Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VIC20


VIC20
őstag

Wow! Ez a billentyűzet tisztára C-64-es, csak a Commodore gombon nincs embléma.

(#2) gyiku válasza VIC20 (#1) üzenetére


gyiku
nagyúr

akkor lehet perelni a commodoret :K

hüllő

(#3) Jhonny06 válasza VIC20 (#1) üzenetére


Jhonny06
veterán

Kb. annyira, mint bármelyik másik billentyűzet.

(#4) raper


raper
senior tag

Kicsit még pihentetem otthon a commodore-mat és öreg koromra már nem lesznek anyagi problémáim. :)

(#5) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Szent ég, 400.000 euró aki valamikor kidobott ilyet most keresheti a rozsdás bökőt.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#6) Skynet258 válasza raper (#4) üzenetére


Skynet258
veterán

Abból annyi kallódik (meg még sok évig fog is), hogy soha nem fog ennyit érni... :DDD

https://geekpulse.hu

(#7) whaler válasza Skynet258 (#6) üzenetére


whaler
tag

Nyugodj meg 10-15 év és fog ennél sokkal többet is érni. Mert nem az a lényeg, hogy van és úgy néz ki, hanem az, hogy működik is. Márpedig ha 2030-ba be bejelented, hogy van egy működőképes, hibátlan Commodore64-ed akkor abból elég kemény összeget fogsz leakasztani.

(#8) atti_2010 válasza whaler (#7) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem hiszem hogy valaha is sok pénzt fog érni, egyszerűen annyi van belőle szétszórva hogy értéktelen és még 30 év múlva is az lesz, írd csak ki az ebay-ra hogy működő Commodore 64 veszel, több 1000 ajánlatod lesz és ezek csak azok az emberek akik az ebay -en caflatnak. Ne keverd össze a cikkben szereplő géppel mert abból nem sokat adtak el ,a Commodore meg népszámítógép volt.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#9) siti válasza whaler (#7) üzenetére


siti
senior tag

az atari portfolio-ról is azt hittem, vagyonokat fog érni. és hát még mindig nem, pedig működik

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#10) Skynet258 válasza whaler (#7) üzenetére


Skynet258
veterán

"Márpedig ha 2030-ba be bejelented, hogy van egy működőképes, hibátlan Commodore64-ed akkor..."

Akkor beállhatsz majd a sorba a többiek közé. :D Nagy összegeket kár ebből remélni, az előttem szóló kolléga is elmagyarázta, hogy miért. ;) Kereslet kínálat fogalma. Márpedig kínálat az lesz bőven, ebből következik, hogy nem fog sokat érni. :)

De hogy némi példát is mondjak: 5 dolcsiért vehetsz ókori római bronzpénzt, ami egy kicsit régebbi, mint egy Commodore (lesz akár 30 év múlva).

Hogy miért? Mert sok van belőle. Van 1000 dollárért is pl, hogy ez miért annyi? Oda is van írva: rare, azaz ritka.

Na remélem leesett, hogy miért vicces a Commodore és a "10-30 év múlva sokkal többet fog érni" egy mondatban szerepeltetése. :)

Az, hogy valami sokat ér, nem (csak) attól függ, hogy mennyire régi. Hanem főleg, hogy mennyit gyártottak belőle, és mennyi van a piacon elszórva.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#11) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Kíváncsi vagyok arra, hogy vajon Woz annakidején egyenként maratta a paneleket az Apple I-hez? Végülis amennyit eladtak az Apple I-ből, akár az is elképzelhető, hogy a garázsban, kisipari módszerrel csinálták.

x gon' give it to ya

(#12) siti válasza fordfairlane (#11) üzenetére


siti
senior tag

kb 200db Apple 1 készült. ennyit talán még maguk is forrasztottak össze.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#13) HuMarc


HuMarc
addikt

Hú szívesen kipróbálnék egy ilyen gépet! :DDD

(#14) atti_2010 válasza HuMarc (#13) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem lenne nagy élvezet, szerintem ezeken csak valami DOS-hoz hasonló futott vagy mi a szösz.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#15) HuMarc válasza atti_2010 (#14) üzenetére


HuMarc
addikt

Tudom. De akkor is. Azért ad annak egy bizonyos életérzést, amikor tudod, hogy Jobs hegesztette össze a gépet, amin gépelsz... :))

(#16) atti_2010 válasza HuMarc (#15) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Jobs hegesztette össze a gépet, amin gépelsz..

