Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Tehát a Facebook szerint elavult az e-mail. Ennek ellenére most szállnak be ebbe a szerintük elavult, valójában a legmodernebb és legmegbízhatóbb kommunikációs csatorna üzemeltetésébe, vagyis e-mail "szolgáltatók" is lesznek. Illetve az sms. Az nem elavult? De az e-mail az? Hol élnek ezek? Amúgy lesz hitelesítésük valamilyen formában? Esetleg titkosítás?
És a nagy újításuk, hogy három már meglévő technológiát egy felületen tesznek elérhetővé? A végén még feltalálják az sms-ben küldött e-mail értesítéseket, jajj. Mintha arrafelé nem volna már mindenkinek adatcsomagja a telefonján. Lassan errefelé is lesz.
Mellesleg én pár másodpercet nem neveznék soknak, csatolmányokkal több csak, de egy szöveges e-mail szinte azonnal célba ér.
Arról mért nem beszélnek, hogy ebben a pillanatban sem lehet időtúllépés miatt belépni a nagy Facebook-ra, illetve három napja, amikor belehetett, nem lehetett üzenetet küldeni?

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2) ArchElf


ArchElf
addikt

Ehhez a felhasználónak rendelkeznie kell egy xxx@facebook.com e-mail címmel, melynek birtokában szabadon választhatja meg a küldés módját.
Akkor most lesz, vagy nem lesz email szolgáltatás???
Gondolom nem mindenkinek az xxx@facebook.com lesz a címe...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#3) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Én az e-mail tárgyat roppant hasznosnak tartom.

Viszont a hír címén még mindig röhögök, legalábbis nekem rögtön beugrott róla vmilyen más forradalom. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) dajkopali válasza ArchElf (#2) üzenetére


dajkopali
addikt

bocs, ezt félreolvastam :B
nem szükséges, de lehetőség van rá, már ha jól értem a magyarázatot, mert nem egészen tiszta nekem, úgy lenne értelmes és egyszerű, ha nem kell, a Facebook motorja küldi el az illetőnek a megadott e-mail címére az üzenetet:
We are also providing an @facebook.com email address to every person on Facebook who wants one. Now people can share with friends over email, whether they're on Facebook or not. To be clear, Messages is not email. There are no subject lines, no cc, no bcc, and you can send a message by hitting the Enter key. We modeled it more closely to chat and reduced the number of things you need to do to send a message. We wanted to make this more like a conversation

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#5) Rickazoid válasza dajkopali (#4) üzenetére


Rickazoid
addikt

Magyarul mostantól a facebookos emberkék képesek lesznek teleszemetelni mások e-mail fiókjának inbox-át egysoros üzenetekkel (és lehet lájkolásokkal)? Ez nagyon kellett. És persze az üzengetők által megadott külsős e-mail címeket a Facebook gondosan megőrzi majd későbbi felhasználásra... :((

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#6) dajkopali válasza Rickazoid (#5) üzenetére


dajkopali
addikt

gondolom, nem egészen
ez az egész cucc a Facebookon belül van, be kell lépni, és a külső e-mail csak azonosításra szolgál, a megérkezett levelek a másik fél facebookos postaládájába érkeznek, nem a külső e-mail fiókjába
az nagy kérdés, hogy mennyire menedzselhető, kiemelik a szortírozást, hogy milyen levél melyik boxba kerüljön
remélhetőleg a tanultak a korábbiakból, és az engedélyezési mód lesz az alapbeállítás, nem a tiltás

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#7) Angel1981


Angel1981
veterán

Valahogy a Google Wave jutott most eszembe - persze lehet, hogy sikeresebb lesz!

(#8) zoo8800


zoo8800
veterán

A Gmail csak a 3. legnépszerűbb "böngészős" email szolgáltatás? :Y

rip and tear, until it is done

(#9) Rickazoid válasza dajkopali (#6) üzenetére


Rickazoid
addikt

"Now people can share with friends over email, whether they're on Facebook or not"
Nem tökéletes az angolom, de ez nem azt jelenti, hogy: "Mostantól az emberek meg tudnak osztani dolgokat e-mail-en keresztül a barátaikkal attól függetlenül, hogy [a barátaik] fent vannak-e a Facebookon"?

