Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) lev258 válasza anulu (#50) üzenetére


lev258
veterán

Hát, nem tudom. Szerintem egy program legyen mondjuk könnyen kezelhető, vagy mondjuk pl. nagyon csicsás, de ha mentek, azt máshol is meg tudjam nyitni. Szerintem az, ami egy felhasználó számára kiemeli, nem azonos azzal, ami az átjárhatóságot biztosítja.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#52) anulu válasza lev258 (#48) üzenetére


anulu
félisten

utolsó infóm szerint a polgármester kéréseinek a teljesíthetőségét elemzik (pl telefonos mail kezelés problémák), és utána mondanak bármit.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#53) lev258 válasza anulu (#52) üzenetére


lev258
veterán

Több cikket is olvastam, amikor nemrég elővették a témát, még külföldieket is, de valahogy ez az írás olyan kijelentéseket és "tényeket" tartalmaz, amikről még csak nem is hallottam. Pár dolgot azért mégis hozzátennék. Amikor az átállást megkezdték, még NT-t és XP-t használtak, ezeket akkori Linuxokra, illetve OpenOffice-ra cserélték. Állítólag utóbbival tényleg vannak gondok néhány helyen, de leginkább azért, mert régi. Az új Limux verzióban már egy sokkal modernebb LibreOffice van. Az alpolgármester pedig (ha jól tudom ő a delikvens) az egyik legnagyobb Microsoft lobbista, aki többek között a Microsoft központ Münchenbe költöztetésében is fontos szerepet játszott. Amennyire én tudom, bár valóban kellett költeni az oktatásra és miegymásra, de még mindig óriási összegeket spóroltak meg ezzel. Zárjuk a dolgot azzal, hogy pár éven belül kiderül, milyen módon lehet értékelni a projektet. Én reménykedek.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#54) leeate válasza Tomy Yayo (#9) üzenetére


leeate
senior tag

Inkább ezt ne kívánd. Ugye nem akarod, hogy 100 milliárd adóforintból készüljenek spéci királyi szoftverek, esetleg "megvegyék" újra néhány szabad szoftver "licencét" (mint annó a MySQL-ét..)?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#55) sh4d0w válasza leeate (#54) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon attól függ, mit kell tudnia a MySQL-nek. Ha olyan képesség, ami a community editionben nincs meg, akkor bizony pengetsz érte.

https://www.coreinfinity.tech

(#56) #40553216 válasza anulu (#38) üzenetére


#40553216
törölt tag

Meglehet, csak közben volt egy OO.o>LO váltás. Akkor Berlinben nyilván nem volt olyan fontos a kompatibilitás, az azóta vált fontossá, különben akkor nem váltottak volna.
"hanem attól a teljesen más filozófiától, amire a linux fel lett építve"
Mondjuk a Unix alapok jóval korábbi létére tekintettel inkább fogalmazhatnánk úgy, hogy a Windows lett teljesen más alapokra felépítve.
Amúgy értelmezésem szerint a OneGet-et éppen pofozzák Linux irányba:
Microsoft Wants to Make Linux Users Happy

One common complaint seems to be that the PowerShell syntax and way of doing things seems overly wordy and clunky compared to what seasoned Linux users are used to.

(#50) anulu
Mi is az az előny?

(#47) -Morrowind-
Kár, hogy kb. már másnap cáfolták.

(#57) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ahol dolgoztam, ott kaptam egy új gépet LO-val, észre is vettem, és nem könyveltem nagy tulajdonságnak, mivel úgy voltam vele, hogy azzal is tudok dolgozni. Nagyot tévedtem, mert az egyik program csak és kizárólag Worddel tudott csak dolgozni, az LO Writer nem volt jó neki. Felhívtam hogy kellene MS Office, de először nem akarták feltelepíteni, aztán végén az informatikai fejessel beszéltem, aki rögtön felrakta nekem. Közben meg azt vettem észre, hogy az informatikán fogták magukat, aztán szépen átnevezték a parancsikonokat (Writer=Word, stb)(ugyanis távolról is lehet vezérelni). A lényeg, hogy most már működik.

Ebből is látszik, hogy ma szinte a legtöbb cég csak a Windows-ra írnak, ennek következtében Linuxra nem igen lehet váltani.

(#58) Dr. Akula válasza sh4d0w (#33) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az lehet hogy találnak a helyére egy linuxgurut, aki épp csak az elvégzendő munkához nem ért. De legalább jól tud klikkelgetni a pingvines ikonra. Fő szempont mondjuk egy orvosnál...

(#59) Dr. Akula válasza CloZee (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"nem kell driverekkel szarakodni"
Pontosabban nincs mivel, mert driver sincs legtöbbször.

