Hirdetés

2019. október 22., kedd

Gyorskeresés

(#1) LionW

LionW
(tag)

Király, remélem a kínai kormány nyomat még bele egy kis lóvét, és megmentik a pc piacot.

(#2) Astroboy

Astroboy
(senior tag)

Kiwi vagyok, hogy 100 darabnál olcsóbb lesz-e.

;]

(#3) Gróf...

Gróf...
(aktív tag)

És! Mivel mi szimpatizánsok vagyunk, megkapjuk féláron! De ha nem is mi... biztos, hogy nem kedvez a kartellnek.

(#4) lemusz

lemusz
(addikt)

Ha kitudná elégíteni a kínai piacot az már nagy segítség lenne a globális szinten, szerintem.

(#5) komi77 válasza lemusz (#4) üzenetére

komi77
(aktív tag)

+1
Ekkora piacot ellátni az nem piskóta. Kár, hogy nekünk nincs valami memória gyártó üzemünk. Gondoljatok csak bele, hogy dübörögne a gazdaság a Kínában eladott Videoton v. Orion esetleg Hajdú memóriáktól. :D

Szegény ember kézzel nőz.

(#6) Televan

Televan
(veterán)

Jó lenne ha Kína egy részét ellátná memóriával.Samsung és társainál talán maradna szabad kapacitás a GDDR/HBM memóriákra. :K

???

(#7) ViZion válasza Gróf... (#3) üzenetére

ViZion
(félisten)

Jah, jön a vasút ide, hamar tesztelhetnék olcsó ramokkal megpakolt szerelvénnyel... :D
Lesz még itt 1000-1500 Ft/GB RAM! ...remélem. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8) ncc1701

ncc1701
(addikt)

Reméljük a inőségre is rá tudnak gyúrni kissé. Mondjuk ddr4 3200-ig, jó időzítéssel, óccón. :)

(#9) daa-raa válasza Televan (#6) üzenetére

daa-raa
(titán)

Attól még nem csökkentenék az árakat. Max akkor ha a kínaiak a világpiacon is terítenék a saját chipjeiket. Bár gondolom akkor meg a HynSung egyből szabadalmi pereket tolna rájuk.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#10) schwartz

schwartz
(addikt)

Az Infineon/Qimonda nem nemet kezben volt? Vagy eladtak a kinaiknak?

(#11) Televan válasza daa-raa (#9) üzenetére

Televan
(veterán)

Én nem árcsökkenést várok,hanem jobb ellátottságot. Az árakon úgy is nehezen fognak engedni,tartják amíg lehet.Felfelé megy csak gyorsan, lefelé tartó út hosszabb és lassabb is. :D

???

(#12) MSI.Navi

MSI.Navi
(tag)

Ez jó mert legalább a Kínában gyártott cuccokba nem Európából visznek memóriát.

(#13) Feketelaszlo válasza schwartz (#10) üzenetére

Feketelaszlo
(senior tag)

Még most is német kézben van (mármint az Infineon, mert a Qimonda csődbe ment), csak mikor be akartak törni a kínai piacra, valószínűleg előírták nekik a német-kínai vegyesvállalat alapítását.

(#14) Kolbi_30 válasza LionW (#1) üzenetére

Kolbi_30
(aktív tag)

Én most utánnanéztem, hogy Canadaban és USAban a szakmamban mennyit tudnek keresni..40-70 dollar/óra.
Ebbol kiindulva a memoriak ara nem vészes..az hogy itt a mindenkinel jobban teljesito MOban mar necces..az senkit nem erdekel, mert a piacunk tul kicsi. Aki meg a fejlett vilagban él annak nem összeg..naluk a VGA miatt megy a hurrogás..mert poppet elmentek az árak.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#15) MSI.Navi válasza Kolbi_30 (#14) üzenetére

MSI.Navi
(tag)

Csak tudod ott az élet nem olyan olcsó mint Magyarországon tehát nem éppen így kell számolni.

(#16) ViZion válasza MSI.Navi (#15) üzenetére

ViZion
(félisten)

Nem, ott ha ügyes az ember, akkor ruhát, kaját még olcsóbban vehet. Ez konkrétan németben így van, tele minden leárazással, figyelni kell.

daa-raa: 4-700 Eur/hó vs. 50-100k/hó... de nekem a munkahely adta, 3* kaját is.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17) daa-raa válasza ViZion (#16) üzenetére

daa-raa
(titán)

Cserébe a lakhatás 4-5x annyiba kerül, mint itt. És még lehet keveset is mondtam.

