Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) margithid


margithid
veterán

K30ról és új Redmi/Redmi Note sorozatról nincs új hír?

(#2) jacis


jacis
nagyúr

"Komoly összeget fektet a Xiaomi kutatás-fejlesztésbe" - Ezt gondolom úgy kell érteni, hogy vettek pár csúcskészüléket a konkurencia készleteiből hogy lássák mit kell lemásolni ;]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3) MikeWazowski válasza jacis (#2) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nap kommentje, és még igaz is ;] :DDD

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#4) #24536576 válasza jacis (#2) üzenetére


#24536576
törölt tag

Samsung tulajtól ez különösen vicces(sajnos). ;]

(#5) Stabi83 válasza jacis (#2) üzenetére


Stabi83
senior tag

Kezdődik megint a kínaiak csak másolni tudnak történet?

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#6) Asd9820 válasza jacis (#2) üzenetére


Asd9820
újonc

Jó pár éve még igaz lett volna, de ma már nem releváns a kijelentésed.

(#7) joey04 válasza jacis (#2) üzenetére


joey04
titán

Egyrészt, másrészt valamiből pénzelni kellett a dxomark eredményeket is. Azt is besöpörték a kutatás-fejlesztés kalapba biztos.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) Stabi83 válasza joey04 (#7) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ebben most igazad van. Az viszont sajnálatos hogy minden gyártónál így van már. Az AnTuTu sem reveláns már. Minden generációnál új pontozás van és sokkal nagyobb pontnövekedést lát az emberint ami valós lenne.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#9) Ricardo válasza jacis (#2) üzenetére


Ricardo
félisten

Pár évvel le vagy maradva ;)

(#10) vicze


vicze
félisten

Elég sokat kell most R&D-re költsenek, mert a kutatási központ Wuhanban van...

[ Szerkesztve ]

(#11) Viktor0610 válasza joey04 (#7) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Olyan vicces, mikor egy kínai gyártó az első (vagy csak a Xiaomi, erre most nem emlékszem) náluk, mindig be kell böfögnöd valami trollkodást.

Ha persze, az Apple lesz az első, az tiszta eredmény lesz, mi? ;]

De le is iratkozom a topikról, mert ⬇️ :DD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#12) Bagoly01 válasza Viktor0610 (#11) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Ja csak xiaomi a gyakorlatban is mutat valamit kamera téren. Tájékozódni kellene.

(#13) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Megkívántam egy MI 10 Pro-t, az sem zavar ha összeollózták, mindenhonnan csak a jót. Persze nem holnap veszem meg, vagyok annyira rafinált, majd év végén kb. BF-kor. Lehet elég lesz a MI 10. is. Már csak ezen kell törjem a fejem. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#14) novinyul válasza jacis (#2) üzenetére


novinyul
veterán

Nap kommentje!
Ja várj nem :N
Kicsit el vagy már maradva, az a csodás Samsung kamera sem csak "Samsung" fejlesztés :) Xiaomi elég sok pénzt rakott a fejlesztésekbe, kezd látszani az eredménye, igaz a termékek árai is feljebb mentek. De még így is jobb áron adják a telefonokat mint a konkurencia.
Joey04: A Huawei vagy a Samsung szerinted nem ezt csinálja vagy netalán az alma :U

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#15) Noukoum


Noukoum
veterán

Mintha a többi gyártó nem másolná a többit.. ezt mindenhova belehetne büfögni, miért csak huawei / xiaomi topikban van ilyen?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#16) Depression válasza joey04 (#7) üzenetére


Depression
veterán

Nagyon szerettem volna egy samu A70-et, csak a kameráját eléggé lehúzzák, és nincs rá gcam. Miért van az, hogy gcam-mel jobbak lesznek a képek? Itt van a K&F.
Tény és való, hogy a mátrai erőmű felújítása sem kerül annyiba, mint egy kamera szoftvere, az nonszensz.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#17) Ricardo válasza Noukoum (#15) üzenetére


Ricardo
félisten

Mert ha a két piacvezető csinálja az nem ugyanaz. Ök nem másolnak, csak ihletet merítenek :DDD

(#18) moleculez


moleculez
veterán

A kezdeti másolóiparból megszedték magukat annyira, hogy már megtehetik. Így végül mi, userek járunk jól.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#19) Noukoum válasza Ricardo (#17) üzenetére


Noukoum
veterán

Ja tudom, meg kivárják míg a technológia megérik arra hogy használd a drága telefonodban :DD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#20) #22743424 válasza margithid (#1) üzenetére


#22743424
törölt tag

Már, hogy ne lenne. Teljes leírás illetve már teszt is van. :) Bakker majdnem lemaradt a link. Tessék[link]

[ Szerkesztve ]

(#21) joey04 válasza Viktor0610 (#11) üzenetére


joey04
titán

ok puszi.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) joey04 válasza novinyul (#14) üzenetére


joey04
titán

Az alma biztos nem, azok sóherek ehhez. a többi meg igen, bele is építik a készülékek árába. na most már ezek is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) atee_13


atee_13
őstag

Most márkától eltekintve telefon dizájnban van bármiféle fejlődés az utóbbi években?

