Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) RECSKA válasza #65675776 (#17) üzenetére


RECSKA
veterán

Halistennek az 5x akkora fizetesbol marad ra XD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#52) kkf válasza Seirei (#50) üzenetére


kkf
aktív tag

nah, még 2-3 épkézláb gyártó, és talán még a fogyasztóknál is pozitívan csapódik majd le a több versenyzős piac.
kérném szépen vissza a 40.000HUF-os 32GB-os kitetek pls! :DDD

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#53) janeszgol válasza Seirei (#50) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem az a legolcsóbb, ha nem telik semmire? Lehet így értette, majd kifejti. :)

(#54) kolopele válasza #90088192 (#46) üzenetére


kolopele
nagyúr

A szabadalmat nem véletlenül találták ki, nekem is van egy olyan technológiám ami le van védve. Érdekes, pont a kínaiak próbálkoztak hasonlóval, de belebuktak a minőségbe, mert hiába olcsó a szar, nagy külföldi cégek főleg nem kérnek belőle :N Szóval fontos a szabadalom. Nálunk is persze meg van a saját piacuk a kínaiaknak mert az emberek képesek megvenni azt a sok vacak és olcsó játékot meg cipőt, stb., de csodákra szerencsére ők sem képesek. Azt azért hozzátenném még az előző hozzászólásomhoz hogy végtére is gyártsanak ramot, miért ne, úgyis megmarad az a tábor aki nem azt fogja megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#55) mepet válasza Gróf... (#3) üzenetére


mepet
addikt

"Mivel mi szimpatizánsok vagyunk"
Csak a saját nevedben! ;]

(#56) Z10N válasza Kolbi_30 (#18) üzenetére


Z10N
veterán

Milyen teruleten? Mert a havi $10k+ nem atlagos.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#57) Z10N válasza mandroo (#26) üzenetére


Z10N
veterán

Ez sem atlagber.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#58) #95462144 válasza kolopele (#54) üzenetére


#95462144
törölt tag

Ez 10 éve még talán igaz is lehetett volna. Ma már nem az, értem ezt a kínai termékekre, ez a kína már nem az a kína, bevitték a technológiákat, és azok szépen ott is maradtak, sőt tovább is fejlődtek.

(#59) kolopele válasza #95462144 (#58) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igazad van ebben, csak azért meg kellene nézni mi az amit az emberek zöme vásárol a kínai termékekből. Jártam én is már olyan üzletben ahol olyan kínai termékek voltak hogy simán vetekedtek egy nyugatival, de annak nem is annyi volt az ára mint amelyek két nap múlva szétesnek vagy balesetet okoznak.

[ Szerkesztve ]

(#60) ncc1701 válasza kolopele (#34) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem akarlak összezavarni a tényekkel, de mindent kínában gyártanak. Még az ájfónodat is.

(#61) #95462144 válasza kolopele (#59) üzenetére


#95462144
törölt tag

Persze nyílván az éremnek két oldala van. Én csak, ha a környezetemet veszem figyelembe, már rengeteg ember használ akár csak kínai telefont (most nyilván nem az ott gyártottakra, hanem az echte kínaira gondolok) nem rosszak. Vagy, ha globált nézek, még Te is kínai antennáról netezel (ZTE, Huawei) 4G-n. Mégis jó és hasít. Más kérdés, hogy cipőt nem vennék. :)

(#62) Z10N válasza kolopele (#54) üzenetére


Z10N
veterán

Minek a minosegebe buktak bele?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#63) Kolbi_30 válasza Z10N (#56) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Bányászat

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#64) Z10N válasza Kolbi_30 (#63) üzenetére


Z10N
veterán

Coin vagy asvany? :)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#65) komi77 válasza #90088192 (#35) üzenetére


komi77
senior tag

Kisvasút az első lépés. Az viszi meg hozza majd a motyót a félvezető gyárba/ból. :D

Szegény ember kézzel nőz.

(#66) modeller válasza vzsryl (#43) üzenetére


modeller
aktív tag

"Egy RAM-on mit lehet elcseszni?"