"Pusztán arra lenne szükség, hogy ne égessék bele az emberek agyába, hogy ha géped van csakis a windows létezik."
Nem kell azt égetni, tudja a júzer magától is mit kell választania. Megnézi melyiket mire tudja használni, és dönt. Linuxra a játék kiesik, nincs DX, pedig kb. minden game azt használja. Van wine, ami arra jó jphy a játék ami windowson megy 30 fps-el, az linuxon emulálva akár az 5-öt is eléri, már ha egyáltalán elindul, mert azért az emulátor se tökéletes. Van pár előre telepített app, amit windowshoz nem adnak, de ha olyan kell ami nincs benne, akkor apt-gettel meg dselecttel szarakodni vagy ok-ok-next-et nyomkodni tud jobban a júzer? És akkor még arról nem is beszéltünk hogy linuxon csak a kernel azonos, ahány disztribúció, annyi féle a többi része. Persze aki csak neten akar klikkelgetni párat, annak jó, de rendes használatra azért még közel sincs egy szinten a windowssal, mégha az se tökéletes.

A windowsban igazából 1 nagy probléma van: mindent jobban akar tudni, és erőszakos. Ha letörlök egy nyomtatót, nekem ne jöjjön vissza reboot után, mert nem véletlenül lett törölve. Ebből a szempontból jobb a linux. De minden másban sajnos nem.

(#18) tomtyi:
Egyszer már nekifutottak, aztán vissza is váltottak windowsra. Nem minden az oprendszer egyszeri költsége.

[ Szerkesztve ]

(#60) Vladi válasza Dr. Akula (#59) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ezeket mantrázzátok a '90-es évek óta. Azóta a linux vonat elrobogott mellettetek. Kétszer. Szóval uncsi.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#61) CPT.Pirk válasza Dr. Akula (#59) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezeket mesélték neked? :F

"Linuxra a játék kiesik, nincs DX, pedig kb. minden game azt használja." - ezt a SteamOS és a Steam is tudja?

"Van pár előre telepített app, amit windowshoz nem adnak, de ha olyan kell ami nincs benne, akkor apt-gettel meg dselecttel szarakodni vagy ok-ok-next-et nyomkodni tud jobban a júzer?" - nope. A legtöbb elterjedt "nép" disztróban van szoftvere központ. Amiben nincs ilyen "fancy" cucc, arra is van legalább egy grafikus csomagkezelő.

"És akkor még arról nem is beszéltünk hogy linuxon csak a kernel azonos, ahány disztribúció, annyi féle a többi része." - a kernel sem azonos. ÉS?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62) Vladi válasza CPT.Pirk (#61) üzenetére


Vladi
nagyúr

Egyébként mióta linuxozom, azóta álmodozom egy wines csomagkezelőről. Talán már csak 5-10 év. De tényleg szarakodás, jah.

Frissíteni meg user appokat win alatt agyhalál. Egyesével leszed, weboldalt megnéz, újabb -e, béta -e, megy -e annyakínnya... jajóvan. Ehhez képes a yum update egy álom.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#63) lev258


lev258
veterán

Már szerintem bőven kimerítettük azt, ami még belefért a témához kapcsolódva. Egy másik Windows vs. Linux topic-ot pedig nem szeretnék látni.
Térjünk vissza inkább oda, hogy a kínai piacon egy nagy átrendeződést okozhat, ezzel együtt pedig a súlypontok jelentős megváltozását (mindkét rendszer esetében). Érdekes éveknek nézünk elébe.
Vladi: Sajnos tudom, hogy bármi ilyen jellegű témára mindkét oldal felkapja a fejét. Ki így, ki úgy. :K
Amúgy igen, az utóbbi két hónapban léptem át a szinteket itt a fórumon. Azóta vagyok aktívabb.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#64) Vladi válasza lev258 (#63) üzenetére


Vladi
nagyúr

tudod mit mondanak erre: új lehetsz még errefelé. ;] :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#65) pakriksz válasza Dr. Akula (#59) üzenetére


pakriksz
őstag

apt-get 1000x jobb mint egy guglis keresgélős letölt, setup next-next finish majd esetleges függőség vadászós hulladék, tekintve hogy mindent mindent megcsinál helyetted... Másrészt már évtizedek óta minden disztribúcióban van ehhez grafikus felület is, ha olyan nehéz lenne ezt a pár karaktert beírni...

Bár én nem használom, mert mire a felület elindul, apt-gettel már feltelepült a program...

