Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tyrel


Tyrel
őstag

Szép meg jó meg minden, de ezek az árak... :U

Turenkarn

(#2) lemusz


lemusz
addikt

Drága. Múltkor a kanadai dolláros számolgatással az i3-as 47 ezer körül jött ki, most meg ez az eurós ár 61 ezret mutat... i5 8400 még egy pöppetnyit drágább is lesz ennél, szóval ott vagyunk, hogy a mérleg nyelve azt sugallja:
R5 1600 > i5 8400 (egymás elleni teljesítményükre leszek még kíváncsi).
Pasztázás/forrasztásról nincs hír?

[ Szerkesztve ]

(#3) F e Z o válasza Tyrel (#1) üzenetére


F e Z o
veterán

A 7***-es sorozathoz képest a +2 magot meg kell fizetni, bár ezek az árak akkor sem versenyképesek az amd megoldásaival szemben. Mindenesetre a mostani intel árakat már szépen letörte...i7 5820k-t 60k-értis láttam aprón.

H2O über alles!

(#4) Tyrel válasza F e Z o (#3) üzenetére


Tyrel
őstag

Persze, azt értem hogy saját magához ill. az előző generációhoz képest a 2-vel több magért felárat akar fizettetni, csakhogy a 4 magos középkategória mellett már elment a piac... sőt véleményem szerint ha az AMD nem is létezne akkor is elment volna már a piac a 4 magos középkategória mellett.

Félig meg is volt Intel oldalán ez a felismerés ami megmutatkozik abban hogy az i5 (mint a cég középkategóriája, alapértelmezetten) 6 magos lett, a marketingeseik agyáig viszont már nem jutott el a lényeg, mi szerint azt még mindig az eddigi ársávban kellene kínálni...

Persze a sok intel fanboy majd biztos rohan ezekért is a boltokba, de én az utóbbi pár évben egyre inkább kiábrándulok belőlük, több okból ill. több területen is...
Sosem volt AMD processzorom, nem gondoltam volna hogy egy nap majd maga az Intel vesz rá arra, hogy legyen...

Turenkarn

(#5) Goblin12


Goblin12
őstag

Érdekesek ezek az árak, a német oldalakon nem ilyen árak vannak, sőt. :Y

(#6) #16939776


#16939776
törölt tag

Árak-> Prémium érzet ON.

Kilapátolják a régi processzorokat a raktárakból, és adhatják olcsóbban, ha nem fogy jól. ;]

Nagyon kellemesek a táblázat színei, meg kell jegyeznem :)

[ Szerkesztve ]

(#7) gV


gV
őstag

ha ez igaz.. nevetséges árazás :)) i5 ~i7 árban szép munka intel :C

(#8) lemusz válasza #16939776 (#6) üzenetére


lemusz
addikt

Egyébként ez egy régebbi táblázat, a tegnap kiszivárgott infók alapján az általam követett i5 8400-as turbó órajele sem a korábbi 3,8Ghz-es vagy az utána jövő 3,5Ghz-es adatot mutatja, hanem 3,9-et. Legalábbis egy webshop adatai alapján, ahol elvileg már előrendelhetőek a procik. Ez alapján és a korábbi kanadai dolláros minimális árkülönbséget alapul véve nem tudom ki fogja az i3-8350K-t választani (4GHz alapórajel), mikor minimális felárral +2 magot kap, ami 3,9-et tud turbón.

(#9) Shing


Shing
őstag

Hihetetlen, hogy még mindig nem fogták fel egyesek, hogy a nyitóárak minden hardvernél így indulnak. Egy i3-7100 50 ezerről indult év elején. Most 30. :U

(#10) lemusz válasza Shing (#9) üzenetére


lemusz
addikt

Jó, de a többség nem több mint fél éves csúszással veszi meg a procikat. Sokan lehetnek, akik már tűkön ülnek régi Sandy/Ivy procijaikon, egyelőre nem kötelezték el magukat a Ryzennek, mert szeretnék látni mi az Intel válasza. Ők többségében a launchot követő 2-3 hónapban fognak vásárolni. Vagy hypeolt árazással október-novemberben, vagy karácsonyi árazással decemberben, vagy reménykedve az árcsökkenésben január-februárban. Aki túléli a telet vásárlás nélkül az már megint sopánkodhat majd, hogy várjon-e tovább a Ryzen2-re vagy a Cannonlake-re...

[ Szerkesztve ]

(#11) Lacok


Lacok
őstag

Várható volt, hogy a +2 magot nem fogja ajándékba adni az Intel.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#12) #16939776 válasza lemusz (#8) üzenetére


#16939776
törölt tag

Amíg nem szerepel az ARK-ban addig csak találgatni, és az idegeket lehet ezekkel a számokkal borzolni. :N

(#13) #65675776 válasza Shing (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

A jelek szerint neked meg nem sikerült értelmezni a hírt. Indulóárak szerepelnek benne.

(#14) kovsol


kovsol
titán

Egyébként ha van egy minimum boost érték 6 magra, akkor mi értelme van a core clocknak?

May the Force be with you!

