Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hát, ezek elég szar eszközök, én ki merem mondani. Drága, de legalább szar.
Titkosításra ott a TrueCrypt, ami nem csak AES-t támogat.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) Biomokus válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


Biomokus
tag

Mi alapján mondod ki, hogy szarok? :D

(#3) marcias válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


marcias
őstag

Én ki merem mondani, hogy kéne. Nagy és jó.

Steam: marcias88

(#4) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Azt a kis kékséget de elfogadnám karácsonyra. Köszönjük szépen a kimerítő tesztet. Nem tudom miért, de nekem nagyon tetszenek ezek kis pendrive-ok, igazán dizájnosak. :C

(#5) Kinder válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


Kinder
senior tag

csinálj jobbat ;]

(#6) azbest


azbest
félisten

Az olvasási sebesség elég harmatosra sikerült szerintem.

Ez a kis szutyok 1500ft-os nagy fájlal tesztelve 8MBot ír és 20MBot olvas.
A fekete színű ugyanilyen árú egy kicsit lassabb.

Ha nekem nagy pendrive kéne, akkor 2500ft-ért a lila 4 GBosat venném, vagy pedig 5300ért a fekete 8GBos testvérét. TrueCrypt pedig tehető rájuk.

A teszteltek közül a 32GBos a legsimpatikusabb :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Champipi válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


Champipi
senior tag

Jól mondod Jim. :DD Ezek kakik.

Semmi extra nincs bennük, amit más ne tudna, olcsóbban vagy gyorsabban.

Megfogni két marékra és beszórni a kukába!

Van a Kkingstonnak egy javaslatom: fogja ezeket a lassú vackokat és egy házba csomagoljon két csipet RAID0-ba kötve, és akkor beszélhetünk! :(((

[ Szerkesztve ]

(#8) Mazsika


Mazsika
őstag

igen haszons írás köszönöm szépen! most állok pen vársárlása előtt... ez valamennyire segített bár én is ezt a 150-es szériát néztem de csak a 16gigás kistestvérét! ;)
az első kommentben aki lehúzta az meg is indokolhatná a kis szösszenetét... mert olyan kiváncsi vagyok a véleményére... ja meg arra is hogy neki milyen penje van!?

Dáccsika

(#9) Cs_Laci válasza Mazsika (#8) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Az árához képest baromi lassú, és semmi extrát nem nyújt...

(#10) Champipi válasza Cs_Laci (#9) üzenetére


Champipi
senior tag

Igen amikor gyorsan fel akarnál pattintani 32 GB filmet a pendrive-odra, akkor azért nem szeretnék ott ácsorogni egy évig. :(

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó kis teszt, habár én nem használok pendrive-ot, nincs szükségem rá, amit kell feldobot az ipodra is.
Viszont a titkosítás nem rossz dolog, de amilyen áron adják inkább becsomagolom titkosított fájlba, az ingyen van. :)

(#12) 64b0r


64b0r
aktív tag

Igazán csinálhattatok volna egy sebességmérést a micro reader-ről, úgy, hogy m2 és micro sd van benne. Érdekelt volna, hogy úgy mennyit tud, mert ha tud annyit, mint egy kártyaolvasó, én inkább ilyet vennék, mert kisebb, és olyan gépbe is be tudom tolni a microsd-met, aminek nincs kártyaolvasója. Ha nálatok vannak még a pendrive-ok, legyetek szívesek pótolni. Köszi :)
Egyébként mintha tényleg indokolatlanul drágák lennének... :(

MOD: Ja, és az is érdekelne, hogy a titkosítás mennyit lassít az adatátvitelen a titkosítós pendrive-oknál. Vagy eleve a titkosított particiót teszteltétek?

[ Szerkesztve ]

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#13) twollah


twollah
nagyúr

Kinston pendriveot soha tobbet az eletben nem veszek.

Anno vettem egy Kingston Datatraveler 2.0 8 gigas pendriveot es nem ismerte fel a jogtiszta OEM Vistam!
Drivert kert!
Azt hittem ott helyben lehidalok.