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#66) King Unique


King Unique
titán

Na látom itt is megint a Windows vs. Linux userek csatája megy... :DDD
Csak azt nem szabad elfelejteni, h Kína esetében, ez pont másról szól....nem puszipajtások az USA-val, félnek tőle, h MS termékeibe esetlegesen beépített backdoor-ok által megfigyelik őket, ezért kell nekik más OS. Abból is sajátot fejlesztenek, amibe a saját backdoor cuccukat tudják belerakni, h majd ők figyelhessék meg a népet... :D
És a nép teszi, amit a kormány parancsol neki, hivatali dolgozó nem nyafog új OS miatt, náluk nem nagyon teheti....ott nem volna ez a cirkusz, mint nálunk, az internetadó miatt
—►tiltakozás, tüntetés, ja persze...vsz vízágyú, könnygáz, bebörtözés lett volna a vége... :D Meg egy olyan országban, ahol a fiatalokat, internet átnevelő/ leszoktató táborokba küldik, ütik-verik, gyógyszerelik csak emiatt, mint a lovat, ott aztán, van beleszólás mindenbe...
Itt a Linux ingyenessége csak másodlagos szempont volt... Apropó ingyenesség...az se teljesen úgy van, drivereket kell íratni, szakembereket megfizetni, dolgozókat tanfolyamokra küldeni stb...
Hivataloknál, MS kompatibilitás megkövetelése is okozhat gondokat, bizonyos területeken a megfelelő spec. szoftveres támogatás hiánya miatt meg eleve kilőve a Linux...és ezt sajna eddig se, de vsz ez után sem fogják tudni megoldani. Valencia és egyéb helyek meg pusztán költséghatékonyság miatt váltottak, bár arról nem tudom milyen infók vannak, mennyire vált be a dolog, milyen pluszköltségei voltak, munkatársak mennyire elégedetlenkedtek, avagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#67) arnyekxxx válasza Vladi (#62) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Frissíteni meg user appokat win alatt agyhalál. Egyesével leszed, weboldalt megnéz, újabb -e, béta -e, megy -e annyakínnya... jajóvan.

Tőlem ma 3 program kérdezte meg amikor elindítottam, hogy van elérhető frissítés szeretném-e telepíteni.

Szerintem itt sokan 3.1-es wint láttak utoljára élőben...

(#68) CPT.Pirk válasza arnyekxxx (#67) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Böngésző, flash, Adobe meg Google cuccok frissítik magukat. Viszont nagyon sok kisebb program nem. Vladinak igaza van benne hogy egy közös rendszerre lenne szükség, nem arra hogy futkosson a háttérben a google update, az adobe update, a java updater, stb.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69) pakriksz válasza arnyekxxx (#67) üzenetére


pakriksz
őstag

Mondjuk ennek köze nincs a win-hez max annyi hogy nincs központi frissítés... az a program frissíti magát amihez írtak updatert, az is változó hatékonysággal, na meg ha nem írtak hozzá updatert akkor nem frissít.

Valószínűleg itt mindenki többször látott vindózt mint szeretne...

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#70) buherton válasza arnyekxxx (#67) üzenetére


buherton
őstag

Azért az nem mindegy ám, hogy szinte minden programot lehet frissíteni egy gomb nyomásra, vagy kattingatni kell a különböző programoknál avagy egyáltalán nincs ilyen frissítési lehetőség.

Gondold el, hogy nekem 2033 csomag (a teljes rendszer A-tól Z-ig) van feltelepítve, amit egy gomb nyomással tudok frissíteni, és ami még user friendly-bb, hogy ki- és bekapcsolásnál nincsenek meglepetések, hogy "Ne kapcsolja ki a számítógépet...". Alakul a windows ezen a területen, de egyelőre nagyon messze van attól, hogy elérje ezt a szintet.

Ha már itt tartunk, akkor apt-get-el fényévekkel egyszerűbb telepíteni. Nyitok egy terminált, beírom a kívánt programot (apt-cache search-el keresni is lehet, tab-al pedig kiegészíti) és már fent is van minden dependenciájával együtt. Ellenben Windows-on először meg kell találni, hogy melyik program nem vírus, spammer, shareware, aztán ha meg van akkor le kell tölteni, aztán igen tényleg akarom telepíteni, igen tényleg megbízom a gyártóban...

A másik érdekes dolog a program keresés az interneten. Utálok Windows-ra keresni bármilyen programot, ugyanis a gugli első sok találata spam, esetleg vírus, shareware vagy teljesen fizetős programok, amikkel nem tudok mit kezdeni és csak felidegesít, mert már a harmadik programot teszem fel, de még mindig nem tudtam megcsinálni az adott dolgot. Ellenben ha Linux-ra keresek programot (nem feltétlenül telepítem arra is, mert a programok jó részét Windows-ra is megírják) akkor az első találatok között megtalálom az igazit.

