Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tecsu válasza AusWolf (#22) üzenetére


tecsu
addikt

Nem mintha nem lehetett volna tudni, hogy jön.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#52) fanti válasza b. (#48) üzenetére


fanti
addikt

Igen, minden bizonnyal, de abban ne akarj húzni processzort.....

A minőségnek és a stabilitásnak ára van.

Én mostanában tudtam megvenni egy Asus Maximus VIII Hero-t, ami majdnem 80-ról indult anno, most akciósan 60 volt.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#53) RozogA87


RozogA87
tag

Lehet hogy lemaradtam valamiről, de ez hány nanométeren is készül? Ugyanúgy 14 mint eddig? Vagy most lemennek 10-re?

Az intelligens emberek hajlamosabbak a mentális betegségekre. Állítják a hangok a fejemben.

(#54) gV válasza RozogA87 (#53) üzenetére


gV
őstag

14

(#55) lemusz válasza RozogA87 (#53) üzenetére


lemusz
addikt

14+++

(#56) bocimód


bocimód
csendes tag

ha tehetitek várjatok a 10nm-es intel chipekre magasabb órajelekkel és kisebb fogyasztással, abbol is inkább a 2. generációt, én duplázni fogok, tehát 8 magos i7-i9

ezek a magonkénti növekedésen túl semmilyen újdonságot nem tartogatnak. a lapok is csak 3-as számmal kezdődnek de ennyi. akinek 3. genes i7-ese van az bőven ráér...

(#57) AusWolf válasza tecsu (#51) üzenetére


AusWolf
őstag

Lehetett tudni, csak azt nem, hogy mikor. Nem baj, jó lesz nekem a mostani még egy darabig. :)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#58) lemusz válasza AusWolf (#57) üzenetére


lemusz
addikt

Már hónapokkal ezelőtt lehetett tudni, hogy 2018 Q1-ről előrébb hozza, az utóbbi kb másfél hónapban meg azt is, hogy szeptember-október fordulója környéke lesz. Valld be, hogy vagy nem olvastad eléggé a PH!-t vagy nem is foglalkoztatott igazán a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#59) core i7 válasza elfelejtette (#31) üzenetére


core i7
addikt

Nem lesz

(#60) core i7


core i7
addikt

Legalább i5 úgymond újra értelmét nyeri i7 ellen,hogy úgyanúgy 6 magos Viszont ezek az árak :(

(#61) AusWolf válasza lemusz (#58) üzenetére


AusWolf
őstag

Ezt sajnos jól látod. :DDD Most akartam gépet újítani (és meg is tettem), nem jövőre. :B

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#62) #74018560


#74018560
törölt tag

419 EUR? WTF :F

(#63) b. válasza fanti (#52) üzenetére


b.
félisten

Én most is 40K-s(36) lapban [link] tartom a 7700K-t, nincs vele semmi gond.
ITT vettem a PH-n egy régi motorostól a procit, az általa megadott értékeket tudja nálam is a proci, kocc nélkül,kicsit kevesebb fesszel ,de ő ilyen [link]lapban hajtotta...
százezres lapban sem fog jobban menni egy olyan proci, aminél alacsonyan van a plafon...
Extrem tuninghoz persze el kell a jobb minőség ,de átlagoshoz, mondjuk, hogy a 7700K bírja a 4.8 Ghz-t elég az általam említett lap is. Stabil és hibátlan már jó ideje.

REIT:
Ez baromi jó ár lenne. 327 €?
A sima 8700 meg 276 :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#64) winhate


winhate
őstag

Hm maradok a jol bevalt x5650 -nel... teljesitmeny,megbizhatosag.
Kifele tép befele szakít :D

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#65) #41133696 válasza #74018560 (#62) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mire ideér a jó kis 27%-os ÁFA + kiskereskedelmi kulcs miatt simán lesz az annyi :D

(#66) KisDre válasza #41133696 (#50) üzenetére


KisDre
senior tag

Furán működtök egypáran. Hosszú idő után visszatér az AMD a Ryzennel, erre elhagyjátok :)) :DDD

OnTopik: kíváncsi vagyok mennyivel nagyobb ezeknek a fogyasztásuk mint a 7. szériának.