Elotte ugyan ebbol a Kingston Datatraveler 2.0 sorozatbol mar jart a gepben (Acer Aspire 5710Z) 1, 2, 4 gigas valtozat es azokkal nem volt gond.

Es nem elszigetelt esetrol van szo, mert a netet turva masok is hasonloakat szivtak.

Masnap vittem vissza a boltba es kertem vissza az arat.

Ennyit nalam a Kingstonrol.

(#14) hzcs


hzcs
senior tag

mivel méritek le a sebességét?

(#15) Jim Tonic válasza Mazsika (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha értesz hozzá, megérted, ha nem, akkor felesleges magyaráznom.
De érdemes belegondolni, miért is nem kaptak jobb osztályzatot...
Annyit elárulok, egy ilyen sebességű pendrive sokkal olcsóbban megkapható, nem kevésbé neves gyártóktól, hasonló árban meg sokkal gyorsabb eszközök vannak. 12MB/s sebesség nagyon harmat. Példákat is hoztak fel, ráadásul még a Kingstontól is...

Érdekességnek megjegyezném, eddig összesen két halott SD-be futottam bele, mindkettő Kingston volt. Azt is illik megjegyeznem, hogy a rá érvényes garancia miatt csomagolás, számla, minden nélkül kicserélték. Igaz, ez Ausztriában történt.

#5: Nem az én dolgom, nem az én profilom. Válasznak igen harmatos volt...

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) VBalu987


VBalu987
csendes tag

Azért én teszteltem volna, hogy a Windows Vista ReadyBoost-ként használva e pendriveokat, mennyi sebességnövekedés, vagyis időmegtakaritást értünk volna el vele.
Amúgy nekem van egy 1 Gigás Kingston Data Traveller 2 Pendriveom, 2006 májusában vettem, teljesen meg vagyok elégedve, pláne azok után, amikor kiráztam a kabátomat, véletlenül a 4. emeletről kiesett az ablakon, s az esést túlélte, s olyan, mintha meg se történt volna az esés, csak egy kis karcolás lett rajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) devast


devast
addikt

Gyakorlatilag azért nem igazán életképesek ezek mert: nézd meg pendrive tesztet [link]
Ez másfél évvel ezelőtt volt. Ha másfél évente harmadára csökkennének az adattárolók sebességei, nem tudom hol tartanánk :U
Ps: nekem flashvoyager gt-m van, és jó :Y

(#18) phpmoli válasza Champipi (#7) üzenetére


phpmoli
tag

kingston-ban az a jo, hogy elettartam-garanciaja van, kellett is az sd memoriakartyamnal. 1.5 ev utan egyszeruen elkezdte veszteni az adatot.. de legalabb levasarolhattam az arat (nem az erteket!) a chs-nel.

(#19) hemaka válasza phpmoli (#18) üzenetére


hemaka
nagyúr

Már nem válal rá annyi garanciát. "Csak" 5 évet.
Ami közös tulajdonságuk, hogy a gyártó mindegyikre 5 év garanciát vállal.

(#20) DewiL


DewiL
senior tag

én hiányolom a tesztből a datatravel hyperx szériát :U annak van értelme a 30mb/s olvasás 20mb/s írási mellett ezeknek a 10/5-öknek 4-8gb méretnél nem igazán megőszülök mire valamit felmásolok rá...

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#21) floatr válasza twollah (#13) üzenetére


floatr
veterán

Nem a pendrive-oddal volt a gond ;)
Nekem a vista az mp3 playert egyszerűen le akarta formázni, amikor feltoltam neki. Egy mezei júzer simán leokézta volna, aztán vihette volna egyből szervízbe
(van a palyerben is saját formázás, de nem egyszerű megtalálni)

(#22) stratova válasza devast (#17) üzenetére


stratova
veterán

Eredetileg én is Flash Voyagert-t vadásztam, de nem nagyon akadt már 8gb-os, ami még elment volna árban. Mivel felénk alternatívája se nagyon akadt, megnéztem mit adnak olcsón sok év garral. Végül kikötöttem egy Transcend JetFlash V10 8GB mellett br. 3545Ft-ért 5 év garral. Nagy fájlméretnél hozza a 8MB írási 20MB olvasási tempót (fura mód láttam már tőle többet is). Egyedül a kupakot hiányolom mert ez sajnos kitolós más baj nincs vele.