Hát, a memtest86-ot nem viccből írták meg.

Én még emlékszem a 90-es évek vége felé hegyekben vittük vissza a mistral-ba a hulladék ram-okat. Volt, hogy 4x cserélték, mire jó lett. A végén már kiraktak a pultra egy alaplapot, monitort-t és addig nem vittem el a kicserélt memóriát, amig le nem futott legalább 1 pass memtest...

[ Szerkesztve ]

(#67) LionW válasza kolopele (#59) üzenetére


LionW
tag

Hogyha nem a legolcsóbb eldobható szemetekről beszélünk, akkor a kínai termékek bármit bealáznak ár/érték arányban, főleg igaz ez elektronikai termékeknél. Pl:
https://youtu.be/2JjRZ-yct3U?t=335
A minőség változó még akár ugyan annál a terméknél is, ebben még van hova fejlődniük, na meg a support és a szoftveres része az ami a legtöbb olcsó kínai terméket (pl telefonokat) a hulladék kategóriába helyezi.
De pl egy alsókategóriás noname telefon még így is jobb lehet mint egy belépőszintű samsung, akik fél giga rammal is képesek voltak telefont kiadni 2017-ben.

(#68) Kolbi_30 válasza Z10N (#64) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Ásvány

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#69) vzsryl válasza modeller (#66) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ilyen dolgok a mai napig történnek, vagy csak a 20+ éve történtekből indulsz ki?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#70) modeller válasza vzsryl (#69) üzenetére


modeller
aktív tag

Boltból, újonnan elhozott hibás rammal nem találkoztam mostanában, de később elromlóval jópárral találkoztam.

Fagyogató, újraindulgató gépnél nekem az elsők között van a memtest futtatás és sokszor bejön ma is.

(#71) User64476 válasza modeller (#70) üzenetére


User64476
őstag

Nálam céges környezetben 2 modul kezdett hibázni isten tudja hány gépből, sokkal jellemzőbb a tápok elhalása, néha egy HDD halál.

(#72) Geri Bátyó válasza modeller (#70) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Csak azt felejted el, hogy a memtest nem független a memvezérlőtől (proci) illetve az alaplapi BIOS (UEFI)-tól, ezért simán lehet, hogy nem hibás a memória, csak kompatibilitási gond van. :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#73) modeller válasza User64476 (#71) üzenetére


modeller
aktív tag

Nem mondtam, hogy leggyakoribb hiba volna, de számolni kell vele.

(#74) modeller válasza Geri Bátyó (#72) üzenetére


modeller
aktív tag

Ilyen is van. És olyan is, hogy csak SMP-ben jön ki a hiba, single core-on hibátlan... Nem mindig a modul a hibás.

(#75) Geri Bátyó válasza modeller (#74) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Olyannal is találkoztam, hogy két egyforma gép közül az egyikben nem ment egy ram, a másikban igen. Egy másik rammal meg semmi gond nem volt. Erre csak pislogtunk, mint a kiszántott egér.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#76) Hunter2


Hunter2
addikt

valami normális GPU-t is fejleszthetnének! :U

(#77) Hunter2 válasza #90088192 (#46) üzenetére


Hunter2
addikt

ja , mert a kutatás-fejlesztés az ingyen van nem? Meg a marketing is amit bele öltek hogy mindenki ismerje.

(#78) #90088192 válasza kolopele (#54) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha mondjuk 1 evre lenne, akkor nem is ellenkeznek, de sokszor 10-20evekre, ennel meg a feudalizmus is versenybaratabb volt ;]

(#79) #90088192 válasza Hunter2 (#77) üzenetére


#90088192
törölt tag

A KF költségnek ugye hányszorosat(hany 10-100X) hozza vissza a szabadalmi idő alatt? Ez mar nem több mint lehúzás nemde?
Dehogynem, úgy kell fejleszteni és utána árazni, hogy nem 1 ev alatt hozza vissza a KF költségeket, mert ugye az mar nyílt rablás, legyen hosszútávú terv, mert ugye a KF költségek nagy hányada felhasználható a következő generációknál, mert ugye a RAM kb ugyan úgy működik ha DDR1,2,3,4,5 stb...Csak ugye megint a marketing elveszi a kedves urak eszet, U mekkora munka volt...Persze hasonlítsad össze a KF költségeket a Marketing költséggel maris meglátod hova ez az egész felzúdulás...