Popup kamerások kicsit a total kijelző miatt de ennyi. Ebbe nagy pénzt ölni :F
Feléért elvállaltam volna a dizájn ötletelést minden gyártónál :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#24) Ricardo válasza atee_13 (#23) üzenetére


Ricardo
félisten

"Popup kamerások kicsit a total kijelző miatt de ennyi. Ebbe nagy pénzt ölni "

Az ugye megvan, hogy nem kizárólag a dizájnra költik a fejlesztési pénzt? Sőt!

(#25) atee_13 válasza Ricardo (#24) üzenetére


atee_13
őstag

Meg. Neked megvan, hogy a megállapítás nem az összes elköltött pénzre vonatkozik?

(#26) Ricardo válasza atee_13 (#25) üzenetére


Ricardo
félisten

"Ebbe annyi pénzt ölni" Mivel a cikkben a fejlesztésre elköltött pénzről van szó, nem a dizájnra költött összegről, úgy tűnt arra gondolsz, ezzel egyenlőségjelet téve a kettő közé.

(#27) atee_13 válasza Ricardo (#26) üzenetére


atee_13
őstag

"Feléért elvállaltam volna a dizájn ötletelést minden gyártónál", mivel mindvégig csak a dizájnról volt szó SEMMI másról azt hittem ez elég.

Egyébként meg az idézetem így lenne helyes "Ebbe nagy pénzt ölni :F" ha nem az van, hogy nálam csal a monitor...

De akkor most kiemelem, hogy a mondandóm csak a dizájnra fordított összegre vonatkozik. Amihez szerintem nagy befektetett munkát nem kellett eszközölniük a gyártóknak.

(#28) hroberto válasza joey04 (#22) üzenetére


hroberto
veterán

Ha az alma ennyire sóher, akkor miért mégis ők adják legdrágábban a telefonjaikat?
Ők mit építenek bele?! :D

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#29) kalimist válasza hroberto (#28) üzenetére


kalimist
aktív tag

Például saját fejlesztésű SoC-ot saját fejlesztésű oprendszerrel? Van fogalmad ezeknek a fejlesztése mennyibe kerul?

[ Szerkesztve ]

(#30) hroberto válasza kalimist (#29) üzenetére


hroberto
veterán

Nyilván sokba, de azért ez sem indokolja az összes almás termék extra haszonkulcsát.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#31) pusszycat válasza hroberto (#28) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"Ők mit építenek bele?!" - hasznot. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#32) joey04 válasza hroberto (#28) üzenetére


joey04
titán

amiket leírtak. ám itt nem ez volt a kérdés. az apple nem költ ilyenekre. pont.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) Namelesske


Namelesske
addikt

Hát remélem szoftverre is fognak figyelmet fordítani, mert a MIUI is stagnál a 8-as verzió óta. Egyre több idegesítő dolgot raknak bele, a jó dolgokat meg nem GDPR biztosra csinálják hanem simán kiveszik mindenféle gondolkodás nélkül. Lásd Google Dialer és Google Messages dualism kezelése. Például ha elutasítasz egy hívást akkor a másik számodról küld válasz üzenetet. Partnerek kollégák meg állnak hülyén milyen 30as szám írogat nekik. Nem lehet default simet állítani az smsekhez. A Global variáns ráadásul lassan frissül, szóval hónapokig képes idegesíteni egy egy hibával. Én használtam a Note 4-et de az sokkal jobb volt mint az akkori Huawei Emui. Mára inkább egy szinten vannak. Szégyen.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#34) hroberto válasza joey04 (#32) üzenetére


hroberto
veterán

Gondolom bizonyítani is tudod, hogy minden más gyártó erre (is) költ. Mert ugye az kizárt, hogy egy kínai telefon jobb fotós képességekkel rendelkezik mint a csodaalma! :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#35) joey04 válasza hroberto (#34) üzenetére


