Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

nah lassan csak eljutunk a vissza a jovoben ablak elott felhuzhato tvjeig :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) salapp


salapp
addikt

Akárhogy is, ez egy áttörés, még ha nem is a büszke japánoktól érkezett is.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3) Begi


Begi
senior tag

A kovetkezo TV-m.

(#4) atike


atike
nagyúr

Elnézegetném én is a nappalimban. De tévét még az árának az ötödéért sem vennék, szóval így csak távolról csodálom... .DDD

(#5) GreatL válasza Begi (#3) üzenetére


GreatL
őstag

Nekem is. 5-8 év múlva esedékes a csere.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#6) Ispy válasza Begi (#3) üzenetére


Ispy
veterán

Majd veszek egyet, ha lement az ára 200k alá. :DDD ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#7) Titi76


Titi76
aktív tag

Pff. Nem fér el a konyhában! :(

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#8) Borisz76


Borisz76
veterán

Linus már augusztusban felrakta a falra.

Október közepén pedig átépítette.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#9) snecy20


snecy20
veterán

Innovációnak innováció, de nem a nélkülözhetetlen fajta.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10) zseko


zseko
veterán

Kár, hogy beletesz olyan, szinte kikapcsolhatatlan 'élményjavító fícsört', amitől nézhetetlen lesz rajta bármi, mert a filmekből szappanoperaszerű mozgásvilágú foshalmazt csinál. :W Öcsémék tévéjén nem tudtuk kikapcsolni. :((( Soha többet LG-t.

HR24.hu

(#11) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Végre egy OLED ami súrolja a HDR (1000 cd/m²) határait + szvsz egész jól koncepciónak tűnik! :K

(#12) Begi válasza Ispy (#6) üzenetére


Begi
senior tag

Jo is lenne, de mire "tomegtermek" lesz, ha lesz... Es ki tudja akkor lesz-e meg hagyomanyos ertelemben vett TV :).

(#13) sixpak válasza zseko (#10) üzenetére


sixpak
nagyúr

Lol....az egy dolog, hogy ti nem tudtátok kikapcsolni, de ki lehet, szép is lenne ha nem lehetne.
Tru motion settings...vagy személyre is szabhatod, ahogy kényelmes....

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#14) Male válasza Borisz76 (#8) üzenetére


Male
nagyúr

De durva ahogy hullámzik, amikor tartja :DDD

Az a kábel nem valami hosszú, vajon cserélhető? ( meg ha normális kinézetet akar az ember, akkor azt bizony be kell vésni a falba )

(#15) eclipse19


eclipse19
senior tag

Vastag.
Majd akkor szóljanak ha nem emelkedik ki a tapéta szintjéből.... :)

Bárcsak odáig is eljutott volna az innováció, hogy végre megint tükröződésmentes legyen a felülete.

Igaz OLED így legalább sötétben élvezhető (nem úgy mint a LED panelek. Sötétben ronda a "fekete", világosban viszont tükröződik :W )

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#16) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

"Az összes elektronikát, csatlakozót és a hangrendszert is egy külön dobozba pakolták... ... a kijelzőhöz egyetlen kábelen csatlakozik..."

Innentől fogva az egész szart sem ér, mert ez egy amerikai papundekli házban könnyen megoldható, de máshol a világon a beton, kő és tégla falaknál már fúrni és vésni kell, hogy csatlakoztatni lehessen úgy, hogy "tapétaként" helyezd el.
Ráadásul, ha behal a doboz, akkor se tuner, se táp, se csatlakozó, se hang, hogy legalább a kijelzőt használd, amíg javítják. Kiváló, előremutató termék, tényleg. :(((

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#17) Lacok


Lacok
őstag

Tapétának azért durván drága lenne viszont nekem tetszik ez az irány. :C

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#18) Ispy válasza Geri Bátyó (#16) üzenetére


Ispy
veterán

Ráadásul, ha behal a doboz, akkor se tuner, se táp, se csatlakozó, se hang, hogy legalább a kijelzőt használd, amíg javítják. Kiváló, előremutató termék, tényleg.

