lapáttal jobb egyértelmű.
Igen sajna hülyeség, hogy a memória meg hdd hez is lekell szedni az egészet, de tényleg nem olyan vészes.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#4) Zicokuka válasza Lalikiraly (#3) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Igazából csak azért lett mert mindenképpen abba a laposba kelet ssd-t venni,így akkor adta magát a szitu :D most alap felhasználásnál annyira nem veszem észre a különbséget,persze ez a gyorsabbnál gyorsabb között nehéz különbséget tenni :D

(#5) Lalikiraly válasza Zicokuka (#4) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Persze nyilván, egy idő után úgyis a rendszer többi része bőven lelimitálja, minthogy nálam, ezt az egyszerű Kingston SSD-t se tudja ez az APU kihajtani. Szoktam nézni feladatkezelőben hát 20% fölött ritkán látni az SSD-t :D A vinyó meg feszt pörgött, pedig ugye a Windows Search öt is kikapcsoltam ne basztassa, meg egykét dolgot még.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#6) total90


total90
veterán

Én azt nem értem, hogy hogyan adhatnak még ki egy gépet csak HDD-vel. Legalább SSHD, de inkább csak SSD.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7) Lalikiraly válasza total90 (#6) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Mert ki tudja még hány száz raklappal rohad HDD a raktárakban

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#8) Zicokuka válasza total90 (#6) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Adattárolásra azért még jó az öreg hdd :D Azért még neccesebb egy 1-2Tb-s ssd.Persze pc-n egyszerű van helyed,míg laposnál általában más a story.Oké van optibay egyéb okosságok.

(#9) Lalikiraly válasza Zicokuka (#8) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Így van, de egy pár év és úgyis átveszi az SSD mindenben a területet. Méretben és árban is.
Nekünk az itthoni HP serverben egy ezeréves 750 es HDD van. Fontos dolgok nincsenek rajta, ha kipurcan, megy az egész a levesbe azt kész.
Azon kívül még van itthon összesen 4 laptop :D Abból 2 ben már SSD duruzsol szerencsére.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#10) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

egy terrás terás:R A hdd-ssd váltás szuper dolog, van a családban 2 gép, amin még hdd-ről fut a winfosch, ég és föld.

Az akksiidő meglepett, lehet hogy az asszony gépét is upgradelem:R állandóan a lapos akksiját nyúzza - és ugye nem mindegy, mennyire...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) Lalikiraly válasza t72killer (#10) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hali. Köszönöm javítom :)

Igen én sem hittem, hogy ennyit tud az üzemidőn dobni...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12) Precorus válasza Zicokuka (#1) üzenetére


Precorus
tag

Azt csak hiszed, hogy ez hülye megoldás. Nekem fordítva jön le:
Csavarok/pattogtatàs után a gép teteje (billentyűzet) jön le az aljáról. A leglátványosabb hátrány mikor a sok szereléstől elkopik a szalagkábel érintkezője.

Könyvtár == Old-school Netflix

(#13) Tamás88 válasza total90 (#6) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

A méret a lényeg (1 TB hdd olcsóbb, mint 1 TB ssd), és mint tudjuk, az emberek a nagyobb számra ugranak.

(#14) domos válasza Precorus (#12) üzenetére


domos
senior tag

Ezt én most nem értem.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#15) Precorus válasza domos (#14) üzenetére


Precorus
tag

Skubizd meg
Gyakorlatilag azért rosz az egyik USB portom, mert egy kis helyen még tartott a hdd-n keresztül ragasztott szalagkábel, és meg szépen kirántottam 2 szálat a helyéről.

Könyvtár == Old-school Netflix

(#16) domos válasza Precorus (#15) üzenetére


domos
senior tag

Így már tökéletesen érthető. A fogalmazással volt némi gond. :D

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#17) Precorus válasza domos (#16) üzenetére


Precorus
tag

Jaaaa, sokan panaszkodtak már. Fordítva vagyok bekötve, vagy mi a szösz :DDD :D

Könyvtár == Old-school Netflix

(#18) INGJOKE válasza Tamás88 (#13) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ebből nem az következik, hogy a nagyobb szám az ssd ár és arra ugranak? :D

Az én lapimba alapból 256 ssd van azt hittem kevés lesz van még benne egy hely gondoltam nézek bele még egy legalább 256-st, de mivel a 256-ból most is szabad kb 160 így egyenlőre nincs nagy jelentősége, esetleg az élettartamát növelhetném azzal, ha egy másikra töltenék le torrentről, de mivel az sem sok így egyenlőre nem veszek. Megvárom amíg többet esik az ára az ssd-knek. :D

(#19) Freiherr


Freiherr
őstag

Én is felpimpeltem egy 512-es m2- sel a laposomat, legjobb befektetés. 10mp boot, megtáltosodik tőle a vas.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#20) villamos


villamos
őstag

Nem belevau, de az nem egy miniPCI-E csati a meghajtó mellett jobbra?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#21) villamos válasza villamos (#20) üzenetére


villamos
őstag

Bár jobban megnézve ez inkább egy ODD sata csati lehet. Gondolom másik konfigba odd is van, és annak a maradéka lehet. Viszont akkor talán valahogyan bele lehetne mókolni oda egy beépítő keretet, amibe belemehetne a merevlemez, így megmaradna a tárterület is. Mindenesetre valamikor régen olvastam itt ilyesmi cikket...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#22) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Készítettem egy boot sebesség videót :)

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.