Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

lehet másolni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) golya87


golya87
őstag

Akkor ez most az Ubuntunak jó?

(#3) anulu


anulu
félisten

2012-ben 160 millióért vett licenszeket a kínai kormány. majd utána követelte a WinXP support kiterjesztését. valahol megfeneklettek a tárgyalások. majd akkor térjünk vissza erre a kérdésre, ha befejeződött a migráció.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) bambano válasza anulu (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

meg fogják oldani, ne aggódj. arrafelé nem divat mást mondani, mint amit a nagyfőnök akar.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) anulu válasza bambano (#4) üzenetére


anulu
félisten

pontosan single point of contact a nagyfőnök. mindenkinek :) amúgy nem nov közepén megy Nadella Kínába? :U

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) lev258


lev258
veterán

Bevallom, nekem volt egy előérzetem, miután a Microsoft-tal szemben többször is kifejezték nemtetszésüket. Emellett a Kylin tudtommal elég ismert Kínában. Bár nem tudom, milyen hatásai lesznek a rendszerre egy olyan környezetnek, amil némi beépített megfigyelést is megkövetel.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7) anulu válasza lev258 (#6) üzenetére


anulu
félisten

nem mellesleg a kínai kormánynál ott van az összes win forráskódja.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) lev258 válasza anulu (#7) üzenetére


lev258
veterán

Akkor lehet túl sok bug-ot találtak. :D
Kíváncsi leszek, vajon egy hasonló dolgot megjátszanak-e az Ubuntu Touch-csal, ha megérkezik.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Ezt kéne nálunk is. Minden egyes állami intézményt átállítani az ingyenes szoftverekre. Legfőképpen oprendszer téren. Még biztonságosabb is lenne.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#10) Dr. Akula válasza Tomy Yayo (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Meg nem is tudná használni senki. Meg program se lenne rá. De biztos jó lenne pingvines desktopot nézegetni...

(#11) lev258 válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


lev258
veterán

Csak annyira kell tanulni a használatát, mint a Windows-ét. Program van rá bőven, de ha ezt tényleg meglépik, lesz még több is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#12) Tomy Yayo válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Jól érzem, hogy nem nagyon használtál még Linuxot?

A szomorú igazság az, hogy azt se tudják használni, ami most van, erre is kéne egy komplett oktatás az állami szektorban szinte mindenkinek. Ennyi erővel mindegy lenne, hogy mire tanítják őket.

Csak egy rövid történet arról, hogy mennyire tudják használni a delikvensek azt, ami most van:

XI. kerület, okmányiroda. Más ügyben eljárva voltam ott, próba szerencse alapon kértem sorszámot személyihez is, a kislányunk számára (2 hónapos). Mivel sorra kerültem, míg vártam a másikra, így odamentem. A következő beszélgetés zajlott le:

- Nem feltétlenül készültem ma erre, de minden papír nálam van, ami kell, a telefonomon pedig van tökéletes fénykép, jó-e, ha elküldöm e-mailben? (itt megnézte a hölgy a képet)

- Nem.

- Miért nem? (és most kapaszkodjatok meg a válasz előtt)

- Mert nekem papíralapú fénykép kell, hogy beszkennelhessem!

Egy percig ültem vele szemben néma csendben, aztán felálltam. Abban sem vagyok biztos, hogy elköszöntem, úgy letaglózott.

Második nekifutás, ugyanez az iroda, másik hölgy, megint más ügyben voltam ott, de ezúttal vittem fényképet (az első incidens óta magamnál tartottam, ha arra járnék), igaz nem volt igazolványkép méretű, de feltételeztem, hogy a XXI. századi Magyarorszgon csak át tudják majd méretezni. Hölgy beszkenneli, mondja nem jó. Mutatja, hogy csak a feje jobb felső sarka látszik. Erre én: akkor méretezze át. Válasz: azt nem lehet, nem tudja a gép! Hozzáteszem, ott volt az asztalon a masina. Nem mai darab, de egy A4-es méretű lapolvasó volt, kizárt, hogy ne lehessen méretet állítani, csak annyira számítástechnikai analfabéták ülnek ott (odahívott még 3-4 hölgyikét, és egytől-egyig váltig állították, hogy azt márpedig nem lehet állítani).