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#10) Morden24 válasza Rickazoid (#5) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nyilván ilyesmiről van szó, ja.
Az e-mail megjegyzés ebből gázos, a teleszemeteléstől mondjuk nem félek. Aki normálisan kezeli az ilyen social network-ös dolgokat, az mondjuk első lépésben nem arra hajt, hogy minél több ismerőse legyen, és azt is bejelölje, akit egyszer látott a buszon, illetve visszaigazolnia azt, akiről azt sem tudja, ki a franc... Valódi ismerősöktől meg max. annyi szart fogok Facebookon keresztül kapni, amennyit eddig e-mailen kaptam.

Aki farokságokat kap az ismerőseitől, az a saját portáján sepregessen :K

Sectumsempra - For Enemies

(#11) dajkopali válasza Rickazoid (#9) üzenetére


dajkopali
addikt

hm, igazad van

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#12) Morden24 válasza zoo8800 (#8) üzenetére


Morden24
nagyúr

Jaja, és ez sem tegnapi infó :K

Sectumsempra - For Enemies

(#13) floatr válasza Angel1981 (#7) üzenetére


floatr
veterán

Facebook Tide :D

(#14) BiP válasza Rickazoid (#5) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is ettől félek. Mert hiába figyelek a saját facebook-használatomra, így is sok olyan üzenetet, meghívót és egyéb f*szságot kapok, amit nem akarok.
De szerencsére lehet generálni facebookos emailcímet, így aki meg akarja óvni magát (de mégis akar kapni üzeneteket, hátha lesz benne hasznos is), az csináljon magának emailcímet, és akkor oda ömölhet a sok izé. De semmiképpen ne adjon meg külső emailcímet, az a tuti.

Amúgy FB-on eddig is lehetett üzengetni másoknak, nem? (vagy nem?)
Nem tudom, hogy ez (azon kívül, hogy kilép a FB keretei közül), mivel lesz több?

(#15) #16820480


#16820480
törölt tag

hát, nem tudom. ez sem tűnik nagyobb megújulásnak, mint amiket folyamatosan csinálnak az oldalon. alakult már át párszor az üzenetkezelő is, talán most kicsit áttekinthetőbb lesz. az meg ordas nagy fasság, hogy leváltja az emailt, főleg úgy, hogy azért nincs igazán mindenkinek fb oldala, és nem is lesz még jó sokáig. ez nagyjából a wave üzenetkezelő része, szóval oké, azt átvették, az igazán okos dolgokat meg lehagyták, mert arra nincs backend-jük (osztott dokumentumkezelés, meg egyéb dolgok).

amúgy szerintem sem igazán jó már egy email felépítése, túlságosan formáli. én sem szoktam soha tárgyat megadni... de mondjuk arra jó a tárgy sor, hogy szálakba fűzze a levelező az összetartozó dolgokat.

(#16) BiP válasza #16820480 (#15) üzenetére


BiP
nagyúr

"amúgy szerintem sem igazán jó már egy email felépítése, túlságosan formális."

Rengeteg hely van, ahova viszont még mindig pont jó. Persze csomó helyre már valóban túl kötött. De hát az öltöny is ilyen.
Régen a kávéházba is kiöltözve mentek az emberek, ma az (pl. egy sörözéshez) már túl formális. Ettől még az öltönynek van létjogosultsága.
Szóval az emailt sem kell leírni.

(#17) Morden24 válasza #16820480 (#15) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ezt a "formális" dolgot én nem teljesen értem.
Egy gond lehet/van az e-maillel, ez pedig az, hogy sok résztvevő esetén előbb-utóbb esélyes, hogy összekeveredik az, hogy ki éppen melyik forwardra válaszol, de ez meg betudható annak, hogy valóban nem instant messaging-re találták ki, arra ott van az IM.

Sectumsempra - For Enemies

(#18) #16820480 válasza BiP (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, nem kell leírni, de szerintem lassan lehetne olyan dolgokkal modernizálni, mint egy "reply ID", ami azt azonosítja, hogy egy konkrét üzenetre nyomtál választ, vagy újat kezdtél, és ez alapján csoportosítaná szálakba, és kihagynánk a téma, cc, bcc és egyéb részeket, amik továbbra is elérhetőek lennének, csak mondjuk egy "klasszikus/advanced mód" gombra kattintva.
kicsit az az érzésem, hogy túl sokat akarnak modernizálni, és mindegyik cég meg akarja mondani, hogy mi a tuti, csak nem megy nekik. de még az olyan változtatásokat, mint a szálas nézet, sem tudják lekövetni az asztali levelezőkliensek...

