Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) consono


consono
nagyúr

Eléggé a Lumia 710-re formít, leszámítva persze a kamerát...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2) zsirfecske


zsirfecske
addikt

púpos mint a teve!

(#3) TheMarci válasza zsirfecske (#2) üzenetére


TheMarci
addikt

Addig jó, amíg egypúpu.. :)

Do You Dream?

(#4) Gl4diator


Gl4diator
tag

Ez elég xarul néz ki sztem. Nekem jó lenne ha meghagynák változtatás nélkül az N8 formatervét, és csak a belét építenék át.

(#5) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Remélem ez a vázlat tényleg csak egy vázlat, mert elég gagyi hatást kelt. Vagy direkt lesz ilyen, hogy az emberek lássák, hogy ezen Symbian fut, amit nem érdemes megvenni? Persze biztos lesz, akinek tetszik, bár szerintem nem kell még egy 5800 külsejű telefon.
A xenon vaku mellett vajon lesz egy pár LED is a másik oldalon? Úgy lenne az igazi, bár a kicsi kijelző miatt akkor sem venném meg, ha kivételesen bruttó 100.000 Ft alatti hivatalos áron indítana.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#6) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ebből is látszik, hogy a vékonyítgatás hülyeség. Ha normális kamerát akarsz a gépbe pakolni, akkor legalább a kameránál vastagabb kell legyen a készüllék. Persze az más kérdés, hogy a legtöbben pont ezt spórolják ki (a Nokia is a legtöbb modelljében).

(#7) littlelion21


littlelion21
addikt

A S^3 támogatja a 480x800-as felbontást?

(#8) Karma válasza littlelion21 (#7) üzenetére


Karma
félisten

Alapjáraton nope, de a Nokiának mindene megvan hozzá, hogy az E6-hoz hasonlóan kihozzon egy a többivel félig inkompatibilis telefont.

“All nothings are not equal.”

(#9) donceleger8 válasza Rickazoid (#5) üzenetére


donceleger8
őstag

Nem értem hogy függ össze a formaterv az oprendszerrel, amit ráadásul nem is érdemes megvenni.
A kicsi kijelző meg relatív, nekem is lapát kezem van, de 3,5" kijelzőnél nem kell nagyobb. Akárhányszor látom pl. az S2-őt élőben, annál inkább győződöm meg arról, hogy helyesen döntöttem az N8 mellett. És nem csak a méret miatt, hanem a rendszer miatt is.
Asszonynak android van, de számomra kezelhetetlen.
A kijelzőfelbontás elég lenne 360x640 is, lehet ezt már a Carla rendszerrel adják ki és az már támogatni fogja a nagyobbat.
100 alatt tutira nem lesz. Most az új X7-es is magasabb áron jelent meg, pedig azon kívül hogy újabb, semmivel sem tud többet mint az N8, sőt, rendesen el is marad tőle. Ez meg az N8 utódja lesz, én borítékolom a 150k árat.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#10) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Ez fog már hülyén kinézni. Legalább akkut tettek volna olyan vastagat bele mint a kamera :D. Akkor még menne is egy hétig, lenne vagy 4000-es akku benne ilyen vastagsággal. A Xenon amúgy sem akkubarát.

(#11) Rickazoid válasza donceleger8 (#9) üzenetére


Rickazoid
addikt

Formaterv: 5800 másolat, a vázlat alapján. Szubjektív, de bennem az olcsó vacak benyomását kelti az ilyen forma. Illetve feltételezem, hogy a szebb és egyedi formaterveket a WP-os telefonok kapják majd. Op.rendszer: Symbian - jó kis rendszer, sok nagy lehetőség lenne még benne és jó hosszú élettartam, de a Nokia kvázi halálra ítélte, már nem is ők irányítják a fejlesztéseket. 2-3 év és meg is szűnik a gyártása az ilyen telefonoknak, nemsokkal később a támogatásuk is. Csak idő kérdése, hogy mikor kezdik úgy gondolni a potenciális vásárlók, hogy nem érdemes már megvenni egy olyan telefont, amire rövid idő múlva megszűnik minden támogatás.
A kijelző meg szubjektív, én képtelen lennék ekkora kijelzőt használni, számomra pici, ezért nem venném meg, kizáró tényező. Pedig a Symbiannal nincs bajom, habár az Androidot már szépen belaktam mostanra.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#12) donceleger8 válasza Rickazoid (#11) üzenetére


donceleger8
őstag

Én úgy tudom 2016 biztosan lesz Symbian és támogatás is. Itt olvastam azt hiszem, meg a Nokia is megerősítette. Meg aztán az ABC-nek is az elején vagyunk még! :)
Amúgy szerintem is ronda ez a formaterv, elölről nekem inkább egy C5-03.
Biztosan nem ilyen lesz.
Ami meg az op rendszert illeti, próbáltam már az összeset, de a Symbian jön be a legjobban. Mondjuk a Belle frissítés nem biztos, hogy kell, amit eddig hallottam róla....
Nem is csoda, hogy áttolták jövőre a megjelenését.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#13) hemaka


hemaka
nagyúr

Egy gyönyörűség lesz azzal a dudorral a hátulján. :U

(#14) Just486 válasza hemaka (#13) üzenetére


Just486
senior tag

Legalább matchboxokat jól lehet majd indítani a képernyőjéről... :)

That unconquered country we call the future.