Szóval erről ennyit. A mostanit se tudják használni.

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#13) lev258


lev258
veterán

Találtam egy cikket, amiben azt írják, nem a Kylin-t fogják használni, hanem arra építenek egy NeoKylin nevű rendszert. Szóval saját barkácstermék lesz.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#14) leslieke válasza Tomy Yayo (#9) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálunk már egy LibreOffice telepítése is óriási felháborodást és ellenállást váltott ki.
Nem egyszerű az embereket másik rendszerre átterelni.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15) CloZee válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


CloZee
aktív tag

A mostanit sem tudják használni, de legalább jó drága. Egyébként egy Ubuntut (Mint) fényévekkel egyszerűbb használni egy laikusnak, mint egy Windows-t, mivel telepítést követően lesz: böngésződ, office csomag, zene lejátszó, film lejátszó, nem kell driverekkel szarakodni, torrent kliens, pidgin, normális fájl kezelő, thunderbird, szkennelő. Plusz minden programod és a rendszered is központilag frissül nem kell 1354294 oldalt felkeresned a programjaid frissen tartására.

Mi van ebből van windows-on? WMP, IE (...).

Nem, nem érv, hogy nem lehet feltelepíteni, mert 10 ből 9 esetben problémamentesen felmegy a gépre, a maradék 1 esetben pedig a Windows-nak is gondja van azzal a géppel, ha mással nem a driverekkel, amik nincsenek az adott Windows-hoz. Pusztán arra lenne szükség, hogy ne égessék bele az emberek agyába, hogy ha géped van csakis a windows létezik. Ha géped van és gazdag vagy akkor meg az osx (ami szvsz egy végtelenségig lebutított és csúnya linux érzetet ad ..10.6-hoz volt szerencsém))

[ Szerkesztve ]

(#16) vinibali


vinibali
őstag

tényleg sokakban akkora szenvedést vált ki ez a linuxozás, hogy rossz nézni. múltkor egy nagy IT szervizében voltam, oldalról láttam az ügyintézős gépet és folytattam a beszélgetést az ott ülő sráccal.
- húú, ti ubuntut használtok - kérdeztem lelkesen.
*srác unott fejjel kinéz rám*
- ez egy szar(!), nem is lehet vele semmit csinálni, na meg nem is értek hozzá(a nem értés meg nem tudok mit csinálni, gyakorlatilag egymásból következik, nem? :) ). ezen spórolnak, hogy nem kapunk windowst!
és nagyjából egy webes felületen kellett dolgoznia, de arra is nagyon szar(!) volt, mert ő egész életében windowsos volt(említette). nem várnánk el egy ilyen területen dolgozótól, hogy a problémákat megoldja, szereti az újdonásokat, stb? :)
szóval nagyjából itt is kínai volt a helyzet, a főnökség azt mondta és kész. és működik, hiába szívja a fogát Ügyintéző Tamás, együtt kell élnie az ingyenessel.
hasonló szenvedéseket szoktam LibreOffice használatánál, pedig szerintem egészen régiOfficeosra van vágva a felület :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#17) VIC20 válasza Tomy Yayo (#12) üzenetére


VIC20
őstag

Nem akarom védeni az ügyintézőket, meg nem ismerem a konkrét szituációt, de szerintem nem a munkaasztal elé ültetik őket, aztán indíthatnak, amit akarnak, a feladatot úgy oldják meg, ahogy nekik a legjobb, hanem van egy erre a célra írt programjuk, azt kell használniuk, és ez lehet, hogy valóban nem képes e-mail-ből fényképet importálni. (No, persze azért azt én sem tartom valószínűnek, hogy elboldogulnának valami szabadabb környezetben is...)

(#18) #40553216 válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mert de... Nyilván Münchenben, Valenciában, Touluse-ban és Brazíliában csak az üres monitort bámulják, de a biztonság kedvéért be sem kapcsolják se a gépet, se a monitort, mert úgy még nagyobb a megtakarítás, és nem mellékesen a hálón terjedő malware-ek ellen is védettek, de a hackerek sem tudják megtámadni őket.