Igen, de most ezek a tévében vannak, szóval, ha bármelyik behal, akkor az egész tévét viheted szervizbe, itt meg elég a dobozt. És persze a mostani megoldásnál sincsen semmi, amíg javítják, szóval ezt nem rónám fel hibának, mert semmivel sem rosszabb, mint a mostani megoldás.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#19) Interceptor válasza sixpak (#13) üzenetére


Interceptor
addikt

Azóta biztos imádják az LG-t.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#20) Martin Eden válasza sixpak (#13) üzenetére


Martin Eden
tag

Az én LG-m is azt csinálta/ja több szoftververzión keresztül is, hogy hiába kapcsolom ki a TRUE MOTION-t, következő bekapcsoláskor újra aktív volt, habár a menüben továbbra is azt mutatta, hogy kivan kapcsolva. Menüben aztán be kellett kapcsolni, majd ki, hogy újra kikapcsolt állapotba kerüljön. Megfordult a fejemben, hogy most írjak Koreába? Aztán végül egyedire/felhasználóira állítottam, az értékét meg lehúztam nullára, ezzel így nézhetővé vált ki/bekapcsolás után is, azóta is így használom.

[ Szerkesztve ]

(#21) gproject


gproject
aktív tag

A tv biztos jo es 5-10 ev mulva talan az ara is megfizetheto lesz, de ez a video minosithetetlen. Elmentek tv-t "tesztelni" es alsokategorias kinia telefon kamerajaval rogzititek?

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#22) BiP válasza Borisz76 (#8) üzenetére


BiP
nagyúr

OFF: Ööö, feleség, gyerek?! Totál azt hittem, hogy Linus más ligában játszik.

Én is beépíteném otthon szívesen ezt a tévét. A PH-s videóban jól látszik, hogy az LG baromi ügyesen eltűntette az üvegfalon a szalagkábelt, így teljesen kábelmentesnek néz ki.
(100x ügyesebb, mint anno a borderlessnek hazudott borderless design).

(#10) zseko: Ezekkel én is így vagyok. Én nem csak azért, mert amíg volt tévénk (LG), többnyire a PC-re kötve volt, de azon is az első dolog volt kikapcsolni a képjavítókat. Számomra mindegyik csak rontott az összhatáson.

(#14) Male: Annyira azért nem vastag, hogy bele kelljen vésni. De tény, hogy úgy még jobban üt.

(#23) Geri Bátyó válasza Ispy (#18) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nyilván ez így van. :K Nem fejtettem ki.
Ha már kettészedi, nem lenne hátrány, ha valamennyire használható lenne a doboz nélkül (legalább egy táp és egy HDMI, hogy filmet nézhess rajta, vagy rákösd a gépet, konzolt). Így valójában ugyan az, csak egy csomó plusz macerával.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#24) hemaka


hemaka
nagyúr

Hojnye, eleg draga ennek a tapetanak negyzetmetere. :DDD

(#25) LGLuke válasza Geri Bátyó (#23) üzenetére


LGLuke
őstag

Hogy értsd, a dobozban van a komplett alaplap.
Amit te elvársz, az az, hogy 2 db dobozt adjanak, és ha az egyik megdöglik, azonnal használd a másikat.
A fali részben nincs elektronika, szalagkábelen megy át az OLED vezérlés, így HDMI-t nem tudsz bekötni, mert nincs ami dekódolja és vezérelje az OLED képpontokat...

(#26) Male válasza BiP (#22) üzenetére


Male
nagyúr

Nem a vastagság miatt... (ahogy látom, azt megoldották, hogy a tartókonzol pont hagy neki helyet), hanem azért, hogy ne egy több centi széles kábelt kelljen nézegetni a TV alatt. ( ugye a marketing elhelyezésnél ezt megoldották azzal az üveglappal, amit pont ott beszíneztek :) )

(#27) #16939776


#16939776
törölt tag

Anyuka kiválasztja a bemutatóteremben a plexifalról, apuka még szenteste bevési a kábeleit a falba.
Majd másnap, anyuka konstatálja, hogy ez kikapcsolva randa, bekapcsolva meg olyan kicsinek hat a falra téve.