(#15) adrianv


adrianv
tag

Eleg fantáziátlan nokiás formaterv, szerintem illene bele egy nagyobb kijeelző olyan 4 inch körüli...

Sorry for party rocking!!!

(#16) Naughty9011


Naughty9011
tag

Ilyen keszulekekkel nincs jovoje a Nokianak, ennyi. :(

Mate 10 pro

(#17) kolosanyi válasza hemaka (#13) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem meg lehet azt oldani szépen is, ráadásul a kamera ígéretes lesz.

(#16) Naughty9011
Miből gondolod? Egyáltalán mi a bajod ezzel a telefonnal?

(#18) gerilee válasza adrianv (#15) üzenetére


gerilee
aktív tag

Egyetlen skiccelt rajzból, ami bárkinek az agyszüleménye lehet ezt mind megállapítottad? Mert ugye a Samsung/HTC/iPhone/LG készülékeiben annyi fantáziadús formaterv van... :U

@(#16) Naughty9011
Taníts minket, Mester! :R

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#19) ClioRS


ClioRS
őstag

Elég ronda.... Mint egy játéktelefon.... :U

(#20) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Ez egy fake "tervrajz" semmi több, kizárt hogy ilyen csúfságot hozzanak létre... Egyébként meg arról volt szó, hogy Symbianos lesz, ennek fényében a felbontás is érdekes, tehát én a specifikációkra se vennék mérget...

[ Szerkesztve ]

(#21) MR007RM válasza =Mentor= (#20) üzenetére


MR007RM
addikt

Persze hogy az. Én maradok a 801-es még korábban youtube-ra feltett 3db névvel ellátott, majd gyorsan eltávolított verziójú videóknál. Azok a telók nálam kicsapták a biztosítékot pozitíve. Na ezért nem hiszem el. Azonkívűl majd máshol is szeretnék ehhez hasonló cikket látni, ami alátámasztja ezt a förmedvényt. Az igéretekhez(16mpx....stb) nem kell dudorodó felület sem, mint az N8-nál. Egy haverom mondta, vannak más új eljárások is, lencsés megoldás.... :((

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#22) kolosanyi válasza MR007RM (#21) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem a felbontáshoz kell a dudor (dehogy a dudor kell, a vastagság), hanem a jó minőségű kamerához. Egy jobb kamera több, 6-8 (sok, az a lényeg) lencséből álló rendszert tartalmaz, emellé a szenzor mérete is kellően nagy kell, hogy legyen, mert különben csak rizsa az egész. Nem véletlen, hogy a fényképezőgyártók egy bizonyos méret alá nem nagyon mennek (most normál gépekről beszélek, nem ilyen mobilos kamerákkal szerelt kulcstartó biszbaszokról). Egyszerűen nem lehet kisebb méretben. Illetve de, csak akkor az sz@r lesz, mint a mobilok nagy részénél.

(#23) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Furán néz ki a terv!!!!

Merem remélni, hogy ennél merészebb lesz a cuccos, mert ez rajzocska igen "mezei"!

Amúgy: kamera RULEZ!

Hajrá!!!!
:DD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#24) MR007RM válasza kolosanyi (#22) üzenetére


MR007RM
addikt

Úgyis mindegy nem lesz belőle semmi sem. Vagy ha igen az sz@r lesz, mert kizárt hogy a WP-nek konkurenciát állítson, illetve az eladásokat rontsa. Egy olyan telót, mint amiről beszéltem, és ami alapján írtam amit írtam/801/, és nem hiszem hogy véletlen volt ha csak pár napig is volt elérhető, olyanért sokat adnék. :)

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#25) MilesDavis válasza donceleger8 (#12) üzenetére


MilesDavis
csendes tag

Én C7-en custom Belle-t használok és sokkal jobb, mint az Anna. Amíg az Annát használtam már-már azon gondolkodtam, hogy cserélem a telefont, mert nagyon rossz volt. (akad, fagyás, lassú, programok szarakodnak stb.) Most a Belle-el egyszerűen mesés. Van rá hackelve effekt csomag (elég brutál) és azzal is elég gyors, de ha kikapcsolom, akkor néhol gördülékenyebb, mint az édesapám HTC Sensation-je. Szóval én csak ajánlani tudom. :)

(#26) Misály


Misály
addikt

Erdekes hogy par skiccbol szakertok kikovetkeztetik az os-t, a tipus-t, a nokia felemelkedeset, a bukasat. Az ertelmet, az arat.

Grat!

