Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Vazzeg. Gyorsan dolgoznak a szabadalmi hivatalban....2005 óta..gratulálok.

(#2) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Nekem 2002-ben a PDAmon már volt ilyen spéci shell, igaz ott nem ujjal (inkább körömmel lehetett) kellett elhúzni a rezisztív kijelző miatt egy kisebb karikát egy nagyobb karikába, de az elv ugyanez.

Lesz még ebből hercehurca...

(#3) dajkopali válasza kriszpontaz (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

hm, ezt kivettem, itt valami nem stimmel az évszámokkal
a szabadalmon 2009 szerepel, az iPhone meg 2007-ben jelent meg

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#4) pilóta


pilóta
nagyúr

Erről a klasszikus Monty idézet jut eszembe, csak amerikaiakkal:
Hülye angolok, angol hülyék. :D

Teljesen agyament dolgokat lehet levédetni szabadalommal. Bakker! Egy mozdulatsort levédeni! :Y
Én a HTC helyébe levédetném, hogy a kijelzőt a szem segítségével olvassák le, és visszamenőlegesen kérném a szabadami díjat minden nem vak embertől. Megalol.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) tdd587


tdd587
őstag

Fizetni kell, mese nincsen. Erre találták ki a szabadalmakat, nem?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#6) micimacko válasza kriszpontaz (#1) üzenetére


micimacko
aktív tag

Hát igen. :(

Az egyik, hogy miért kellett eddig halogatni a dolgot, azóta eladtak több 100 millió ilyen elven működő készüléket. Ha már 2006-2008 között bejegyezték volna a szabadalmat az Apple-nek, akkor a gyártók kénytelenek lettek volna valami mást kitalálni, vagy egyezkedni. De jelen pillanatban csak 1 dolgot tehetnek. Fizetnek licensz díjat. Ezzel meg az a gond, hogy az Apple a licenszeit nem arra használja, hogy egyezkedjen, hanem arra, hogy ellehetetlenítse a többieket.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#7) jFox


jFox
őstag

Ekkora marhaságot. Már nem tudják mit találjanak, ki csak hogy kicsesszenek a versenytársakkal. :(

Figyeljétek meg, be fogja perelni az Apple az Elzet gyárat is mert egyes termékein a "slide to unlock" technológiát alkalmazza. :DDD

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8) domperke válasza jFox (#7) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

+1 Jogos...Hogy az alma továbbra sem nyugszik...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#9) D1Rect


D1Rect
félisten

Amikor Bell feltalálta a telefont, már 7 "nem fogadott hívása" volt az Apple jogi osztályáról...

(#10) edward2


edward2
addikt

szánalom^3

bár a lekerekített sarkok után hol van már itt meglepetés.

(#11) aram01 válasza jFox (#7) üzenetére


aram01
nagyúr

ez jó :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12) mrhitoshi válasza D1Rect (#9) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ez jó. :DDD

Másrészt, nincsen egyetlen egy olyan magasabb szinten lévő személy sem, aki az ilyet ellenezné, vagy mindnek megfőzték az agyát az almások ?
Mellesleg vicc az egész. :W

[ Szerkesztve ]

PS4

(#13) Rive


Rive
veterán

Valahogy le kéne védetni azt a mozdulatot, ahogy az almás cuccot rádugják a töltőre.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#14) .tnm


.tnm
addikt

Nem tudom, hogy az amerikai szabadalmi rendszer hogy működik (nem működik), de amennyire tudom (90%-ig biztos vagyok benne), akkor nálunk például az van, hogy ha az ideiglenes szabadalom megszerzése előtt publikussá teszed a találmányodat (jelen esetben megjelenik kereskedelmi forgalomban a telefon, de akár csak egy publikus videón látszik a neten), akár már nem mehetsz át az újdonságvizsgálaton. Az ideiglenes szabadalom megszerzésekor viszont maga a szabadalmi hivatal (SZTNH) publikálja a találmányt (többek között azért, hogy akinek van olyan szabadalma, amivel ez konfliktusba kerül, már ilyenkor jelezhesse). Ilyenkor már hülyeség ellopni egy ötletet, mert fizetni kell majd érte (ugye ha kiderül, hogy már más levédette, akkor értelemszerűen annak a másnak kell fizetni).

Ezzel együtt brutális agymenés, hogy gesztusokat szabadalmaztatni, elvi (és nem konkrét!) formatervre mintaoltalmat lehet kapni.