:DD

(#28) BiP válasza Male (#26) üzenetére


BiP
nagyúr

Ja, értem. Bár szerintem a fehér színű kábel a legtöbb falon pont nem fog gondot okozni.
(bár én se szívesen vakolnék be egy kábelt a falba, csak azért, hogy ne legyen zavaró, inkább elviselem. Esetleg trükkös módon, valami dekorral el lehet rejteni.
De ez a szalag még mindig esztétikusabb, mint egy hagyományos 220-as kábel vagy ugyanolyan kinézetű hdmi kábel.

(#29) total90 válasza Lacok (#17) üzenetére


total90
veterán

Pedig mennyire ütne. Ilyennel kiraktni a falat, mindig olyan lenne a tapéta, amilyet szeretnék. Mondjuk lehet el kelle adni hozzá a vesém, meg a család többi tagjáét is, sőt, a tiéd is :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30) Geri Bátyó válasza LGLuke (#25) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Pontosan értem. Pont ez a bajom. A két egység önmagában használhatatlan és a beszerelés is nehézkes. Ez miért lenne jó? Számomra az egész koncepció értelmetlen.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#31) csongi


csongi
veterán

Tetszetos darab, eleg olcso is :).

Sajnos a hazai epitoipar remalma lesz, ha tomeg cucc lesz belole.
A gipszkarton falat sem sikerul itthin egyenesre rakni, nem hogy a vakoltat :D

(#32) Peter13


Peter13
senior tag

OK, akkor egy láma kérdés: hogy kerül ez fel a falra? Gondolom nem úgy hogy bevernek a négy sarkába egy-egy szöget...De komolyan: akasztó nem hiszem hogy elfér mögé, VESA konzolt el lehet felejteni, akkor hogy, ragasztják? (és akkor később a faldarabbal együtt mozgatják :) ).

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#33) zseko válasza sixpak (#13) üzenetére


zseko
veterán

Ne zavarjon, hogy beleírtam, hogy szinte. De mint később írták, igen erőszakos (vagy csak elb@szottul megírt) hulladék 'fejlesztés' ez, aminek gyakorlati hasznát még sehol nem olvastam, csak a panaszt rá.

HR24.hu

(#34) Geri Bátyó válasza BiP (#28) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Bmeg az a kábel nem alulról csatlakozik, hanem hátulról. Ha nem vésel, akkor nem tapéta és lőheted.
Ezzel az erővel egy hagyományos TV-t is körberakhatsz gipszkartonnal.

(#32) Peter13: Nekem csak a csatlakoztatási problémák jutottak eszembe, de jogos. Rögzíteni is csak hátulról lehet. Walpaper only papundekli ház.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#35) smc válasza Peter13 (#32) üzenetére


smc
addikt

Itt megnézheted rendesen a felszerelést

(#33) zseko : Ugyanez a szemét benne van a samsung tévékben is. Egy hétig néztem, és próbáltam megszokni, közben meg rettegtem a vezetéstől, mert annyira gyorsnak tűnt minden.. :DDD

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#36) LGLuke válasza Geri Bátyó (#30) üzenetére


LGLuke
őstag

Na most viszont én nem értem. Azért rossz valami, mert számodra értelmetlen?
Valóban, egy 2 személyes Ferrari is értelmetlen egy 5 fős családnak az Adriára utazáshoz. Attól még az autó nem biztos, hogy értelmetlen.
Hogy visszakanyarodjak a témához:
- Ha valakinek egy 4 millió HUF-os bükk, vagy tölgy szekrénysora van, ahol van TV-nek kihagyva hely, az nyilván olyan tv-t választ, aminek van talpa.
- Ha valaki minimál dizájnos modern lakásban gondolkodik és falra szeretné szerelni, akkor pedig mutatós darabként ez is szóba jöhet. Nem kötelező szekrénysort venni, elég egy vékony - értsd. minmális mélységű - polc, amin elfér a hangrendszer. Dekor elemekkel pedig tökéletesen eltüntethető a kábel.

Alaplap nélkül egyik tv sem fog működni. A mostani "egybe" készülékek esetében is bármi meghibásodik viheted a szervizbe. Itt nem az volt a koncepció, hogy 2 külön működő eszközt hozzanak létre, hanem, hogy minél jobban illeszkedjen egy lakás dizájnjához. Nem mindenkinek lesz előnyös, ettől még lesz akinek igen.