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#67) tecsu válasza AusWolf (#61) üzenetére


tecsu
addikt

Nos igen, ennyi. Mindig van ami éppen jön, amire lehetne várni. A programigények nem nagyon változnak a közeljövőben a +2 mag miatt, a távoliban (5 év múlva) biztosan.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#68) #74018560 válasza #41133696 (#65) üzenetére


#74018560
törölt tag

Hát de akkor ott is miért eleve EUR-ban van megadva az ár? :F

EU-n belül meg már nincs +ÁFA, vám :U

(#69) Callisto


Callisto
őstag

Mennyi ostoba birka van. :D:D:D
Akinek nem inge ne vegye magára persze.
Ha most kéne fejlesztenem biztos AMD-re váltanék.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#70) #41133696 válasza KisDre (#66) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem, én nem győztem kivárni. 2016 májusában váltottam Intelre :)

(#71) b. válasza Callisto (#69) üzenetére


b.
félisten

mert te már tudod milyenre sikerült az új Intel .

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72) #41133696 válasza #41133696 (#70) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként engem a Microsoft sürgetett meg, a dobozos Windows 8.1 PRO licencemet az ingyenes átállás idején vihettem át az új gépemre ~50K megtakarítás. Akkor még nem volt Ryzen a kanyarban sem. Elavult FX-et meg nem akartam venni (2012-es fejlesztést ami megjelenésekor sem volt Intel verő, 2016-ban).

(#73) Callisto válasza b. (#71) üzenetére


Callisto
őstag

Mert szerinted azért írtam amit, mert tudom milyen. :D
Made my day. :D:D:D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#74) #42706048


#42706048
törölt tag

Ha most kéne fejlesztenem vagy bármikor biztos , hogy INTEL-re váltanék. :C

(#75) AusWolf válasza tecsu (#67) üzenetére


AusWolf
őstag

Hát ez az. Vártam már így is eleget, többet nem akartam. Majd ha szükség lesz arra a +2 magra, akkor ráérek megint váltani. :) Bár addigra már talán +4 mag is lesz. :DDD

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#76) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Ezek a TDP értékek még túl alacsonyak is.
Ne csökkentse a fogyasztást az intel, hanem nővelje a tempot.
Hosszú évek óta nincs látványos tempó növekedés

Vicc ez a 95 w

Lehet a gépbe vízhűtést tenni stb....

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#77) #41133696 válasza #74018560 (#68) üzenetére


#41133696
törölt tag

Eltérő a kiskereskedelmi haszonkulcs is.

(#78) b. válasza Callisto (#73) üzenetére


b.
félisten

Látom átjött, bár a hozzászólásod alapján nem is vártam, hogy megérted.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#79) tegbashar válasza Callisto (#73) üzenetére


tegbashar
tag

Azért írtad amit írtál, mert bele akartál ****ni a ventilátorba.
És nem szerintem vagy szerinted, hanem ez történt.
És gondolom továbbra is előadod a fogyatékos tűzoltót, oltani próbálsz minden karakter.

(#80) Fail3D! válasza #16939776 (#6) üzenetére


Fail3D!
addikt

A regi procik ara is megemelkedet... ebben az arazasban az a szomoru hogy koveti a regi trendet az intel. A regi procik arat megemeli az uj megjelenese elott 1 honappal kb. A gond az hogy az amd mar behozta es az arazast baromira elfelejtette ehez merni... szomoru de talan ez az ev lesz a lejto amikor is az intelnek ra kell jonnie hogy a monopoliuma megdolt.

[ Szerkesztve ]

(#81) XuChi


XuChi
addikt

Nevetséges.....