[ Szerkesztve ]

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#18) Kolbi_30 válasza MSI.Navi (#15) üzenetére

Kolbi_30
(aktív tag)

a napi 320 vagy 560 dollar szerintem ott sem rossz(11200 vagy 6400/hó)

(#19) Kolbi_30 válasza MSI.Navi (#15) üzenetére

Kolbi_30
(aktív tag)

FAjlagosan nalunk dragabb az elet...ez van

(#20) Kronos3000

Kronos3000
(senior tag)

Jó hír ez mindenképpen. Talán őszre lemegy annyira az ár hogy új gépet rakjak össze.

Wasabi...

(#21) MSI.Navi válasza ViZion (#16) üzenetére

MSI.Navi
(tag)

Londonban például 4x drágább az albérlet és a rezsi, nem azt akarom mondani hogy nem éri meg de nem éppen úgy van ahogy itt egyesek számolnak, a másik hogy egy külföldi már eleve kevesebbet keres.

(#22) Dr. Akula válasza daa-raa (#17) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Meg a fizetés is annyival több. Csak épp a lakáson kívül más nem drágább, sokminden még olcsóbb is (pl. műszaki cikkek, szoftver).

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#23) exedoc

exedoc
(aktív tag)

Ismerős, még emlékszem az Infineon, és Qimonda mem-ekre. Valami irodai konfigban találkoztam vele még 11-12 éve, abban egy Spacewalker lap volt, Qimonda mem-ek társaságában. :D

Egyébként elgondolkoztam rajta, ha ellátnák a kínai piac egy részét, vajon olcsóbb lenne-e a memória. Bár szerintem a 2 óriás akkor is megoldaná, hogy ne legyen az :)

[ Szerkesztve ]

(#24) Gibo

Gibo
(aktív tag)

Ezért a legjobb pl Ausztriában osztrák bérért dolgozni, viszont itthon lakni Sopronban :DDD Habár Sopronban az ingatlanárak lassan magasabbak mint a szomszédos osutrák településeken..... :(

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge

(#25) Graphics

Graphics
(félisten)

Aliról rendelem is :D

(#26) mandroo válasza daa-raa (#17) üzenetére

mandroo
(csendes tag)

600 € 2 szobás lakás. Rezsi + internettel együtt. Amúgy meg ha nagy ritkán 4000 alatt van a fizum, kicsit morcos szoktam ám lenni.

[ Szerkesztve ]

(#27) daa-raa válasza mandroo (#26) üzenetére

daa-raa
(titán)

És nyilvána Te béred az az átlagbér.

(#28) mandroo válasza daa-raa (#27) üzenetére

mandroo
(csendes tag)

...de nem is ritka.(még keveset is írtam)

(#29) fanti

fanti
(őstag)

Ez tetszik! Így is kell!

A nagy összekartellezett RAM gyártók meg menjenek a picsába a csillagászati áraikkal!

(#30) AAAgold

AAAgold
(senior tag)

ez egyelőre szerintem arra lesz elég, hogy ne emelkedjenek tovább az árak

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#31) LionW válasza mandroo (#26) üzenetére

LionW
(tag)

Az a vicc hogy itthon is 450+ euró körül van egy albérlet BP-n... Annyival nem olcsóbb az élet mint amennyivel rosszabbak a fizetések. Vidék rohad, mindenki költözik a nagyvárosokba, mennek fel az árak.
Közben 2 éves bérleti díjból már lakást lehet venni 1-2 lepukkant vidéki falun, bár ott az életszínvonal és a lehetőségek a csóróbb ázsiai országokkal vannak egyszinten.

(#32) arty válasza LionW (#31) üzenetére

arty
(addikt)

persze, lehet 450ért is bérelni, meg 2634ért is.
de lehet kevesebbért is...
... nyilván nyugaton a kerítés is kolbászból van ;)

(hugom és ismerősei eközben angol kisvárosokban élnek, 4-5-en egy lakásban, az említett 450nél is drágábban (per fő!), miközben a fizu 1500-2500... sajna nem lehet mindenki ájtís ;) )

[ Szerkesztve ]

stadion, kisvasút, freemail

(#33) troviko

troviko
(senior tag)

Az elmúlt 1,5 évben pont ezért drágultak a RAM-ok, NAND-ok, tudták a nagy gyártók, hogy Kína ki fog esni a vásárlóik közül, és még egyszer, utoljára lerabolták őket.

Sony Fan, Samsung hater -> Samsung fan, Sony hater - Nem én változtam, a piac... - Most S7E, és rühellem...

(#34) kolopele

kolopele
(őstag)

Inkább legyen az ára az egekben mint hogy kínai vackok árasszák el a piacot még jobban :(

(#35) Agyturbina válasza komi77 (#5) üzenetére

Agyturbina
(tag)
LOGOUT blog (1)

Tetszett volna felvezető gyárat építeni, nem stadiont meg kisvasutat :DDD

A szükségletek lettek a célok, és a célok szükségletek lettek.