Morden24: azért formális, mert ott a címzett, téma, megszólítás, szövegtest, aláírás. ezek fele olyan, amit manapság már elég kevesen használnak. rendben, ha egy hivatalnak írok, akkor persze igen, de barátok közt most minek?

[ Szerkesztve ]

(#19) Morden24 válasza #16820480 (#18) üzenetére


Morden24
nagyúr

És mióta kötelező megadni témát (mármint tárgyat, gondolom: ez azért nem egy haszontalan dolog), megszólítást, aláírást?
Zakót is lehet hordani öltönynadrág, ing és nyakkendő nélkül is.

Szóval nem értem a problémádat. Ha egy ismerősödnek írsz levelet, akkor gondolom nem ugyanúgy szerkeszted meg, mintha hivatalos ügyben járnál el, pedig ugyanazt a médiumot használod.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#20) #16820480 válasza Morden24 (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

persze, csak azt nem szeretem, amikor szól érte a levelező, hogy "biztosan el akarod küldeni tárgy nélkül?", meg "biztosan el akarod küldeni szövegtörzs nélkül?" meg ilyenek. igen, azért nyomtam a küldés gombra, nem szórakozásból kattintgatok az oldalon általában.
egyébként pedig ugye a kliensben is úgy jelenik meg, hogy az egyes oszlopokkban van feladó, tárgy, meg ilyesmi. és akkor ha mondjuk valaki nem ad meg tárgyat, akkor ugye az egy üres rész, ahelyett, hogy a szövegtörzsből odatanne egy darabkát (oké, ez pont gmailben megvan mondjuk, de csak az online felületen). sőt, régebben bizonyos levelezőkben ha a feladóra kattintottál, akkor nem az üzenetet hozta be, hanem a kontaktot, vagy hogy új levelet írjál neki (most nem emlékszem pontosan), csaka tárgyra kattintással lehetett megnyitni az üzenetet. ez is kényelmetlenség, ami a levelek felépítéséből jön.

(#21) Rickazoid válasza #16820480 (#18) üzenetére


Rickazoid
addikt

Az e-mail azért elég sokszínű. Írhatsz egy sort vagy egy komplett HTML oldalt benne. Mellesleg megadtad a választ saját magadnak, a levelezőkliensek jó hatásfokkal kezelik az üzeneteket, jelölik, hogy mire válaszoltál, tördelnek, behúznak, csoportosítanak, szűrnek, mindezt automatikusan. Akinek meg erre nincs igénye vagy szüksége, azt nem fogja zavarni a tárgy és a többi mező se. Mellesleg elég sok tárgy nélküli e-mailt kaptam már az elmúlt években. Én pedig mindig egy szót írok ismerősöknek oda, Szia vagy Üdv.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#22) BiP válasza #16820480 (#18) üzenetére


BiP
nagyúr

Hát nem tudom, Te milyen levelezőt használsz,de van jópár, ami tud conversation alapon rendezni. Meg a gmail is, (és annak ellenére, hogy néha nehezen átlátható nekem, annyira nem is szeretem emiatt) elég jól csinálja.
Amiket felsorolsz hátrányként az emailnek, azt (a nagy részét) egy jól bekonfigolt klienssel ki lehet küszöbölni.

[ Szerkesztve ]

(#23) dajkopali válasza Rickazoid (#9) üzenetére


dajkopali
addikt

megnéztem most, hogy a többi lapnál a kollégák vajon hogyan értelmezték az előadást, illetve a blogban megjelent szöveget
hát, ahogy látom az van, hogy - mivel kipróbálni még nincs alkalmunk - elég nagy a homály, egyszerűen kevés az információ ahhoz, hogy pontosan tudjuk, miről is van szó - a részletekben megbúvó devilkéről meg ne is beszéljünk :)
tesztlehetőség híján pont a legfontosabb kérdésekre nem tudunk választ adni
de sebaj, az invite-kérés elment, meg addigra, míg én megkapom a regisztrációs lehetőséget, már sok tízezer amerikai rázúmol, lesznek még hírek róla

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#24) EmberXY válasza Rickazoid (#5) üzenetére


EmberXY
addikt

"facebookos emberkék képesek lesznek teleszemetelni mások e-mail fiókjának inbox-át egysoros üzenetekkel"