Célszerű nézni képeket berendezett nappalikról és akkor talán érthetőbb a dolog:

(#38) Peter13 válasza smc (#35) üzenetére


Peter13
senior tag

Köszi :)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#39) Vesa


Vesa
veterán

A sok erőlködés és izzadtság szagú fejlesztés után (3D, Curved stb.), végre egy értelmes és jövőbe mutató megoldás!
Kicsit még az elektronika lakhatására szolgáló böszme házat kellene átgondolni, mert egy ekkora soundbar-szerű féltégla erősen behatárolja az elhelyezhetőséget és a design-t. Szívesebben látnék egy olyan verziót is, ami lényegesen kisebb helyet foglal.

A tudomány a valóság költészete!

(#40) Geri Bátyó válasza LGLuke (#36) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Pont jó a hasonlat a Ferrarival. Van egy szűk réteg, aki hajlandó erre az amúgy baromságra áldozni. Van vásárlóközönség, de valójában értelmetlen, öncélú magamutogatás, ami a legkevésbé sem praktikus.
És igen, ez a személyes véleményem, de ez nem jelenti azt, hogy igazam is van (ugyanakkor a 3D TV-t is ostobaságnak tartottam és meg is döglött mostanra, cserébe a VA panelek szerintem jobbak, de mégis az IPS a nyerő).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#41) LGLuke válasza Vesa (#39) üzenetére


LGLuke
őstag

Ebben igazad van, csak ez már nehezebb ügy:
1. Elhagyjuk a hangfalakat, és így lehet jóval kisebb a doboz, hiszen úgyis van pénze hangrendszerre, annak, aki ilyen drága televíziót vásárol.
Ok-ok, csak a híradó megnézése esetén nem biztos, hogy be akarsz kapcsolni egy 500 W-os hangrendszert, főleg, ha már alszik a család/csecsemő...
2. Hangprojektor helyett kisebb hangszórók a jóval kisebb dobozba.
Ez is lehetne érv, csak azért sokkal nagyobb kritikát kapna, ha 2 millióért vacak doboz hangja lenne.

Szóval amit leírtál az érthető elvárás, csak nem könnyű megfelelni neki.

(#42) dabadab válasza Geri Bátyó (#23) üzenetére


dabadab
titán

"legalább egy táp és egy HDMI"

4 mm vastag az egész, abba hogyan akarsz belerakni egy HDMI vagy pláne egy tápcsatlakozót?...

Meg úgy egyáltalán, ez mennyire reális veszély, hogy elromlik a doboza? Kb. semennyire?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#43) Geri Bátyó válasza dabadab (#42) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"4 mm vastag az egész, abba hogyan akarsz belerakni egy HDMI vagy pláne egy tápcsatlakozót?..."
Hát ez az.

"mennyire reális veszély, hogy elromlik a doboza?"
Tapasztalataim szerint legtöbbször nem a panel, hanem az elektronika szarik be, vagy még gyakrabban a táp.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#44) Vesa válasza LGLuke (#41) üzenetére


Vesa
veterán

Ennyire nem látom kritikusnak a helyzetet, ha az High End "egybe TV"-kből indulok ki. Ott sem ritka a milliós ár, mégis a TV részét képezi egy olyan hangrendszer, ami az általad vázolt funkciókat képes ellátni. Ha megnézel egy ilyen TV-t, akkor a panelt leszámítva az összes többi alkatrész, elektronika és hangszórók, elférnek 1-2cm mély helyen. Vagyis itt is elférne a normál HE TV-vel azonos minőségű hangrendszer ekkora helyen. Ha a 3milliós normál megoldású OLED-hez elég, akkor itt is az lenne, de ilyen panelekhez ez már úgyis csak amolyan kötelező tartozék, mert ezekhez már mindenképpen rendes hangrendszer dukál.

Geri Bátyó
Ez nem igazán reális ellenérv. Bármi elromolhat, ilyen alapon semmit ne vegyél. És bármi elromlik, viheted a teljes eszközt szervízbe.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#45) dabadab válasza Geri Bátyó (#43) üzenetére


dabadab
titán

Nagyon egyszerű, ha nem akarsz egy olyan TV-t venni, ami arról szól, hogy baromi vékony, akkor nem veszel egy olyan TV-t, ami arról szól, hogy baromi vékony.