MOD: off

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#71) Egon válasza CloZee (#15) üzenetére


Egon
nagyúr

Látszik, hogy fogalmad sincs, hogy működnek a dolgok céges környezetben: a cikk témája ugyebár az államigazgatás...
Céges gépet (jobb helyen) úgy tesznek az egyszeri júzer elé, hogy (áltlában klónból) fel van telepítve minden szükséges program (torrent kliens, LOL). A frissítést peig megoldja a WSUS szerver.

Az átállás pedig a célprogramok miatt nem túl egyszerű (meg még kismillió okból). Tény és való, hogy összességében olcsóbb lehetne (de dőreség azt gondolni, hogy Enterprise környezetben full ingyenes lenne a történet), és az IT security szempontjait tekintve is jobb lenne a Linux.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#72) Dr. Akula válasza Vladi (#60) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ja, a szakadékba... Mennyi is a linux részesedése az oprendszerek (nem kizárólag a free webserverek) piacán? Naugye. Lehet magyarázni a bizonyítványt, de minek.

"Frissíteni meg user appokat win alatt agyhalál"
Pl. Adobe Reader, Chrome, stb? Klikk a frissítés gombon olyan nehéz? Egy apt-get után? A komolyabb progik magukat frissítik (de persze erről ti nem tudhattok, mivel elrobogott a vonat mellettetek, hogy téged idézzelek). :D

(#61) CPT.Pirk:
A SteamOS gondolom egy vicc akart lenni, kezdő próbálkozás 1-2 játékkal, részesedése a piacból 0. Ennél már a Google Play is komolyabb próbálkozás lett volna, már ha a pasziánsz meg tower defense klónok tömkelegét játéknak akarjuk nevezni mondjuk egy COD, GTA mellett.

A csomagkezelő 1 dolog. Aztán még kézzel hekkelgeted a fileokat, indítgatod a serviceket (jó, a Debian pl. elindít mindent ha kell, ha nem, de nem csak az van).

"a kernel sem azonos. ÉS?"
És akkor elvárod a júzertől hogy mindegyik disztró nyavajáit tanulja meg? Akinek 2 anyja van... Marad a windows. Ezért.

Úgy látom nektek csak linuxfan kollégáitok vannak, különben értenétek amit mondok. Az átlagfelhasználó nem fog neked 10 évet linux tanulmányozással tölteni csak azért hogy meg tudja ugyanazt csinálni ami windows alatt 2 klikk.

[ Szerkesztve ]

(#73) lev258 válasza Dr. Akula (#72) üzenetére


lev258
veterán

Az Android-ot operációs rendszernek tekinted? :U
Ebből is látszik, csak azon múlik, hogy valaki adjon egy lökést. Bár nem igazán kedvelem, ahogy a Google kezeli a Linux dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#74) #40553216 válasza Dr. Akula (#59) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ki a ****om váltott vissza Linuxra?
Találkoztál már olyan emberrel, aki halott valakiről, aki Linuxot használt? Minek jössz egy Linux témájú topikba trollkodni?

Az feltűnt, hogy az apt-get update paranccsal az egész rendszert az utolsó bitig frissítheted, nem külön-külön a kis szutyok programokat a beépített frissítővel akár.

(#57) Tamás88
És a fejlesztők kreténségének mi köze van az LO vagy a Linux használhatóságához?

(#62) Vladi
Windows 10 OneGet már majdnem.

(#66) King Unique
Mert néhány Windows troll idejött, ugyebár.

"de pl. programok se azonnal szoktak frissülni a csomagtárolókban."
Ez erősen disztro függő.

Ott mi is a trollkodás? Vagy neked ez már zsiger, mint az libiknél a fasisztázás? Vagy mi van?

(#71) Egon
Akkor nyilván nem lep meg, hogy céges környezetben egy linuxos gépet is ugyanígy raknak a dolgozó elé, ugyanennyi dolga van vele.

[ Szerkesztve ]

(#75) King Unique válasza buherton (#70) üzenetére


King Unique
titán

Ez a frissítés valóban egyszerűbb Linux alatt, de pl. programok se azonnal szoktak frissülni a csomagtárolókban.
Windows-ra meg nem rak fel az ember 2033 db programot, max 20-30-at, aminek egy része auto update-es, igaz a többinél nyűg folyamatosan frissítgetni, de ilyen kevésnél, azért megoldható.
A terminálos telepítés valóban hasznos dolog, de nem mindig csak abból áll, h beírjuk azt az 1 sort, hanem, van hogy kell még hozzá állítgatni, írogatni ezt-azt, na az a macerás....igaz google ad segítséget, de meg tudja szívatni az embert alkalomadtán.
Azért azt se felejtsük el, h programot Windows alatt illik a gyártó weboldaláról letölteni és azt telepíteni. Azok márpedig tiszták, max némelyiknél szponzorok kis hirdetései, szemetei vannak bennük, amiket AV-k PUP-nak jelölhetnek, de nem vírusok. Illetve telepítésnél egyrészt nem birka módra "next--->next" kell, hanem világosan oda van írva, látható mi van bejelölve —►nem jelöli be, nem fogadja el a user, ha nem kell neki, ennyi. De xy programnál meg vannak jelölve a gyártói oldalon az ezektől mentes telepítők is.
Aki meg ezt figyelmen kívül hagyja, nem képes a telepítő parbezédablakait értelmezni, google első xy szoftverbázisos, torrentes találatából telepít, v épp fizetős szoftvert tört verzióval akarja kikerülni —► szimpla user error...

