Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#69) adalbert1 válasza Thome (#62) üzenetére


adalbert1
veterán

Persze, de akkor már inkább álmodjunk nagyot. :)

Ha valaki most hozzám vágna 30 milliót akkor nem magamnak vennék egyből családi házat, hanem élnék a megszokott színvonalamon, a pénzt pedig valamilyen módon befektetném (még 5%-os kamattal is évi 1,5 milliót hoz, persze az infláció miatt a reálhozamod lehet hogy csak 1-2% lenne), szerintem vennék 2-3 lakást, darabját mondjuk egy 50-60 körül ki lehetne adni, és szerintem úgy ahogy értéktartó is lenne (mondjuk az általad említett havi 150k-t kitermelné úgy hogy nem is veszít az értékéből jelentősen - legalábbis szerintem ennél lentebb nem igazán fognak esni az ingatlanárak - persze amortizációval kell számolni, tehát néhány évente nem árt egy felújítás, meg mindig lesz ami bedöglik) - mellette meg dolgoznék tovább, a bejövő 150k-t meg tenném valami egyéb befektetésbe.

GabN73: azért a yacht meg a magánrepülő már kőkeményen a milliárdos szint, pár száz millióból annyira nem lehetne ugrálni. Másrészt azért 50 milliárd feletti vagyona tényleg csak pár embernek van itthon, és szerintem ők biztos jól megnézik hogy mire költik a pénzüket (na meg ez a pénz nagyrészt nem likvid vagyon).

Kassadin: persze hogy nem kevés, de azért nem elérhetetlen mint mondjuk 500 millió, ennyit még egy átlag embernek is van esélye összehozni (mármint a 30-at) élete során.

Lenry: én is ezt akartam érzékeltetni. Pl. itt van egy normális környéken lévő lakás, amiben el lehet képzelni egy család életét, veszel mondjuk még egy nem túl extra kocsit 4 millió környékén és el is ment a pénz...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.