Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Himym


Himym
senior tag

Poén. :R Lucid csippecske örülhet magának.

(#2) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Az szép. Jó lenne, hogy ha megint lehetne hibrid konfigokat építeni.
A Mercury Research elemzése szerint a Radeonok 2011 első negyedévében 8,2%ot raboltak a GeForce-ok piaci részesedéséből,
Ebben a mondatban az a 2011 nem 2010?

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#3) DRB válasza pengegyerek (#2) üzenetére


DRB
senior tag

Hogy repül az idő... :D

(#4) Abu85 válasza pengegyerek (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Fenébe megint nem váltott vissza az időgépem. :D

Köszi. :R

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) toldy


toldy
őstag

Örvendetes, remélem marad a dolog. :))
Nekem az alaplapi ( gf9300) az physx képes de mostanában szeretnék venni egy 5770-t, akkor physx-re befoghatom az igp-t? Mert szerintem elég erős ahhoz hogy kisegítse az 5770t.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#6) Enton


Enton
addikt

Na ez jól hangzik.
Egy 5850/5870 mellé egy jó kis 8800GT-t physx-nek.
Remélem nem variálják meg hamar ezt.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#7) keIdor


keIdor
titán

"Az máig nem derült ki, hogy az említett weboldalak, miért támadtak ilyen hevesen GenL PhysX módjára"

Mert az NV azt mondta. Hilbert nem gyengén NV párti szvsz...

Engem mindenesetre a Mafia 2-ig nem érdekel a PhysX, mivel nem játszom ilyen játékkal PC-n.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Végre nem kell bohóckodni a mások kari beüzemelésével! Remélem marad így! :K

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#9) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

ez a Phisyx majdnem minden nap csinál valami hírt ... de én még gyakorlatban 1x-se használtam mert nem látom értelmét :F

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#10) Oliverda


Oliverda
félisten

"A Mercury Research elemzése szerint a Radeonok 2010 első negyedévében 8,2%ot raboltak a GeForce-ok piaci részesedéséből, így ez előzetes várakozásokra rácáfolva már most 42,9%-on állnak."

Na erről nem is hallottam. Ezt mintha nem linkelte volna annyira előszeretettel minden topikba az erre szakosodott piaci elemző PH!-s kolléga. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11) keIdor válasza Quan-Chi (#9) üzenetére


keIdor
titán

Pedig értelme az van, csak én nem GPU-n szarakodnék vele szívem szerint, hanem a mai 4-6 magos CPU-kra bíznám, mivel ezek kihasználatlanabbak játékok alatt.
A GPU-nak így is van bőven feladata szvsz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12) D.Orion


D.Orion
veterán

Nem sokkal később a Guru3D és a HardOCP hadjáratot indított az NGOHQ ellen, és azzal vádolták GenL-t, hogy a PhysX foltozása egy álcázott trójai, ami a játékosok adataira pályázik. Az máig nem derült ki, hogy az említett weboldalak, miért támadtak ilyen hevesen GenL PhysX módjára...

Azért, mert NV pártiak és, mert nagyon zokon vették, hogy így megnőtt az NGOHQ látogatottsága!

Felmerül a kérdés, hogy mi lehet az NVIDIA döntésének az oka.

Megjött az eszük talán ??? :U

Bár a 257.15-ös béta driver engedékeny lett, az NVIDIA továbbra sem támogatja hivatalosan a hibrid konfigurációkat. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy ha bármilyen probléma merül fel, akkor arra senki sem fog megoldást keresni.

Ha NV-nél nem is(bár szerintem ott is fognak vele foglalkozni), de GenL-nek lesz melója. :)

(#1) Himym: NV mikor veszi meg vajon a Lucid-ot? :U

(#13) RI/OS


RI/OS
őstag

Fasza :)

Fel is rakom a mókolt régebbi driver helyett

(#14) N4ri87


N4ri87
senior tag

Hát én előbb vettem physx es vga-t, mint ahogy megnéztem a támogatott játékok listáját. Akkor estem pofára, hogy ez a vga-fizika dolog nem is olyan nagy durranás. Bár a választás akkoriban mindenképp GF-re esett volna. Csak tudatosult bennem, hogy ez a dolog egy "használhatatlan baromság". Azóta meg 1-2 játékkal játszom néha-néha, azoknál meg rohadtul nem érdekel a physx

C805

(#15) Himym válasza D.Orion (#12) üzenetére


Himym
senior tag

Jó kérdés. :DD

(#16) antikomcsi válasza N4ri87 (#14) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

És amikor vetted, akkor milyen két vga volt a gépben?