Ja hogy olyan formában, hát igen.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#17) fordfairlane válasza HuMarc (#15) üzenetére


fordfairlane
veterán

Azért ad annak egy bizonyos életérzést, amikor tudod, hogy Jobs hegesztette össze a gépet, amin gépelsz...

Inkább Wozniak hegesztett. Jobs eladta őket.

x gon' give it to ya

(#18) HuMarc válasza fordfairlane (#17) üzenetére


HuMarc
addikt

Teljesen mindegy. Nekem is lehetnek illúzióim! Ne tedd tönkre őket! :O

(#19) whaler válasza HuMarc (#18) üzenetére


whaler
tag

Én vagyok az apád!

(#20) fordfairlane válasza HuMarc (#18) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ne érts félre, nem dehonesztáló kijelentés volt részemről. Amit Jobs tudott, arra sokkal kevesebben képesek, és jó páros voltak, de gondolom Wozniak volt a főfő bütykölő - forrasztó - szerelő ember. Persze lehet, Jobs is beszállt anno az iparosmunkába, ki tudja.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#21) siti válasza fordfairlane (#20) üzenetére


siti
senior tag

előfordulhat hogy Jobs is hegesztett, az atarinál még technikusként dolgozott. egyiküknek se volt pénze, szóval kétlem hogy kiadták volna a forrasztást bérmunkába, vagy alkalmazottnak. Wozniakról mondjuk inkább kinézem, hiszen az első apple 1-ek még a szobájában készültek, csak miután "felfutott" a bolt, akkor mentek át Jobs garázsában, hiszen ő eladta az autóját, hogy legyen pénzük alkatrészre, így volt hely ott bütykölni. (wikipedián olvatam talán)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#22) HuMarc válasza whaler (#19) üzenetére


HuMarc
addikt

(#23) mepet


mepet
addikt

Hát én ezért 1000Ft-ot sem adnék. Ja, ha el tudnám adni utána majdnem félmillió ójróért, akkor adnék! ;]

(#24) whitezo88 válasza siti (#21) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Kb 5en csinaltak baratok, benne van a sj nagy komyvben is.

(#25) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Jó kis lóvét akasztottak velük az biztos. Mondjuk ez a mai napig így van.

Verba volant, scripta manent.

(#26) Namelesske válasza atti_2010 (#14) üzenetére


Namelesske
addikt

Apple-Soft Basic (by Microsoft)

Azt hiszem.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#27) Komplikato válasza siti (#9) üzenetére


Komplikato
veterán

Inkább szerezzen valaki nekem egy PowerMac 5500-re épülő korlátozott darabszámú "SPARTACUS"-t, ami a mai iMac előképe volt. Abból biztos nincsen több százezer. :D

Pár kép az arany verzióról, volt szebb színben is: [link]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#28) Namelesske válasza Komplikato (#27) üzenetére


Namelesske
addikt

http://www.youtube.com/watch?v=xaOyJ5FUjSw

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#29) Komplikato válasza Namelesske (#28) üzenetére


Komplikato
veterán

Az szép. :)
http://youtu.be/JE79XVI9y-w
Itt meg valaki átépíti Core 2 verzióra SSD-vel és BD meghajtóval. Természetesen Apple alkatrészekből.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#30) Namelesske válasza Komplikato (#29) üzenetére


Namelesske
addikt

Nekem meg az tetszik :DDD

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.