(#74) tomtyi: mármint abból a szempontból, h ez inkább Linuxhoz közelebb álló topik, jogos lehet...viszont dettó uez megvan a másik oldalról Windows témájú topikokban is, elég csak a mostani Win10 topikokra gondolni, akár te esetedben is... :)

[ Szerkesztve ]

(#76) CPT.Pirk válasza Dr. Akula (#72) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem sok közöd van ahhoz, amiről beszélsz. Ez így elég cinkes. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#77) Apollyon válasza lev258 (#73) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az android mondjuk pont rossz példa, mivel ott csak a kernel ami igazából a linuxhoz kapcsolódik.

(#72) Dr. Akula
Mennyi is a linux részesedése az oprendszerek (nem kizárólag a free webserverek) piacán? Naugye.

Körülbelül 1-2% már évek óta. Reméljük ez már nem is lesz több, addig is túlnyomó részt tisztább marad a linuxos felhasználói közösség.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#78) lev258 válasza Apollyon (#77) üzenetére


lev258
veterán

Egy bizonyos értelemben az összes Linux alapú rendszert a kernel kapcsolja össze. :DDD
De amúgy mint írtam, én se vagyok oda érte.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#79) Dr. Akula válasza lev258 (#73) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

PC-ről beszélünk, nem telefonról, itt komolytalan a részesedése. Kb. a Chromebookon van mutatóba.

(#80) Dr. Akula válasza pakriksz (#65) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Oké, szedd le a GTA4-et apt-gettel, majd szólj ha sikerült! :D

(#81) #40553216 válasza Dr. Akula (#79) üzenetére


#40553216
törölt tag

Tudod, az MS éppen ugyan emiatt van bajban. Ha nem tűnt volna fel, ma már négyszer annyi okostelót adnak el mint pc-t, már tablet-et is közel annyit adnak el. Csak szólok.

(#82) lev258 válasza Dr. Akula (#79) üzenetére


lev258
veterán

Ezt nem is vitatom. De te se vitathatod, hogy nem olyan sok választja el attól, hogy népszerűbb legyen. Az egész azon múlik, hogyan állnak hozzá más szoftverek készítői. És itt most nem arról beszélek, mennyi játék érhető el. Egy PC nem csak arra való.
De sok lesz itt már az Off-Topic. :K

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#83) Dr. Akula válasza #40553216 (#74) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Minek jössz egy Linux témájú topikba trollkodni?"
Minek jössz egy Windows témájú topikba trollkodni? Ugyanannyira Windows a téma, legalább elolvashattad volna a cikket mielőtt ész nélkül flémelsz.

"mi is a trollkodás?"
Gondolom a fórumon tiltott politikai témák felhozása, ugye? -> "libiknél a fasisztázás"

"Az feltűnt, hogy az apt-get update paranccsal az egész rendszert az utolsó bitig frissítheted, nem külön-külön a kis szutyok programokat"
És neked az hogy csak azokat amik benne vannak az adatbázisában? Próbálj leszedni onnan egy Stalkert...

Egyébként meg nem arról volt szó hogy meg lehet-e csinálni néhány dolgot linuxon, hanem hogy a mezei júzerek többsége fog-e erre év(tized)eket szánni hogy megismerje? Meg hogy van-e mit megismerni, ha nincs linuxos változata, pl. játékok többsége. Nálunk megbukott a LibreOffice-ra való átállás, mondjuk azt hogy van olyan MS dokumentum amit akár helyesen is meg tud jeleníteni, de nagyítóval kell keresni. Mi az hogy berak a dia mögé egy háttérképet önkényesen, nehogymár látszódjon a szöveg, átrendezi a sorokat, bekezdéseket? És erre nem az lesz a megoldás hogy a cég összes dolgozója kézzel újraírja Librében az összes doksit...

" Ha nem tűnt volna fel, ma már négyszer annyi okostelót adnak el mint pc-t"
Kenyérből is többet adnak el, de mi köze a pc-hez? :F A kínai állami számítógépek (ha már a témánál tartunk) biztos nem okostelefonokkal lesznek helyettesítve.

