Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) User64476 válasza Dr. Akula (#99) üzenetére


User64476
őstag

Nekem mindenkim előbb-utóbb (inkább előbb) hazajött, gyerehazafiatal nélkül is. Többen jelezték, hogy míg itthon legalább pofázhatnak kicsit, ott tetves káéurópai bevándolrók, így is kezelték őket, sok nagyobbacska arc vált kisebbé pár év alatt. Az persze nem vitás, hogy a nagytöbbség pozitív egyenleggel tért haza, ki többel ki kevesebbel, de a nyugdíjas éveit senki nem biztosította be, a legjobb eredmény egy szem esetben egy lakás kezdőrészlete lett. Tapasztalatszerzésnek, nyelvtanulásnak, és helyretevődésnek mindenkinek jó volt.

(#102) Dr. Akula válasza User64476 (#101) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Attól függ ki mekkora lábon kezd el élni odakint. Ha valaki úgy áll neki hogy most már van pénz lóvéra, nagy lábon él, az itthon is megtenné, lásd: frankhitelesek. Ez pont azért történhet meg, mert hirtelen többet keres mint előtte itthon, és azt hiszi mostmár ő az élet császára. De ehhez se kell külföld, hány magyar lottómilliomos/milliárdos szerepelt már a tévében hogy elúszott mindene, mert hirtelen mindenre tellett? Vagy a valóságsó celebek. Ha nem lenne kint "kolbászból a kerítés", akkor mások se tudtak volna pozitív egyenleggel hazajönni.

(#103) User64476 válasza Dr. Akula (#102) üzenetére


User64476
őstag

Nem kezdtek el. Klasszikus tomegszallas, es majd gyujtunk jelige, csak kiderult hogy sok minden eleg draga.

(#104) Dr. Akula válasza User64476 (#103) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Összehasonlítás: MSI GeForce GTX 1080 Ti ARMOR OC (ez volt az első 1080Ti amit kidobott):
UK: 295k, Magyarisztán: 334k. Nálunk persze minden olcsó...

(#105) User64476 válasza Dr. Akula (#104) üzenetére


User64476
őstag

Szerintem hagyjuk abba, teljesen felesleges iszapbirkózni.

(#106) arty válasza Dr. Akula (#100) üzenetére


arty
veterán

engedd el azt az első megjegyzésem. koncentrálj a többire... hjaaaaaa......

+

(#102) Dr. Akula : UK-ban hajlandóak az ismerőseim 5en élni egy lakásban, itthon saját albi kell(ett). UK-ban gyűjt, odafigyel a költéseire, itthon sokkal kevésbé élt tudatosan (minek spórolni, itt ugyse jutsz kettőre mentalitás).

"Prolinegyedből" írok (najó, a széléről...), nem a bulinegyedből :) És ahogyan nem mindenki IT-s, úgy nem is mindenki ápolónő.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#107) Dr. Akula válasza arty (#106) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Német vs magyar fizu.

A kinti drágaságról:
sokkal többe kerül az élet Németországban, mint otthon. Ne tévessze meg az bolti árak jellemzően a magyarhoz hasonló árszintje, nem ez a drága, hanem például a lakásbérlés - Igen, a lakás nyugaton az drága. De nem annyival mint amennyivel több a fizu.

És hogy mi drága még? Az jó kérdés.
"Gusztustalan, hogy az otthoni bérek mellett ilyen árkülönbségek vannak a napi bevásárlásoknál. És tudom, hogy sok minden drágább idekint, de adnak hozzá béreket is, hogy ki tudj mindent fizetni. Egyébként én évente 200 ezer forintot költök átszámolva fűtőolajra egy 5 szobás családi ház fűtésére. Hát, otthon az is drágább. Gyógyszer a gyerekeknek és van, ami felnőtteknek is ingyenes. Fogorvosi ellátás ingyenes. Szóval sok dolog kompenzálja a drága lakásárakat. Nagyon sok."

Ezek tények.

[ Szerkesztve ]

(#108) User64476 válasza Dr. Akula (#107) üzenetére


User64476
őstag

talált a csóka egy akciós csizmát meg tévét ami otthon épp nem akciós, ez tényleg mindenről fellebbenti a fátylat.

(#109) arty válasza Dr. Akula (#107) üzenetére


arty
veterán

Megint orvosi fizetésből vezetünk le valamit... itthon extrémen alulfizetett szakma, igen, azis.