Sajnos szobatársamnak minden előjel nélkül egy hónapja megfeküdt a 2GB-os 1 éves Kingston-ja (mezei zöld DataTraveler). Kívánom, hogy ne legyen probléma a garanciával. Azóta neki is V10 van, hoztam amíg akciós volt.

[ Szerkesztve ]

(#23) klambi


klambi
addikt

áá faja pont vadászok 1 16gb-os pent! :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#24) d4d


d4d
tag

Fu de lassu azta mire erre felmásolom azt a pár programot, néhány képet meg a jelszavaimat addigra kihullik a hajam is. Sajnos nem bírok várni 12 másodpercet, nekem ha nem másolja fel 5 alatt fejbelövöm magam. Ennyire fos pendriveokat már..

elemlampa.blog.hu

(#25) Kinder válasza Jim Tonic (#15) üzenetére


Kinder
senior tag

Uhh, bocsáss meg Nagymester, hogy válaszom nem elégítetet ki felsőkategóriás Igényeid! :R :Y :DDD

12 db Kingston DDR2 ram járt nálam ( jelenleg is 6 db van 3 gépben ), mind a névleges sebességük felett járatva 24/24-ben soha nem hibáztak, 5 db Pendrive-om van szintén ettől a gyártótól ( Vásároltam ugye mindig a nagyobb kapacitásúakat, a régieket pedig nem adtam el, "jó az még" felkiáltással. ), semmi problémám nem volt velük, pedig nem tegnap óta vannak meg. Jelenleg egy 16 gigást nyüstölök.
A pendrive sebessége igen, nem a leggyorsabb, de na und? Ha sietek valahova, hát időben elindítom a másolást... :) Ha erre sincs felesleges 10 perc az életemben, akkor megette a fene.

(#26) totyax válasza floatr (#21) üzenetére


totyax
aktív tag

Egy mezei júzer simán leokézta volna, aztán vihette volna egyből szervízbe

Inkább te mint mezei felhasználó azt hiszed... az mp3 lejátszónak meg kell tudni ezt oldania, általában saját szoftverrel, ki is írja ilyenkor hogy kösd PC-re.

(#27) twollah válasza floatr (#21) üzenetére


twollah
nagyúr

Ennyire hulye azert nem vagyok hidd el.

Erdekes modon a pendrive XP alatt tokeltesen mukodott, csak Vistan nem volt hajlando eletre kelni.

(#28) Skizz válasza twollah (#27) üzenetére


Skizz
addikt

És ez azt jelenti hogy a pendrive volt a selejt? Naneee... :DDD

Én 2GB-os DataTravelereket használok vistán (2 is megfordult a gépemen), és semmi gond nem volt velük...

(#29) twollah válasza Skizz (#28) üzenetére


twollah
nagyúr

A Vista egy pendrivehoz drivert ker? Naneeee....

Es rajtam kivul meg a vilagon jo par embernek.

A gepet megjarta egy 1, 2, es ketto, harom 4 gigas pendrive, de a 8 gigas elbukott.

Na akkor most mi van
Fekete magia?
Turani atok?
Lamer vagyok?
Vagy csak a Vistanak egy ujabb rossz pillanata?

Amugy te honnan varazsolsz elo egy pendrivehoz drivert amikor nem is kell(ene) hozza?

Szulsz?
Izzadsz?
Szulsz, mert akkor izzadt is.
Vagy kiszopod a kisujjadbol.

A neten van a problemara megoldas, de az mar szinte a fekete magia hatarat (ejfelkor, teli holdas ejszakan frissen asott sir mellett, fekete macska teteme felett mormolj parat es masolj ide, oda dolgokat a Vistan es talan mukodni fog a pendrive) surolja.

Mindez egy elkurt pendrive miatt aminek poccre kene mukodnie a fejlettebb Windowsokon.