Ha ez így lesz, akkor egy egyszerű szűrővel megoldható, ha "@facebook.com"-os címekről történik, már most beállítom, biztos ami biztos :D...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#25) Morden24 válasza #16820480 (#20) üzenetére


Morden24
nagyúr

Milyen levelezőt használsz? :P
A tárgy megadása/megkérdezése szerintem logikus, mert legtöbbször írsz valami tárgyat egy e-mailhez, legalábbis én szoktam. Ha a levél tárgya a péntek esti kocsmatúra, akkor a levél tárgya kocsmatúra lesz, or stg.
De ha nagyon nem akarok tárgyat, akkor is csak rá kell nyomnom a "send anyway" gombot.
Mindettől függetlenül én azt nem értem, hogy miért lenne "jobb", ha nem adsz meg tárgyat, és a szövegtörzsből kapsz egy részletet? Ettől még pont ugyanúgy áttekinthetetlen marad az egész vacak sok levél esetén.
A mostani kliensekben meg lehet keresni, legalábbis a színvonalasabbakban biztosan (a szar kliensek vagy gagyi webmailek használóit egy percig nem sajnálom, szegény paraszt vessen magára).
Amit értésemre kéne adnod, az mindössze annyi, hogy a tárgy megadása miért egy eszement probléma, azaz átfogalmazom: a tárgy megadásának elmaradása miért okozna hatalmas ergonómiai fejlődést?

Mert azt értem, ha valakinek túl fix, nem elég instant stb. az email. De hogy attól miért fogok kényelmesebben messzidzsingelni, hogy van egy halom levelem egy halom fasztól, és a kliensemben a tartalomból odarittyentett preview alapján fogok tájékozódni közöttük?

iPhone-on is így néz ki a levelezőkliens (azaz 2 vagy 3 soros preview van, természetesen emellett még a feladó és a tárgy látható), hát nem segít hozzá semmihez, leszámítva azt az esetleges nagyon ritka kivételt, amikor látom a preview alapján, hogy ez a téma engem most nem érdekel, így megsőórolom azt az egy bökést, ami a megnyitáshoz kell. A dolog pikantériája persze az, hogy egy ésszel megadott, egy-két szavas tárgy erre sokkal jobb :D

Sectumsempra - For Enemies

(#26) #16820480 válasza Rickazoid (#21) üzenetére


#16820480
törölt tag

hmm, nem tudom hogy jött át, de pont arra gondoltam, hogy a dektop kliensekkel nem vagyok megelégedve. bár lehet, hogy van olyan, ami normálisan kezeli a dolgot, de még nem találkoztam vele sajnos. a gmail online felülete jó, de itt is felmerül, hogy tárgy alapján csoportosít, ami nem lenne baj, de sokszor félrevezető sanos, és nem is lehet rendezni a szálakat, hogy ha én úgy gondolom, hogy valami egybe tartozik, vagy nem tartozik egybe.

BiP: az utóbbi időben evolution-t, de előtte volt thunderbird is, illetve most nem olyan régen kipróbáltam még vagy 5 másikat, és egyik rosszabb mint a másik. elég igénytelenül jelenítik meg a szálakat, szerintem kicsit átláthatatlan így az egész (fa nézetben lenyithatod). plusz így semmi értelme sincs, mert nem folytatólagosan tudod olvasni a párbeszédet, hanem továbbra is egyeséve kell megnyitni. most arról nem is beszélve, hogy a kliensek nagy része már az imap mappákat sem kezeli normálisan, illetve a gmail névjegyzéket sem tudja értelmesen importálni/szinkronban tartani (evolution ezt még egész jól csinálja, a tb első nekifutásra kitörölte az egész névjegyzékemet gmail-ből).

Morden24: mostmár éppen semmilyet, mert nem túl kényelmesek sajnos. de amúgy lásd fentebb.
szerintem az esetek nagy részében semmi többletinformációhoz nem juttat a tárgy. főleg hogy a legtöben ilyen "szia", meg "hello" meg hasonló tárgyakat adnak meg. ha egyből a lényegre tér az illető a levélben, akkor egy 1-2 soros preview sokkal többet mond. a tárgy meagásának elhagyása annyival lenne ergonomikusabb, hogy nem kérdezgetne feleslegesen. tudod hogyan van az a windows vicc is, hogy kattintasz, "biztosan szeretnéd?", igen, "de most halálkomolyan?", igen, "oké, akkor még egyszer hagyd jóvá azért", csináld már bakker...
pont a napokban jött fel például symbian topikban, hogy hány kattintásból tudsz valamit elintézni a rendszeren, hát ez is olyasmi szerintem. minél kevesebb felesleges dolgot kell alapértlemezettként beletenni, hogy alkalmazkodhasson a kor elvárásaihoz.