Kétségtelen, hogy sok játékban nincs még haszna, de használhatatlannak nem nevezném. Ez tulajdonképpen, olyan extra féle.

Meg merném kockáztatni, hogy a pc tulajok 75%-a még csak nem is halott a PhysX-ről, akiket kicsit jobban foglalkoztat a számítástechnika, azok már igen, és egy még kisebb réteg használja is, szerintem elégedetten.

Én egyszer nem voltam vele elégedett, amikor egy PhysX-el beharangozott játékot próbáltam, nem is értettem, hogy ilyen gyenge a fizikai kártya, vagy ilyen erőforrásigényes a játék. Aztán Abu mondta, hogy végül nem is lett physx-es a játék, kimaradt. :B ;] A legkézenfekvőbbre nem gondoltam.

Szóval nem rossz dolog, csak eddig még nem érkezett el a megfelelő idő a széleskörű elterjedésére. Talán ezután jobban lenne rá lehetőség, csak kérdés, hogy az nv mennyire akarja kihasználni az egyre jobban elterjedő 4-6 magos procikat, és az ajtókon kopogtató 8 és mégtöbb számoló egységes darabokat. Valószínű semennyire, mert az nem buli nekik.

(#17) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem értem miért hagyták abba a a physx kártyák gyártását... Jó tudom az nv megvette, de ha mellette még csinálták volna akkor biztos lett volna haszon belőle, főleg úgy hogy a mostani új játékok mind "követelik" a phsyx-et... És akkor boldog lenne az nv, mert 2 phsyx-et árulna, az Atisok meg örülnének, mert egy pci1x-re, vagy pci helyre berakja a kártyát, drivel föl és mindenki boldog lenne... Nem kellene mókolni, hogy elindul egy ilyen hibrid rendszer, vagy nem... Főleg ezek után, hogy a kód lefut...
Csak ez túl egyszerű lenne. :DDD
Szerintem, de ez csak az én gondolataim. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18) Quan-Chi válasza keIdor (#11) üzenetére


Quan-Chi
őstag

na igen, nekem is itt van a 2 és 4 magos gépem a 4magos sose megy 100-on ... nyugodtan számolhatná a PhsyX-et :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#19) Sárpac válasza Abu85 (#4) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én mondtam neked, ha van egy kis esze az nv meglépi ezt. Rendesen alá tud tenni a low kategóriában is hisz fizikai gyorsító funkciója is van szemben az ati low profilos kártyáival.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20) Воланд válasza Sub-ZeRo (#17) üzenetére


Воланд
titán

Nem érte volna meg az nv-nek még külön physx kártyát gyártani. Sokan pont a physx miatt vettek/vesznek nv kártyát és a különálló kártyából nem lett volna akkora bevétele a cégnek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21) Solten válasza pengegyerek (#2) üzenetére


Solten
addikt

Jogos, mert jovore ez mar tobb lesz valoszinuleg... ;]

Saor Alba

(#22) Sub-ZeRo válasza Воланд (#20) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ezért vesznek. De ha nem vásárolta volna fel, akkor most 2 kártya lenne alapból a gépekben, márakinek megérte volna. De most ha adnának ki egy physx karit szerintem lenne rá kereslet, egy kevés, de lenne, akinek ez nagyon számítani... És persze ati párti...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23) Воланд válasza Sub-ZeRo (#22) üzenetére


Воланд
titán

Nv ugye megvette az Ageia-t azzal együtt magát a PhysX-et mint technológiát, ezt integrálták az nv kártyák gpu-jába ezáltal kikerülték a külön kártyával fellépő gyártási költségeket (külön gyártósor, külön marketing, külön szállítás, stb). Meg persze egy csomó játékra rákerült az nv "only" pecsét. ;] Szóval ezzel szvsz elég sok költségtől megkíméli magát az nv.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nem sokkal később a Guru3D és a HardOCP hadjáratot indított az NGOHQ ellen, és azzal vádolták GenL-t, hogy a PhysX foltozása egy álcázott trójai, ami a játékosok adataira pályázik.