(#19) bambano válasza leslieke (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

most kínáról van szó, ahol mehecc a térre a harckocsi elé ugrálni, ha valami nem tetszik...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) #40553216 válasza bambano (#19) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az akkori kínai történeteket lásd mondjuk a mostani ukrán események fényében. Csak szorozd meg százzal. Kínában évezredek óta a felfordulás a leginkább elkerülendő állapot, mivel ilyen esetekben mindig éhínség van, a lakosság nagy részének halálát hozva. Egy 1 milliárd lakosságú országban hányan haltak volna éhen, ha elterjed a "demokrácia"?

(#21) Dare2Live válasza #40553216 (#20) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hongkong

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#22) #79335424 válasza Dare2Live (#21) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hongkong? Valaki kijelöli neked azokat a képviselőket, akik közül választhatsz. Nekem valahonnan ismerős ez a módszer, de ha jól rémlik, az nem a demokrácia volt (bár akkor annak nevezték).

VIC20:
Így van. Van, amikor a törvény adta lehetőségekhez sem tud alkalmazkodni a rendszer. Nekem nincs cím szerinti lakhelyem. Hivatalosan ezt település szintű bejelentkezésnek hívják, ami Budapesten kerületet jelent. Ilyenkor az adott kerület számát írják a lakcímkártyára. Pl. "Budapest 06 lakcím nélküli". Ez teljesen hivatalos. Csakhogy az ügyintézésekhez használt gépek ezt nem tudják értelmezni. Nem lehet továbblépni 4 jegyű irányítószám nélkül. A "kitalált" irányítószám viszont bármilyen hivatalos okmánynál hamis adat, amit nem írhatok alá. Totál patthelyzet.

[ Szerkesztve ]

(#23) #40553216 válasza Dare2Live (#21) üzenetére


#40553216
törölt tag

Igen? Azon kívül, hogy eléggé különleges státusza van az ismert okok miatt.

(#24) anulu válasza #40553216 (#18) üzenetére


anulu
félisten

ill lásd Berlint, ugye. ne hagyjuk ki a képből, pls. amúgy a brazil történet sem annyira kerek, lévén, h az oktatást nagyban finanszírozza az MS.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) leslieke válasza bambano (#19) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A cikkben igen,amire válaszoltam ott nem.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#26) #40553216 válasza anulu (#24) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mondjuk Berlinnél lehet úgy fogalmazni, hogy nem akarásnak beszarás a vége. Egy régi, 4,5 éves OO.o verzióról váltanak egy ismeretlen verziójú MSO-ra ahelyett, hogy egy új LO-ra váltanának. A sikeres müncheni váltás után az ilyen visszaváltások csak kamu, a tehetetlenség példái. Amúgy nem azért váltanak, mintha az OO.o nem vált volna be (hiszen 4,5 éves verziót nyilván nem fél éve kezdtek használni), hanem mert mások az MS-ökoszisztémát használják, amivel ez a 4,5+ éves irodai csomag nem működik együtt. Nyilván az MS helyi részlege sem azon dolgozik, hogy újabb ApacheOffice-ra vagy LibreOffice-ra váltsanak.

Az oktatást mindig azért finanszírozza az MS, hogy kialakuljon a termékcsapda. Nyilván próbálkozik az MS mindennel.

[ Szerkesztve ]

(#27) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

A MS által finanszírozott oktatás nagyon drága. A MS úgy tudom, hogy nem alapítványként működik, nagyon is profit orientált cég. Az oktatásra szánt pénz búsásan megtérül a termékcsapda által. Egyébként München marad a Linux mellett, mert közben rájöttek, hogy nincs pénz a visszatérésre még az MS által támogatva sem.

