Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mmdms


mmdms
addikt

Hát, ez jobb mint az fsp-m...csak minek egy ilyen kicsi tápba ennyi kraft?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#2) Solicidium


Solicidium
aktív tag

Aham. A belseje ez alapján a kis felbontású kép alapján egy fsp 300-60 ghs-é vagy legalábbis nagyon hajaz rá. Ebből láttunk már a be quiet!-től is. Kíváncsi vagyok hogyan csinálták meg 450w-osra, lehet, hogy mégiscsak változtattak rajta? A 450-et a donor fsp nem bírta már el. Vagy csak a manapság oly divatos "teljesítményemeléssel" lett meg a bronze minősítés? Remélem, nem. Ha az fsp-ben és a be quiet!-ben alkalmazott ventit kicsit halkabbra cserélték akkor valóban ígéretets táp lehetne belőle a mini-itx-eseknek. Bár az árát megkérik ennek.

(#3) 14adam


14adam
addikt

Azért az a 8cm-s 0,35A-es motort megnézném,hogy 18dba lenne.
Jókis táp,egy meghúzott 5870-et és egy húzott i7-et vitt prime+furmark alatt.
Teapo kondik vannak benne
beléről nincs infóm,de lehetne szebb is.Valami Fsp lehet

[ Szerkesztve ]

(#4) Iga007


Iga007
tag

Mini-ITX-hez 150W-os táp is elég lenne... hacsak nem akar vki sok 5 HDD elhelyezni az apró házban

(#5) Solicidium válasza 14adam (#3) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Nem mondod, hogy ebben is a 0,35A-es venti van (ja és persze slim, ami nem kecsegtet sok jóval)?! Várj, kitalálom: halvány-almazöld a címke azon a ventin. Akkor ennyit arról, hogy reménykedtem abban, hogy halkabb lesz mint az előd fsp :W

[ Szerkesztve ]

(#6) 14adam válasza Solicidium (#5) üzenetére


14adam
addikt

protechnic magic venti

(#7) Solicidium válasza 14adam (#6) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Azaz. Fsp pnf-ekben is az volt. Nem mondom, hogy hú de hangos, de vannak halkabb darabok (pl. adda) a (táp)piacon.

#8: Ahm, jogos. Közben nekem is eszembe jutott, hogy összekevertem a kettőt. Pedig van pnf-em is itthon :D

[ Szerkesztve ]

(#8) 14adam válasza Solicidium (#7) üzenetére


14adam
addikt

A pnf-ben yate loon venti van

[ Szerkesztve ]

(#9) Killer01


Killer01
őstag

Marha jó kis táp, de inkább asztali vonalra. HTPC-be túl erős, vagyis felesleges.

(#10) FRENK1988 válasza Killer01 (#9) üzenetére


FRENK1988
veterán

A sok erő soha nem volt baj, de ha kevés akkor már igen

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ez súrolja az "aranyos" kategóriát. :)
A ventije zavar kicsit, de elképzelhető, hogy halk tud maradni.

...

(#12) DesertDog


DesertDog
tag

HTPC-be kizárólag DC-DC konverter és notebook táp.

(#13) Polemius válasza Iga007 (#4) üzenetére


Polemius
aktív tag

Tekintve, hogy egy vinyó fogyasztása is 5-10W, még úgy is bőven sok lenne 150W.

HTPC-be nem inkább picopsu való? Annak semmi hangja, jobb hatásfok, még kisebb méret. :)

(#14) DRB válasza Solicidium (#2) üzenetére


DRB
senior tag

"A 450-et a donor fsp nem bírta már el. Vagy csak a manapság oly divatos "teljesítményemeléssel" lett meg a bronze minősítés?"

A bronz(vagy bármelyik másik) minősítést nem a teljesítményre adják, hanem a hatásfokra.

(#15) Solicidium válasza DRB (#14) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Ezt tudom, csakhogy a nagyobb teljesítményű tápoknál sokszor kicsit többet írnak rá, hogy a "teljesítmény hatásfok aránnyal" játszva kijöjjön a picivel jobb hatásfok. Azt fenntartom, hogy ebben viszont tévedhetek.

