Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) XMI válasza Dare2Live (#43) üzenetére


XMI
csendes tag

az AMD server piaci részesedése ~1%->20%ra nő. 20*ra. És ez az intel terv, AMD lehet mást tervez. ::)

Azért ehhez az AMD-nek le is kéne tennie valami versenyképes teljesítményt az asztalra. Jellemzően szerver-oldali alkalmazásokban az AMD lemaradása még mindig - finoman szólva - "tetemes".

Csak pár link, hogy képbe helyezzük a dolgot:
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=linux-415-cpus&num=6

https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=linux-415-cpus&num=7

https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=ryzen-2600x-2700x&num=6

https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amd-epyc-7551&num=3

Igen, a Java JMH egy többszálas, jól skálázódó benchmark, és igen az ott egy ~5 éves 4770k, ami a 4 magjával veri el a 8 magos 1800x-et, a 8700k pedig 6 maggal majdnem megfogja a 16 magos threadripper 1950x-et. Arányaiban az EPYC-ek sem teljesítenek jobban. Nem ennyire nagyságrendi, de még mindig "generációs" a lemaradás PHP-ben, Python-ban, adatbázisoknál Postgres, Redis; web szervereknél is. Talán a javascript (nodejs) az egyetlen, ahol versenyképes.

Szóval az AMD-nek ezen a téren akad még bőven dolga, nem fog az a 20% részesedés csak úgy az ölükbe pottyanni.

(#52) Dare2Live válasza XMI (#51) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Félreérted. Ez nem az AMD terve. Ez az Intelé. ;)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#53) vicze válasza XMI (#51) üzenetére


vicze
félisten

EPYC 7601: ~4000$
2 x Xeon Gold 6138: ~5200$

Azt az ici pici apró tényt pedig figyelmen kívül hagyod, hogy az EPYC egy utas a Xeon meg 2 utas, így a teljesítmény sűrűsége szintekkel magasabb, és ez nagyon sok helyen pl. felhőszolgáltatóknál nagyon erősen számít. És december óta szinte mindegyik felhős szerver szolgálató elkezdte használni, a Microsofttal kezdve.

(#54) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Munka miatt elég sokat költözünk.Nekem pont kellene az 5G,mert az alacsony ping kell a játékaimhoz.Nem kellene állandóan vezetékes szolgáltatóval szerződni drágán hűség nélkül.Egy 5G-s router ami bárhol működik,erre várok nagyon rég.Kipróbáltam Egy LTE modemmel,milyen játszani,katasztrófa volt.(Armored Warfare,WOT,WarThunder,WofW,Crossout)sorolhatnám,a ping nagyon fontos.Ha intel lemarad az az árakban is látszani fog,verseny híján.

Wasabi...

(#55) jacint78 válasza Kronos3000 (#54) üzenetére


jacint78
addikt

Szerintem ne várd, hogy a vezeték nélküli adatátvitel késése bármikor is alacsonyabb, vagy ugyanolyan legyen, mint egy vezetékes megoldásé, szóval a játékok miatt szerintem hiába vársz az 5G-re.

type your text here..

(#56) XMI válasza Dare2Live (#52) üzenetére


XMI
csendes tag

Értettem én. Lehet, hogy van valami belső infojuk, hogy a Zen2 mit fog tudni, akkor megértem az aggodalmat.

(#57) XMI válasza vicze (#53) üzenetére


XMI
csendes tag

Nem hagyom figyelmen kívül. Inkább azokat az eredményeket érdemes figyelni, ahol 1 utas Xeon Gold 6138, vagy ha éppen nem szerepel, akkor i9-7980XE is elveri az EPYC 7601-et. (7980XE kb single Xeon Gold 6138-al összemérhető, 20 helyett 18 maggal, de valamelyest magasabb all-core órajellel). A szolgáltató hajára kenheti a nagyobb sűrűséget, ha végül 18/20 mag gyorsabb 32-nél. De ez az óriási különbség egy szélsőséges eset, csak Java-nál jön elő. Inkább a jellemző, hogy az EPYC 20-30%-al van lemaradva.

Ha az jön ki, hogy az EPYC 30%-al kevesebbet tud, akkor bizony a szolgáltatónak 30%-al több gépet (akár fizikait, akár virtuálisat) kell vennie ugyanannyi kliens session kiszolgálására.

Ráadásul ilyen RAM árak mellett már nem a CPU legnagyobb tétel a szerver árában. 256GB ram kb egyárban van egy 7601-el, és 32 vagy 40 core mellé már gyakori az 512 GB (persze nagyon alkalmazásfüggő). Szóval a végösszeg nem lesz arányaiban annyival kevesebb, mint elsőre látszik (persze ezek CPU listaárak és szinte egyetlen ügyfél sem 0% kedvezménnyel kapja - viszont így arányaiban méginkább a RAM ára dominálja a végösszeget)

(#58) Carlos Padre válasza XMI (#56) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Sokáig így gondoltam én is, de az élet megtanitott rá, hogy nincs az az iparágban dolgozó vezető, mérnök, programozó amelyik jobban értena a saját szakterületéhez, mint egy átlag ph fórumozó.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#59) Fred23


Fred23
nagyúr

(#60) warrior93 válasza Kronos3000 (#54) üzenetére


warrior93
tag

2013 nyarát sikerült egy tanyán töltenem, cirka 10 km-re a legközelebbi tanyaközponttól (város), ahol volt 3G.
Egy mobilról ment a megosztás, 1 GB internet 5 perc alatt elfogyott, majd a 32/32Kbit nettel WoToztam, ~50ms pinggel. Havonta 20+ GB forgalmam volt.
Ha van egy jó ablakod, ahol értelmes térerő van a 4G-vel bőven lehet játszani, 20ms környékén.

Üdv. Woules

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.