A linkelt cikkedben láttad, hogy egy pék pl. 1300 eur-t keres átlagban, Berlinben pl.?
Az 420k ... vs. itthon 180k (tescos hirdetést láttam).
Ebben hol az a sokat emlegetett gigantikus különbség, bekalkulálva, hogy sokminden ugyan hasonló árú, ám a lakhatás, fodrász, vagy az említett ügyvéd, stb is sokkal drágább?
(Plusz, ha te németül jól beszélő pék vagy, hátha nem csak a teszkóban tudsz elhelyezkedni...de ez csak blöff, nemtom ér-e valamit a nylevtudás itt)

Blogbejegyzés: a kommenteket is elolvastad? Mert a témaindító eléggé egyoldalú, letekerve ott az érme másik oldala is, amiről a sírómagyar hajlamos elfelejtkezni ;)

Továbbra sem állítom, hogy nem találhatja meg valaki a számítását nyugaton, vannak óriási különbségek is (lásd orvosok, stb). Én csakis az általánosításra, a kolbászkerítésre akadok ki, újra és újra.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#110) Dr. Akula válasza User64476 (#108) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A 3 linkből ezt az ergyet sikerült megtalálni? Amúgy meg el is olvashattad volna a cikket:

"Geox Női bőrcsizma eredeti ára 100 euró, akciósan most 30 euró – úgy gondolom, egy ilyen minőségű csizmáért 9000 forint egy vicc. Magyarországon akciósan 100 euró"

(#111) Dr. Akula válasza arty (#109) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"itthon extrémen alulfizetett szakma"
Van egy pár ilyen még. "Ausztriába mentünk" vendéglátósok, építőipari munkások ismerős? Vajon miért van az hogy Londonban már 400.000 magyar mosogat, sokszor diplomával a zsebében? Ezek mind hülyék hogy rosszabb életkörülmények közé katapuitálnak, és egyik se akar hazajönni?

"Az 420k ... vs. itthon 180k (tescos hirdetést láttam).
Ebben hol az a sokat emlegetett gigantikus különbség, bekalkulálva, hogy sokminden ugyan hasonló árú, ám a lakhatás, fodrász, vagy az említett ügyvéd, stb is sokkal drágább?
"
Cserébe a tartós fogyasztási cikkek (tévé, számítógép, mosógép, autó) meg olcsóbb. Kaja, pia meg kb. ugyanannyi. Ahogy az alábbi idézetben is írták: "sok dolog kompenzálja a drága lakásárakat. Nagyon sok".

A noname kommentek mennyivel megbízhatóbbak? Az is ugyanúgy bemondásra van. Viszont a cikkírót alátámasztják a saját külföldön dolgozó ismerőseim beszámolói, ezért "kicsit" hitelesebbnek tűnik. Fikázók mindenhol vannak, főleg magyarban. Ez egy ilyen nép. Lehet hogy trógerül dolgozott, aztán kihajították, most meg itt fikázza a munkaadóit, holott csak dolgozni kellett volna. Ja, ott azt is kell a pénzért, nemcsak kávézgatni.

(#112) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Legfrissebb cikk a témában:
Egy állami kórházban dolgozó kanadai orvos átlagosan 5,5 millió forintnak megfelelő kanadai dollárt keres havonta, egy háziorvos kb. 4,5 milliót, egy sebész úgy 7,5-öt. Egy pályakezdő nővér átlagfizetése kicsivel kevesebb, mint havi egymillió forint (ezek mind adózás előtti összegek).
Azt hiszem ez nem csak egy orvosnak, hanem egy informatikusnak is inkább csak álom Magyarisztánban. Még akkor is ha minden 2x annyiba kerülne mint itthon. De nem.

[ Szerkesztve ]

(#113) LionW válasza arty (#109) üzenetére


LionW
tag

Itthon a munkaherőhiány hajtja fel a fizetéseket, mivel az ország ráállt az alacsony képzettségű rabszolgamunkákra, de ez egy eléggé negatív folyamat.
Azért keres itthon az átlagfizetés felett egy pék, meg egy hegesztő, mivel itthon ahhoz hogy te pék vagy hegesztő legyél extra privilégiumok kellenek.
Németbe simán elmész egy képzésre, minőségi oktatást kapsz, állják a szállást meg mindent amíg tanulsz, és így nem alakulnak ki olyan abszurd helyzetek hogy egy viszonylag alacsony képzettségű ember többet keres mint egy ápoló. Itthon ezek a csoda fizetések is gyakran szimpla kamuk, minimálbér + 50 forintot is úgy reklámoznak hogy kiemelkedő fizetés, és sorban állnak az emberek a gyár előtt 110 ezer forintért 3 műszak mellett...
Érdemes lenne egy gyári dolgozó életkörülményeit is összehasonlítani itthon vs németben.