Azt a szánalmas mindeségit! Bezáratnám őket, vazz. :(((

Én csak azt nem értem egyébként, hogy pl. a ME2 magától felteszi a fizikszet, és ha csak azt veszem le, akkor sem indul a játék. Úgy, hogy Turion+3870 a konfig.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) Abu85 válasza Jim Tonic (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Naná, hogy kell neki a PhysX, hiszen az egy API. A DirectX-et is felteszi minden. Sőt a havokot is, csak az a programba integrálva települ. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) TOM-202


TOM-202
senior tag

Ha tényleg működiik a hibrid felállás akkor lehet hogy beizzítok 1 GT250-es GF kártyát a Radeon mellé próbaképpen. :)
Egyébként annyi lenne az egész hogy Catalyst fel aztán Physx driver fel és játékok alatt fog futni a Physx a GF karin a képet meg adja a Radeon? Vagy mást is kell még csinálni? Szeretném kipróbálni.

(#27) shteer válasza TOM-202 (#26) üzenetére


shteer
titán

felesleges akkorát fizikára, egy GT220-240 elég, még ddr2-es is

feltelepíted, nv control panelben bekapcsolod a gpu-gyorsította fizikát és csapathatod a physx-es game-eket :K

..szerintem jónak tűnik

(#28) TOM-202 válasza shteer (#27) üzenetére


TOM-202
senior tag

Egyszerre lehet fönt nV és ATI driver? Az nV driver mindenképpen kell? Mi kell még hozzá? Szal 1db GT220 dzsunka edisün is elég neki? :)
(Az az igazság hogy láttam haver gépén a Batman-t bekapcsolt Physx-el és teljesen más volt mint ATI-n, de csak azért nem akartam visszaváltani nV-re.)

(#29) keIdor válasza TOM-202 (#26) üzenetére


keIdor
titán

Van a polc tetején itthon egy 9600GT még 65nm-es én majd Mafia 2-nél lehet azt fogom betenni.
Csak lehet sokat fogyasztana tök fölöslegesen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#30) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Nekem eddig is tökéletesen ment a 9600GT az 5850 mellett, de legalább ezután akkor nem kell minden egyes driver csere után bohóckodni a patcheléssel.

#28 Win7 alatt igen. És minden féle képen kell az nv driver is.

#29 Keldor papa
Nem vészes, nem sokkal több a fogyi. Ha gondolod meg tudom mondani neked pontosan hogy mennyivel eszik többet.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#31) TOM-202 válasza keIdor (#29) üzenetére


TOM-202
senior tag

Nekem meg egy kallódó 8800GT. Az is elég lehet vagy az nem tudja a Physx-et? Most hogy szétnéztem a lomok között van itt egy 9600GT is. Melyik lehet a jobb erre a célra?

[ Szerkesztve ]

(#32) Shkiz0 válasza TOM-202 (#31) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Bőven elég.
Ahogy Shteer már mondta elég akár egy ddr2-es 220GT is.
Annó a radeon topikban már volt róla szó, hogy kb egy 8800GT/9600GT-től felesleges nagyobb kari, sőt..
Nekem is csak azért ez került a radeon mellé, mert ez volt előtte és mivel nem sok pénzt kaptam volna érte úgy döntöttem marad.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#33) shteer válasza TOM-202 (#31) üzenetére


shteer
titán

jó kis lomjaid vannak :D

GT220-240 ideális választás fogyasztás szempontjából is - persze ha már van kéznél 96gt...

