Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#92) Dr. Akula válasza kovy79 (#88) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ott voltak a konkrétumok, arról nem én tehetek hogy nem tudsz olvasni. Volt 2 angol + 1 német konkrét példa, keresgéljél!

""Londonban 1700font az ismerősöd havi bevétele? Igénytelen körülmények között él (te írtad)? Megérte nem tanulni...
Tanult. Mint előbb írtam, cigány származású (ugye ezt tudod mit jelent egy magyar állásinterjún?), a halmozottan hátrányos helyzetet kb. róla mintázták (alkoholista, családverő, lumpen szülők), már középiskolát is saját lábon állva járta ki. Elkezdett főiskolát is, de meló mellett nem tudta befejezni. Megnézném te hol tartanál a helyében.

"Egyébként a lehető legnagyobb közhelyeket puffogtatod ezzel a "tacskólidlaldiugyanolyandrága" szöveggel!
Balin is, Brazíliában is, USÁban is, Horvátországban is, Németországban is hasonló árak vannak az ilyen boltokban! És?
"
Ha te is tudod, akkor minek maszatolsz azzal hogy kint minden k. drága? Nem az.

"A programozós példáddal mit is akartál sugallni?
Magyarországon van IT-s ismerősöm, aki nem főnöki pozícióban Debrecenben keres 400.000.- Forintot. És?
"
És? Te sugalltad hogy kint nem olyan jó mint azt mi tudjuk, mert micsoda drágaság van, elviszi a bevételt. Hát nagyon elviszi annak aki megengedheti magának hogy 2 helyett 3 szobás lakást béreljen. Ez a tuti nyomorgás legbiztosabb jele...

"Ha te meghirdetsz pl. Debrecenben (mert ugye én sem Berlint írtam) egy bútorozatlan lakást, normális környéken, akkor annyi a jelentkező, hogy 10-15 embert rendelsz oda egyszerre, hogy "megversenyeztesd" őket? Szerintem neked lakásod sincs, nemhogy kiadó lakásod..."
Hungarisztánban van Pest meg a futottak még kategória lakásügyben. Mindenki Pesten akar lakást, itt akar dolgozni, menekül mindenhonnan máshonnan. Németben meg van egy csomó Pest, ott nem elvándorlás van, nyilván minden városnak mondott helyen lehet kecót kiadni, mert van a közelben munkahely, amire jönnek a bérlők. Hát nálunk ez utóbbi hiányzik leginkább.

"Ám úgy vélem, hogy a 180.000.- Forint vs. 30.000.- Forint között akad némi különbség..."
Ahogy a 600k vs 80k között is. Még több is mint nálad. Akkor most kezdjük el sajnálni a külföldön dolgozókat?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.