SZVSZ a KF költséget simán visszahozza egy ev alatt egy kis(mert ugye ezert van az újdonságnak felára) felár ellenében, utána meg had gyártson aki akar, aztán majd a minőség és a kenópénzek beárazza, hogy ki a legjobb :P

Nekem ez a fajta rabló pénzügyi konstrukció, törvényesített változata nem tetszik :R ami ráadásul ellehetetleníti mások kutatását is ugye erről nem szeret beszelni, így létrehozva ezeket az anomáliákat, hiszen minek kutasson/fejlesszen más pl a DDR szabványban, hiszen úgysem nála csapódik le a KF, hiszen minden hülye szabadalmat meg kell venni/ ki kell bérelni aranyaraón akar több 10 ev után is... Akkor ez hogyan is segít a monopóliumok ellen?
Nem tűnik fel a jelenlegi szabályozás ismét csak egy eltorzult, rétegigényt védő Kina aki ha tud is minőséget gyártani(miért ne tudna?) akkor sem exportálhat, így a szabadalom védő zsenik megveszik 5-10X áron a monopóliumtól a memóriát.... :C Szeretnek gratulálni elkötelezett zsebtöltőinknek, hogy munkájuk jelentős hányadával támogatják az értelmetlen tőkehalmozók megalomán szórakozását :R

Minden tiszteletem a szabadalmaké értem miért kellene, de amire jelenleg használják őket az inkább egy rossz vicc kategória mint sem hasznos ebben a formában. Béka porainkra :R

(#80) arty válasza #90088192 (#79) üzenetére


arty
veterán

tehát az volna a normális, ha óriási kockázattal(!) beleölsz iszonyat pénzeket valami kifejlesztésére, azt 1 éven át élvezhesd, utána csőd? (mert a kínai árral, dömpingel nem tudsz utána úgy se versenyezni)

ha te, innovatív cégként csödbemész, ki találja ki/fel a következő nagy dobást, szabványt, stb?
ki finanszírozza meg a következő ciklus k+f költségvetését?

iszonyat leegyszerüsítően gondolkozol erről a témáról... nem véletlen ment csődbe nem egy memgyártó (pl)...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#81) reformed-hu válasza #90088192 (#79) üzenetére


reformed-hu
újonc

1 év nagyon kevés, annyi idő alatt jól bereklámozni sem lehet. Vegyük például az Lg oledet mennyi ideig tartót mig belendült a gyártás és az emberek is elég tájékozottak voltak, hogy megvegyék. Igy csak a többi cég sporolta volna meg a fejlesztés és a reklámot ha 1-2 év után megkapták volna a jogot a gyártásra.
Az tényleg jó lenne ha egy idő után a szabadalom lejárna mert nagy vissza tartó erő lehet, de azt, hogy mikor járjon le nem igazán lehet jól eldönteni, főleg általánositva.
Amúgy meg a szabadalom is segti a fejlesztést különben senki nem fejlesztene csak a másikra vána, hogy utána lemásolja.

[ Szerkesztve ]

(#82) #90088192 válasza arty (#80) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hany cég és vállalat, NEM tud fejleszteni, hiszen amire épülne a fejlesztés az szabadalommal védett, vagy gondolkodj el az epipen eseten....
Szerintem szabadalmat nyújtok be az ABC-re és annak kiejtett hangzóira :))
Ez egy olyan téma amit nagyon nehéz esszerűen értelmezni, mert csak mindenki a 2 szélsőséget hangoztatja, valójában valami változásra szükség van mert így nem jó az biztos :R .