[ Szerkesztve ]

(#84) King Unique


King Unique
titán

Amúgy volt korábban vmi AsiaLinux, Red Flag [link], de az bebukott, leálltak a fejlesztésével....kíváncsi leszek mi lesz az újnak a sorsa , mennyire fog összejönni a nagy átállás :F

(#82) lev258: ott a gond, h eddig is elég negatívan álltak hozzá bizonyos szoftvergyártók és vsz fognak is még egy (jó) ideig...ez gondolom a kicsi részesedése miatt is van, illetve az eleve kevés fizetős program miatt.

[ Szerkesztve ]

(#85) #82729984 válasza #40553216 (#81) üzenetére


#82729984
törölt tag

No de ez miatt a klasszikus linuxok is sz@rban vannak ám.
Mert ha eltünnek a desktop gépek (és velük a win) addigra az összes általad ismert linux disztrib is már rég a kukában lesz merthogy abból gyak. egy sem fut mobil eszközökön, amelyik meg mégis ahhoz képest a win phone mérési hibahatáron lévő részesedése himalájai magasságokban van...

Marad majd az android, ami ugyan linux alapú de vajmi kevés köze van a linux filózofiához és kb. ennyi erővel wines kernel is lehetne alatta (szigoruan elméletileg) merthogy a user soha életében nem fog találkozni rajta linux-szal csak a javás futtató környezettel.

Meg persze ahogy a google intézi a dolgait az sem feltétlen egy linuxos szakember vágyálma.

Szóval nem olyan egyszerü történet ez.

(#86) lev258 válasza King Unique (#84) üzenetére


lev258
veterán

Ez teljesen igaz. Viszont mostanság mindenféle újdonságot próbálnak ráépíteni (akár okosórát, akár okosautót). Épp ezért a Linux Foundation-nek is egyre több az aktívnak nevezhető tagja. Emellett ott a HSA is az AMD részéről, amivel többek között az Intel-es szerverek ellen akar harcba szállni. Ott a Valve, és még vannak páran. Mostanság egyre több olyan hírt olvasok, hogy ez meg ez jobban dolgozik a Linux-os támogatáson. Pár éve ilyeneket még csak nem is gondoltam volna (nagyjából 6 éve találkoztam először Linux-szal). Viszont nagyon nagy fejlődésen ment keresztül és nem tudni, hol a vége.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#87) #40553216 válasza Dr. Akula (#83) üzenetére


#40553216
törölt tag

Kínai állami számítógépeknél mit számít, hogy lehet-e akármilyen játékot futtatni rajta?
Trollkodás pl. a trollkodás indokolatlan felhozása. A cikk arról szól, hogy zárt rendszerekről leszálljanak, erre példaként a Windows lett felhozva. Utóbbiról ennyi. Mit kell itt felhozni, hogy de a Linux így meg úgy, bezzeg a Windows DX meg a kis****. Mi köze a témához?

(#85) Porthoszx
Kezdetnek a Tizen. Vagy akár az Ubuntu Touch.

[ Szerkesztve ]

(#88) buherton válasza King Unique (#75) üzenetére


buherton
őstag

Ez a frissítés valóban egyszerűbb Linux alatt, de pl. programok se azonnal szoktak frissülni a csomagtárolókban.

A kiadók honlapjára sem azonnal kerül fel a frissítés, és akkor mi van?

Windows-ra meg nem rak fel az ember 2033 db programot, max 20-30-at, aminek egy része auto update-es, igaz a többinél nyűg folyamatosan frissítgetni, de ilyen kevésnél, azért megoldható.

20-30 pogram (amiből jó ha 3-4 auto update)? Na tudod mikor fogok én állandóan azt nézni, hogy melyiknek mikor jött ki security frissítése vagy netán feature update.

Azért azt se felejtsük el, h programot Windows alatt illik a gyártó weboldaláról letölteni és azt telepíteni.

De először metalálni, hogy mit akarsz. Amíg nincs meg a bejáratott programjaid, addig nagyon sokat fogsz szívni a rengeteg idióta oldal miatt.

A terminálos telepítés valóban hasznos dolog, de nem mindig csak abból áll, h beírjuk azt az 1 sort, hanem, van hogy kell még hozzá állítgatni, írogatni ezt-azt, na az a macerás....igaz google ad segítséget, de meg tudja szívatni az embert alkalomadtán.

Windows-on sem leányálom az élet, ha az ember nem mezei user.

(#77) Iscariah: Ámen.

MOD: off

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#89) #40553216 válasza Dr. Akula (#83) üzenetére


#40553216
törölt tag

"Gondolom a fórumon tiltott politikai témák felhozása, ugye?"
Gondolom, nem politika lett felhozva, hanem egy politikai példán bemutatva xy gondolkodása.

