Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Végre!
Nekem ez az egyik húzó cím volt next gen konzol felé.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2) Nyugis


Nyugis
senior tag

Ez pont az a fajta játék hogy mindegy hogy pc vagy konzol.
Mind a kettőn egy aránt élvezhető .
És ez bőven több mint amit sok mai játékról el lehet mondani!

(#3) erahurka


erahurka
félisten

Androidra nem várható? Az előző rész ha jól emlékszem van telefonokra is.

(#4) Fitzgerald válasza erahurka (#3) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Reméljük de.
Jól emlékszel, a legjobb droidos stratégia a mai napig, pedig lassan 3 éve jelent meg droidra.

(#5) erahurka válasza Fitzgerald (#4) üzenetére


erahurka
félisten

Sajnos a mobilplatformokat nem kényeztetik nagyon, pedig már elég komplex játékokat lehetne írni rájuk. Helyette csak a free to play free to win gagyi megy :(

(#6) Mister_X válasza erahurka (#5) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Igazából az a baj, hogy a mobil sok mindent lekorlátoz: grafika, játékmenet, történet, szinte mindent. A hardver mondjuk fejlődött, de ugyanúgy elvérez a játékok 90%-a, ha továbbra is érintőképernyővel kell szenvedni -> tovább kell egyszerűsíteni a kezelőfelületet. Persze az XCOM az talált egy rést és átfért rajta :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#7) erahurka válasza Mister_X (#6) üzenetére


erahurka
félisten

A történetet miért kellene korlátozni? A többivel egyetértek, de egy körökre osztott stratégiai játékot azért át lehet érdemben ültetni érintő képernyőre.

(#8) Mister_X válasza erahurka (#7) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Egy mobiljátékot kis képernyőkre kell tervezni, minél egyszerűbb kezelőfelülettel és rövidebb pályákkal.

1) kis képernyő azért, mert a játéknak illik telefonokon is futnia (az a tábor 90+%-a) - és ennek a harmadát ki is takarja
2) telefonon az ember általában nem fotelből játszik, hanem a holtidejét tölti ki utazáskor pl.
3) a holtidő "hossza" miatt nem lehet összetett küldetésekkel, logikai elemekkel, megfontolt gondolkodást igénylő pályaelemekkel telerakni a játékot

Senki sem játszana szívesen 5"-on Witcher 3-at vagy Battlefield 4-et.

Volt pár fecske, ami megpróbált több-kevesebb sikerrel színt vinni a palettába, de egy telefon nem lesz handheld, oda még lehetett fejleszteni a fizikai gombok és az eltérő mentalitás miatt. Ezért is mondtam, hogy az XCOM kiválóan talált egy apró rést, ami miatt létjogosultsága van, mert elhozza az asztali színvonalat mobil köntösbe.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#9) Fall-N válasza Mister_X (#8) üzenetére


Fall-N
veterán

Miért ne lehetne? Ott a N.O.V.A. 3, vagy a Modern Combat 4, de portként jó a GTA széria is. Könnyebb volt nekem a repülős küldetést megcsinálni SA-ban telefonon, mint annó PC-n.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.