(#15) nyakdam válasza Shing (#9) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Te meg ne keverd az MSRP árat a magyar árakkal. Az Intel nem nagyon csökkenti az árait, a boltok adják felárral aztán csökkentik. Ha most az Intel kijön mondjuk 300$ os procival, az valszeg lesz nálunk 150 és 2-3 hónap múlva 120, kicsivel több mint fél év múlva 100. Persze ezek az árak csak szemléltetik a tendenciákat.

(#16) Gicz


Gicz
addikt

"i7-7700K-t leváltó i7-8700K például 335 euró helyett 419 euró körül nyithat"

vagyis drágább lesz mint a HEDT platformos 4 memoriacstornás, több PCIE lanes 7800X? WTF? :D

(#17) Simi37 válasza lemusz (#2) üzenetére


Simi37
őstag

Tekintve hogy még a 18 magos is pasztázva lesz szinte 100% hogy ez is.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#18) nyakdam válasza nyakdam (#15) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Ráadásul én is benéztem, mert induló árak szerepelnek nem hivatalos MSRP.
Az árak elsőre még inkább a Ryzen mellett szólnak. Csak a fanatikus FPS vadászoknak érdemes ezekből szemezni.

[ Szerkesztve ]

(#19) ScrapUnit


ScrapUnit
aktív tag

Vicc az egész, amit az Intel művel. Méregdrága procik jönnek ki majdnem minden negyedévben és nem tudja a Zember, hogy melyiket vegye...

I5-ön agyaltam, de egyre jobban szemezek a Ryzen5 1600-zal :U

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#20) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Komolyan nem értem, mire ez az arrogancia az Inteltől...

https://www.coreinfinity.tech

(#21) józsi9995


józsi9995
tag

Hol az a friss hír kedves szerkesztő úr, ami a tippeket indokolja?Link vagy valami?

(#22) AusWolf


AusWolf
őstag

Évek óta nulla fejlődés, végre összejött a pénz gépújításra, berendelem az i7-7700-at, erre 2 hétre rá jön a hír a 6 magos következő széria rajtjáról. Ilyen az én formám. :DDD (nem mintha arra a +2 magra olyan égető szükségem lenne) :)

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#23) #41133696


#41133696
törölt tag

Na ennyit az AMD komoly versenyhatást kiváltó képességéről.

Még drágulnak is az Intel CPU-k!

(#24) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Hát kíváncsi leszek az i5 8400-esre már megéredt a jó öreg core 2 quad 9300-asom cseréje. Remélem jól sikerült kis processzor lesz.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#25) józsi9995 válasza ScrapUnit (#19) üzenetére


józsi9995
tag

Válassz igényednek megfelelően.Vagy ne cserélj. 2 éve, mikor kijött a Skylake, egy Haswell procit vettem, nem voltam hajlandó azt a plusz10 rugót kiadni egy Sky prociért és lám még ez is sok. Majd cserélek ha kirohad alóla az alaplap.
Akinek munkára kell úgyis befektetés, ha cserél, aki meg gámer kock az meg más síkon gondolkodik.

(#26) Jhonny06


Jhonny06
veterán

(#27) b.


b.
félisten

és a non K verziók mennyibe fájnak? i7-8700 4.3 Ghz 6 core boosttal érdekes lehet számomra..

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#28) lemusz válasza Jhonny06 (#26) üzenetére


lemusz
addikt

(#29) Wombath válasza józsi9995 (#21) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Ott van az, csak szét kell nézni. Annyit segítek, hogy a cím alatt, jobbtájt, ahol a forrást szoktuk feltüntetni...

(#30) Voiceless


Voiceless
csendes tag

Engem az érdekelne, hogy mégis mi lesz az i3-asokkal. Mert ugye azt írták effektíve az egész lineup-ról, hogy nem lesznek támogatottak 100-200-as lapkába. Viszont az i3-aknál (8100-nál, és 8350k-nál) még a legutóbbi hírnél (wccftech), a táblázat résznél úgy írták, hogy az támogatott lesz 200-asnál. Örülnék, mert egy 8100 nem lenne rossz 40 körüli árral, a G4560-at pedig el tudnám passzolni annyiért amennyiért megvettem, mert most legalább 5-6 ezerrel drágább, mint amikor megszereztem.

[ Szerkesztve ]

(#31) elfelejtette


elfelejtette
veterán

A 8-as szériában nem lesz 4 magos proci HT-val?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#32) AusWolf válasza b. (#27) üzenetére


AusWolf
őstag

Számomra is. :) Most is non-k 7700-zal tolom. Kell a francnak a +30 wattos TDP. :D (mini-ITX gépem van)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#33) kalmani


kalmani
tag

Az Intel olyan, mint a Samsung volt régebben.
Több azonos teljesítményű CPU-t gyárt, más tokozással. ( 6700K, 7700K, 7740X, 8700K)
Semmi értelme váltani.

[ Szerkesztve ]

(#34) hemaka


hemaka
nagyúr

Majd meglátjuk mit tudnak, megvenni meg szürkén kell, nem orbán-adóval.