[ Szerkesztve ]

(#27) Morden24 válasza #16820480 (#26) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nos, akkor nézzük.
1. Tárgynak sokszor hülyeséget adnak meg, ezért
2. esélyes néha, hogy 1-2-3 sorból rájöjjünk a levél tartalmára, tehát
3. jobb lenne elhagyni a tárgyat, mert
4. akkor nem kéne klikkelni feleslegesen.

A tárgy akkor nem juttat többletinfóhoz, ha valaki hülye ahhoz, hogy megadja. Viszont ezzel az erővel mondhatom azt is, hogy ha valaki elég hülye hozzá, egy komplett e-mailt is meg tud úgy írni, hogy ne jussak belőle semmilyen releváns infóhoz, mégsem fogom ezért azt mondani, hogy a médium idejétmúlt.

Tisztázzuk: az, hogy valaki nem tud levelet írni, az egy egyéni probléma. Ugye az összes problémád megoldódna, ha a.) az ismerőseid írnának egy normális tárgyat (elképzelhetetlennek tartom, hogy akivel napi kapcsolatban vagyok, az sziázzon meg hellózzon a tárgyba, aki meg annyira ritkán ír, hogy a tárgyba csak ezt tudja beírni, az nem jelent számomra nagy nehézséget, mivel kevésszer kerül rá alkalom), b.) ha olyan klienst használnál, ami tud conversation alapján rendezni (gondolom a gmail felületén is beállítható ilyesmi, meglepne, ha nem).

A Windows vicc egyébként tényleg nagyon jól illik a helyzetre, de csak azért, mert egy nem valós, vagy minimum erősen túlspilázott problémát próbál kifigurázni :)

Egyébként oké, adott esetben belátom, hogy neked egy tárgy elolvasása helyett könnyebb 1-2-3 soros preview-ből TALÁN megállapítani, hogy mit akar tőled a levél írója, és utána komoly időveszteséget és kényelmetlenséget okoz a kliensben vagy a felületen a send után még egy okét megnyomni, de ez még mindig nem válasz arra, hogy miért lenne idejétmúlt, vagy "formális" az e-mail. A te problémád annyival orvosolható lenne, hogy kiiktatják a "send anyway" állomást, máris ugyanannyit kattintasz, mint ha megadtál volna tárgyat.

Ha a kor elvárása az, hogy tovább igénytelenedjen a kommunikáció (az e-mail pont a jellegéből fakadóan, jó menedzselés mellett áltátható, sokféleképpen és kombinálhatóan szűrő lehetőséget biztosít ilyen téren), az baj. Én még mindig azt mondom, hogy tanuljon meg valaki levelet írni, és nem örülnék, ha sms-szerű szöveghullámmal lenne tele az inboxom, amit aztán pár soros preview-k alapján kéne osztályoznom.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#28) hemaka


hemaka
nagyúr

Mikor lesz ez beüzemelve?

(#29) dajkopali válasza hemaka (#28) üzenetére


dajkopali
addikt

folyamatosan, a következő hetekben, hónapokban

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#30) hemaka válasza dajkopali (#29) üzenetére


hemaka
nagyúr

aha értem, köszi. majd meglátjuk mi sül ki belőle.

(#31) #16820480 válasza Morden24 (#27) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem feltétlen kell hülyének lenni ahhoz, hogy valaki ne töltse ki a tárgyat. én sem érzem magam hülyének, mert nincs rá késztetésem, hogy kitöltsem. ez is olyan dolog, hogy attól, hogy nem kötsz nyakkendőt, még nem biztos, hogy hülye vagy hozzá, és azt sem, hogy igénytelenebb másoknál, lehet, hogy simán kényelmetlen és szükségtelen viseletnek tartod (hogy visszatérjünk a ruházkodási példához).
az sem igénytelenség, ha az ember szeretné gyorsítani a kommunikációt. az élet más területén ezt célozza például az is, hogy nem 5 oldalas, bevezetés - tárgyalás - stb alapon szerkesztett novellát írsz önéletrajznak, hanem egy pontokba szedett, lényegretörő táblázatot.