Egyébként meg a méreg majd megesz, hogy immáron vagy 20 éve a MS képes az egyik legalapvetőbb szabványt megtorpedózni és elmaszatolni. 20 év nem volt elég arra, hogy a Word, Excel, Powerpoint, Access négyes szabványosítható legyen. Ha az OO platform közelít a kompatibilitáshoz, akkor holt fix, hogy az MS lép valamit, hogy újra ne működjön a dolog. Mocskos banda, akik félnek a versenytől, hiszen abban nem állnák a sarat. ;]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#28) arnyekxxx válasza CloZee (#15) üzenetére


arnyekxxx
veterán

telepítést követően lesz: böngésződ, office csomag, zene lejátszó, film lejátszó, nem kell driverekkel szarakodni, torrent kliens, pidgin, normális fájl kezelő, thunderbird, szkennelő. Plusz minden programod és a rendszered is központilag frissül nem kell 1354294 oldalt felkeresned a programjaid frissen tartására.

és mindez az államigazgatásban roppant fontos szempont, hiszen az államigazgatási ügyintéző munkaköri feladata:

rendszertelepítés
drivertelepítés
torrentezés
filmnézés-zenehallgatás
magánlevelezés kliensben
multiplatform chatelés
hardcore filekezelés
szkennelés
programfrissítés
rendszerfrissítés

[ Szerkesztve ]

(#29) lev258 válasza arnyekxxx (#28) üzenetére


lev258
veterán

Általános felhasználásról beszélt.
A Windows és Linux használatáról írt egy felhasználó szemszögéből. Persze azt nem tagadom, hogy én az utóbbit részesítem előnyben mindenhol.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#30) arnyekxxx válasza lev258 (#29) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ez a topik meg az államigazgatási felhasználásról szól ahol tök irreleváns, hogy homejuzernek mik a szempontjai

(#31) lev258 válasza arnyekxxx (#30) üzenetére


lev258
veterán

Annyiban igenis releváns, hogy ugyanúgy használhatja bárki, mint az ablakos ökoszisztémát, és programok is vannak rá dögivel. Ez volt a felmerülő ellenpélda, miért nem használható a közigazgatásban. Persze megfelelően előkészített módon, oktatással egybekötve.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32) daninet válasza lev258 (#31) üzenetére


daninet
veterán

Soha nem értettem ezt az oktatás dolgot. Most mi megy?

Elindítja a gépet, beírja a jelszót, és automatikusan indul a célszoftver teljes képernyőn.
Mi lenne linux alatt? Egy kicsit másképp néz ki a bejelentkezési oldal, 1 centivel arrébb van a sáv ahova be kell írnia a jelszót. A többi ugyan az. Püfölheti az F2-őt ugyanúgy amíg már nem látszik rajta a felirat.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#33) sh4d0w válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az a helyzet, hogy mindenkinek azzal kell dolgoznia, amit a munkáltatója elérak: ha Windows-t, ha Linuxot, ha Mac OS-t. Ha nem képes elsajátítani a használatát, lesz más, aki képes lesz rá.

https://www.coreinfinity.tech

(#34) ddekany


ddekany
veterán

Hisszük majd ha látjuk természetesen, de igencsak jót tenne az Ubunutunak/Desktop Linuxnak egy ekkora felhasználóbázis, ami mögött ugye rakás pénz is áll. Arra leszek kíváncsi, mit csinálnak az MS Offce-al. Wine-val futtatják Ubuntun, vagy beszállnak a LibeOffice fejlesztésbe, hogy az MS Office kompatibilitása javuljon? (Utóbbi 3 évben nem egyszer kellett LO-t használnom, több munkahelyen, mert ugye Office licencre nincs pénz (:W... fejlesztő vagyok, szóval biztos ezen kell takarékoskodni, de ez más csak így megy) és minden alkalommal szívás lett belőle, ha bekerült a képbe egy MS Office-os szereplő. Word és Excel esetén is. Én még valahogy kirugóztam némi anyázással, "gizike" kevésbé. Ilyenek, hogy MS Office-al szerkesztés után meg se nyílt többé LO-ban, mert belekerült nem törő kötőjel... Meg olyan dokumentum amibe körbefutott képek voltak, totál szétcsúszott. Excel feltételes szintezések totál befostak. Stb.)