(#90) Dr. Akula válasza #40553216 (#87) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Trollkodás pl. a trollkodás indokolatlan felhozása"
Szerintem is, pl: "néhány Windows troll idejött"

A játékon kívül a többit is elolvashattad volna...

(#91) Dr. Akula válasza buherton (#88) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Na tudod mikor fogok én állandóan azt nézni, hogy melyiknek mikor jött ki security frissítése vagy netán feature update."
Nem kell, leginkább Windows, Office és Adobe cuccokban vannak a biztonsági rések, azok mind autoupdatesek. Persze lehet warez és poresz szájtokról is begyűjteni "okosságot", kikapcsolt vírusirtóval, ha valaki nagyon akarja.

"De először metalálni, hogy mit akarsz."
Van erre egy Google. :)

"Amíg nincs meg a bejáratott programjaid, addig nagyon sokat fogsz szívni a rengeteg idióta oldal miatt"
Hol nem? Linuxon se tudod alapból hogy a 30 ugyanolyan cuccból melyiket töltsd le.

Mind a Windowsnak mind a Linuxnak vannak jó és rossz oldalai, de az elterjedtségük elég jól mutatja melyik jó dolgot tartják fontosabbnak a júzerek. Nem egymást kell itt meggyőzni, hanem azt a pármilliárd embert. Ahhoz kevés pár fórumbejegyzés.

(#92) #40553216 válasza Dr. Akula (#90) üzenetére


#40553216
törölt tag

Milyen többire gondoltál? Hogy az MS közel sem nyílt formátumban létrehozott akármit nem lehet rendesen megjeleníteni LO-ban? Használj csak LO-t, és nem nagyon lesz ilyen bajod!

Akkor légyszi olvasd át a belépődet. Aztán a folytatást. És az azutánit.
Arra a kérdésre még mindig nem válaszoltál, hogy ki is váltott vissza Windowsra? München és Toulouse volt említve.

(#93) King Unique válasza buherton (#88) üzenetére


King Unique
titán

De a szoftverbázisra, meg torrent site-ra se, sőt sokszor a kósza oldalakon régebbi telepítők vannak fent. Szerintem alap a gyártói oldalról való letöltés és megtalálása sem nagy művészet. Ha vki nem tudja mit keressen, mi a neve, előtte tejékozódjon [link], aztán utána álljon neki letölteni, v telepítgetni. Ez is egy, sok átlag usernek elég hasznos találat [link], gyártói oldalak linkjeivel. Ha meg tudja vki mit keressen, akkor abszolút nem okozhat problémát a gyártó oldalának megtalálása: firefox, hdsentinel, vlc, mpc-hc, utorrent, skype
Ennyi erővel Linux alatt, azok a disztrók amik tele vannak rakva gyárilag minden jóval, még a jobbik eset, de mi van, ha olyat használna vki, amiben nincs benne minden? Mert azért egy-néhány programnak elég egzotikus neve van, azt se fogják tudni fejből, melyik mire való...[link].

De ez mind csak pár percnyi google-zás, netezni elvileg tud mki, talán keresni is, tehát ez nem lehet akkora kifogás.
3-4, v több, amihez van auto update, egy dolog. A lényeg, h Windows, Office, böngésző, flash, AV frissen legyen tartva, márpedig ezek automatikusan frissülnek, feldobják az erre figyelmeztető ablakot. Az, h néhány programnál kicsit csúszik vele az ember, v egy régebbi verziót használ, azért nem szokott akkora gond lenni.

[ Szerkesztve ]

(#94) buherton válasza Dr. Akula (#91) üzenetére


buherton
őstag

Más programok is léteznek...

Csak magamat tudom idézni:
A másik érdekes dolog a program keresés az interneten. Utálok Windows-ra keresni bármilyen programot, ugyanis a gugli első sok találata spam, esetleg vírus, shareware vagy teljesen fizetős programok, amikkel nem tudok mit kezdeni és csak felidegesít, mert már a harmadik programot teszem fel, de még mindig nem tudtam megcsinálni az adott dolgot. Ellenben ha Linux-ra keresek programot (nem feltétlenül telepítem arra is, mert a programok jó részét Windows-ra is megírják) akkor az első találatok között megtalálom az igazit.

de az elterjedtségük elég jól mutatja melyik jó dolgot tartják fontosabbnak a júzerek.

Szerintem ezt akartad írni: de az elterjedtségük elég jól mutatja melyik gyártó nyomul és szorítja ki a lehetséges versenytársakat.

MOD: off (nem igaz, hogy mindig elfelejtem...)