(#83) kovy79 válasza mandroo (#26) üzenetére


kovy79
őstag

+(#22) Dr. Akula
Bírom, mikor valaki a tipikus külföldi melós, fillérb@szó lét mögül ír dolgokat, hogy micsoda kolbászkerítések vannak nyugatabbra. Esetleg látott már olyat, aki ismer olyat, aki átutazóban bevásárolt már egyszer egy német Aldiban és megállapította, hogy mily olcsóság vagyon ott...
Ha "normálisan" akarsz élni, azaz nem lyukban laksz (esetleg lakást/házat is veszel) és nem csak parizert eszel, valamint a családdal letelepedsz, akkor meg fogsz lepődni!
Lakás: Németországban, nagyvárosban (50K+ lakó) 600€-ért egy 50nm-es 3. emeleti lakást valóban kaphatsz, csak itt semmilyen bútor nem jár a lakáshoz. Kivételek vannak, ki lehet fogni, de az esély 1%...
A normálisabb lakások sok embert érdekelnek és a kiadó egyszerre hívja el őket bejárásra, majd utána Ő dönt. Persze a külföldiek hátrébbről indulnak...
Lepukkant faluban havi 300-400€ egy tróger lakás, esetleg 1000-1500€ egy ház, amibe a kutyáimat sem engedném be.
Ingolstadt mellett, egy szép kisvárosban első emeleti 75nm-es lakás 1100€ + rezsi/hó.
Normális autószerviz (nem kókány török, szerb) 60€-s órabérért dolgozik (+ nem engedik, hogy te vidd az alkatrészt, azt majd ők adják 3-szoros áron). Igen, ha egy nap 3-szor 5 percet néznek rá a kocsidra (csak egy kis röpke diagnosztika miatt), az 180€...
Ügyvéd egy 20 soros levelet 600€-ért ír meg.
Autóbiztosítás (Octavia II) 400-600€/év (+casco 150-200€) + önkormányzatnak 150€/év.
Kutyaadó (2x Yorkshire terrier) 150€/év (önkormányzatonként változhat).
Közszolgálati tv/rádió adó 250€/év.
Telekom 2000€-ért köti be a netet a házba az utca túloldaláról.
25Mbit-es net tv-vel (semmi extra) havi 30-35€.
Hidegburkoló (aki tud is) 30-50€/nm-ért dolgozik (igen, egy 30nm-es nappalit 2 nap alatt leburkol 400.000.- Forintért + természetesen az anyag).
München-Nürnberg vonalon ha elmész haverokkal sörözni egy normális helyre, 7€ egy sör + 5€ 2 perec.
Lehet köpködni Magyarországot és isteníteni a hiperszuper nyugatot, de ez a "parizeres-melós" szövegelés mindig felhúz...
Van pár ismerősöm, aki itt melózik 3 hetet, utána 1 hét otthon. Van szép tizenéves BMW, meg sportmotor, de itt csak lidl-s felvágotton él és természetesen semmilyen közterhet nem fizet.
Otthon meg az összes szomszédja azt hiszi, hogy a kolbászkerítés nem csak álom...
Persze, vannak jó dolgok -nem élnék itt 9 éve, ha nem lennének-, de azért az éremnek 2 oldala van!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#84) kovy79 válasza mandroo (#26) üzenetére


kovy79
őstag

dupla (sorry, a lapcsalád kicsit belassult, én meg F5-öt nyomtam)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#85) Dr. Akula válasza kovy79 (#83) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Bírnánk mi is, ha nálunk is az lenne. Te lehet hogy a szomszéd haverjának fodrászának kocsmai történeteiből tájékozódsz, de nekem van haveri körömben ismerős aki Londonban él már vagy 10 éve. Akkor ment ki, amikor kitört a gazdasági válság (mondjuk ez relatív, nálunk 1000 éve tart), "most senki ne menjen, mindenki jön haza, blablabla...", persze munka akkor is volt, ha valaki _akart_ dolgozni. Márpedig ő akart. Itthon 80k-t keresett biztonsági őrként, kint 600k+-t mindenféle kisegítőmunkával. Jó, ebben benne van 1/3 borravaló, de ez már adózott, nettó összeg. A tacskó, a gyrosos ugyanolyan olcsó mint nálunk, a lakás ami drága. De ő hihetetlenül igénytelenbe is le tud menni, 6 arabbal, négerrel 1 albérletben nem gond, így olcsó. Van másik ismerős is, aki programozóként van kint, neki az volt a legnagyobb gondja hogy a cég által biztosított 2 szobás lakás kicsi, mert hova teszi a vendégeket ha jönnek. Így hát bérelni kellett nagyobbat, a 2 millás fizetésből azért meg lehetett oldani. Ha már a németeket említetted, ott is van ismerős, itthon BKV sofőr volt, kint "kicsit" többért vezet buszt. A család is kiköltözött utána, olyan szarul lehet megélni az ottani fizetésből...