joey04
titán

he? mondtam én hogy az alma jobb? egyáltalán minek lett bekeverve? mert viktorka bedobta? :N leírtam már korábban: szerintem fel van fújva a kamera dolog. mindegyik nagyon jó, apró különbségek vannak. amikor a samu vagy huawei előz így be éppen csak a friss cuccával akkor is fel van hozva, hogy a dxomark le van fizetve. senki nem veszi őket komolyan.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36) Stabi83 válasza joey04 (#35) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ritka hogy egyet értünk valamiben de ebben nagyon is. A Doxmark is olyan lett mint az AnTuTu. Követhetetlen pontrendszer, mindíg úgy alakítva hogy az új tuti jobb legyen mint a régebbi. Belemagyaráznak mindent de az átlag user ebből vajmi keveset lát és még kevesebbet ért. Marketing a köbön kevés érdemi fejlődéssel. Ha hinnénk nekik és ilyen rohamos tempóban fejlődnének a kamerák akkor már rég DSLR szinten lennének.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#37) pusszycat válasza Stabi83 (#36) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#38) hroberto válasza joey04 (#35) üzenetére


hroberto
veterán

Ha ennyire biztos, hogy le vannak fizetve miért hivatkoznak rájuk több tech oldalon (többek között itt is)?
Ennyi erővel a független benchmark tesztek is fizetettek, ahol rendszeresen az alma viszi a prímet.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#39) Noukoum válasza hroberto (#38) üzenetére


Noukoum
veterán

Még ha nem is fizetettek, az átlagfelhasználó által lőtt fotók sokszor nem igazolják ennek a tesztnek a sorrendjét. Többség nem piszkálja a mobilt, csak fotózz. És úgy más is lehet az eredmény.

Nyilván a többségnek csak savanyú a szőlő, ha az ő mobilmárkája lenne az élen egyáltalán nem zavarná a dolog. Így viszont nagyon bassza a csőrét hogy a Xiaomi lepipál mindent, még azt is ami 2x annyiba kerül.
Ahogy említetted nem csak a techlapok, a userek is általában azzal jönnek hogy droidban hol van A chip ami az xy teszten milyen jó pontot tudott. Aha, az biztos nem kamu, ott miért nem látunk ezektől az emberektől panaszt? Na vajon miért, mert az alma volt az élen és az a lényeg.. Kabaré az egész.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#40) Ricardo válasza hroberto (#38) üzenetére


Ricardo
félisten

A pontrendszerük nem tükrözi a képminőséget. Ha egy telefonon van széles látószög meg tele lencse (ezek meglétét is pontozzák) előfordul, hogy több pontot kap, mint amielyikben nincs. Hiába csinál az utóbbi jobb képet. A képminőség csak egy összetevője az össz pontszámnak. Emiatt nem minden esetben az kap több pontot amelyik jobb képet lő.

[ Szerkesztve ]

(#41) hroberto válasza Ricardo (#40) üzenetére


hroberto
veterán

Rendben, ez egy elfogadható magyarázat. Csak ugye nem ezzel vagy hasonlóval magyarázzák, ha egy olcsó telefon jobb értékelést kap mint a drágább, hanem rögtön azzal, hogy fizettett teszt. És ez már kicsit unalmas.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#42) Bagoly01 válasza hroberto (#41) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Ott vannak a teszt képek a készülékekről, ugyanarról a témáról, ugyanabban a helyzetben. Nem szorul magyarázatra szerintem. Össze lehet hasonlítani képeket. A pontozás megint más. Csak ugye ha nem a kedvenc márka van az első helyen, akkor jön a sírás, pedig ott vannak a teszt képek..

(#43) joey04 válasza hroberto (#41) üzenetére


joey04
titán

Nem, neked nem volt meg a lényeg. Amikor a méregdrága Huawei vagy Samsung modell volt az első, akkor is megkapta az oldal és a modell ugyanezen kritikát. Az, hogy te szelektíven olvasol és adott készülékek topikjaiban nem vetted észre, vagy nem is jártál azon topikokban esetleg, az más téma.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) hroberto válasza joey04 (#43) üzenetére


hroberto
veterán

Szerintem hagyjuk. Elbeszélünk egymás mellett!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#45) joey04 válasza hroberto (#44) üzenetére


joey04
titán

Az a baj, hogy nagyon erőlteted ezt az olcsóbb, drágább telefon kérdéskört. Egyszerűsítsünk: Teljesen mindegy melyik gyártó melyik modellje van ennek a listának az élén, mert egy fizetett teszt az egész, amire nem szabad alapozni. Gyártótól és modelltől függetlenül. Olyan mint az EISA díjak pl.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#46) andras.m


andras.m
csendes tag

Dxomark megtévesztő. Nekem is xiaomi-m van(mi note 3) és nagyon szeretem és a kamerája is korrekt de nem tükrözi a dxomark-os(90) pontszámait és ebből kiindulva lehet egy kis igazság hogy a xiaomi felé húznak. Szóval biztos jó a mi 10 kamerája , de biztos hogy nem a legjobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.