Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Hat, ha megnezem a crack windows es office aranyokat, talan modnhatom, hogy igen sok embernek kell az ignyen szovegszerkeszto.

(#2) TCDD válasza #06658560 (#1) üzenetére


TCDD
csendes tag

Ritkán értek Veled egyet, de most igazad van :K

Halt. Hammerzeit.

(#3) Morden24 válasza #06658560 (#1) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ebben mondjuk az a szórakoztató, hogy az Office warezolása tipikusan az a része az egész letöltögetésnek, ami valahol legjobban jellemzi, hogy ez gáz.

Nem állítom, hogy mindenkinek, de a warezoffice-használók túlnyomó többségének tökéletes lenne az OpenOffice. Valahol ezért örülök mindig, amikor olvasom, hogy egyre népszerűbb, csak van egy olyan érzésem, hogy igazából nem a warezos vérpistik állnak át... :(

Sectumsempra - For Enemies

(#4) #06658560 válasza TCDD (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kommunkaltunk mar vaalhol is? :F

(#5) Fr33dom


Fr33dom
csendes tag

A probléma ott kezdődik, hogy a közpénzből finanszírozott intézmények, hivatalok 10000 számra veszik Micro$oft office csomagokat. Az átlag Júzer még egy körlevelet sem készített a csili-vili Office XP-n de még azt sem tudja mire valók a stílusok a szövegszerkesztőben arról nem is beszélve hogy ha a SUM nem lenne külön ikonnal elérhető azt sem tudná, hogy léteznek képletek is. De ha kell ha nem neki OFFICE kell. Miért ??? Mert felnőtt már lassan 2 agymosott genereció akiknél szövegszerkesztő == WORD, táblázatkezelő == EXCEL. Ezért az MS markecolósait bocs marketingeseit dicséret illeti, viszont az IT területén dolgozó SZAKemberek akik nem próbálnak ellene tenni azok ássák el magukat. A cégnél ahol tevékenykedem a 2-es open office megjelenése óta használjuk párhuzamosan az MS termékkel párhuzamosan úgy hogy az MS-t tudatosan visszaszorítottuk nem vásárolunk újabb licenszeket, új munkaállomás rendszerbe állításakor az Open Office-t kapják. Hála a Group Policynak a 3-as Open Office már kötelező jelleggel kúszik fel minden gépre. Ha azok az emberek akik oktatják a júzereket megtanulnának végre SZÖVEGSZERKESZTÉST és TÁBLÁZATKEZELÉST tanítani ahelyett hogy WORD és EXCEL kezelését okítanának nagy szívességet tennének mindenkinek azoknak is akik a büdös életben nem fognak számítógép közelébe menni mivel az adóforintjaik esetleg hasznosabb célokra mennének mint a "szegény" MS profitjának növelése

(#6) edward2


edward2
addikt

az én kérdésem inkább az lenne. kell az átlag usernek egyáltalán szövegszerkesztő? :)

(#7) troller válasza Morden24 (#3) üzenetére


troller
senior tag

Lehet, hogy nagyon hülye vagyok, de még midig nem értem miért lenne jobb a Mirosoftnak, ha a warez office használók állnának át Openoffice-ra. Mert ugye a warezolással az a gond, (elméletben) hogy a warez office használók kárt okoznak a Microsoftnak, mint a szoftver gyártójának. Ha viszont rájuk törne a nagy fehéredés, attól még a M$ egy centtel se keresne jobban. Viszont az így kifehéredett egyedek esetleg rájönnének, hogy az OO ugyanolyan jó, mint M$-os testvére, és elkezdenék mondjuk a cégükél is használni. Ez viszont már komoly veszteség M$ számára, mvel a céges office-ok általában jogtiszták, és persze jogtiszta windowson futnak. Ezek után tekinthetjük a warez office-okat (és windowsokat) ingyenes tesztverziónak a M$ részéről, amivel minimális veszteség mellett biztosítja a pozícióját a sokkal nagyobb üzletet jelentő vállalati szférában. És ha nem ez lenne a M$ szándéka is, akkor nem ilyen tessék-lássék módon védenék warezolás ellen a cuccaikat.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#8) troller válasza edward2 (#6) üzenetére


troller
senior tag

Mer jár egyetemre és ad be házit? Meg ír önéletrajzot, hogy felvegyék melózni (nem szalag mellé)?;)

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#9) tbs válasza troller (#8) üzenetére


tbs
addikt

vi

(#10) troller válasza Fr33dom (#5) üzenetére


troller
senior tag

Ha jól tudom az excel makrók nem működnek OO alatt, javíts ki, ha tévedek. Nekünk egy rakás adatelemző és technológiai értéket számító progink van excel makróként megírva....