(#82) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Fúj intel vagy sem, kíváncsi leszek nagyon a teljesítményére, most, hogy végre megint akadt konkurencia. Bár ha most maradtak még mindig 14nm-en, gondolom nem lesz nagy ugrás az előző 1-2 generációhoz képest.
PH teszt mikorra várható? :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#84) QwErTy42


QwErTy42
addikt

i5.. Kíváncsi leszek a fogyasztásra. A plusz két mag a négyhez képest kb +50%-ot jelent. Ezt a gyártástechnológia nem tudja érdemben kompenzálni, a magok finomhangolása sem dob majd sokat a közösbe.
Így lesz a 65 Wattból majd alsó hangon cirka 90. Míg az AMD R5 1600X most fogyaszt ennyit. Érdekes lesz látni, hogy azonos magszám mellett, azonos fogyasztáson ki mit tud, mind frekiben, mint számítási teljesítményben. Na meg, hogy hova áraz a Zintel.

Ettől függetlenül a gusztustalan "üzletpolitikája" miatt úgyis ez lesz az uccsó Intel konfigom. Ha ez kidöglik, akkor megyek AMD-re.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#85) AusWolf válasza QwErTy42 (#84) üzenetére


AusWolf
őstag

"Így lesz a 65 Wattból majd alsó hangon cirka 90."

Vagy leszabályozzák úgy, hogy ne menjen 65 watt fölé, és búcsúzhatunk a 4c/6c turbó órajelektől. :D

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#86) Zotya84 válasza #41133696 (#72) üzenetére


Zotya84
őstag

Hát, én ugyanazt a dobozos 7-ről Upgrade-elt 8 licencemet vittem át a Ryzenre, és nem sürgetett az átvitelben senki, főleg nem a MS. A 8 még örökölte a hordozhatóságot, a a 10upg már nem. És? A rendszer klónozása és üzembe helyezése után, mivel hisztizett a licenc miatt, és nem akarta magát aktiválni a 8.1 kulcsommal, a régi SSD-mmel aktiváltam rá a 8.1-t, majd toltam rá egy free upgrade-et - ha már nem szűnt meg a lehetőség, mert a MS annyira akarja még mindig irtani a régi rendszereket -, ami aktiválta a 10-t. Majd a már jól belakott rendszerem elindítva az új SSD-n, pár perc alatt aktiválta magát a 99,5%-ban azonos hardveren. Így az FX->Ryzen váltásomat effektíve újratelepítés nélkül megúsztam, és még a licencem is megmaradt.

Úgyhogy úgy néz ki, hogy a BOX licencek hordozhatósága megmaradt 8.1-nél is, és aktiválódnak a ráfrissült 10-ek is az eredeti licenc alapján - hiszen ez már a második hardveren történt aktiválása volt ugyanannak a 8.1 kulcsnak. Azt meg, hogy a régi deszkának a digitális licence megmaradt-e majd még le kell próbálnom - de erősen kétlem.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#87) bindike01


bindike01
aktív tag

Én most pakoltam össze egy vadi új lappal egy 1155 ös konfigot. Jelenleg egy I 5 3XXX széria dübörög benne,ami már bőven elég bármilyen játékhoz. Ha mégsem akkor nemsokára 30 K körül tudok venni egy I7 3770 et ami ugyszint bőven elég bármihez...Majd akkor váltok amikor az intel elhagyja a 1151 et és bejön a pci ex 5.0 Volt 775 1155 1150 1151 em is és azt szűrtem le hogy egy 1155 ös konfig teljesen kiszolgálja az embert egy erős VGA val. Szóval én most inkább maradok ezen a vonalon. Valószínű spórolok egy csomó pénzt. AMD m még egyszer nem lesz az tuti....Buldózerben nagyon csalódtam . A ryska meg nem győzött meg...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#88) Praston


Praston
tag

Kíváncsi leszek ezekre az új intel procikra. Na meg az árakra. Másfélszeres - kétszeres árat nemhiszem hogy megér amd-vel szemben, de majd tesztekből és bejelentett árak után lehet mérlegelni.

