Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudymester


rudymester
senior tag

Elektronikus haszálati útmutató sem kellene, ha már annyira spórólni akarnak. Legyen fent neten, vagy akár integrálhatnák magába a készülékbe és csak egy pár oldalas papírt adnának, amin a telefon összerakása lenne.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#2) Depression


Depression
veterán

Jönnek a kézben olvadó telefonok. :-)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#3) iknight válasza rudymester (#1) üzenetére


iknight
senior tag

Azért ez azért nem megoldás, mert pl sok olyan idős ember vesz telefont akinek nincs internete. Illetve ez a társadalom középkorú tagjaira sem igaz maximálisan.

Egyébként az az energira takarékos töltő az milyen? Nagyobb a hatásfoka? Mert gondolom a telóknak ugyan annyi áram kell, kisebb veszteséggel tölti fel?

De az én véleményem az, hogy a sony inkább olyan telókat csináljon, ami nem terheli a cég anyagi hátterét mégjobban, és nem lesznek mégnagyobb veszteségei. Konkrétan én még egyetlen emberrel sem találkoztam, sőt nem is hallottam olyanról, akinek egyáltalán szerepelt a szempontok között, hogy környezet tudatos gyártótól, vagy akár környezettudatosan előállitott mobilt vegyen...

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#4) joey04 válasza iknight (#3) üzenetére


joey04
titán

Korlátozott példányszámban lehetne tartani a SE boltokban részletes használati útmutatókat, a telefon mellé meg csak egy papírt kéne adni amin az internet cím van, és egy felhívás, hogy amennyiben nincs net hozzáférése menjen be egy SE boltba, netán legyen postán rendelhető. Az így keletkezett plusz szemét is megéri, ha több millió mobilból kispórolják mellette a papírokat.

akinek egyáltalán szerepelt a szempontok között, hogy környezet tudatos gyártótól, vagy akár környezettudatosan előállitott mobilt vegyen...
ezért kéne az ilyen fent leírt dolgokat 100%-ban bevezetni, és akkor mindenképp tett valamit a környezetért a vevő.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) iknight válasza joey04 (#4) üzenetére


iknight
senior tag

Értem, de ehez, nem csak a mobilgyártóknak kell változni, hanem törvényt is kell módosítani, nem azért teszik azokat a papirokat bele, mert anynira felakarnak világosítani, hanem mert törvény is kötelezi rá. Ha jóltudom, akkor minden eladott műszaki cikkhez lenni kellene magyar nyelvű használati útmutatónak, nyomtatott formában. Másrészt pedig, vidéken elég korlátozott számban elérhetőek az SE boltok.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#6) Ricardo válasza iknight (#3) üzenetére


Ricardo
félisten

Én nagyon jó ötletnek tartom. Még a telefon is pofás :R

"nem is hallottam olyanról, akinek egyáltalán szerepelt a szempontok között, hogy környezet tudatos gyártótól, vagy akár környezettudatosan előállitott mobilt vegyen..."

Mert eddig lehetőség sem volt rá. Ennek is ki kell alakulnia.
Ott van az élelmiszer. sokan vannak akik nem akarnak génmódosított élelmiszert venni és erre oda is figyelnek hogy véletlenül se olyat pakoljanak a kosarukba. 15 évvel ezelőtt nem tudtam volna olyan embert mutatni akinek erre igénye lett volna, hiszen nem is voltak elterjedve az ilyen ételek.

[ Szerkesztve ]

(#7) joey04 válasza iknight (#5) üzenetére


joey04
titán

persze, összefogás kellene hozzá, de az sehol nincs. :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) Depression válasza iknight (#5) üzenetére


Depression
veterán

Erre lenne megoldás az értékesítőhelyen kérhető használati útmutató.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9) Hessler


Hessler
csendes tag

Remélem nem úgy fog kinézni, mint a képen látható teló, mert az ritka ronda, főleg a nemrég bemutatott 3 telefonhoz képest...

(#10) iknight válasza Depression (#8) üzenetére


iknight
senior tag

Szeritnem az sem lenne megoldás, egyérszt mert a törvény miatt annyi használati útmutatónak lenni kellene ott is ahány telefon van, mert "ha mindenkinek kell" legyen, másik meg ha ingyen adják miért ne vinné el mindenki?

Hessler: Lehet itt is úgy lesz, mint a környezettudatos autóknál (hibrid stb), hogy mind ronda :D

[ Szerkesztve ]

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#11) sputnick válasza iknight (#10) üzenetére


sputnick
tag

azért pl egy Camry hybridet nem neveznék rondának.

Think.

(#12) Hessler válasza sputnick (#11) üzenetére


Hessler
csendes tag

Ízlések és pofonok. :)
Szerintem az összes ázsiai autó jellemtelen és ronda (na jó némelyik már nem ronda, de még nem is szép). Ízlésről amúgy sem szokás vitatkozni... :)

(#13) iknight válasza sputnick (#11) üzenetére


iknight
senior tag

Mostmár alakulnak ezek is nyilván. de ez off

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#14) RaveForce


RaveForce
veterán

könnyebben bomló burkolattal

csak nehogy egyik reggel arra ébredjek,h lebomlott a telefonom amíg aludtam :))
sonynak úgyis nagy gyakorlata van már szétmáló füles vezetékek gyártásában :DD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#15) Sipi16 válasza Depression (#8) üzenetére


Sipi16
senior tag

Igen, de a legeszerűbb egy a telefonba integrált is lenne. Mert ha az öregek nem is tudják használni (pl.: nagyszüleim) attól még a 30-40es korosztálynak nagy segítség lenne. Főleg, hogy az ilyen papírokat nagyon el lehet keverni és mindig nálad lenne.

10: A lexus-ok is rondák? :U

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#16) Ankhiszesz válasza Sipi16 (#15) üzenetére


Ankhiszesz
tag

A telefon numerikus része olyan, mint egy TV távirányító :DDD

Sipi16: Szerintem pont a Lexusok a legcsúnyábbak, de az is igaz, hogy nálam a Prius viszi a pálmát a csúnyaságban. A Camry hibrid az szerintem is szép :) De ez teljes mértékben ízlés dolga, amit leírtm az meg a "szerintem" kategóriába tartozik. ;)

[ Szerkesztve ]

Nokia 3330>Nokia 6610>Nokia 6230>Nokia 6233>Nokia E52>(Samsung s5230 és Galaxy S5 koncertfon)>Alcatel ot995>Huawei P6>Huawei P9>Xiaomi MI9T Pro>ZTE Axon 40 Ultra

(#17) AMD Power


AMD Power
titán

Érdekesek azok a gombok.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.