(#16) Eddie141 válasza DesertDog (#12) üzenetére


Eddie141
senior tag

Olyat honnan, és mennyiért? :Y

Amúgy teccik, hogy kisméretű. Mondjuk én egy R2 Toast házban tudnám elképzelni kb :)

(#17) MMIX


MMIX
addikt


E190414 FSP GROUP INC

(#18) Silentfrog válasza Iga007 (#4) üzenetére


Silentfrog
veterán

Az 5 hdd is csak 40wattot "eszik"

(#19) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

na, egybeágas FSP bél. végre! már ideje, hogy valami pofással is előrukkoljanak, utóbbi két évben a felsőkategóriában eléggé harmatosan teljesítettek (gondolok itt elsősorban az 500 fölötti Everestekre: a 700asnak a ventivezérlése volt gáz -3.3mas ág földnek használata?-, a 900as a meleget nem bírta, az 1010es csak simán közepes volt, tetejében az összes túl volt árazva a tudásához képest). a kisebbek persze remekek voltak ár/értékben (GLN és PNF széria, illetve az új APN), de följebb már a konkurencia elhúzott.

táp egyébként szerintem remek. pici, megfelelően erős, 80+ bronznál én annyira a venti miatt se izgulnék. 58 euróért meg kb annyiba kerül, mint a full ATX méretű társai.

tesztre kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Dögös kis jószág. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#21) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

jóféle árú :K

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#22) moha21


moha21
addikt

Elképesztő ezekkel a kis bordákkal micsoda teljesítményt értek el ( jó hatásfok ) :Y

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#23) .tnm


.tnm
addikt

nah, ezt megjegyzem magamnak, ha esetleg a 300W-os Chieftec nem lenne majd elég/megdöglene a Maestro -ban (merthogy némelyik microATX-es házba is ilyen való, és ott bizony előfordulhat egy sli/cf config is, bika cpu-val, több hdd-vel, stb...)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#24) Chaser válasza FRENK1988 (#10) üzenetére


Chaser
titán

De elég baj az annak, aki megtervezi a fogyasztást. A tápok kb középterhelésnél tudják a legjobb hatásfokot, hát érdekes mini pc lehet az aminek maxon is 150W-nál több kell. Megrángatott k_vad mellé is értelmes határokon belül elég egy 250-es táp. Egy ilyennek akkor lenne értelme, ha 150-200W-os verzióban is lehetne kapni, vagy akár 100-ban is, htpc-hez az is bőven elég.

Eddie141: Csak utána kell nézni, lehet nálunk is kiskerben kapni.

szerk: ennek az árából kb kijön egy 120W-os picopsu és egy külső AC-DC adapter /"notebook táp"/

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) .mf válasza FRENK1988 (#10) üzenetére


.mf
veterán

A táp kérdése az "ágyúval verébre" mondásnál kicsit összetettebb.
A tápoknak rohamosan esik a hatékonysága alacsony terhelésnél. Egy HTPC vagy atomos minigép idle (ill. az utóbbi terhelve is) ennek a tápnak az 5-10% terheltségi tartományában vagy az alatt fogyaszt, ahol a táp nem 80+, hanem jó esetben 60-70%-os hatásfokú, rosszabb esetben még annál is alacsonyabb -- többet energiát fűt el feleslegesen, több hő keletkezik, amit a ventinek ki kell nyomnia --> áramdíj és zaj. Ezzel szemben egy pl. 200W-os 80+ táp itt már bőven 80% hatásfok felett dolgozik.

Viszont gémer minigéphez (P- és H55-ös lapokhoz) kiváló lehet, ott a hang is kevésbé számít.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26) .mf válasza DesertDog (#12) üzenetére


.mf
veterán

Ja, csak kár, hogy
- olyan pofátlanul túlárazottak a különálló DC-DC paneltápok, élükön picopsu-val
- annyira korlátozott a tápcsatlakozók száma. Ritka az, ahol 1-nél több SATA csatlakozó van, pedig szerintem. 1 ODD és 1 -- vagy inkább 2 HDD RAID1-ben vagy simán -- nem annyira egzotikus dolog, de úgy tűnik szerintük mégis...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#27) bteebi


bteebi
veterán

450 W-os táp... HTPC... na ne má' :P
Értem én, hogy kicsi és jó, de minek kell ehhez 450 W-os teljesítmény? Inkább csináltak volna egy 250-300 W-os passzív tápot (is), ha már HTPC... :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#28) .mf válasza Polemius (#13) üzenetére


.mf
veterán

"Tekintve, hogy egy vinyó fogyasztása is 5-10W"

Tényleg? Kérek én is olyan winyót...