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#11) Kriza válasza troller (#10) üzenetére


Kriza
őstag

Plusz én pl. nem tudtam cégnél megnyitni hálózati meghajtóról fájlokat OO-szal. :F

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#12) fordfairlane válasza Fr33dom (#5) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mi épp Openoffice-ról fogunk váltani Office 97-re egy gyengébbik gépen, mégpedig azért, mert kisebb és gyorsabb, és a célnak megfelel. Úgyhogy kösz, de ismerem.

x gon' give it to ya

(#13) troller válasza tbs (#9) üzenetére


troller
senior tag

Nem egészen értelek, rákerestem ez egy szövegszerkesztő unix alatt. De ő általában kérdezte, hogy mire jó egy szövegszerkesztő, nem konkrétan a word-öt...

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#14) #06658560 válasza fordfairlane (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Megeri? Fogja olvasni a midnenfele 2k3 es *x formatumokat?

(#15) fordfairlane válasza #06658560 (#14) üzenetére


fordfairlane
veterán

Általában word 97, excel 97 formátumú doksikat kapunk. Mi magunk is hasonlót vagyunk kénytelenek küldeni, néha CSV-t. Hálistennek a docx és társaira még mondhatjuk azt (más is mondja nekik), hogy felejtsék el. Van egy P3-as régi kis szutyok gép a titkárnőnek, amin Openoffice 2.4-et használt eddig, de botrányosan lassú a 97-hez képest. Úgyhogy downgrade, vagy upgrade, nézőpont kérdése.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#16) Morden24 válasza troller (#7) üzenetére


Morden24
nagyúr

Lehet, hogy nagyon hülye vagyok, de még midig nem értem miért lenne jobb a Mirosoftnak, ha a warez office használók állnának át Openoffice-ra

Én nem a Microsoft vagyok, tehát leszarom. Viszont nekem szimpibb lenne, ha a sok warezos hülye tudatosan gondolkodna, és ha van igyér' megoldás is, akkor nem a fizetőset nyúlnák, hanem az ingyeneset használnák.

az OO ugyanolyan jó, mint M$-os testvére, és elkezdenék mondjuk a cégükél is használni

Mondjuk ha egy komm. menedzser progi kell, akkor az OO hanyattesik. Ez talán a legnagyobb hátránya.

Sectumsempra - For Enemies

(#17) Narxis válasza Morden24 (#16) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az a baj, hogy szembeállítjátok az ismertet az ismeretlennel. Vérpista MS office-t tanulta általános suliban, gimiben. Ebből felelt, írt dolgozatot, ezen adta be egyetemen amit kért az oktató. Számára mindkettő office, MS és Oo is ingyenes, hiszen ingyen letöltheti a "zinternetről". A legtöbb emberben nincs meg a kísérletező kedv, hogy kipróbálja az ismeretlent, ti lehet, hogy kipróbáltok egy csomó Linux disztribet, kipróbáljátok a félkész Win 7-et, de vérpistának már akkor is fáj a feje ha IE 6 helyett IE7-et kell használnia. Majd ha nem lehet letölteni MS termékeit a netről és nem csak azt tanítják suliban akkor jön el az ingyenes programok felvirágzása.

Thanos was right.

(#18) sekli


sekli
addikt

na, akkor én az 1%-ban vagyok, GoogleDocs-ot (és jegyzettömböt) használok... :) szerintem teljesen elegendő a hétköznapokban, és még pdf-be is tudok menteni egyszerűen...

(#19) bambano válasza troller (#8) üzenetére


bambano
titán

Rendes egyetemen latexben kérik a házit, vagy latexben is elfogadják. A szakdolgozatot már vidéki kis iskolákban is elfogadják latex book stílussal. EU szabványnak megfelelő latex makrócsomag van.