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#95) buherton válasza King Unique (#93) üzenetére


buherton
őstag

Aha. Szóval először keressek egy oldalt, ahol majd kereshetek tovább, hogy aztán majd arra az oldalra jussak, ahonnan talán le lehet tölteni és reménykedem, hogy nem csak ál-free programról van szó. Akárhonnan is nézzük egyre messzebb kerülünk a slágerré vált "next-next-finish"-től. :D

Egy program telepítésnek, így kellene kinéznie:
- rákeresel a feature-re pl. [link]
- megnézed az első találatot, hogy ez kell neked? Igen ez.
- nyitsz egy terminált és beírod, hogy: sudo apt-get install guacd.
- nyomsz egy entert, mert tényleg telepíteni akarod, és tádá fent van.

Most nézd meg, hogy te mit írtál...

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#96) Tamás88 válasza Egon (#71) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Melyik munkahelyen van LOL, mert oda én is mennék dolgozni. :)

(#97) #40553216 válasza King Unique (#93) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hagyd már ezt az "egzotikus nevet"! Windows > ablakokon nézel ki? File explorer > felfedezed a fájlokat? Excel > mit is múlsz felül? Outlook > honnan vagy hová nézel ki? Akár nagyon gyorsan is (express)? Power Point > mennyire erős ez a pont? Micro soft > pici és puha? Spreadsheet > milyen lapot terjesztesz ki? Falshplayer > villantó játék? Tiles > hidegburkolat? Antivírus > influenzás vagy ebolás lett a géped? Tűzfal > azon eleve nem lehet ablak.

Maradjunk inkább annál, hogy ha már valaki rászokott egy rendszerre, és kevés befogadókészséggel bír, akkor nem bír elvonatkoztatni az addig megszokott dolgoktól, és mindenhol azokat keresi.

Amúgy meg a Windows 10 topikban általad automatikusan trollkodásnak minősített egyetlen hozzászólásomban egy éppen a Linux-csomagkezelőkre hajazó csomagkezelési megoldás lehetséges érkezését méltattam. Hogy mik vannak!

[ Szerkesztve ]

(#98) #19617792 válasza Tamás88 (#96) üzenetére


#19617792
törölt tag

a Riotnál :DDD

(#99) King Unique válasza buherton (#95) üzenetére


King Unique
titán

Ja ezzel azért sikerült egy spec. esetet bemutatni....ha vkinek ilyen programok kellenek, az úgyis szán időt a keresésre, tájékozódásra. Ilyen "egyből találat" meg akad azért sok Win-re is, pl. pdf [link]
Másrészt, ha vki totál nincs semmilyen programmal tisztában, mi mire való, mihez mi kell, akkor előtte mindenképpen tájékozódnia kell és "olyan" oldalakat böngésznie. ;)
Másrészt, ami program kell egy átlagos felhasználáshoz, azoknak többnyire tudja a nevét a user és google-ba beírva egyből a gyártói oldalt adja ki.
De, hogy ha veszünk egy tipikus népi példát: Skype....Win-re hamar megtalálja [link], letölti, telepíti, kész. Linuxnál meg cumizhat vele, ha csomagtárolóknál némely disztónál nincs bejelölve a Canonical partnerek és nem tudja hol kell, v mit kell program telepítése előtt beírni terminálban...v épp megkavarja, h többféle leírást is talál hozzá [link], [link]. Arról már nem is beszélve, ha régi beidegződés szerint letölti a .deb fájlt és úgy akarja... :D
Aztán persze ott vannak az olyan esetek, mikor népszerű, professzionális programoknak csak Win és Mac változata van, pl. Adobe PS, v épp Illustrator [link], de nagyon sok CAD/CAM program is ilyen és Gimp ás társai nagyon nem alternatívái az előzőnek...

(#100) King Unique válasza #40553216 (#97) üzenetére


King Unique
titán

Azért jó extrém dolgokat soroltál fel, de ezek jobbára majdnem mind a rendszer részei és senki nem firtatja a nevüket, meg már jó sok éve beépültek a köztudatba. Azért gondolom a Brasero-ról is mkinek az CD, DVD író szoftver, Kate-ről szövegszerkesztő jut eszébe az embernek, a Wine=bor szóról, meg a Wines progik futtatási lehetősége stb., Gigolo-ról meg jobb, ha nem is beszélünk...
Az viszont igaz, h nagy úr a megszokás, de programoknál a jobban, magával a szoftverrel elvegezhető feladatra utaló nevek azért szerencsésebbek. Persze mind2 OS-nél lehet találni gyöngyszemeket :D
Win10-nél meg van itt 4-5 topik PH-n és tudtommal nem csak abba az 1 db-ra írogattál, hanem mondjuk másik 2-be is, pl. ide, meg persze sok hsz-edet ki is szedték innen-onnan, ha jól tudom...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.