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#89) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

aremeles valahol logikus mert egyebkent meg a 7800kt nem venne a kutya sem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#90) Tyrel válasza #49088512 (#83) üzenetére


Tyrel
őstag

Igen, mert az nVidia üzletpolitikája olyan példás... :N

Turenkarn

(#91) b. válasza QwErTy42 (#84) üzenetére


b.
félisten

Itt is van 65 wattos kiépítés I5 ből és I7 ből is, a non K verzióknál.Szinte ugyan azt tudják , mint az 1600x tuningolva órajelben, sima 1600 nál meg többet mennek.
A több szál viszont az 1600 kiváltsága.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#92) pomorski válasza Tyrel (#90) üzenetére


pomorski
őstag

:DD

(#93) QwErTy42 válasza b. (#91) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem értelek. Akkor meg ott a sima 1600 ami ugyanúgy 65 W. Én az előző példámban mindkét oldalról a combosabbik, éhesebb példányokat hasonlítottam össze, amik most kb hasonló áron mennek.
A szinte ugyanaz mint az 1600X meg hát na... Szinte.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#94) Aprósólyom válasza lemusz (#28) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Milyen jellegű a french press kávé? Milyen kávéból érdemes készíteni? Most már ki fogom próbálni.

Jevons paradox

(#95) M@cika


M@cika
őstag

8350k ~ 200 Eur. Na, ez még viccnek is rossz, mikor ennyiért Ryzen 1600-at kapok
4/4 vs. 6/12. nagy bukás lesz :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#96) sagit


sagit
addikt

Én nagyon várom őket, hogy olcsón tudjak 4770/4790K - t venni 4770T helyére :D

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#97) ->Raizen<- válasza M@cika (#95) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem hinnem , elfelejted, hogy az intelben igp is van mig a rizsaban nincs. ;)

(#98) #41133696 válasza Zotya84 (#86) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor még nem lehetett tudni, hogy hogyan lesz. Egyébként nekem is W7 dobozos HP verzió lett első körben még 2012-ben Windows 8.0 PRO dobozosra frissítve, és az lett a 8.1, majd arról jött a 10.

(#99) b. válasza QwErTy42 (#93) üzenetére


b.
félisten

Arra válaszoltam, hogy azt írtad, így lesz a + 2 magból cirka 90 watt. Nem lesz az annyi, ha az ember nem a K-s verziót veszi. Én meg azt is néztem, ráadásul itt azért van IGP ami régebben nagy aduász volt az AMD-sek részéről,akkor még számított :)
Az 1600x jobb példányai mennek 4 Ghz-t de 3.9 Ghz amit talán biztosra tud a tuningolható verzió.
A sima 1600 viszont 3.6 Ghz körül megáll. míg érkező Intelnél egy non K verzió IGP vel 65 wattos TDP vel 3.8 GHz-t tud / 6 core boosttal...
K-s nál meg jóval magasabb ez az érték, de aki K-s procit vesz, nem hinném, hogy 30 watton fog aggódni...
Kérdőjel természetesen az árazás és az így kialakuló ár/ érték arány,mert azzal nem hinném,hogy versenybe tud szállni Intel..
Egyébként 7600K is 91 wattos TDP kerettel ment, szóval én sem értem ezt a "+ 2 mag és így lesz 90 watt " dolgot a részedről.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#100) QwErTy42 válasza b. (#99) üzenetére


QwErTy42
addikt

Intelnél egy non K verzió IGP vel 65 wattos TDP vel 3.8 GHz-t tud / 6 core boosttal...
A mi? A hol? Melyik intel megy ennyit? Most a be sem jelentett 6 magos i5-re gondolsz? :F

Egyébként 7600K is 91 wattos TDP kerettel ment, szóval én sem értem ezt a "+ 2 mag és így lesz 90 watt " dolgot a részedről.
Egy 4 magos (8 szálas) proci megy most ennyit intelnél. Azért megnézem, hogy majd a +2 fizikai maggal (szumma 6 mag 12 szál) mennyit fog enni kérni.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.