Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jerry311


jerry311
nagyúr

Valahogy rá kell venni a vásárlókat, hogy megvegyék a Ryzen miatt beragadt Kaby Lake procikat. ;]

(#2) shteer válasza jerry311 (#1) üzenetére


shteer
titán

Már be is ragadtak? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#3) Gamer21


Gamer21
tag

Csórik :DD

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#4) Zotya84 válasza shteer (#2) üzenetére


Zotya84
őstag

Hát, nálam már 4 Kaby Lakeből csak egy valósult meg, a többiek kivárják a Ryzent, meg az esetleges ármódosító hatását. (De ettől még nem tartom valószínűnek az eredeti állítást.)

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#5) #72042496


#72042496
törölt tag

Ez az Optane nem vállalati cucc lesz elsősorban?

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

Legalább fél éve tudja mindenki, hogy 200-as lapkakészlet kell hozzá.

Meg is találtam, anno ezeket olvastam: 1, 2.

[ Szerkesztve ]

(#7) tibaimp válasza Fred23 (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, ez valóban nem új keletű hír.

Más: a linkelt Intel oldalon egy SATA alapú M2-es SSD van a képen, érdekes :F

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) .mf


.mf
veterán

"2015-ben még Skylake-en demózták a technológiát, mostanra már minimum Kaby Lake-re, 200-as lapkakészletre, M.2 2280-S1-B-M vagy 2242-S1-B-M csatlakozóra (NVMe 1.1 szabvány szerinti elrendezésben) és az Intel RST 15.5 BIOS támogatására lesz szükség ahhoz, hogy használhassuk őket."

Annyira tipikus Inteles húzás :U
A hab a tortán az lenne, hogyha mielőtt megjelenne, az AMD kiad egy programot, ami bármelyik AMD lappal, bármilyen SSD partícióval működik, méghozzá ingyen ;]
Amúgy nem is értem, miért nincs még ilyen. Régebben használtam egy Fancycache nevűt, ami ugyan nem SSD-re, hanem RAM-ba cache-elt, de a működési elv hasonló. Persze az SSD-k árának folyamatos csökkenésével ez már egyre kisebb gond, 5-6 évvel ezelőtt azért még elég drága lett volna OSt, programokat és játékokat mind SSD-re költöztetni

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) BiP


BiP
nagyúr

Túl azon, hogy rengeteg feltétel kell hozzá, ráadásul csak intel, az eddig vázolt hardver nem is feltétlenül gyorsabb, mint egy mai gyors m.2 nvme ssd. Ráadásul biztos rohadt drága az egész. Akkor meg minek szivassa magát az ember vele?!

Meg is találtam:[link]
2400MB/s olvasás, 2000MB/sec írás, 550,000 IOPS 4K random reads (ez utóbbi mondjuk nagyon jó érték).

[ Szerkesztve ]

(#10) #16939776 válasza BiP (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mert nincsen még a consumer piac felkészülve erre: minimum 3-4 memória+háttértár intenzív feladatnak kell egyszerre dolgoznia, hogy kihasználja ezt a magas IOPS-t, ez pro felhasználás mellett sem túl gyakori eset, mert egyenlőre nem is erre veszik a desktop-ot, inkább nem is desktop CPU-ban gondolkoznak ilyen igények mellett.

[ Szerkesztve ]

(#11) BiP válasza #16939776 (#10) üzenetére


BiP
nagyúr

Értsd: desktopba teljesen felesleges és drága.
Ezért fura, hogy a Z270 alaplapoknak ez a húzó marketingje, hogy jééé, már tud ilyet.

Jó, valahol el kell kezdeni.

(#12) Lacok


Lacok
őstag

Mire megjelenik már 300-as lapkakészletre és Coffee Lake-re lesz szükség. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#13) Blindmouse válasza #16939776 (#10) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Mert a mostani helyzet az jobb, amikor 5x van minden információ bent pl egy játék fájljai között azért hogy ne legyen túl nagy IOPS, és 60 giga feltelepítve egy játék :(((

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#14) NomadND1


NomadND1
senior tag

Rambo reloaded. Ja, nem. RAMBUS ;-)

[ Szerkesztve ]

(#15) #16939776 válasza Blindmouse (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ettől a terméktől, ez a programozói mentalitás nem fog gyökeresen megváltozni, mert egy ~100 IOPS teljesítményű HDD-ről is tudnia kell futnia a kiadott játéknak.

Mire általános lesz 128GB ilyen háttértár/memória minden usernél, addigra 180GB-os lesz 1db játék telepítve. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16) Taranti


Taranti
senior tag

Már csak annyi hiányzik, hogy az Intel is bedobja a "jövőnek fejlesztünk" szlogent... ;]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#17) sb válasza BiP (#11) üzenetére


sb
veterán

Biztos lesz akinek gyorsabban tölt be érzésre a böngésző és/vagy mp pálya ezzel és rohan venni. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) sb válasza Blindmouse (#13) üzenetére


sb
veterán

Ezt most nem értem. Hol van meg ötször? Mert ha a háttértáron azzal sokra nem mész iops tekintetében. Ill. nem hinném, hogy ezért adnak ki 20gb+ játékokat, ezt elég könnyen meg lehet ugrani.
Ha ramban akkor meg mindegy.
De nem is teljesen értem a gondolatmenetet, normális játék (lag nélkül) nem igazán töltöget menet közben.

[ Szerkesztve ]

(#19) Eugene Roe válasza sb (#18) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Skyrim, wow, csak hogy két népszerű töltögetőst említsek.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#20) troviko


troviko
senior tag

Ez bizony csukafejes... betonba.
Nem a sebességre, a kapacitásra kéne gyúrni, illetve, ahogy egyszer már kijavították ezen irányú kommentemet, még csak a kapacitással sincs probléma, inkább az ár/kapacitás arányon kéne elképesztő tempóban javítani.

https://www.oldtech.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.