(#35) lev258 válasza daninet (#32) üzenetére


lev258
veterán

Az oktatásban az a probléma, hogy nem problémacentrikus, hanem egy adott programra koncentrál (célprogramra, ahogy te is fogalmaztál). Nem azt tanulod meg, mit hogyan csinálj meg, hanem kattints ide és kattints oda. Ez pedig már akár ugyanazon program egy újabb verziójában is problémát okoz. Ezért lényeges az oktatás.
pl. LibreOffice felülete nagyban hasonlít a korábbi Office-khoz (pont az átjárhatóság miatt), mégis komoly fejtrést okoz bárkinek, aki először használja.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#36) lev258 válasza ddekany (#34) üzenetére


lev258
veterán

Én úgy vettem ki, szintén saját berkekben csináltak egy Office-t is, gondolom nyílt alapokon ezt is. Szerintem ők inkább majd elvárják, hogy mások alkalmazkodjanak hozzájuk, és meg is tehetik.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#37) Fritz Teufel válasza daninet (#32) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A support-ot kell főként oktatni. Manapság az informatikusokat elsősorban a MS üzemeltetésre készítik fel, a jó tanuló szívrohamot kap egy másik rendszer láttán. Ezzel kell MINDENKINEK megküzdenie, aki váltani akar, mert a MS jótékonysága folytán erős az elbutulás a szakmában. Döbbenetes, amikor az ember azt látja, hogy egy rendszergazda elveszik, ha nincs grafikus felület.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#38) anulu válasza #40553216 (#26) üzenetére


anulu
félisten

München meg Touluse meg XP-ről váltott. nagy cégeknek pár dollár a win licensz, nem hiszem, h az államigazgatásban is több lenne.
a legújabb OO sem működik együtt még a 2010-es Office-szal sem normálisan, nemhogy a 2013-am. pár gyors példa: tabulátorok kezelése, képek beillesztése, prezentációnál a slide-ok váltásának lekezelése. és ez simán naponta használt dolog, macro-k még szóbva sem kerültek.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#39) ddekany válasza lev258 (#35) üzenetére


ddekany
veterán

Na igen, az oktatás ezen formáját én beidomításnak szoktam nevezni. Viszont kérdés, hogy a dolgozók hány %-a képes értő tanulásra. Tehát mint ahogy állatok eseténi is a legjobb eredményt idomítással érted el, mert megérteni nem képes úgysem... lehet hogy itt is ez az átlag. Nem tudom.

(#40) anulu válasza Fritz Teufel (#37) üzenetére


anulu
félisten

nem a grafikus felületnél veszek el (powershell-ben dolgozok 90%-ban), hanem attól a teljesen más filozófiától, amire a linux fel lett építve. főleg server fronton. top linux sys engineert havi béréből kijön a win server licensz, meg aki üzemelteti annak a bére is :P és akkor egy RHEL vs Win server support árat még nem is néztünk, Service Assurance-ben meg főleg nem. utóbbiban _sokkal_olcsóbb az MS support.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#41) lev258 válasza anulu (#38) üzenetére


lev258
veterán

Azért ez még az Office verziók között is problémákat okoz néha. Épp azért, mert bár van hivatalos dokumentációjuk a szabványokról, a Microsoft nem követi azt.
Nem dolgozok rendszergazdai környezetben, de itt valamit azért hozzátennék. Lehet, hogy mondjuk egy Win-es szerverrendszer meg a hozzá tartozó rendszergazda olcsóbb, mint ugyanez egy Linux alapú rendszerrel (bár nem vennék mérget rá), de utóbbit csak egyszer kell képezni a rendszer pedig önmagában ingyenes. Win-nél viszont idővel majd jön a váltás, ami már önmagában is elég költséges, és talán még a kezelését, beállítását is újra el kell sajátítani.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#42) Fritz Teufel válasza anulu (#40) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Minden esetre én szégyenteljesnek tartom, ha egy informatikusnak lövése nincs minimum a Unix alapokhoz. 15 éve ez még nem volt így. Azok az osztálytársaim, akik nem csak egy diplomát akartak szerezni, azok mind Linuxszot nyúztak otthon. Szerencsére a többiek HR-esek vagy pénzügyesek lettek :P