(Nagyon kérek minden Apple fan-t ezt a hozzászólást ne tekintse flame-keltésnek. Teljesen objektíven írtam, amit írtam!)
llaszlo, i'm looking at you

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15) aram01 válasza Rive (#13) üzenetére


aram01
nagyúr

na még ilyen ötleteket adj ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#16) mrhitoshi válasza mrhitoshi (#12) üzenetére


mrhitoshi
veterán

És amúgy mi van azokkal a telefonokkal, mint mondjuk a Wave ? A TW 3.0 -ban bármely irányban fel lehet oldani a képernyőt, akkor az is sértésnek minősül ? :B

PS4

(#17) aram01 válasza mrhitoshi (#16) üzenetére


aram01
nagyúr

mindent szép sorban :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18) Zirowe válasza D1Rect (#9) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Főleg mert nem Bell találta fel.
Bell a történelem egyik legnagyobb tolvaja, és szerencsére ezt már az amerikai kongresszus is belátta és helyretette a hibát.

Helyesen: a telefont egy olasz, Antonio Meucci találta fel.

A szabadalomra pedig no komment.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#19) nonoka74


nonoka74
tag

:C ez is egy vicc? vagy,ez egy vicc!az epölnek mindent szabad?

(#20) aram01 válasza Zirowe (#18) üzenetére


aram01
nagyúr

akkor Bell is Apple alkalmazott volt? ;]

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#21) Zirowe válasza aram01 (#20) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Bell Jobs nagyapja volt. ;]

De még kb meg is magyarázza a szenátus, hogy akkoriban erre volt szüksége az amerikaiaknak, így a lopás jogos.
Szánalmas.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#22) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Levédetem a "kézírást papírra", a kereket, a tűzet, evőeszközöket és a nővényültetést.
Gazdag leszek.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#23) JamesHun válasza Dluinet (#22) üzenetére


JamesHun
addikt

nevetséges ez a gesztus levédése dolog
ha előtte nem lett volna ilyen akkor még csak csak megértem

én levédeném az ikonok fogalmát
fizessen a világon mindenki aki ikonokat használ
1 ikon kirakása 1 dollár :D
csilliárdos leszek

SeriesX: JamesSHun

(#24) aram01 válasza Dluinet (#22) üzenetére


aram01
nagyúr

akkor fizetsz mert én meg levédettem a gazdagságot :P

Edenyke: ezek az amcsik úgy mond elég "érdekes" emberek :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#25) Dluinet válasza JamesHun (#23) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ezt az ikonos dolgot egy hete olvastam, hogy egy amerikai kis cégnek bejegyzett szabadalma van rá és most érvényesítené. Így el vagy késve. :DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#26) krystman


krystman
őstag

Nem azért, de erre a dologra, hogy egyirányba lehet csak feloldani a bill zárat, nem igaz, hogy a gyártók nem tudtak volna mást is kitalálni! Valószínű tudtak ők is erről, de nem gondolták, hogy ebből is gond lesz. De milliónyi lehetőség van az efféle dologra, miért kellett ezt is ugyan úgy lemásolni ettől a álmától. Legalább akkor a többi cég és telefon egyedi lett volna. Tényleg az az érzésem már, hogy úgy az Android és a többiek mind az álmát próbálják valamennyire másolni valamiben. Mondom ezt úgy, hogy én egyáltalán nem szeretem az Apple-t.

(#27) Dluinet válasza krystman (#26) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Rajzolunk majd egy kört vagy egy átlót a képernyőre, és kész.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28) aram01 válasza krystman (#26) üzenetére


aram01
nagyúr

szerinted más nem találhatta ugyanazt ki? :U
Jó hogy az almafát nem perelik be.....

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#29) Brutális eb válasza aram01 (#24) üzenetére


Brutális eb
addikt

Akkor te is fizetsz nekem nagad után mert én meg levédetem a fogantatást. ;] :))

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#30) aram01 válasza Brutális eb (#29) üzenetére


aram01
nagyúr

ez megnyaltad,engem klónoztak haver ;]
nem láttad a jedit? :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#31) Gadgetfun


Gadgetfun
tag

Persze, baromságnak tűnik ez az egész, de azért jobban belegondolva az iPhone megjelenése előtt egy érintős telefont sem így kellett feloldani (PDA-kon voltak hasonlók, de csak hasonlók, nem ilyen egyértelmű mozdulat), én legalább is nem emlékszem ilyenre, többnyire fizikai gombokkal oldották meg. Csak az iPhone után lett hirtelen minden telefonon ez a feloldó gesztus...

"Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

(#32) dabadab válasza Gadgetfun (#31) üzenetére


dabadab
titán

"PDA-kon voltak hasonlók"

Az nem talalmany, hogy egy meglevo dolog utan irjak, hogy "on a phone". (Vagy "on the internet.)

DRM is theft

(#33) FTeR


FTeR
addikt

"ha egy érintőképernyőn ikon jelezi a feloldási lehetőséget, majd ezt követően bármilyen irányban elvégzett ujjmozdulat oldja fel a zárat, akkor az már védettség alá esik."