egyébként nem csakakkor segít eldönteni a pár soros preview, hogy miről szól alevél, amikor először meglátod, hanem mondjuk amikor a régebbi levelek közt nézelődsz, akkor ennyiből jó esetben egy intelligens ember felismeri, hogy mi is volt aban a levélben. míg mondjuk a tizedik ugyanolyan tárgyból már nem feltétlenül.

a gmail tud conversation rendezést (ha jól emlékszem ebben is elsők voltak), de nem ez a lényeg, hanem az, hogy jelenleg pusztán a tárgy alapján rendez, mivel maga az email rendszer nem tud különbséget tenni aközt, hogy a reply gombot nyomta meg a másik fél, vagy csak egy hasonló tárggyal küldte el a levelet.

az email azért avult el, mert teljes egészében a klasszikus postai levelezésre épül, ráadásul nincs benne semmilyen konkrét azonosítás/hitelesítés a címekre vonatkozóan, pedig meg lehetne oldani. tehát például bármilyen feladóként tudsz levelet küldeni bárkinek, csak egy smtp szerver kell hozzá. de a formázás is eleve nem túl naprakész, nem elég lényegretörő. tudom, téged nyilván az sem zavarna, ha a munkahelyeden ahelyett, hogy belépéskor az ajtónál egy rfid kártyát automatikusan leolvasva vennék nyilvántartásab, hogy mikor jelensz meg, a kis kártyádat kéne dugdosni a lyukasztóba, meg aláírni a jelenléti ívet...
egyébként ha annyiravágod a témát, akkor légyszi mondj egy levelezőklienst, ami úgy rendezi szálakba a leveleket, mint mondjuk a gmial felülete. köszi.

(#32) Rickazoid válasza Morden24 (#27) üzenetére


Rickazoid
addikt

Azért az e-mail formai követelményeinek több oldala van. Ahogy itt sem, úgy egy e-mailes párbeszédnél sem szükséges tárgyat megjelölni, hisz ideális esetben adott a téma, egyik levél a másik folytatása, ez a téma is kapcsolódik ahhoz, hogy a Facebook párszavas, sms-szerű üzenetekkel szeretné felváltani az e-mailt, mert elavultnak tartja. Az sms-t fura módon nem.
Viszont visszatérve a valódi e-mailre, ami közel sem elavult a Facebook állításával szemben: az e-mailnek több oldala van. Például mi szükség van formai követelményekre, ha olyannak írsz, akivel napi szinten kommunikálsz és nem hivatalos formában? Olyankor az adott fél úgyis elolvassa a leveled attól függetlenül, hogy mi szerepel a tárgy mezőben. Aki hajlamos mindenfélét továbbküldözgetni, annál meg sok esetben sok-sok fwd szerepel a tárgy mezőben, mert sok felület még ezeknek a kiszűrésére se képes és odarakja a 8. forwardhoz a 8. fwd jelzést. Ezeket nem, de egy (nem facebookos, hanem valódi) barátodtól, ismerősödtől érkező e-mailt meg fogsz nézni, a tárgytól függetlenül. Komolyabb, esetleg hivatalos hangvételű e-mail esetében viszont elengedhetetlen a pontos tárgymegjelölés, a tagolás és a lényegre törő megfogalmazás, valamint köszönések, ha azt akarja az ember, hogy elolvassák.
Ilyen formában mindkét célra megfelel. Magánbeszélgetésnél nem nagyon van szükség a formára, pusztán kényelmes, nem úgy, mint a hivatalos ügyeknél, ahol kell tárgy, bemutatkozás, tagolás, stb., előbb leírtam.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#33) FTeR válasza Morden24 (#12) üzenetére


FTeR
addikt

nekem az az új, h nem a yahoo vezet, 2 éve még hotmal+gmail együtt nem volt annyi, mint yahoo.
gmail akkor is 3. volt, de csak kicsit lemaradva. hotmail nagyon elhúzott. mikor volt az előzés?