"A normálisabb lakások sok embert érdekelnek és a kiadó egyszerre hívja el őket bejárásra, majd utána Ő dönt. Persze a külföldiek hátrébbről indulnak"
Mintha ez nálunk nem így menne... És még csak külföldinek se kell lenni, cigánynak alapból "már elkelt".

"Lepukkant faluban havi 300-400€ egy tróger lakás, esetleg 1000-1500€ egy ház, amibe a kutyáimat sem engedném be."
Pesten meg 100k + rezsi egy albi, ez hogy jön ki 47k-s közmunkásbérből? És ugye jó magyar szokás szerint amint bevezették, akit lehetett minősítettek is át közmókusnak, persze a munka maradt ugyanaz mint addig. Főleg a vidéki polgármesteri hivatalokban volt divat, de nem csak ott. De még egy tacskós árufeltöltő se tud ilyen albit kifizetni.

"Normális autószerviz (nem kókány török, szerb) 60€-s órabérért dolgozik (+ nem engedik, hogy te vidd az alkatrészt, azt majd ők adják 3-szoros áron)"
Nálunk is elkergetnek saját alkatrésszel, ez miért csak külföldön negatívzum? És az autót se a márkaszervízbe hordjuk, hanem sufnimesterhez, ez is általános jelenség itthon is.

"Ügyvéd egy 20 soros levelet 600€-ért ír meg."
Nálunk biztos ingyen teszi ugyanezt, arról híresek...

"egy 30nm-es nappalit 2 nap alatt leburkol 400.000.- Forintért + természetesen az anyag"
Nálunk azért nem találsz mestert ilyen olcsón, mert mind ott van már nálatok.

"München-Nürnberg vonalon ha elmész haverokkal sörözni egy normális helyre, 7€ egy sör + 5€ 2 perec."
Ilyen "normális helyek" nálunk is vannak, Váci utca, olasz étterem 16k volt egy fogás már 20 éve is.

Szóval igen, a hazai életszínvonalhoz képest valóban kolbászból van a kerítés. Lehet hogy láblógatásból nem, de munkából meg lehet élni. Nálunk abból se.

[ Szerkesztve ]

(#86) User64476 válasza Dr. Akula (#85) üzenetére


User64476
őstag

Konklúzió: ha nem vagy programozó, csikkszedéssel szépen kereshetsz, 6 arabbal tömegszálláson, az álmok valóra válnak :D

(#87) arty válasza Dr. Akula (#85) üzenetére


arty
veterán

600k vs. közmunka
kisvárosi lakás vs. főváros
20k-s órabér vs. ittisdrága (konkrétum?)
600 eur ügyvéd vs. itthonsincsingyen (micsoda? mimennyi?)
400k-s burkoló vs. itthonmégdrágább (hazugság, tavalyi saját tapasztalat)

nagyon ügyesen "érvelsz" :DDD

ésmég:

"Szóval igen, a hazai életszínvonalhoz képest valóban kolbászból van a kerítés. Lehet hogy láblógatásból nem, de munkából meg lehet élni. Nálunk abból se."