[ Szerkesztve ]

(#30) Kinder válasza twollah (#29) üzenetére


Kinder
senior tag

De nem ez volt a lényeg, hogy drivert kér a vista, az xp pedig nem, hanem, hogy akkor most selejt e a pendrive, mert a vista drivert kér? :)

amúgy hogyhogy nem töltött le drivert ótómatán a vista? :F <--- ezt még a szerkesztésed előtt írtam.

szóval nekem ilyen gondom még nem volt, ezért nem szákszolom a cég termékeit.
amíg...

[ Szerkesztve ]

(#31) twollah válasza Kinder (#30) üzenetére


twollah
nagyúr

"De nem ez volt a lényeg, hogy drivert kér a vista, az xp pedig nem, hanem, hogy akkor most selejt e a pendrive, mert a vista drivert kér?"

Tudod mi a selejt az elkurt Vista az.

"amúgy hogyhogy nem töltött le drivert ótómatán a vista?"

Probalt a draga, de nem talalt semmit.

A tevedesek elkerulese veget, nem valami hazi osszeganyolt (Sanyika's Windows Vista Ultra Speed Edition of Local Recreation Ground) Windows volt, hanem egy jogtiszta OEM Vista.

[ Szerkesztve ]

(#32) Kinder válasza twollah (#31) üzenetére


Kinder
senior tag

ezvan
viszont erről nem a pendrive tehet

(#33) efi99


efi99
senior tag

Ilyen DTVaultLock-szerű programot nem tud ajánlani valaki, amelyik minden pendrive-on megy?
Tehát, hogy csinálna egy rejtett meghajtót ami idegen gépen csak a szoftverral nyitható meg, de a saját gépemen viszont automatikusan látsszon. A legtöbb jelszavas USB titkosító program csak annyit tud végül is, hogy kódolja a fájlokat/mappákat, de ki a franc bírja állandóan kivárni, mire több gigát be vagy kikódol?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#34) Skizz válasza twollah (#29) üzenetére


Skizz
addikt

Szopni nem szopok, szülni se szoktam gyakran. A legegyszerűbb megoldás, hogy bedugom a gépbe, ezzel még izzadni sem kell. Az, hogy a Vista drivert kér egy pendrájvhoz, azon nem kéne elcsodálkozni. Utálja az USB-t, ez köztudott dolog. Én a P35-DS3 ich9 driver installja és 2 restart után is kapom az üzeneteket a nem megfelelő driverek miatt, ugyanis pikkel az USB-re. Ettől függetlenül még gondom nem volt vele, de ha lett volna, valószínűleg nem a pendrájvot hibáztatom.

[ Szerkesztve ]

(#35) Metalfan


Metalfan
senior tag

Látom nem csak én érzem úgy, hogy ezek nem túl gyors penek. Az a 70-80 KB-os írási tempó... gratulálok. Ennél Mari néni is többet tud, amikor golyóstollal írja a biteket papírra :DDD
Nem tudom, hogy a Kingstonnak van-e saját chipgyára, de mindenesetre nem szégyen más forrásból (is) szerezni chipeket, ha azok jobbak...

(#36) PHM válasza Kinder (#32) üzenetére


PHM
addikt

De azért a prototípust kipróbálhatták volna vista alatt is
azok a fránya mérnökök.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#37) dchard válasza azbest (#6) üzenetére


dchard
veterán

20 megát olvas? A korábbi ph-s teszt szerint lehet, de a valóságban a 20 mega inkább csak 10.

Jelenleg 3 darab ilyen van nálam, és mindhárom 10 megánál kifúj, pedig a korábbi itteni tesztben 20megára hozták ki a végét. Ráadásul szétesett mindegyik fél év után.

Annyit ér amennyibe kerül.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#38) rTyler


rTyler
csendes tag

le tudom tolteni valahonnan a DTVaultLock-ot?
vagy valami ugyanilyen elven mukodo progit?
corsair pendriveom van, de az o megoldasuk nem igazan jon be...

mod: sorry, megvan
http://www.kingston.com/support/usbflashdrives/downloads/default.asp?s=DTV

[ Szerkesztve ]

(#39) rTyler válasza rTyler (#38) üzenetére


rTyler
csendes tag

csak ez nem tamogatja a corsaireket :(
tud valaki ilyesmi progit?
a lenyeg az lenne, hogy lehessen vedett particiot letrehozni es egyszeruen lehessen nyitni/zarni, anelkul, hogy a kliens-gepen instalalnek valamit

(#40) Jim Tonic válasza Kinder (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A pendrive sebessége igen, nem a leggyorsabb, de na und? Ha sietek valahova, hát időben elindítom a másolást... :) Ha erre sincs felesleges 10 perc az életemben, akkor megette a fene. Most komolyan. Erre mit írhatnék?