Általad felsorolt feladatokhoz nem kell office, sőt, ellenjavallt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) ujoimro válasza Fr33dom (#5) üzenetére


ujoimro
tag

A cégnél ahol tevékenykedem a 2-es open office megjelenése óta használjuk párhuzamosan az MS termékkel párhuzamosan úgy hogy az MS-t tudatosan visszaszorítottuk nem vásárolunk újabb licenszeket,

had tippeljek. A Sun-nál dolgozol

(#21) ujoimro válasza bambano (#19) üzenetére


ujoimro
tag

EU szabványnak megfelelő latex makrócsomag van.

tudnál erre valami referenciát adni?

(#22) troller válasza bambano (#19) üzenetére


troller
senior tag

Bocs, akkor én rendetlen iskolába járok (Miskolci Egyetem), a latexről töredelmesen bevallva nem is hallottam még (illetve igen, de azon nem lehet szöveget szerkeszteni ;] ). És erősen javallott volt a tanáraink által, hogy a diplomamunkát doc formátumban adjuk be, a kinyomtatott mellett.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#23) ujoimro válasza bambano (#19) üzenetére


ujoimro
tag

Rendes egyetemen latexben kérik a házit, vagy latexben is elfogadják.

Úgy értelmezem, hogy pdf-ben. Egy ideig én is ezt hittem, de többször ütköztem abba, hogy valaki kifejezetten kérte, hogy .doc.

Az is megesett, hogy elküldtem pdf-ben, és visszaírtak, hogy küldjem el word-ben. Ami egyrészt azért bosszantó, mivel a legtöbb állami hivatal sok mindent pdf.-ben tesz közzé, részint azért, mert az Acrobat Reader ingyenes (nem csak a warez-olt verzió), részint pedig azért, mert ha nincs Acrobat Reader telepítve a gépre, az elképesztően nagy lustaságra vall.

Egyszer egy prezentációt készítettem, és csak powerpoint-ban fogadták el. Én elkészítettem pdf-ben, de a rendszergazda (!) nem volt hajlandó megoldani. A végén a pdf-et konvertáltam képbe és azokat tettem be a powerpoint-ba. A gond csak az volt, hogy a nagyítást és a kicsinyítést szemcsés lett, és a prezentáció majdnem élvezhetetlenné vált.

(#24) troller válasza Morden24 (#16) üzenetére


troller
senior tag

"Én nem a Microsoft vagyok, tehát leszarom"
Akkor még mindig nem értem, nem az a baj a warezzal, hogy az lopás? És kinek másnak okozna ez kárt, ha nem a gyártójának, jelen esetben a M$-nak? Mármint elméletben, ezt próbáltam levezetni az előbb. A te hozzászólásodban pedig bőszen szidtad szegény vérpistikéket, hogy warezolnak az ingyenes megoldás helyett, mer az milyen gonosz dolog. Nem azért haragszol rájuk, mert a M$-nak ártanak vele?

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#25) decibel válasza ujoimro (#23) üzenetére


decibel
aktív tag

Na ja, tanároknak is szokása a powerpointban elkészített prezit pdf-ben felpakolni, így az animált részek persze mindent kitakarnak a feladatból :D
Amikor kifagattuk őket a miértekről, azt mondták, hogy a powerpointot könnyen ellopná a többi egyetem. Na mondom telitalálat így se a ők, se a saját diákjai nem láthatják tuti megoldás komolyan és ilyenek tanítanak. :DDD

"you are a monkey poo-poo"

(#26) Fr33dom válasza ujoimro (#20) üzenetére


Fr33dom
csendes tag

Nem nyert

A cégünknek semmi köze az IT-iparhoz.

(#27) Vladi


Vladi
nagyúr

(#15) fordfairlane:

Abiword + gnumeric?

(#19) bambano:

Az én egyetemem is rendetlen. Tőlünk még papíron kérték a házit. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#28) Morden24 válasza troller (#24) üzenetére


Morden24
nagyúr

nem az a baj a warezzal, hogy az lopás? És kinek másnak okozna ez kárt, ha nem a gyártójának, jelen esetben a M$-nak?