De.
Ne kelljen ismét leírnom az angol (az is nyugat!) példát... a teszkós árufeltöltőnek sehol se jó, sehol se kolbász a kerítés. És almát almával javaslom összevetni.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#88) kovy79 válasza Dr. Akula (#85) üzenetére


kovy79
őstag

Ez így nagyon gyenge lábakon áll, bár sejthető volt, hogy konkrétumok helyett jön valami "szegénybékávés", meg "ittisdrága" érvelés...
Esetleg el is olvastad, amit írtam? Le vagyon írva, hogy miből tájékozódom...
Vitatkozhatunk, de a Németországban töltött 9 év (állampolgárság, saját lakás/ház, család) talán predesztinál arra, hogy ne üres szólamokat hangoztassak.
Van egy kedves barátom legjobb mondása:
"Ha valaki minimálbéren akar élni, az minimálbéren is fog!"

Igen, nekem is van ismerősöm, aki szintén semmit nem tanult, (lásd biztonsági őr). Magyarországon volt egy 20 éves autója, egy kicsi lakása és egy átlagos munkahelye.
Most külföldön nincs kocsija (rohadt drága), nincs lakása (rohadt drága), de sok ruhát/cipőt tud venni, meg 2 évente új flagship telefont. Tiszta jó... :D
Londonban 1700font az ismerősöd havi bevétele? Igénytelen körülmények között él (te írtad)? Megérte nem tanulni...
Erre most kinek is kellene irigynek lennie? Magyar csóróból lett londoni csóró...
Egyébként a lehető legnagyobb közhelyeket puffogtatod ezzel a "tacskólidlaldiugyanolyandrága" szöveggel!
Balin is, Brazíliában is, USÁban is, Horvátországban is, Németországban is hasonló árak vannak az ilyen boltokban! És?

A programozós példáddal mit is akartál sugallni?
Magyarországon van IT-s ismerősöm, aki nem főnöki pozícióban Debrecenben keres 400.000.- Forintot. És?
A párjával olyan életszínvonalon él, mint egy német középosztálybeli.

Ha te meghirdetsz pl. Debrecenben (mert ugye én sem Berlint írtam) egy bútorozatlan lakást, normális környéken, akkor annyi a jelentkező, hogy 10-15 embert rendelsz oda egyszerre, hogy "megversenyeztesd" őket? Szerintem neked lakásod sincs, nemhogy kiadó lakásod...

Igen (mint már írták) német falusi tróger ház vs. magyarországi, fővárosi albérlet. Okos érvelés..
Ki mondta, hogy mi jön ki a közmunkásbérből? Ki beszélt közmunkásokról? Aki nem akar dolgozni, az nem is fog...

Debrecenben engem egyik márkaszerviz sem hajtott el (SEAT, Skoda)... Van egyáltalán autód?

Debrecen főutcáján, ismeretlen ügyvéd 30.000.- Forintért írt meg egy rövid, pár soros kérvényt. Ki mondta, hogy ingyen van? Megint milyen érvelés ez? Szeretsz más szájába adni olyat, amit nem mondott? Ám úgy vélem, hogy a 180.000.- Forint vs. 30.000.- Forint között akad némi különbség...

Mi ez az "olcsó", meg "ott van nálatok a mester"?? Te értetted is, amit leírtál?

Látom, te csak végletekben tudsz gondolkozni...
Képzeld, vannak normális vendéglátóhelyek, amik nem "gazdag külföldiek lehúzásáról" szólnak, csak egyszerűen drágák. Bár a drága relatív, mert ami ugye egy biztonsági őrnek sok, az egy informatikusnak lehet kevés... Előbbi egy "nevesincs" ingolstadti belvárosi kocsmába se fog bemenni, mert ott is lehet hasonló árakat találni, amit említettem.

Legyen igazad, legyen kolbászból a kerítés, nekem mindegy, mi a véleményed, de az nem ér, hogy a "békávéshaverom", meg a "biztonságiőrhaver" mondta/faxolta! Így születik a sok urban legend, meg a még több hazugság...
Aztán a delikvens meg pislog, hogy erről nem volt szó...

(#87) arty, így van, munkából meg lehet élni (Németországban is).