(#34) Morden24 válasza #16820480 (#31) üzenetére


Morden24
nagyúr

attól, hogy nem kötsz nyakkendőt, még nem biztos, hogy hülye vagy hozzá

Természetesen, de az, hogy te nem adsz meg tárgyat, az csak a dolog egyik fele volt, a másik az, hogy szerinted felesleges a tárgy, amire azt az okot hoztad fel, hogy értelmetlen tárgyakat adnak meg az emberek.

lehet, hogy simán kényelmetlen és szükségtelen viseletnek tartod

Nem teljesen értem, hogy miért lenne szükségtelen valami, ami egyértelműsíti a levél okát. Ugyanis jobb esetben egy levélnek oka van, ez az ok pedig a tárgy.
Ha nincs a levélnek oka, az sem baj, de tartok tőle, hogy az e-mailezés nagyobb részének van, és egy tárgy megadása sem okoz idő-, vagy energiaveszteséget, esetleg sok agymunkát.

az sem igénytelenség, ha az ember szeretné gyorsítani a kommunikációt. az élet más területén ezt célozza például az is, hogy nem 5 oldalas, bevezetés - tárgyalás - stb alapon szerkesztett novellát írsz önéletrajznak, hanem egy pontokba szedett, lényegretörő táblázatot.

Még mindig nem értem, hogy a tárgy megadása miért lassítja a kommunikációt? Mert legyünk őszinték, a jól megadott tárgy GYORSÍTJA azt. Persze oké, neked, az írónak időveszteség, nekem, az olvasónak meg adott esetben időnyereség (ami neked is nyereségként realizálódhat, ha a tárgy miatt a leveledet előbb olvasom el és méltatom válaszra, mint a többit).

akkor ennyiből jó esetben egy intelligens ember felismeri, hogy mi is volt aban a levélben

Persze, a többezres inboxomból, pár év távlatában nyilván határozottan jól emlékszem, hogy a "Szia, képzeled el, hogy mi történt velem a múltkor" kezdetű levél írja le azt, amire szükségem van. Erre én nem preview-t meg tárgyat használok, hanem keresést.

egyébként ha annyiravágod a témát, akkor légyszi mondj egy levelezőklienst, ami úgy rendezi szálakba a leveleket, mint mondjuk a gmial felülete. köszi.

Abból, hogy rákérdeztem, tud-e a Gmail conversation alapon rendezni, arra következtetsz, hogy tudom, hogy mit tud a felülete? Wow.

tudom, téged nyilván az sem zavarna, ha a munkahelyeden ahelyett, hogy belépéskor az ajtónál egy rfid kártyát automatikusan leolvasva vennék nyilvántartásab, hogy mikor jelensz meg, a kis kártyádat kéne dugdosni a lyukasztóba, meg aláírni a jelenléti ívet...

A tárgy megadásánál nem kell sorban állva várni, hogy a többi munkatárs is megadja a tárgyat, szóval a példa úgy faszság, ahogy van.

Sectumsempra - For Enemies

(#35) bobsys válasza FTeR (#33) üzenetére


bobsys
addikt

az elmult ket evben :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36) Morden24 válasza Rickazoid (#32) üzenetére


Morden24
nagyúr

A legtöbb dologban egyetértek, de egy baráti csevely alatt is mehet több thread, ahol átfedések lehetnek az ismerősök között, tehát könnyen lehet, hogy egyszerre levelezem Béláva, Zsolttal és Petivel a péntek esti sörözés szervezéséről, Zsolttal, Petivel és Krisztával a múlt heti buliról, Petivel, Krisztával és Enikővel arról, hogy meg kéne nézni a Harry Pottert, csak Enikővel meg arról, hogy de jó volt a tegnap éjszaka.

Javítson ki bárki, ha úgy gondolja, hogy tévedek, de a fenti eset egyáltalán nem egy meglepő dolog - mármint az, hogy több szálon levelezel, kvázi egy időben olyan emberek halmazával, amelyek között átfedések vannak. Ilyen esetben is jó a tárgy.

A Hotmail biztosan tudja a fwd-ok kiszűrését, tehát 2-10-100 levél esetén is egyértelműen látszik a tárgy. Még látatlanul is biztos vagyok benne, hogy a Gmail illetve Yahoo levelezők webes felülete is tudja ezt. Az tény, hogy ettől függetlenül ezer meg ezer rossz webfelüllettel rendelkező levelező van, és erre nyilván lehetne mondani dolgokat, de semmiképpen nem maga az e-mail, mint fogalom a felelős azért, ha valakik rosszul implementálják, vagy nem jól használható menedzselési lehetőségeket adnak a kezedbe.