Nekem a dolog elméletével van bajom. Bajom van azzal, hogy a vérpista letölti, aztán max a Word-öt használja, abból is annyit, amennyire a Notepad is sok lenne. De mondhatnám az egyik remek élményemet, amikor az egyik fénymásolós-nyomtatós boltban a 13-14 éves kis tahó anyázott éppen, mert a CorelX3-ban (akkor még) lementett nemtudommiaszarját nem lehetett megnyitni a boltban található (természetesen legális) CorelX2-essel. Nekem kijön a belem ettől.
A warezzal nem az a baj, hogy lopás, hanem az, hogy buta primitív túlfogyasztókat nevel.

Nem azért haragszol rájuk, mert a M$-nak ártanak vele?

Mint leírtam, nem. Látom, nagyon szeretnéd, ha kilyukadhatnánk valami MS-bérences vitába. Sajnálom, de nem fogod megkapni a trollfood-ot, legalábbis nem tőlem. :U

Sectumsempra - For Enemies

(#29) bambano válasza ujoimro (#21) üzenetére


bambano
titán

gugli a te barátod, egyébkébt szabvány ctan csomag.

#23: baromira rosszul értelmezed, ha azt hiszed, a pdf meg a latex book azonos minőségű definíció. A book margóméretet, sortávot, fejezetszámozást, stb. stb. nagy kalap egyéb tipográfiai előírást is meghatároz, nem csak annyit, hogy pdf. Ha valami latex book, akkor az mindenhol az, nem pedig tipográfiai ámokfutásból született szemét.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) kingi válasza bambano (#29) üzenetére


kingi
tag

nohát bambano se a gugli nem a barátod, sem a microsoft. Csak egy barátod van???? :D
....az olyan, mint amikor pl. a word-ben stylokat ahsználsz és/vagy definiálsz, vagy lehet nem a neve... hát én imádom, mert mindig vacakolás van vele

győzzön a jobbik, de nem lehet, hogy a jobb maga a rossz? (Seneca)

(#31) kingi válasza bambano (#29) üzenetére


kingi
tag

kíméletesen szúrj le ha marhaságot írtam, ma jó a kedvem :P

győzzön a jobbik, de nem lehet, hogy a jobb maga a rossz? (Seneca)

(#32) ujoimro válasza Morden24 (#28) üzenetére


ujoimro
tag

hogy buta primitív túlfogyasztókat nevel

Ha úgy is olyan funkciók, amiket nem használ senki, akkor miért kell értük fizetni? Az otthoni verziót úgy sem lehet kommersz dolgokra használni. Akkor miért nem lehet a két verzió funkcionálisan identikus és csak licenszben különböző? Miért nem döntheti el a felhasználó, hogy mi kell neki? A windows-ban benne van egy csomó meghajtó. Mondjuk 900 nyomtató meghajtó. Mi a fenének annyi meghajtó ezeknek a "primitív túlfogyasztóknak", ha maximum úgyis csak 2 nyomtató van beledugva a számítógépbe?

13-14 éves kis tahó anyázott éppen, mert a CorelX3-ban (akkor még) lementett nemtudommiaszarját nem lehetett megnyitni

Egészen pontosan hogyan "anyázott"? Kiabált az eladóval, ordított, toporzékolt? Esetleg csak nem tetszett neki, hogy haza kellett menni és elmenteni más formátumban. Én is szoktam anyázni. Főleg olyankor, ha egy 8 éve készített word dokumentumot nem tud megjeleníteni az openoffice. No nem azért, mert nem dolgoztak rajta eleget, hanem azért, mert a MS 15 különböző word-formátumot épített bele párhuzamosan az office-ba hogy nehezebb legyen dekódolni.

A legtöbb ember nem azért használ MS word-öt, mert "túlfogyasztó". Ha ugyanezek az emberek felpakolnak a gépükre 150 rpm csomagot, nem nevezed őket túlfogyasztóknak. Ezeknek azért kell a word, mert hozzá vannak kötve a formátumhoz. A dokumentumokban amiket megírtak, és a dokumentumokban, amiket másoktól kaptak.