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#89) LionW válasza kovy79 (#88) üzenetére


LionW
tag

Kicsi lakás, 20 éves kocsi... Nem hangzik ez sem túl jónak, ha erre jön valami váratlan kiadás az garantált csőd.
Itt az a fontos hogy pozitív-e a kassza, tud-e bármit is félretenni. Ha külföldön tud, akár csak az 5%-át a fizetésének, az már bőven jobb mint egy itthoni egyik napról a másikra való lét. Az hogy ezt mibe forgatja vissza az már más kérdés.

Itthon van mondjuk egy nettó 120-as fizetése az embernek, ebből fenntartani egy kocsit, még két fizetésből is nehéz, főleg ha albérletet is kell fizetni. Ház egy fiatalnak ugyan úgy lehetetlen kategória itthon is mint bárkinek aki külföldre költözik(ha átlagemberről beszélünk, nem a felső 10%-ról).

De ezeken kívül még rengeteg dolog van ami miatt jobb külföld, gondolok itt pl a befizetett adó után kapott ellenszolgáltatások minőségére. Te hol taníttatnád szivesebben a gyereked, egy random kiválasztott német szakiskolában, vagy egy random kiválasztott kelet-magyarországi szakiskolában? Vagy mi a helyzet az egészségüggyel?
Oka van annak hogy a nyomor itthon újratermelődik, annak aki elhúz innen lehet hogy "rosszabb" élete lesz, de a gyerekeinek garantáltan jobb lesz, sokan ezért is mennek el. Nyílván annyiból szívás hogy kint nem kapja meg az ember azokat a segítségeket amiket itthon a család jó esetben megad, plusz erre jön a migráns lét és a nyelvi hátrány. Én inkább lennék kint alsó 30% mint itthon felső 50%.

(#90) Dr. Akula válasza arty (#87) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Te meg nagyon ügyesen ferdítesz. Már rögtön az 1. mondatod is kamu, 600k vs 80k volt amit _én_ állítottam. A többit te magad, ha kitalálsz valamit, azt a saját nevedben írd, jó? Köszi, puszi...

(#91) Dr. Akula válasza User64476 (#86) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igen, ez egy sikertörténet, még ha ilyen mai közbeszerzős körökben ez már nem is tétel. Főleg ha hozzátesszük hogy az illető cigány, és ezért itthon eleve el is hajtják pedig ő (mint a mellékelt ábra mutatja) akar és tud dolgozni, nem a segélyért tartja a markát. Szóval a hébe-hóba 80k-s magyar meló helyett az állandó, _bejelentett_, _adózott_ 600k-s angol meló az igenis valóra vált álom.

(#92) Dr. Akula válasza kovy79 (#88) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ott voltak a konkrétumok, arról nem én tehetek hogy nem tudsz olvasni. Volt 2 angol + 1 német konkrét példa, keresgéljél!

""Londonban 1700font az ismerősöd havi bevétele? Igénytelen körülmények között él (te írtad)? Megérte nem tanulni...
Tanult. Mint előbb írtam, cigány származású (ugye ezt tudod mit jelent egy magyar állásinterjún?), a halmozottan hátrányos helyzetet kb. róla mintázták (alkoholista, családverő, lumpen szülők), már középiskolát is saját lábon állva járta ki. Elkezdett főiskolát is, de meló mellett nem tudta befejezni. Megnézném te hol tartanál a helyében.

"Egyébként a lehető legnagyobb közhelyeket puffogtatod ezzel a "tacskólidlaldiugyanolyandrága" szöveggel!
Balin is, Brazíliában is, USÁban is, Horvátországban is, Németországban is hasonló árak vannak az ilyen boltokban! És?
"
Ha te is tudod, akkor minek maszatolsz azzal hogy kint minden k. drága? Nem az.

"A programozós példáddal mit is akartál sugallni?
Magyarországon van IT-s ismerősöm, aki nem főnöki pozícióban Debrecenben keres 400.000.- Forintot. És?
"
És? Te sugalltad hogy kint nem olyan jó mint azt mi tudjuk, mert micsoda drágaság van, elviszi a bevételt. Hát nagyon elviszi annak aki megengedheti magának hogy 2 helyett 3 szobás lakást béreljen. Ez a tuti nyomorgás legbiztosabb jele...