DRM is theft

(#46) ALBY


ALBY
senior tag

Geri Bátyó neked igazad van, tártsál ki!
_

Tényleg a vékonyság egy tévé olyan paramétere amit az értlemetlenségig "fejleszteni" kell??
Értelmetlen, drága parasztvakítás, ami egy rakás újabb problémát szül csak, nulla haszonnal.

Agy-Átmos soundbart is inkább gyújtanám meg szobaknadallónak.

Ez idéna "leginnovatívabb" tévé?? Gáz mint a Csárli angyalai.
A mérnökeik remélem kényszer alatt cselekszenek.
Izomból tolt marketing bullshit gyorstüzelőből... a sok birka meg tátja a száját.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#47) ALBY


ALBY
senior tag

Olyat mikor vehetek ami arról szól hogy megmutatja helyesen a fimet amit akarok nézni és nem kell kifizetnem a rettenet menyniségű értelmetlen baromságot amit belehordtak az elmúlt 5-10 évben? És Nem a pénz miatt kérdem.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#48) Steven válasza Geri Bátyó (#16) üzenetére


Steven
addikt

Ha lenne rá pénzed hidd el megoldod a felszerelését is .... vannak erre emberek ;] :P ;)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#49) BiP válasza Geri Bátyó (#34) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem tudom, láttad-e, hogyan van megoldva. Nem kell vésni, a konzolon ki van hagyva a hely a kábelnek.
A tévé alatt a kábelszalag felfekszik a falra, amit vagy dekorral, színezéssel, akármivel el tudsz "rejteni", vagy simán felcelluxozod a fehér falra, és nem zavaró. 100x jobban néz ki, mint egy himbálózó fekete tápkábel.
De tőlem aztán véshetsz is.

(#47) ALBY: a palettán szoktak lenni 3d,okostévé,kvantumpont,130D hangzás,hdr++ meg ambilight nélküli alapmodellek, pont erre a célra.

[ Szerkesztve ]

(#50) Steven válasza ALBY (#46) üzenetére


Steven
addikt

jah inkább álljunk meg ott ahol vagyunk faszság a fejlesztés... :DDD vissza az őskorba... aludjunk a fán az volt a tuti

nem értelmetlen, nem paraszt vakítás és igen drága .. mivel egyedül álló , ha nem tetszik ne vedd meg...

Egyenlőre nekem nincs rá pénzem 500 alá bemehetne az ára egy ilyen 65 nek...

Nekem kéne egy ilyen...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#51) Nemir Ombe válasza ALBY (#47) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Értelmetlen, drága parasztvakítás"

Ha 100e lenne, akkor nálad is ilyen figyelne a falon és nem zavarna, hogy "túlvékony" ..... ;] :D

(a nézett/nem nézett tartalomnak meg mi köze a TV-hez .... :F)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#52) smc válasza BiP (#49) üzenetére


smc
addikt

Képzelem, hogy tisztelt Kolompár Orbán megveszi a tv-t a budai háromszintes háza nappalijába, majd rászereli egy aftermarket fali konzolra, mert hogy hát dönteni muszáj, hogy mindenhonnan jól lássa. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#53) Fecogame


Fecogame
veterán

Nagyon tetszik! :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#54) Vesa válasza ALBY (#46) üzenetére


Vesa
veterán

1. A "birkázásra" vannak megfelelő fórumok, ezt a stílust nem itt kéne erőltetni
2. Van értelme a vékony TV-nek, úgy hívják, lakberendezés! Az, hogy számodra ez nem képvisel értéket, magánügy, másoknak ez prioritás. Már csak azért is, mert a TV erőteljesen a nappali dísze, de legalább is, hangsúlyos része. És nagyon nem ugyanaz a hangulata egy ilyen vékony TV-nek, és egy normál TV-nek amit VESA mount-al teszel fel a falra.

Hogy ez számodra lényegtelen, megértjük! Hogy nálad mások a prioritások egy TV-nél, megértjük! De hogy másokat azért birkázol, mert számukra egy TV kiválasztásánál fentiek élveznek prioritást a tieiddel szemben, az finoman szólva illetlenség.

A tudomány a valóság költészete!