Sectumsempra - For Enemies

(#37) floatr válasza bobsys (#35) üzenetére


floatr
veterán

Mondjuk kicsit viccesen alakulnak a dolgok a kihasználtsággal kapcsolatban. Arra gondolok, hogy nekem pl. van kettő hotmailes címem is, de effektíve épp levelezésre egyáltalán nem használom. De mint számadatok, elég jól mutatnak :)

(#38) FTeR válasza floatr (#37) üzenetére


FTeR
addikt

mire használod?

(#39) floatr válasza FTeR (#38) üzenetére


floatr
veterán

Pl kipróbáltam vele az office web apps-ot, de WLM regisztrációnál sem volt egyszerű egy időszakban megtalálni a meglévő email címmel történő reget.

(#40) marcias válasza FTeR (#33) üzenetére


marcias
őstag

a Yahoo! Mailt nem használtam még, de a Gmail szolgáltatásai szerintem jobbak, mint a Hotmail-é. Ezért picit csodálkozom, hogy kétszer annyian használják az utóbbit.

Amúgy az egyértelmű, hogy a Google-nek erre lépnie kell valamit, mert szélvész gyorsan kezd a fejére nőni a Facebook. Csak kérdés, hogy mit tud tenni? Közösségi oldalt indítani 2010/2011-ben már nem hiszem, hogy jó ötlet, mert nem fogják elegen használni. Persze a Wave, Buzz alapvetően nem is túl ütősek. Ellenben a Google kezében azért igen sok jó cloud szoftver van. Reader, Maps, Docs, GMail, de ott van még az Android is. Szóval ebből ki lehetne hozni valami ütőset. Csak a social networking része hiányzik erősen a képletből, mert anélkül nem fogják a userek megtalálni egymást. Google + Twitter?

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#41) floatr válasza marcias (#40) üzenetére


floatr
veterán

Miért csodálkozol? A sok júzer szalad haza a frissen vett lapossal, és az első tennivalójuk egyike egyből a wlm regisztráció. Így kell egy oprencerrel eladni az egész hóbelevancot live-ostul.

(#42) bobsys válasza floatr (#37) üzenetére


bobsys
addikt

Ez a 300+ millio az aktiv userek szama. Az inaktivakkal egyutt valahol 500 millio kornyeken van.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#43) floatr válasza bobsys (#42) üzenetére


floatr
veterán

Már csak az a kérdés, hogy mitől számít valami aktívnak. Ha az accounttal történő bejelentkezés passport/live/mifene egy-két hónapon belül, akkor én baromi aktív vagyok. Ha maga a mail szolgáltatás konkrét használata (bár azt sem egyértelmű hogyan mérhető), akkor nálam inaktívabb nincs is.

(#44) marcias válasza floatr (#41) üzenetére


marcias
őstag

Azért a Google szolgáltatásaiba sem olyan nehéz belebotlani pl. netezés közben.

Steam: marcias88

(#45) floatr válasza marcias (#44) üzenetére


floatr
veterán

Szerintem a gugli esetében lényegesen kisebb az aránya azoknak a felhasználóknak, akik az account használatakor teljesen mellőzik a levelezést.

(#46) vans?


vans?
őstag

Az email targya szerintem nagyon fontos. Az egyetemi koremailek 90 % - at elolvasas nelkul torlom, ha megadjak normalisan a targyat.

A Gmail csak 3.? :Y Raadasul a hotmailnek majdnem ketszer annyi felhasznaloja van... Azert ezt nem gondoltam volna....

hábm bábm

(#47) Morden24 válasza floatr (#45) üzenetére


Morden24
nagyúr

Egyre több bigyó miatt egyre több Google Acc lesz, szóval végeredményben...

Sectumsempra - For Enemies

(#48) bobsys válasza floatr (#43) üzenetére


bobsys
addikt

Passzolom. Ugy gondolom, hogy egy-ket havonta egy bejelentkezes a live accountoddal barhova az elegge inaktivnak szamit.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49) floatr válasza Morden24 (#47) üzenetére


floatr
veterán

Milyen bigyó...?

(#50) Morden24 válasza floatr (#49) üzenetére


Morden24
nagyúr

Android Market, Youtube...

Sectumsempra - For Enemies

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.