(#27) Rickazoid válasza Misály (#26) üzenetére


Rickazoid
addikt

Az op.rendszere biztosan Symbian lesz (például a forrás is írja), az ára szokás szerint a symbianos Nokia mivoltából magas lesz a középkategóriás viszonylatban (ez már nem felsőkategória - és tippre nettó $50-100-ral lesz magasabb a kezdőára, mint az N8-nak volt), a típusa nyilvánvaló, a bukása meg nem konkrétan ennek a modellnek, de hosszútávon a Symbiannak garantált, jóval a hivatalos támogatottság megszűnése előtt (a kelendőségük fokozatosan csökkenni fog köszönhetően az Android és a WP reklámjainak, utóbbihoz már a Nokia is csatlakozott, a hivatalos támogatottság utolsó előtti évében pedig már nem sokan fognak ilyesmit venni - illetve valószínűleg rövidesen ez után megjelenik egy WP-s verziója is ennek, nem drágábban, hisz a Nokiának többé már nem érdeke a Symbian sikere).
Nem kell ehhez piackutatónak lenni, elég nyilvánvaló ugyanis.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#28) donceleger8 válasza Rickazoid (#27) üzenetére


donceleger8
őstag

Ha nem érdekelné őket a továbbiakban a Symbian, akkor nem jönne a Carla és a Donna. Utóbbi ráadásul 2013-ban várós, és kétmagos procikat is fog támogatni. Azért a kiskaput meghagyja magának a Nokia, ha ez a WP-s történet mégsem jönne össze.
Részemről a WP felejtős. És többek részéről is, hiszen az android piacvezető lett, míg a WP7 még a Bada-t sem tudta megelőzni. Csökkent az ios és a Symbian részesedése is, de a Symbian még mindig a második helyen van az android mögött. A WP7 a maga 1,5%-ával kitörölheti a seggét, és ezen a Nokia sem fog tudni változtatni. Hiszen kötött elvárásaik vannak, vagyis mindegy milyen WP7-es telefont vásárolsz, kb ugyanolyan az összes. Itt már csak a kinézet miatt választhat az ember a gyártók között, meg szimpátia alapján.
Úgyhogy én még nem temetném a Symbiant, főleg mert a Nokia sem temeti!

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#29) MR007RM válasza donceleger8 (#28) üzenetére


MR007RM
addikt

"Úgyhogy én még nem temetném a Symbiant, főleg mert a Nokia sem temeti!"

Szerintem te ezt nem gondolod komolyan. Minden egyes lépésük a symbian-nal kapcsolatban az ellenkezőjét mutatja. Pl. az igéretek a Belle frissítésről annak sorozatos halasztása, az N8 utód jöttének kitolása, 0 reklám, a 12mpx szándékos kihagyása az új készülékekből, a méregdrága árszabályzás.....a kivezetés felgyorsítása van, mert útban van vkiknek.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#30) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Az árszabást a cég profitigénye szabja meg és nem a magyar kereslethez igazítják.
A Nokia pedig a mai elég gyorsan változó világban szép csendben megtartja a symbiant magának, mert alapvetően nem a használhatóságával volt baj, hanem a "trendiségével"

Oké, van droid meg ájóes, de a HP (Palm) WebOS sem halt meg mégsem, mert a HP mégis akar vele valamit.
RIM pedig egy nagyot nyelt és a BBX-et immár BB10-ként más alapon kiadja mégis!

Tehát ő sem akaródzik redőnyt lehúzni. És a WebOS ráadásul igen "csecse" egy darab!
Én is szivesen nyomkodtam volna egy Pre hármast, ha lehetne kapni - csakhogy bemutató előtt jegelték... Nagyon-nagyon kár volt érte! Tessék csak a Pre2 cikket elolvasni.

Máris van több játékosunk. Akkor a Nokia miért temetné a Symbiant???
És akkor a Meegós cuccosról még egy szó sem esett! Az sem ócska szerintem! Az N9-et élmény kézbe venni, nagyon kúúúl használni. Meg van benne az a frankósági faktor, ami egy ilyen "tárgyhoz" kell!

Mellesleg igen is trend a kerekített szöglet - tehát kamera dudor ide-vagy oda, attól még jó lesz. Egyedül a három dedikált gombot nem értem. Lopja a kijelző méretét. Az tényleg a 5800-ra hajaz. Pedig a reménybeli újszülött nem az a kategória!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#31) =Mentor= válasza MR007RM (#29) üzenetére


=Mentor=
őstag

Belle frissítést nem halasztották el, mindössze a pletykákhoz képest késnek... Az N8 utód szintén nem lett konkrétan 2011-re ígérve... 12 Mp kihagyása? Tudtommal a WP7 jelenleg maximum 8MP-t támogat. A symbianos telók abszolút nem drágák, ezt nem is értem miből vontad le.

[ Szerkesztve ]

(#32) Dongatto01 válasza MilesDavis (#25) üzenetére


Dongatto01
tag

Szia.Nekem is C7-em van,esetleg ha tudnal abban segiteni nekem,hogy hogyan tudnek en is belle-t varazsolni ra,akkor legyszi kuldj egy Pm-et!! Koszi..

[ Szerkesztve ]

(#33) attisx válasza Dongatto01 (#32) üzenetére


attisx
addikt

Szia! Itt nézz szét: [link] ;)

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.