"Ha te meghirdetsz pl. Debrecenben (mert ugye én sem Berlint írtam) egy bútorozatlan lakást, normális környéken, akkor annyi a jelentkező, hogy 10-15 embert rendelsz oda egyszerre, hogy "megversenyeztesd" őket? Szerintem neked lakásod sincs, nemhogy kiadó lakásod..."
Hungarisztánban van Pest meg a futottak még kategória lakásügyben. Mindenki Pesten akar lakást, itt akar dolgozni, menekül mindenhonnan máshonnan. Németben meg van egy csomó Pest, ott nem elvándorlás van, nyilván minden városnak mondott helyen lehet kecót kiadni, mert van a közelben munkahely, amire jönnek a bérlők. Hát nálunk ez utóbbi hiányzik leginkább.

"Ám úgy vélem, hogy a 180.000.- Forint vs. 30.000.- Forint között akad némi különbség..."
Ahogy a 600k vs 80k között is. Még több is mint nálad. Akkor most kezdjük el sajnálni a külföldön dolgozókat?

[ Szerkesztve ]

(#93) mepet válasza Dr. Akula (#92) üzenetére


mepet
addikt

"Hungarisztánban van Pest meg a futottak még kategória lakásügyben."
Téves. Nézd meg pl. a győri lakás árakat. Konkrétan sokan 20-30 kilóméterre bérelnek inkább és onnan járnak be dolgozni, annyira drága...

(#94) Dr. Akula válasza mepet (#93) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az osztrákiába átrándulók meg a határ innenső oldalán bérelnek, mert még ez a "drága" is olcsóbb. Minden relatív. Az viszont nem, hogy jellemzően nem a nyugati melósokról szokott eszünkbe jutni egy ruppótlan alkesz "vanegycigidfőnök" képe, hanem inkább a kelet-balkanisztániakról. Bizonyára azért mert itt jobban élünk mint a hanyatló imperialisták...

(#95) djculture válasza mepet (#93) üzenetére


djculture
félisten

Kecskeméten is durva a helyzet mióta bejött a Merci...

(#96) winhate


winhate
őstag

Itt a vég...

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#97) mepet válasza Dr. Akula (#94) üzenetére


mepet
addikt

Természetesen az Audi miatt van, nem az "átrándulók" miatt. Igazából én megértem, hogy egyesek szerint Budapest határát ha átléped, az már Ausztria, ez szerintem csak szűk látókörűség, nem több, viszont ez a nemzeti önsajnálat már igencsak mulatságos... ;)

(#98) arty válasza Dr. Akula (#90) üzenetére


arty
veterán

"Pesten meg 100k + rezsi egy albi, ez hogy jön ki 47k-s közmunkásbérből?"

Idézet tőled, innen merítettem az ihletet.
Az egész hszben próbáltam összeszedni az összemosott szélsőségeid (és ugy ámblokk az egész topikét a témában....), sajnálom, hogy ezt spec. emlékezetből nem találtam el tökéletesen, mindenesetre - ha nem is fillérre pontosan - jól reprezentálta (ill. sarkította) a hsz-ed ;)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#99) Dr. Akula válasza mepet (#97) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Talán örülnünk kéne, hogy minden itt a legjobb, mint ÉKoreában? Ahogy a mondás tartja: sírva vigad a magyar. Na ezt elégelték meg sokan, akik már Londonban mosogatnak. Vajon miért csak kemény 2 embert tudott haza"csábítani" a gyere haza fiatal kampány? :D

(#100) Dr. Akula válasza arty (#98) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez egy másik mondat, mi köze az előzőhöz? Az előbb valamiféle összemosást említettél, ez lenne az?

Lehet hogy neked onnan a Rózsadomb-Bulinegyed tengelyről ez fantasztikumnak tűnik, de kérdezz meg 1-2 "jólfizetett" ápolónőt, tűzoltót, tanárt, építőmunkást, pincért hogy náluk hogy megy ez. Lehet hogy Londonig kell utaznod a válaszokért, de hidd el, megéri. Asszem ők már levették a MediaMarkt reklámot: "mert hülye azért nem vagyok".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.