(#35) berVi válasza ScrapUnit (#19) üzenetére


berVi
senior tag

Evente van uj generacio, nem tudom, mirol beszelsz. Ha nem tudsz valasztani, az mar talan nem az Intel bune.

(#36) berVi


berVi
senior tag

Istenem, ez a sok rinyagep. Rohadt egyszeru a keplet: ha nincs penzetek valamire, nem veszitek meg. Nem rinyalni kell, hogy jaaaaj draga. Akkor vegyel AMD-t, vagy Celeron-t mert olcsobb, vagy himezz, az raadasul ingyen van. Kit erdekel. Nem kotelezo mindenkinek i7-tel nyomulni.

(#37) AusWolf válasza berVi (#36) üzenetére


AusWolf
őstag

Ahogy nem kötelező személyes véleményekre beszólni sem. ;)

Mellesleg ajánlom a szerkesztés gombot a percenkénti új hsz helyett.

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#38) berVi


berVi
senior tag

Na jo, szep-szep, de T verziok mikor jonnek mar? Ugye nem kaszalta el oket az Intel?!

(#39) berVi válasza AusWolf (#37) üzenetére


berVi
senior tag

Van kulonbseg szemelyes velemeny es rinyalas kozott.

(#40) twollah1976


twollah1976
őstag

Kváncsi leszek, hogy a tesztekben, hogy szerepelnek a 6 magos Intel CPUk.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#41) AusWolf válasza berVi (#39) üzenetére


AusWolf
őstag

Van különbség véleménynyilvánítás, és beszólás között is. Az első az, amire a fórumot feltalálták (akkor is, ha te rinyálásnak nevezed), a másodikat viszont kocsmában se nézik jó szemmel.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#42) #42706048 válasza berVi (#36) üzenetére


#42706048
törölt tag

Ebben igazad van. Én is inkább kifizetem azt a felárat inkább most már intelért , de AMD processzorom soha nem lesz többet már azért sem. Ez van meg kell fizetni az intelt. :R

(#43) b. válasza AusWolf (#32) üzenetére


b.
félisten

nekem sima ATX gépem van de a 6 mag 12 szállal ilyen magas boosttal elég nekem bőven. :) neked meg gondolom könnyebb lehűteni a gépedben. :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) #16939776 válasza kovsol (#14) üzenetére


#16939776
törölt tag

A CORE órajellel bármikor benne marad a megadott TDP limitben, értelem szerűen kikapcsolt/elpiszkált TDP limittel tarthatja a min. boost órajelet "bármikor" az összes magra.

Nem ugyan azt jelenti a kettő.

(#45) AusWolf válasza b. (#43) üzenetére


AusWolf
őstag

Elég hát, nekem is, még 4 maggal is. :K A k-s és nem-k-s 7700 között 300 MHz max. turbo a különbség, ami számomra nem éri meg a +30 wattot, a tuning meg sosem érdekelt igazán. Az árkülönbségről nem is beszélve. A hűtés nálam lényeges szempont, bár amióta beszereltem a vizet, azóta nem panaszkodom (nagyon). :B

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#46) pomorski


pomorski
őstag

Kösssz a hírt.

(#47) fanti


fanti
addikt

Ezeket a processzorokat akkor lehetne igazán jól eladni, ha a 100-as sorozatú alaplapokban is mennének.
Így mérlegelhetné az ember azt, hogy pl. tervezőmunkára szüksége van a 6 magra és a 12 szálra, és akkor azt vesz.

De így, hogy új alaplapot is kell venni, ami meg "majd kiforrja magát" fázisban lesz a megjelenésekor, nos így már koránt sem csábító, figyelembe véve mondjuk egy komoly Asus Maximus 3XX-as lap 80-120k közti nyitó árát, hozzá az új processzorok túlárazottságát.

Nos, kérdés az, hogy valóban szükségünk van erre? Mármint az új generációra?
Szerintem igen. Ez egy tényleg komoly előrelépés az Intel részéről, és nem csak a korábbi átnevezgetések analógiájára kivitelezett lépés (köszönhető feltételezhetően az AMD Ryzenjének).

Kíváncsian várom a teszteket, és a Delid videókat :))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#48) b. válasza fanti (#47) üzenetére


b.
félisten

hát azért szerintem nem a végletekben kell gondolkodni, valószínűleg lesz majd 30-40 K környékén is Z alaplap.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#49) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Várom kedves Manbal kollégát, hogy ismét megossza velünk a véleményét arról, hogy mennyire is jó az Intel, és még ilyen magas áron is mennyivel jobban megérik ezek a processzorok. ;]

(#50) #41133696 válasza #42706048 (#42) üzenetére


#41133696
törölt tag

Így vagyok vele én is. Az első inteles konfigom a mostani, de amd-s nem kell több. Több példát is mondhatnék miért nem, de végre egy olyan konfig aminél nem az van, mint az előző kettőnél, hogy az 1066-os Geil Black Dragon DDR2 az ASUS M4A785D-M PRO-ban csak 800-on ment stabilan, az A8N-SLI-ben meg csak 333-on, a 400 helyett :)

AMD volt nálam 1997-2016 között, 1998-ban volt egy Cyrix 200MMX is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.