Ebben a konkrét esetben különben sem a funkcionalitásról volt szó, hanem új, még kevésbé elterjedt verzióról. Egy olyanról, aminek a formátuma azért lehetne visszafelé kompatibilis.

(#33) ujoimro válasza bambano (#29) üzenetére


ujoimro
tag

A book margóméretet, sortávot, fejezetszámozást, stb. stb. nagy kalap egyéb tipográfiai előírást is meghatároz, nem csak annyit, hogy pdf.

Mutatnál egy linket pdf-book-ra?

(#35) Morden24 válasza ujoimro (#32) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha úgy is olyan funkciók, amiket nem használ senki, akkor miért kell értük fizetni?

Vehetsz külön egy darab Word-öt vagy Outlook-ot is... vagy mi, nem akarsz fizetni a félkövér gombért?
De megfordíthatom a dolgot: ha vannak olyan funkciók, amiket használsz, azért miért nem kell fizetni?

Mondjuk 900 nyomtató meghajtó. Mi a fenének annyi meghajtó ezeknek a "primitív túlfogyasztóknak", ha maximum úgyis csak 2 nyomtató van beledugva a számítógépbe?

Hogy amikor nyomtatót vált, akkor bedugás után egyből működjön. Mellesleg nem a driverek drágítják a Windows-odat.

Egészen pontosan hogyan "anyázott"? Kiabált az eladóval, ordított, toporzékolt?

Azokat a szavakat használta, hogy "mi a faszért nincsen itt a legújabb?!"... nem viccelek.

Én is szoktam anyázni.

Remélem érzed, hogy a példában szereplő egyénnek nincsen joga anyázni. Befogni a pofáját, meg behúzni fülét-farkát, ahhoz van joga, meg a boltban vásárláshoz.

Ezeknek azért kell a word, mert hozzá vannak kötve a formátumhoz. A dokumentumokban amiket megírtak, és a dokumentumokban, amiket másoktól kaptak.

Egy frászt, a legtöbb a bevásárlólistáját írja, arra még a txt is jó lenne. Hangsúlyozom, nem cégekről beszélek... ja, hogy egyébként belehal valaki, ha nem tudja megnyitni a 234-ik ppt-s körlevelet? Én meg nem tudok 3ds file-okat megnyitni, mégsem warezolom le a StudioMax-et...

Ebben a konkrét esetben különben sem a funkcionalitásról volt szó, hanem új, még kevésbé elterjedt verzióról.

Arról van szó, hogy a buta túlfogyasztó azért, mert ő a karosszékéből bármit bünti nélkül letölthet, azt feltételezi, hogy ezt mindenki más is megteszi, mert az élet ilyen jó kis netes habostorta. Aztán amikor rájön, hogy egyes helyeken fizetni szoktak a használt hardverért, akkor kifakad, mert az adott cég nem töltötte le a 0-day RELOADED verziót.
De mondhatnám azt is, hogy amikor megjelent az Office2007, nem egyszer kaptam akkor még megnyithatatlan .docx-fileokat. Ja, hogy a hülyegyerekeknek, akik a 0-day warezverziót használták, csak a letöltéshez volt elég eszük, ahhoz már nem, hogy megnézznék, mi mibe ment? Ez már nem azért, de a júzer felelőssége, ennyire ne legyünk már hülyék.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#36) Calibos válasza sekli (#18) üzenetére


Calibos
addikt

Hmmm, nem is tudtam róla. Ez a tárolás lehetőség jól jön nekem, ki fogom próbálni.

(#37) tbs válasza Kalandor (#34) üzenetére


tbs
addikt

Az elte egy NAGY egyetem. Az értelmesebb oktatók igenis elfogadják, ill. *TeX/pdf-ben kérik a munkákat... ;)

(#39) Sanyix válasza Kalandor (#34) üzenetére


Sanyix
őstag

persze hogy nem. Magyarországon nincs is ilyen.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#40) bambano válasza Kalandor (#34) üzenetére


bambano
titán

Az eltéről nem tudod, hogy rendes egyetem. Linuxos haverjaim többsége, akik eltések voltak, latexben adták le a szakdolgozatukat.