(#114) arty válasza Dr. Akula (#111) üzenetére


arty
veterán

"Vajon miért van az hogy Londonban már 400.000 magyar mosogat, sokszor diplomával a zsebében? Ezek mind hülyék hogy rosszabb életkörülmények közé katapuitálnak, és egyik se akar hazajönni?"

Nem hülyék, csak ahogy írtam: itthon sokszor nem vállalják be azt, amit odakint igen. (5 idegen egy lakásban, nincs kocsi, nincs kinti "élete", csak létezése (nem arra értem, hogy sose megy el szórakozni, hanem arra, hogy "gyűjtőüzemmódban él")

"Cserébe a tartós fogyasztási cikkek (tévé, számítógép, mosógép, autó) meg olcsóbb."

Nem mindig, nem minden, ráadásul ritkán kell - azaz nem nagy nyereség, ha egyáltalán...

Ezek a cikket, bejegyzések, kommentek szerintem egyformán elég jó képet adnak, más-más oldalról.
Senki nem vitázott pl konkrét sajtmárkán, hogy az most 3 vagy 6 euró és ki hazudik, mindenki írta, amit ő észrevett (pl autóbiztosítás, kaják, stb).

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#115) Dr. Akula válasza arty (#114) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Nem hülyék, csak ahogy írtam: itthon sokszor nem vállalják be azt, amit odakint igen"

Hát jóhogy nem fog itthon mosogatni alamizsnáért, mikor még a diplomás zsebpénz is k. kevés. Mert fizetésnek nevezni azért túlzás lenne.

"Nem mindig, nem minden, ráadásul ritkán kell - azaz nem nagy nyereség, ha egyáltalán..."

De, mindig, vajon miért nálunk fogalom a "németgből behozott autó", és nem náluk a "magyarból behozott"? És lehet hogy kevesebb kocsit veszel mint zsömlét, viszont nem a filléres zsömlén tudsz nagyot spórolni, hanem a milliós tételeken.

"Ezek a cikket, bejegyzések, kommentek szerintem egyformán elég jó képet adnak, más-más oldalról."

Lehet hogy képnek jó, csak valóságnak nem. Köszönőviszonyban nincsenek a valós tapasztalatokkal.

(#116) arty válasza Dr. Akula (#115) üzenetére


arty
veterán

figy, nekem a hugom kint él (UK), lassan 10 éve (de élt németben, spanyolban is)
van kint sok ismerőse, barátja, szintén sok sok éve, akiket tudok, hogy honnan hova jutottak/tartanak
kint van németben a feleségem 2 unokatestvére és nagynénje szintén ismert körülményekkel
kollégák ismerősei, osztálytársak, stb
köszi, de a "kinti" valóságról elég közeliek a "tapasztalataim"
(IT-s kollegáim is mentek ki, IT-snek, akinek összejött (akinek!!!!!), annak elég jó... de ők itthon se nyomorogtak (volna))

tisztában vagyok vele, hogy ezen emberek nagyrésze itthon mikről nem mondott le, kint meg lementek kutyába (kis túlzással). pontosan az általad is mutatott hozzáállással... (egyébként van 1-2 kivétel, aki itthon pl ovónő és nővér volt, totálisan lehetetlen élethelyzetbe került, vesztenivaló nélkül ment ki (unokatesó + nagynéni, de
elsősorban nem róluk beszélek!). tehát alapvetően itthon NEM a mosogató rétegről beszélek (odakint... az már más tészta :D )

"De, mindig, vajon miért nálunk fogalom a "németgből behozott autó", és nem náluk a "magyarból behozott"? És lehet hogy kevesebb kocsit veszel mint zsömlét, viszont nem a filléres zsömlén tudsz nagyot spórolni, hanem a milliós tételeken."

Vitán felül áll: a használtcuccok jobban elvesztik értéküket "nyugaton". Az autó is, igen.
Hugom ugyan olcsón vett pl egy Yarist kint, de ha komolyabb gondja lesz, kukázhatja... ami megintcsak komoly pénzbe kerül :) Sokkal drágább fenntartania kint, mint itthon lenne. Nem véletlen, hogy óriási az értékvesztés, ahogy telnek az évek ....