(#55) BiP válasza smc (#52) üzenetére


BiP
nagyúr

És az a vicc, hogy a megélhetési munkanélküli K. Orbán előbb meg tudja magának venni, mint én.
Látva, hogy milyen autókkal furikáznak, simán belefér egy 2millás tévét is széthekkelni, csak hogy a csálád minden szögből jól lássa a haverok köztöt.

(#56) Geri Bátyó válasza Steven (#48) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"Ha lenne rá pénzed"
Ja, hogy ez szerinted csak ezen múlik? Akkor nincs miről beszélnünk sajnos. :(

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#57) [CsuCsu] válasza BiP (#28) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Erre talaltak ki a kabelcsatornat. En raktam a nappaliba felujitaskor, egy teljes koteg kabel megy at rajta amiket barmikor tudok cserelni. A sztereo hangfalakhoz is megy egy-egy csatorna.

(#58) Male válasza BiP (#28) üzenetére


Male
nagyúr

Ennek az egész vékonyságnak a kinézet a lényege, akkor meg ne lógjon már egy széles kábel a falon a TV-ből... még ha fehér is.

(#59) DonaldJames


DonaldJames
tag

Nagyon tetszik :DD

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#60) dabadab válasza ALBY (#46) üzenetére


dabadab
titán

"Tényleg a vékonyság egy tévé olyan paramétere amit az értlemetlenségig "fejleszteni" kell??"

Van egy darab ilyen modellje az LG-nek, amit agyonpromóznak, mert jól néz ki, de valószínűleg olyan túl sokat nem fognak eladni belőle, a B sorozat biztosan jobban fog fogyni, amiben ugyanez a panel meg elektronika van, de hagyományos házban.

Erre fel olyan habzást adtok elő, mintha kötelező lenne ezt megvenni.

DRM is theft

(#61) smc válasza dabadab (#60) üzenetére


smc
addikt

De nem érted hogy erre pazarolják a drága mérnökök idejét?? Amikor mást is fejleszthetnének, ami nekünk halandóknak kell?? :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#62) optikus


optikus
senior tag

ooo, de miert is kell ehhez lg kozpontba menni? :F
en 1 honapja lattam a mammut mm-ban, ki van teve hasonloan egy plexilapra, meg lehet nezni tapogatni.

Buy books not gear.

(#63) daneel_hu válasza Geri Bátyó (#40) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ennyi erővel értelmetlen a beépíthető mosogatógép, hűtőgép mivel teljesen egyedi bútor kell hozzájuk a konyhába.
Vagy teljesen értelmetlen a villannyal működő főzőlap, hiszen azokhoz általában külön áramkört kell húzni a villanyszerelővel. :)
Sőt, valójában minden teljesen értelmetlen amihez legalább egy plusz szöget vagy csavart be kell áldozni külön.

Tudomásul kell venni, hogy a tévé mostanra ugyanolyan kelléke egy háztartásnak mint a többi gép.
Van aki igényesen, a lakás többi részével harmonizálva szeretné elhelyezni - nekik készült ez az egyébként drága készülék.
Nyílván nem Jóskapistának Káposztásmegyeren vagy Gézának az Avas lakótelepen.

(#65) Interceptor


Interceptor
addikt

Ez is csak egy trubadúrláda :DDD

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#66) Alchemist


Alchemist
addikt

A falon képátmérőben fele akkora sincs, mint amit kivetítek a projektorommal.
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#67) Male válasza Alchemist (#66) üzenetére


Male
nagyúr

Aztán annyira legyen vékony a TV, mint a vászon :DDD

(#68) dabadab válasza Alchemist (#66) üzenetére


dabadab
titán

Viszont annak a vetített képnek a felbontása jó esetben negyede, a fényereje talán tizede-százada, a kontrasztja meg ... tízezrede?... mint ennek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#69) Hegasus


Hegasus
senior tag

ez hadd menjen csak a felsőszegmensbe, és a normál oled tvk meg jöjjenek csak középkategóriába.

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#70) snowfox


snowfox
csendes tag

Az ilyen TV-knél következő a felállás:
Magába a dobozba amit láttok abban van szinte minden elektronika+ hangszóró+csatlakozó felületek(USB,hdmi...)
A TV-be csak kettő kábel megy. Egy tápkábel és egy optikai kábel a dobozból (ami nem szabvány, és elég drága ha valami történik vele és cserélni kell). Szóval nincs benne semmiféle szalagkábel.