Nem, egy (normál 3.5"-es, 7200, de akár 5400RPM-es is) winyó legfeljebb idle éri be annyival. Ellenben spin-upnál... én is meglepődtem, amikor a storagereview közel 30W-ot mért egyetlen 1TB-os 5400RPM-es WD GP-re indulásnál (bár az lehet hibás volt vagy még elsőszériás gyermekbetegségekkel küzdött); átlagos 3.5"-es HDD 15-30W között vesz fel spin-upnál.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29) Chaser válasza .mf (#28) üzenetére


Chaser
titán

500-as samu F2-m van, idle olyan 5W lehet, "load" 10.

szerk: htpc-be 1 hdd-nél többre mért van szükség? azokba még odd is elvétve kerül, a picpopsu-t pont ide találták ki, a 120W-os bruttó 12k, ahhoz még 8-10k egy minőségibb AC-DC adapter és akkor tényleg kicsi, 0dB-es, nagy hatásfokú táp van a gépben

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) Tockos25


Tockos25
tag

Már a HTPC tápokat is elérte a "minél erősebb, annál jobb" őrület? 450W? Minek? 2 PCI Express konnektor? Kinek kell az? Nem sok értelmét látom, de legalább szép.

AMD, ATI - the BEST

(#31) Polemius válasza .mf (#28) üzenetére


Polemius
aktív tag

http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=763
WD WD15EARS/WD15EADS

Average power requirements (W)
Read/Write 4.73
Idle 2.75
Standby 0.72
Sleep 0.72

12VDC (A, peak) 1.75

Vagyis alapból 5W alatt és a max (ami ugye rövid ideig tart nagy időközönként fordul elő, és a tápok is elviselnek nagyobb terhelést rövid időre) kb 21W.
Szóval egy htpc (intel atom lap, ion, meg akár 4 vinyó) bőven beéri 150W alatti táppal.

(#32) Tyberius


Tyberius
aktív tag

Hát itt bizony igencsak a 80+ minősítés elérése játszhatott. Ha 150 wattosra csinálják, akkor 30W a legalsó terhelési szint, ahol produkálni kell a jó hatásfokot, ami az állandó veszteségek miatt nehezebb. Míg egy 450W-os tápnál 90W jelenti a 20%-ot... hogy egy átlag HTPC ennek a töredékét fogyasztja idle-ben meg filmlejátszás közben is, tehát a minősítés semmit sem mond a valós felhasználás közbeni hatásfokról, az nem lényeg, csak a plecsni rajta legyen a dobozon.

[ Szerkesztve ]

(#33) .mf válasza Polemius (#31) üzenetére


.mf
veterán

Azt nem is mondtam, hogy nem éri be egy htpc annyival, hanem azt cáfoltam, hogy egy winyó mindössze 5-10W-ot fogyaszt -- és ezt most te is leírtad, hogy felvesz 12V-os ágon 21W-ot, plusz még az 5V-os ágon kb 3-5W-ot, ez együtt 24-26W, ami már kicsit messzebb van az 5-10-től.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34) Polemius válasza .mf (#33) üzenetére


Polemius
aktív tag

Nyilván normál állapotban értettem a fogyasztást, nem a csúcsot. Nem a maximális terheléshez választunk tápot (bár persze figyelembe kell venni azt is). Az más kérdés, hogy a marketingesek nagyobb tápokat akarnak az emberekre tukmálni, mint amire szükségük lenne.

(#35) dzsambo


dzsambo
tag

Szép a kinézete, ha már a felhasználási területe korlátozott.

Ilyen sff-atx átalakítót merre lehet kapni?

(#36) moha21 válasza Tyberius (#32) üzenetére


moha21
addikt

Ez hülyeség, hogy 20 % lenne a hatásfoka, ha 90W-ot ad le, mivel nyilván ilyenkor a konnektor felől nem max teljesítményt veszi fel. Csak mérve lehetne megtudni, hogy mi az igazság.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#37) .mf válasza moha21 (#36) üzenetére


.mf
veterán

Félreérted, a 450W-os táp 20%-os terheltsége a 90W, nem hatásfoka. A 80+ minősítést akkor kapja egy táp, ha 20, 50 és 100% terhelésnél is 80% vagy afölött van a hatásfoka, innen a 20%.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#38) moha21 válasza .mf (#37) üzenetére


moha21
addikt

Így világos, valóban félreértettem. :R

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#39) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Látom mindenki ki van akadva a teljesítményén. Én nem! :P
Vannak elvetemült emberkék, akik mITX platformból akarnak gamer masinát kihozni, mondjuk egy i7es Extreme procival HD 6970-nel, vinyóval + SSD-vel, ahhoz azért már elkél ennyi watt :)

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.