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#117) Dr. Akula válasza arty (#116) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"köszi, de a "kinti" valóságról elég közeliek a "tapasztalataim""
Hát ha köszönőviszonyban sincsenek azzal amit az én közeli ismerőseim tapasztalnak nap mint nap...

"(IT-s kollegáim is mentek ki, IT-snek, akinek összejött (akinek!!!!!), annak elég jó... de ők itthon se nyomorogtak (volna))"
Nem csak az megy ki aki nyomorog. Akinek piacképes tudása van, és nem fizetik meg, pedig tanult x év(tized)et, az joggal várja el hogy ne a 10k-s erzsiért kelljen tapsikolnia. Mindenkinek más a szint. De az mindenkinél közös hogy kint több marad a zsebében, más életszínvonalat tud biztosítani magának.a

Akinek meg nem jött össze... A horvát szigeteken is futottam már össze magyarral aki jött visszafelé hogy nincs kiadó kecó, vissza kell fordulni, mi fél óra mindenhova becsöngetés után találtunk. Jó helyen kell próbálkozni. Aki akar, az tud dolgozni. Kint. A lejjebb már bemutatott ismerősöm is talált _azonnal_ munkát a válság kellős közepén, amikor a tévéből is az ömlött hogy mostmár paterolják haza a népet, ne menjen ki senki. Lehet hogy nem miniszeterelnöki posztot kínálnak fel, de ha kellően rugalmas az ember, talál. Jobban mint nálunk, ahol pl. vidéken tényleg a semmivől lehet választani csak. És amíg itthon valaki a 80k-s melókból turkálhat, addig kint a 600k-sokból, ami még akkor is sokkal jobb ha a lakás 2-3x drágább. Hát ha még van valami piacképes tudása is. Munkanélküliként ott se aranyélet van, bár egy luxemburgi munkakerülő azért el tud jönni a segélyéből a Balatonhoz nyaralni, nálunk meg a Járda Szigetekre se.

"alapvetően itthon NEM a mosogató rétegről beszélek (odakint... az már más tészta :D )"
Az informatikus kap kint 2-3 millát átszámolva, rájuk volt példa a 2 vagy 3 szobás (londoni!) lakást béreljünk téma.

"de ha komolyabb gondja lesz, kukázhatja... ami megintcsak komoly pénzbe kerül"
De miért? Mert ott nem divat a sufnituningoshoz vinni az autót, vagy gyári szervíz, vagy a kuka. Ja, úgy nálunk is k. drága.

(#118) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Mégegy témába vágó cikk. 2 mondatot emelnék ki belőle:
"a magyar fővárosban kevesebb mint feléért lehet hozzájutni ezekhez a dolgokhoz, mint a viszonyítási alapnak vett New Yorkban"
"a nettó bérszint a magyar fővárosban csak 16 százaléka a New Yorki-nak (15 foglalkozás adataival súlyozva),"
Azért érzi mindenki hogy ez a "drágaság" milyen megterhelő egy nyugati fizetésből...

Na jó, mégegy, nehogy azt mondja valaki az túl messze van, talán igaz se volt:
"Hány percet kell dolgozni egy Big Macért?
Bécs - 12
Budapest - 44"

[ Szerkesztve ]

(#119) Astroboy


Astroboy
őstag

Lehet most ez köcög lesz kollégák, és nem is kapcsolódik az aktuális témához, ezért előre is elnézést mindenkitől...de én azt a hihetetlen hírt olvastam a minap, hogy...

Kína már DDR4-es memóriákat is gyárt :Y :Y

;]

(#120) Dr. Akula válasza Astroboy (#119) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Szerintem rossz helyen jársz. :D :P

(#121) User64476 válasza Dr. Akula (#117) üzenetére


User64476
őstag

Az én ismerőseim MIND hazajöttek egóilag elég picire töpörödve, mint már írtam, de nehogy elereszd a témát! A valóság snassz, ne hagyd a sok huhogónak, hogy kizökkentsenek. Az EU kirabol minket volt már? Van ám még mibe kapaszkodni mint pincsi a rongyszőnyegbe. :D

(#122) DarkChild válasza Astroboy (#119) üzenetére


DarkChild
senior tag

Teljesen off-topic vagy :U

(#123) mzso


mzso
veterán

Már csak flash VNAND hiányzik. Amivel szintén mocskosul meglopják az embert a gyártók.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.