A corvinus és a (néhai) klte is rendes egyetem, mindhárom szakdogámat latexben írtam.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) bambano válasza ujoimro (#33) üzenetére


bambano
titán

Kis önállóságot, kolléga. A társalgás nem arról szól, hogy engem tornáztatsz, hanem arról, hogy tudod használni a guglit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) Raymond válasza bambano (#40) üzenetére


Raymond
félisten

"...mindhárom szakdogámat latexben írtam.

O RLY? :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43) Morden24 válasza Raymond (#42) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja, nálunk sem volt gond, ha így adom be a dolgaimat :D

Sectumsempra - For Enemies

(#44) dabadab válasza Kalandor (#34) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem ha mast nem, PDF-et mindenhol elfogadnak.

DRM is theft

(#45) moonman válasza ujoimro (#32) üzenetére


moonman
titán

"a MS 15 különböző word-formátumot épített bele párhuzamosan az office-ba hogy nehezebb legyen dekódolni"

- Te, Joe! Hogy baszhatnánk ki leghatékonyabban a usereinkkel?
- Nemtom, talán ha 15 féle különböző formátumot építünk a Word-be, hogy nehezebb legyen "dekódolni".

életszerű. kár, hogy 89-97-ig, majd 97-től 2003-ig egyáltalán nem változott a formátum. és már nem is fog többé, mert hálistennek itt a docx, ami lényegében minden szempontból jobb, mint a régi.

őszintén szólva én, mint informatikus nem tudok már komolyan venni egy olyan céget, aki visszaküldi a docx-et, hogy bocs, nem tudjuk megnyitni.

(#46) spirit007 válasza bambano (#19) üzenetére


spirit007
senior tag

Eggen ... de vannak főiskolák , ahol olyan "rendetlen" óraadó tanárok vannak , hogy kifejezetten .doc -ban kérnek minden házidolgozatot .
Ezeknek a tantó' bácsiknak/nénikek van egy közös jellemzőjük : nincs meg a dr fokozatuk ... és valahogy mindíg a szakterületüknek megfelelő témával kell foglalkozni ezekben a dolgozatokban ...
A további kombinálást rátok bízom ;)

"nem tudok már komolyan venni egy olyan céget, aki visszaküldi a docx-et, hogy bocs, nem tudjuk megnyitni."
moonman : Akkor elmondom neked , hogy a HR-esünk vagyfél évig dobált a kukába az ilyen formátumú CV-ket és nem szólt , hogy nem tudja megnyitni (!) ...

[ Szerkesztve ]

(#47) troller válasza spirit007 (#46) üzenetére


troller
senior tag

A további kombinálást rátok bízom
Akkor nem csak nekem jutott eszembe ilyen gondolat ;]
Nálunk a HR-es tiszta csodaszámba vett engem, mert én voltam eddig az egyetlen, aki pdf-ben adta be a CV-jét... Kapásból volt egy jó pontom, hogy milyen "rutinos" vagyok

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#48) moonman válasza spirit007 (#46) üzenetére


moonman
titán

gratulálok az emberszabásúnak.

(#49) John Fowler válasza moonman (#45) üzenetére


John Fowler
tag

A dialógust inkább így tudom elképzeli:

"- Te, Joe! Hogyan tudnánk rákényszeríteni az usereinket, hogy megvegyék a legújabb verziójú word-öt ami igazából semmi lényegesben nem tud többet, mint az előző verzió?
- Nemtom, talán ha kitalálnánk egy új formátumot, ami nem lenne kompatibilis az előzővel, és az új lenne a default.
- Fasza..."

Azt a 89-97-ig időszakot pedig érdemes volna átgondolni, emlékeim szerint akkor szinte évente kellett új word után néznem, mert mindig volt valaki aki a legujábban küldte el a felbecsülhetetlen információit.

Én, mint nem informatikus pedig nem tudok komolyan venni egy olyan céget, aki nem fogad el egy közismert file-formátumot, ami legalább minden gépen ugyanúgy néz ki, (ellenpélda) és a megnyitásához szükséges progi ingyenes.

Továbbá olyan céget is nehéz komolyan venni, aki bár folyamatosan tákolja a file-formátumait, de pl egy épkézláb tömörítést vagy recoveryt nem tudott bevezetni egy 10-15 évet átölelő időszakban...

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.