Ezt a gyerekes szöveget meg fejezd be, ha kérhetem.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41) Jim Tonic válasza Kinder (#32) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hát ki? A MS dolga minden pendrive-ot letesztelni, vagy inkább a gyártó dolga?

Írsz még pár ilyen szépet? Miután megmagyaráztad, hogy nem a pendrive súlyosan átlag alatti sebessége a gond, hanem az időbeosztás, simán várok még pár okos dolgot.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#42) rootkiller


rootkiller
őstag

Nekem Kingston DataTreveller 8GB van, de ha szükséges lenne, ugyaniylet vennék, csak 32 vagy 64gb-osat. tavasszal 8e volt (ugyanannyi mint az olcsó kingston), és ez gyors, és tud ReadyBoost-ot. Kingstonból a legolcsobb a jó, ami suliba pár .pas (Röhejes, hogy még mindig Turbo Pascalt tanítanak, aminek a legutolsó verzió velem egyidős) meg .doc fájlt hordozni, meg elhagyni, nekem egy 4GB Kingstont elloptak. Benn hagytam a gépben, és mire eszembe jutott, elvitték.

Artengo TR 990 Pro

(#43) floatr válasza twollah (#27) üzenetére


floatr
veterán

Erről susogtam az imént: XP alatt megy, vista alatt meg szaraxik. A difi az, hogy vista "barátunk" nem tartalmaz megfelelő eszközinformációval ellátott drivert az usb-n fellelt eszköz meghajtására. Sokféle vezérlő van ezekben az eszközökben, de az XP eddig max azt mondta nekem h nem garantált az optimális működés, pedig simán tudta használni.

Szóval hail to the vista :R mert megérdemli :D

(#44) John Fowler


John Fowler
tag

Egyetértek JiM Tonic-kal, ma már ez gyenge.
Persze nem használhatatlan, de méretéhez képest nagyon lassú. A tesztelt sebességgel 56 percig tart mire teleírod 32Gb-es pent. A bosszantó, hogy az olvasás sem gyorsabb jelentősen: 42 perc. A 8 gigás Vaultra ugyanez az érték 16 és 11 perc.

A vinyóknál megszoktuk, hogy a mérettel általában a sebesség is növekszik, a penekről ugyanez sajna nem mondható el. Persze nem mindenkinek van szüksége ekkora sebességre, ha csak doksikat hurcolászik valaki, arra bőven elég bármelyik tesztelt darab is.
Csakhogy épp ez a lényeg: aki ekkora (8-64G) pent vesz, az feltételezem azért venné, mert ilyen mennyiségű adatot akar rajta rendszeresen hurcolászni.
Szóval ha valóban ki akarnánk használni a termék kapacitását, akkor ez 10-20-60 perc nagyságrendű időt fog elvenni az életünkből rendszeresen. (és ezt szinte meg lehet duplázni: írás-olvasás)
Na erre mondom, hogy ez már talán gáz. Ekkora pent csakis mobilvinyó kiváltására venne az ember, de ahhoz legalább 30 megát kéne olvasnia (efölött ugyis az USB2.0 a korlát), és olyan minimum 15-20-at írnia.

A tesztelt penek ennek a felét sem tudják.

ui: Nekem ennél jóval kisebb Corsair Voyagerem van. TC olyan 13-16 mega/sec közötti értékeket mutat íráskor, és 19-20-at olvasáskor. Pedig nem mai darab.