(#36) lezso6 válasza Agyturbina (#35) üzenetére

lezso6
(HÁZIGAZDA)

Van nekünk félvezetőgyárunk, úgy hívják, hogy NER. Olyan félvezetőket termelt ki, melyek soha nem látott hatékonysággal vezetik a pénzt a megfelelő zsebekbe.

STOP RIOS! Állítsuk meg a moderációt!

(#37) Agyturbina válasza lezso6 (#36) üzenetére

Agyturbina
(tag)
LOGOUT blog (1)

Akkor mi a panasz? Mindenkinek jó memóriája van így emlékszik erre(nem kell folyamatosan frissíteni), nagyon gyorsan eszébe tud jutni(jó a késletétes), és a pletyka(adatátvitel) is igen szeles csatornán terjed ;] Mit kell DDR4-en szívózni ha ilyen jó a kollektív memória, és szinte végtelen a tárhely, csak egy baj van nem ECC-s :))

(#38) Dr. Akula válasza troviko (#33) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Reméljük Kína orrba-szájba fogja nyomatni a ramokat, és letöri végre ezt a kartellárat.

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#39) hokuszpk

hokuszpk
(addikt)

remeljuk hamar eljutnak a 4000-es koruli tuningmemoriaig, ami hozzank is begyuruzik, mint a Radeon 560D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#40) Fionn válasza kolopele (#34) üzenetére

Fionn
(tag)

inkább ne.
aki meg akar választhat.

(#41) Fionn válasza fanti (#29) üzenetére

Fionn
(tag)

Vagy ez is beáll a sorba. :(

(#42) Sub-ZeRo válasza Astroboy (#2) üzenetére

Sok, ezeöccá?! ;] :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#43) vzsryl válasza kolopele (#34) üzenetére

vzsryl
(nagyúr)

Egy RAM-on mit lehet elcseszni?
Komolyan kérdezem.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#44) janeszgol válasza vzsryl (#43) üzenetére

janeszgol
(veterán)

El lehet rontani, de itt nem ez a kerdes. A hwsw cikkben valami engedelyeztetesi problemarol irtak, ha jol emlekszem. De majd DU megnezem.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban. / Intel is dead. nVidia targeted - AMD

(#45) Graphics válasza janeszgol (#44) üzenetére

Graphics
(félisten)

A szóban forgó cég mellé hamarosan más szereplők is érkezhetne. A távol-keleti ország tehát már jó ideje gőzerővel dolgozik saját DRAM ellátásán. A King Technology és a Fujian Jin Hua IC Company pedig mostanában, korábbi ígéretük alapján 2018 elején indíthatja be a termelést.

A potenciális konkurens tajvani Nanya memóriagyártó elnöke szerint ugyanakkor a feltörekvő kínai gyártók még sokáig nem befolyásolhatják a piac alakulását, mivel a Samsung mellett az SK Hynix és a Micron sem bocsátotta áruba a gyártáshoz szükséges technológiákat. A Nanya elnöke szerint ez nem csak a tömegtermelés beindításában hátráltatja a feltörekvő szereplőknek, szabadalmak hiányában ugyanis számos országba nem exportálhatják termékeiket, vagy az azokat tartalmazó konfigurációkat.

Feltehetőleg saját piacon maradnak csak.. Amúgy ez nekem picit inkább kontrollált visszafogásnak tűnik a nagyobbak részéről, mesterséges ár...

[ Szerkesztve ]

(#46) Agyturbina válasza Graphics (#45) üzenetére

Agyturbina
(tag)
LOGOUT blog (1)

Volt a nagy vita lepin vs lego, szabadalmak.....

Mire jó a szabadalom? Monopólium létrehozására nem? Hat itt latjuk a jó példát...
Mert ugye a termeknek a teljesítmény/ár mutató az ami meghatározza mennyi lesz az eladott darab, de mivel más nem gyárthat így mi marad????? Na mi??????? :C

Éljen a szabadalom, kenyerén és vízen :DDD

(#47) janeszgol válasza Graphics (#45) üzenetére

janeszgol
(veterán)

Koszi, ez az.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban. / Intel is dead. nVidia targeted - AMD

(#48) ViZion válasza Agyturbina (#46) üzenetére

ViZion
(félisten)

De fordítsuk meg: kitalálsz vmi okosat, nincs szabadalom, jön egy nagy cég és tömegesen, olcsón gyártja amit kitaláltál. Azért ez sem OK... szerintem.

(#49) aelod válasza ViZion (#48) üzenetére

aelod
(veterán)

Inkább jó drágán...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#50) Seirei válasza MSI.Navi (#15) üzenetére

Seirei
(tag)

Gyere haza fiatal (és szopj) promoter tetszik lenni? :U

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.