---This is the beginning of a beautiful friendship---

(#71) dabadab válasza snowfox (#70) üzenetére


dabadab
titán

"A TV-be csak kettő kábel megy. Egy tápkábel és egy optikai kábel a dobozból (ami nem szabvány, és elég drága ha valami történik vele és cserélni kell). Szóval nincs benne semmiféle szalagkábel."

Ehhez képest szemmel jól láthatóan a panelhez egyetlen szalagkábel megy :D (Nyilván abban van a táp meg a panelt vezérlő jel is.)

DRM is theft

(#72) Nemir Ombe válasza snowfox (#70) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Én személy szerint mindig örülök annak, amikor vannak olyan emberek akik pontos információkkal rendelkeznek és ezt önszorgalomból meg is osztják másokkal [kép] .... ;] :D

Hmm ....

(#73) Vesa válasza snowfox (#70) üzenetére


Vesa
veterán

Nem ártana, ha vennéd a fáradtságot és elolvasnád a cikket! ;)

Az ilyen TV-knél következő a felállás:
Magába a dobozba amit láttok abban van szinte minden elektronika+ hangszóró+csatlakozó felületek(USB,hdmi...)

Hű, ki gondolta volna...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#74) Kékes525


Kékes525
félisten

Én már nagyon régóta gondolom, hogy a tapéta televízió is lesz. A fal mintázata tetszés szerint változtatható és bármelyik TV csatorna vagy internet site kapcsolható lesz hangvezérléssel. Ez kifogja váltani az utcai plakátokat is. Ott a házfalak festése helyett ilyen tapéta fogja burkolni a falakat. Hogy mikor...?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#75) BiP válasza snowfox (#70) üzenetére


BiP
nagyúr

Semmiképp ne hagyd, hogy megzavarjon a valóság. Így tovább :) ;]

(#76) #16939776 válasza Kékes525 (#74) üzenetére


#16939776
törölt tag

Sugárzott hő, lég+pára záró falak miatt nem lenne túl komfortos egy embernek, viszont a gombák imádnák.

[ Szerkesztve ]

(#77) Kékes525 válasza #16939776 (#76) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem most, majd 20 év múlva. Addigra megoldják, vagy nem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Tetszik ez a viedós koncepció. Az utószinkron megoldás hasznos, mert így kötöltitek információval a képi tartalmat, így nem lesz túl hosszú a videó. Látszik, hogy a srác a végére jobban elengedte magát. A laza stílust nyugodtan engedjétek meg magatoknak, nem kell itt valami "kötlező" udvarias, kimért stílust bevezetni. A 21. századi média bőven megengedi magának a lezserséget. Nyugodtan mozogj lazán, legyél olyan kifejező, és artikulálj úgy, ahogy a haverokkal. Hanglejtés, mondatok dinamikája stb..)
A bemutatkozó állás kicsit feszengős lett. Ha nem érzed jól magad egy helyben állva, legközelebb megoldhatjátok úgy, hogy a bevezető alatt is mozogosz. Odasétáltok a TV-hez, és mire befejezed, éppen odaértek. Hátha mondtam megfontolásra érdemeset, további jó munkát! :R

Jevons paradox

(#79) Aprósólyom válasza optikus (#62) üzenetére


Aprósólyom
addikt

őőőő Miért kell ennyire kritikusnak lenni? Valószínű PR, na és? Szívesebben láttál volna egy videót, ami a Mammutban készül és a PH!-s srácok lökdösődnek a nézelődők között a forgatás miatt. Másrészről, nem biztos, hogy rajtad kívül az összes állampolgár az országban átjáróháznak használja a Mammut bevásárlóközpontot. Lehet valaki nem is tudja hol van...
A bolygónk képzeld a saját tengelye körül forog, és nem a te súlyközéppontod körül. Érdekes... :U

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#80) stellaz


stellaz
addikt

De akkor ezt a tévét csak és kizárólag a falra lehet tenni?

Jó, nem fenyeget, hogy ez probléma legyen, csak úgy kérdem :)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#81) Nemir Ombe válasza stellaz (#80) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerinted a "tapétát" hova szokás tenni .... ?? :D

(W = wallpaper....)