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#45) floatr válasza totyax (#26) üzenetére


floatr
veterán

"Inkább te mint mezei felhasználó azt hiszed" -- ohh pardon, én kérek elnézést, de elméd fényessége legalább már engem is beterít b.szod

"az mp3 lejátszónak meg kell tudni ezt oldania, általában saját szoftverrel, ki is írja ilyenkor hogy kösd PC-re" -- mint írtam, a nyomorult vistája, mint usb storage formázta volna bele az örök vadászmezőkre, bár "van a palyerben is saját formázás, de nem egyszerű megtalálni". Namost kiindulva azokból az arcokból, akiknek eddig supportot adtam, kizártnak tartom h a jómunkásemberek min kétharmada meg tudná oldani saját kútfőből, miután halál automatikusan mindent leokéz, amit az oprencer felajánl neki.

(#46) Peat;) válasza floatr (#43) üzenetére


Peat;)
veterán

Ez kb olyan mintha valaki gyártana egy fakerekű ferrarit és kiakadna a modern úthálózatra hogy hamar kopik a kerék. Vagy gyártanának egy méretben, 40cm hosszú kotont, mert szerintük ez a méret az átlag.

A kialakult környezetre fejlesztik ki a termékeket jóember, nem pedig egy gyártó egy világszinten jelentéktelen termékéhez fejlesztik ki az uralkodó oprendszert...az az mp3 lejátszó milyen márkájú egyébként? Csak kiváncsiság.

[ Szerkesztve ]

(#47) LJoE


LJoE
senior tag

mivel vannak mérve ezek az olvasási/írási adatok? milyen módszerrel?

16GB Data Traveler 400 -asom van.
Ezzel egy 1TB-s samsung sata II winyóról másoltam rá illetve róla vissza a winyóra adatokat (nagy fileok 200MB-3,8GB), és 15800kbyte/sec körül volt a pendrive-ra írás elég stabilan, az winyóra másolás (olvasás) pedig 30000kbyte/sec körül (Total Commander szerint)
ez tényleg olyan rohadt lassúnak számít?

[ Szerkesztve ]

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!

(#48) John Fowler válasza LJoE (#47) üzenetére


John Fowler
tag

Nem, ez az az érték ami ma teljesen jónak számít; és figyelembe véve mai a flash-ek fejlettségi szintjét (+ár, stb), és az interface (USB2) sebességét, reálisan elérhető.

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#49) floatr válasza Peat;) (#46) üzenetére


floatr
veterán

Szvsz a gyártó nem biztos h tehet róla, hogy a vistából kifelejtették a beépített támogatást (miközben az XP teljes magabiztossággal használja), és van olyan béna, hogy nem is tud keríteni hozzá telefonos segítséget. Ez kicsit olyan erőfölényes piacalakításnak hangzana egyébként...

A magam részéről a vistát inkább csak tech preview-nak tekintem, mint kialakult környezetnek, de ez más tészta

Az a lejátszó egyébként sony, és az egyetlen problémás pontja az, hogy saját rendszerben tárolja az infókat, nem egyszerű filerendszer szintjén. Ígyhát ha megszűnik néhány file, akkor borul a szisztéma.

Szerk.: egyébként ha jól rémlik a vista amúgy eddig minden usb-n rátolt eszközt formázni akart nekem, bár ebben nem vagyok biztos, mert már régen használtam utoljára

[ Szerkesztve ]

(#50) Peat;) válasza floatr (#49) üzenetére


Peat;)
veterán

A sony lejátszókhoz külön program kellett (régebbi verziók). Kivéve ha hackelted. :U

Az új verziók pedig mtp üzemmódban működnek ami azt jelenti, hogy winxp sp2 vagy 3 előtti verziókhoz külön programot igényel a másoláshoz a lejátszó, xp sp3-tól és vistával kezdődve pedig már mtp módban megy, tehát sajátgépnél külön meghajtóként jelzi ki a gép, de pl egy total commanderben nem látni. :U

Nekem is sonym van, mtp-s, vista és xp alatt is ugyanúgy megy. És sosem hallottam ilyen problémáról hogy valakinek leformázta volna és nem saját rendszerben tárolja a fájlokat, így neked kizárólagos alapon régi fajtád van. Oda meg alapból külön program kell és nem látezik olyan win hogy bedugod és megy azonnal.

Így nem tiszta számomra a pendrive alapjáratú működőképtelensége és a lejátszó esetének egy kalapba vétele, hacsak nem vista fika volt a közös pont, ami többynire ki is derült.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.