ööö, vagyis ha nincs ikon akkor már ok? csak mert pl wp7-en semmi nem jelzi a feloldás lehetőségét.

(#34) bambano válasza Dluinet (#27) üzenetére


bambano
titán

megígérem, ezentúl mindig a középső ujjammal csinálom a megfelelő mozdulatot...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) Dluinet válasza bambano (#34) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nyelveddel :DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#36) ddekany válasza Gadgetfun (#31) üzenetére


ddekany
veterán

Lehet. De ez kb bárkinek eszébe juthat munkába menet a buszon zötykölődve, akkor bazi nagy ötlet. Én már lassan félek bármit is csinálni, mert mi van, ha akár anélkül, hogy észrevenném, lesz valami önálló ötletem aminek nyoma marad, aztán egy nap kapom a levelet X nagy cégtől, hogy ők ezt már levédték, szóval vagy fizetek percenként $100000 egy ügyvédet aki megvéd, vagy viszik a vagyonomat... Ez az egész morálisan kb ide vezet.

(#37) bambano válasza ddekany (#36) üzenetére


bambano
titán

amíg kerülöd a fejletlen jogrendszerrel rendelkező országokat, mint pl. usa, addig nem lesz ilyen gondod.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) llaszlo válasza jFox (#7) üzenetére


llaszlo
veterán

Ez nagyon ott van. :D :D :D

(#39) D1Rect válasza Zirowe (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

Lol, nem tudtam. :R

Akkor Bell volt az egyik első patent troll?

(#40) Hatvan9 válasza Brutális eb (#29) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Szerintem meg mindenki nekem fizet mert én meg levédetem magát a levédettetést. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41) D1Rect válasza Hatvan9 (#40) üzenetére


D1Rect
félisten

Bebuktad, az Apple megelőzött. ;]

(#42) #40553216 válasza Dluinet (#35) üzenetére


#40553216
törölt tag

(#43) Dluinet válasza #40553216 (#42) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Tudom mire gondolt, de ha a képernyőzár felnyitására a használati utasításban az van, hogy a nyelvével csinálja, akkor nem kell jogdíjat fizetni.
Ha meg az emberek ennek ellenerére az ujjukkal csinálják, arról a gyártó nem tehet.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44) jFox válasza Dluinet (#43) üzenetére


jFox
őstag

Ja, vagy a bal nagy láb újjal .... megkerülhető a licenc fizetés. :D
De ez ugyanolyan marhaság, mint amikor a M$ licenc díjat akart szedni olyan alapvető ötletekért, mint a többlapos böngészés, vagy a legördülő menü. :W Nonszensz! :(

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#45) ddekany válasza bambano (#37) üzenetére


ddekany
veterán

"amíg kerülöd a fejletlen jogrendszerrel rendelkező országokat, mint pl. usa, addig nem lesz ilyen gondod."

Csak vannak termékek, amik alapvetően globálisak... pl. nyílt szoftver. Meg aztán, nem tudom az EU meddig fogja megúszni ezt. Szoftverszabadalmakkal pl. már nem egyszer próbálkoztak, ha jól emlékszem.

(#46) Zirowe válasza D1Rect (#39) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Méghozzá a durvábbik fajtából. :(((
Amúgy itt írnak is a 2002-es kongresszusi kezdeményezésről, csak érthető módon nem kapott akkora visszhangot.
És ki tudja hány ilyen eset van még, csak az illetőt sikerült "jobban elhallgattatni"..

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#47) Brutális eb válasza aram01 (#30) üzenetére


Brutális eb
addikt

A kémcső is fogantatás.
Meg egyébként is ki tudja így próbálod elkerűlni a fizetést jango?
Az,hogy lefújtad rossz neoluxxal a tökfedőd még lehetsz te az eredeti. :))
Tehát kasszához!!! ;]

Egyébként szerzek még magam mellé három embert aztán feloldom a képernyőt 4s-el.Eheheh

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#48) Zirowe válasza Brutális eb (#47) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ne legyél műveletlen: az eredeti Jangot lefejezték a Geonosison! :DD

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#49) Brutális eb válasza Zirowe (#48) üzenetére


Brutális eb
addikt

Ahah.Persze.
Csak éppen kamu volt.
Tegnap sereztem elvissel,aztán elmentünk egy szülészetre és találkoztam egy fura moonwalkoló nővérrel....

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#50) MacCaine


MacCaine
őstag

Arra kíváncsi lennék, hogy mit lépne az Apple, ha a komárom-esztergom megyei Epöl lakói beperelnék névlopás miatt... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.