..szerintem jónak tűnik

(#34) TOM-202 válasza Shkiz0 (#32) üzenetére


TOM-202
senior tag

A 9600GT kisebb, halkabb és hűvösebb mint a 8800GT úgyhogy az marad a társkártyának. Viszont ahogy elnéztem csk 2db PCI-ex X16 foglalatom van úgyhogy az egyik Radeont átmenetileg pihenőre küldöm. :)

Shteer: Nyakamon maradt, na. Nem sikerült időben elboltolni. De most már nem bántam meg mert így lesz társkártyám. :)

[ Szerkesztve ]

(#35) aram01


aram01
nagyúr

vennem kell egy 9600gt-t az 5770 mellé

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#36) shteer válasza TOM-202 (#34) üzenetére


shteer
titán

x1 van szabadon? :)

..szerintem jónak tűnik

(#37) shteer válasza aram01 (#35) üzenetére


shteer
titán

majdnem többet fogyaszt mint az 5770 :))

de csak a hír miatt jött ez a kényszer?

..szerintem jónak tűnik

(#38) P00By válasza shteer (#37) üzenetére


P00By
nagyúr

Az nv máris beljebb van :D

MOD: Igaz, ha 96GT, akkor használtpiac.

[ Szerkesztve ]

(#39) Eddie141


Eddie141
senior tag

Ez dicséretes :) Nem hangzik rosszul. :R

(#40) TOM-202 válasza shteer (#36) üzenetére


TOM-202
senior tag

Van persze. Ez is elég? Ezmiezez? :)

(#41) shteer válasza P00By (#38) üzenetére


shteer
titán

:DDD

van abból még annyi a boltokban h dunát lehet rekeszteni :)

..szerintem jónak tűnik

(#42) keIdor válasza Shkiz0 (#30) üzenetére


keIdor
titán

Megnézheted, megköszönném. :R Bár igazából lényegtelen az a +80W (kb. ennyire számítok) csak nálam sokat megy idle a gép, lehet meg se éri betenni, mert minek...

Hehe 8800GT is van itthon, csak az használatban van a 3. gépben. :)) Ezeket már én se akartam eladni, 10-15k-t érnének max.
Inkább rohadjon rám!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#43) shteer válasza TOM-202 (#40) üzenetére


shteer
titán

sajna csak GT210, ami elég gyengécske - az albatrontól

..szerintem jónak tűnik

(#44) TOM-202 válasza shteer (#43) üzenetére


TOM-202
senior tag

Elég ez is a Physx-hez? Nem kevés a teljesítménye?

(#45) P00By válasza shteer (#41) üzenetére


P00By
nagyúr

Látszik, h ilyen szinten mostanában nem tudtam követni a dolgokat :B

(#46) aram01 válasza shteer (#37) üzenetére


aram01
nagyúr

nem már régóta filozom rajta de most így hogy "hivatalos" lesz beindítom a projektet.az milyen kari amint linkeltél?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47) shteer válasza TOM-202 (#44) üzenetére


shteer
titán

de általános vélemény szerint kevés

..szerintem jónak tűnik

(#48) TOM-202 válasza shteer (#47) üzenetére


TOM-202
senior tag

Aha, akkor marad az eredeti elképzelésem az 1 ATI és 1 nV kártya a gépben. Később ha lesz olyan alaplapom amin van 3db x16 akkor mehet a 3 kari egyszerre. :)

(#49) nvyktor


nvyktor
aktív tag

Kicsit visszakanyarodva a cikkhez azért pofájuk az van...
Készítenek egy terméket, ami tud x+1 különböző szolgáltatást, majd azt mondják, hogy bárhol, bármikor, bármely másik gyártó termékeivel használhatod, DE az Ati a mumus... :F

Ezt én nem értem, ennyi erővel kikötheti azt is, hogy ne pakold Asus alaplapba, ne rakj mellé Samsung memóriát, és egyáltalán ne használd AMD-s gépben. :N

Mi a különbség?
Ha valamely szolgáltatása nem működik, akkor kutya kötelessége supportot nyújtani, és nem azzal fikázódni, hogy a felhasználó tudjátokmicsináljon a gépével... :N :F

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#50) shteer válasza TOM-202 (#48) üzenetére


shteer
titán

én a helyedben lecserélném a CF-t egy 5850-re :B

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.