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#43) anulu válasza lev258 (#41) üzenetére


anulu
félisten

ott vannak a compatibility pack-ek, fel kell rakni. kb 93 óta használok office-t (akkor még külön word/excel/stb-nek hívták ugye), és kb akkor tapasztaltam ilyet, amikor újabbnak a spéci funkcióját használva akartam jóval régebbin megnyitni (pl youtube beágyazás powerpoint 2013-ban, módosításokkal, pptx-ben. na ebbe tényleg beletörik egy 2003 bicskajá)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#44) ddekany válasza lev258 (#36) üzenetére


ddekany
veterán

Ha "sajátot" csinálnak, az csak is vmi módosított LO lehet, más szakmailag öngyilkos vállalkozásnak hangzik. A Mozilla Public License 2.0, ami alá a LO tartozik, értelmezésem szerint nem engedi, hogy módosítsd aztán bezárd a munkádat. Tehát akkor ha javítanak LO kompatibilitáson, akkor az vissza fog folyni a rendes LO-ba, meg amúgy nem is hiszem, hogy érdekük lenne bezárni azt. De nem vagyok jogász, de én így tudom.

(#45) lev258 válasza anulu (#43) üzenetére


lev258
veterán

Akkor legalább ezt hasonlóan látjuk. A LibreOffice-ban meg megpróbálnak mindent úgy megcsinálni, hogy ne extra modulok telepítésével töltse az időt ember (persze ez jóval nehezebb). De amúgy egyszerűbb lenne a nyílt szabványok használata, ami már az újabb Office-okban is lehetséges tudtommal.
ddekany: Arrafelé a Kingsoft Office elterjedtebb, és annak is van egy saját szabványa. Könnyen lehet, hogy abból hoznak ki valamit.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#46) anulu válasza Fritz Teufel (#42) üzenetére


anulu
félisten

közeli ismerőseim közül, akik anno (10-15 éve) linuxszoztak, mára kb max 5%-a. mert vagy OSX-en fejleszt, vagy kikapcsolódásra használja (játéknál ugye Win az összes erőlködés ellenére), vagy rájött, h nem neki való ez az egész IT és Win-ezik, mert az a legegyszerűbb.
részemről kb 10 éve az ELTE-n fekete báránynak lettem kikiáltva az egyik tanárnál, mert nem voltam hajlandó elfogadni a Linux felsőbbrendűségét. utána vizsgán és 1. UV-n is megbuktatott. tárgyat nem fogok mondani, de kb anyázás szintig bizonygatta h mennyire fos a Win és mindenki aki azt használja.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#48) lev258 válasza anulu (#46) üzenetére


lev258
veterán

Kellemetlen élmény lehetett.
Én azért ennyire nem vagyok fanatikus, de magam is látom sokszor, mennyi dolog lenne egyszerűbb nem is feltétlenül Linux-ra váltástól, hanem nyílt szabványok használatától.

-Morrowind-: Igen, ezt szeretik elővenni mostanság, de több sebből is vérzik. Én inkább annyit mondok, majd a következő néhány évben kiderül.
Érdekes módon a linkelt cikk teljesen másról szól, mint amit nyilatkoztak és ami más cikkekben is szerepel.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49) anulu válasza lev258 (#45) üzenetére


anulu
félisten

ez a compatibility pack kb 500kb? frissítések meg Win update-ről jönnek.
használható, de ebben az esetben ami nincs szabványban definiálva feature, azokat nem menti (pl a fentebb említett YT megoldás pptx-ben, illetve xlsm-et sem tudsz nyílt szabványosan generáltatni)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#50) anulu válasza lev258 (#48) üzenetére


anulu
félisten

az volt, cserébe az ő szakterületén levő dologgal aláztam meg nagyon sok diák előtt. utána jött a vizsga + UV buktatás. 2. UV-n belengettem neki, h ha most sem enged át, akkor megyek a dékánhoz és bizottság előtti vizsgázást fogok kérni. kaptam egy kettest...
nyílt szabványoknál jó eséllyel pont az a plusz veszik el, ami egy adott terméket vagy programcsomagot a többi tucatból kiemel

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.