Hmm ....

(#82) dabadab válasza stellaz (#80) üzenetére


dabadab
titán

"De akkor ezt a tévét csak és kizárólag a falra lehet tenni?"

Legalábbis valami sík felületre, mert maga a kijelző nem elég merev ahhoz, hogy megtartsa a saját súlyát, kell neki a felfüggesztés és a szélein a mágneses tapadókorongok, hogy sima legyen.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#83) Alchemist válasza dabadab (#68) üzenetére


Alchemist
addikt

FHD-nál nagyobb felbontás nem igazán érdekel, a fényerő pedig tökéletes a félhomályos nappaliba (a monitort is alacsony fényerőn használom).
A nagy kép pedig mindent visz, néha planetáriumot is szoktunk játszani vele. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#84) BiP válasza Aprósólyom (#78) üzenetére


BiP
nagyúr

"és artikulálj úgy, ahogy a haverokkal."
Na, ezzel nem értek egyet. Abból születnek az olyan videók, amiben semmit nem lehet érteni. Amikor minden youtuber azt hiszi, hogy a beszédtanár vagy a helyes beszéd az olyan XX. századi dolgok, minek az.
Nem kell színpadiaskodva beszélni sem, de tévében, videóban beszélni teljesen más, mint a haverokkal. (még ha nem is a wazuuuuuup stílusra is gondolok :) )

[ Szerkesztve ]

(#85) Vesa válasza BiP (#84) üzenetére


Vesa
veterán

+1 :K

A tudomány a valóság költészete!

(#86) optikus válasza Aprósólyom (#79) üzenetére


optikus
senior tag

rajtam kivul nehany tizezren jartak mar arra, es egyaltalan nem kell lokdosodni siman meg lehet nezni kozelrol tavolrol, nem csak yt videoban. no meg az aktualitasara is ravilagitottam azzal hogy a boltban mar reg ota megvahated, megnezheted, nem kell ezt ugy eloadni hogy az lg titkos laborjaban jartunk...

[ Szerkesztve ]

Buy books not gear.

(#87) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Ez az extra 2M tuti nem ér :O

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#88) Aprósólyom válasza optikus (#86) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Na látod, elő lehet adni ezt kultúráltan is. ;)

(#84) BiP: Jó, igaz. Mivel nem tudom, hogyan beszél a haverokkal és inkább magamból indultam ki, ezért megengedtem magamnak ezt a megfoglamazást. De igazad van. Hadd javítsak, könnyed stílusra gondolok, a formalitást, hivatalosságot mellőzve, hogy ne esti hiradó érzésünk legyen.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#89) BiP válasza Aprósólyom (#88) üzenetére


BiP
nagyúr

Így teljesen oké.

(#90) junkpod válasza Steven (#48) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez talán a vegszo lehet, aki ennyiért tv-t vesz az nem vés-fest-fur-farag, csak azt mondja ide kérem felrakni, csináljátok meg.

Box's don't touch!

(#91) hitvanyalak válasza Vesa (#54) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

:R

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#92) kopi72


kopi72
aktív tag

Nekem ingyen sem kellene, mert változó szögben szoktuk nézni a tv-t, ezt meg fixen lehet csak a fal sikjába rakni.

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#93) Kékes525 válasza kopi72 (#92) üzenetére


Kékes525
félisten

"csak a fal sikjába rakni"

:N Ha csinálsz neki egy állványt, akkor bárhová rakhatod. Ingyen ennyit megér. ;)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94) Weareus


Weareus
addikt

Nem sokkal vastagabb a telómnál, szvsz. :DD

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#95) uswexco


uswexco
csendes tag

60W, még mindég túl sok. Majd 6Wattnál, beszélgetek innovációról.

(#96) #79979520


#79979520
törölt tag

A jövő

(#97) FlashLed


FlashLed
senior tag

Nagyon szép. Remélem hamarosan eljut mindenhova.

The Mechanic

(#98) spike32 válasza Steven (#50) üzenetére


spike32
csendes tag

most vettünk egy OLED TV-t fél milla helyett 350E-ért

lehet, hogy elhamarkodott volt? :)

"I'm very much down to earth. Just not this earth."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.