Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nem rossz, nem rossz, de inkább egy lerúgott XR.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) #41360896


#41360896
törölt tag

Akkumulátor?
Hol? :))

(#3) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

1821 mAh akku, giga káva. értem én hogy legalább nem embertelen drága, csak simán drága, de ez nekem az ingyen SE kéne kategória

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#4) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Ez lesz az új néptelefon Magyarországon tuti. Szolgáltatoknál 0% THM-el. Sláger gyanús ahogy mondani szokták... :DDD :DDD :DDD :DDD

(#5) k-adi válasza JoeCockBill (#3) üzenetére


k-adi
nagyúr

best buy :D

(#6) _flamer


_flamer
aktív tag

Teljesen korrekt specifikáció, talán az aksi hagy némi kivetni valót maga után.

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#7) Zanik


Zanik
addikt

Az Apple ugyanazt csinálta mint ez előző SE-nél.
Meglévő gyártósoron lehet szinte minimális befektetéssel egy új modellt gyártani. Tiszta haszon. Az almalogóra kattanók meg vinni fogják.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#8) AxBattler


AxBattler
félisten

... egész pontosan ugyanaz az 1821 mAh kapacitású akkumulátor van a 2020-as SE-ben is.

Nekem eddig bejött az SE (2020), de ez azért csúnya.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9) Lazika


Lazika
senior tag

Ez az Akksi méret, ez valami rossz vicc... :W

(#10) #88470784


#88470784
törölt tag

Nem rossz, de egy 2500-as akksit nem lehetett volna valahogy belepréselni? A külső akksis tokok gyártói készülhetnek kínában.
Amúgy ettől függetlenül biztos sokan megveszik majd, mert sokan nem nagy képernyőjű mobilt keresnek. Mondjuk furcsa lesz egy ma már sztenderdnek számító 6.5 inches mellett, dehát kinek mi.

(#11) MikeWazowski válasza Lazika (#9) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nem az. A 11 pro max-ba 3900-as aksi van, de minden tesztben mérföldekkel veri meg a többi telefont. Sokkal tovább bírja. pl. S20 ultra 5000 aksi, de jó pár órával előbb merül le.... ->>>
[link]

Ez a telefon ekkora kijelző mérettel és felbontással tovább bírja mint az összes csúcs samu, vagy huawei.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#12) Zanik válasza #88470784 (#10) üzenetére


Zanik
addikt

Szerintem nem nagyon akartak a készülékházhoz hozzányúlni, és a 8-as alaplapját is max annyira módosították, hogy az újabb hardverelemeket rá tudják rakni, ergo nem nagyon volt lehetőség plusz helyet felszabadítani az aksinak.
Persze ettől még kevés, csak inkább az a magyarázat, hogy az Apple minimális fejlesztési/gyártósor módosítási költséggel akarta ezt megúszni.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#13) gattolino válasza MikeWazowski (#11) üzenetére


gattolino
senior tag

Azt azért vedd számításba, hogy a többi készüléket amiket 'mérföldekkel ver meg' azok mind 90 vagy 120Hz képfrissítésű és 5G.
Majd ha iPhone tud hasonlókat és veri meg őket akkor lesz tisztes győzelem :U

Vivo X90 Pro Plus

(#14) Noukoum


Noukoum
veterán

Akkor mi a francért szedték ki a 3d touch-t ha nem változott az aksi mérete? :(

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#15) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Végre nem egy tégla méretű iPhone... :U

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#16) dilajoska1 válasza MikeWazowski (#11) üzenetére


dilajoska1
őstag

Valahogy ezt kétlem. Igaz ezen a videón az iphone 8 van régebbi soccal ami többet fogyaszt de a konkurencia is hasonló. Tehát szerintem pl egy OnePlus 7T/8, Huawei P30/P40, Samsung Galaxy S10/S20 mellett az új SE hasonlóan fog teljesíteni.

[link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#17) Lazika válasza MikeWazowski (#11) üzenetére


Lazika
senior tag

Tudom, 11 pro maxom van, de akkor se fogja sokáig bírni, ilyen gyér akksival.

(#18) 7Heads Drago válasza MikeWazowski (#11) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kár szépítgetni ez az akkut. Egy vicc. És pont ezt nem értem az Apple részéről. Épp csak egy picit kellet volna hozzányúlni és nép telo lett volna. Kicsit maguk alatt vágják vele a fát. Egy ilyen régi dizájnú teloból meg nem értem hogy a jack miért került ki, a vezetékmentes töltés persze benne van.

[link]
2020- ban 5V1A töltővel adni egy telot????? Normális?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#19) Fred23


Fred23
nagyúr

Ezzel az akkuval bukta. Tegnap este, ma hajnalban iPhone 8 üzemidőkről olvasgattam, és bizony harmatos, főként, ha erősebb igénybevételnek teszik ki. Ha az új pont annyit tud, nekem nem kell.

Azoknak lehet jó, akik leginkább csak telefonálnak vele, viszont számomra ezzel az akkuval semmit se ér.

[ Szerkesztve ]

(#21) bLaCkDoGoNe válasza Fred23 (#19) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Mindannyian megfeledkeztek arról, hogy az i8-hoz képest két generációval újabb, és kisebb csíkszélességű proci van benne. Én azt mondom, várjuk meg a teszteket.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#22) 7Heads Drago válasza bLaCkDoGoNe (#21) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Sajnos a bemutatón elhangzott, hogy i8 üzemidejét tudja.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#23) Fred23 válasza bLaCkDoGoNe (#21) üzenetére


Fred23
nagyúr

Anno sok tesztet néztem Notebookcheck-en erről, a mobilos SoC-ok fogyásztása az elmúlt 5 évben nagyjából állandó maradt, miközben a teljesítményük megtöbbszöröződött. Azaz a csíkszélcsökkentésből és modernebb tervezésből fakadó fogyasztás-megtakarítás helyett a sokkal nagyobb teljesítményt választották. Minimális javulás talán lehet, mondjuk 4 órás SOT helyett lesz 5. Ez nekem kevés. Pedig pletykáltak egy 2700-as akkuról is.

(#24) gattolino válasza Fred23 (#23) üzenetére


gattolino
senior tag

Az majd az 5.4-es iPhone-ban lesz szvsz

Vivo X90 Pro Plus

(#25) szkaroly válasza MikeWazowski (#11) üzenetére


szkaroly
senior tag

Hát a gsmarena standardtesztje szerint [link] nem teljesen úgy vannak a dolgok ahogy te itt előadod. Pl. jó néhány Honor/Huawei és más márkák abszolút pariban vannak vele. Az 5G-s telefonok pedig többet fogyasztanak, ez így lesz a szifonoknál is. 120/60 Hz szintén sokat számít.

Poco X3 Pro

(#26) bLaCkDoGoNe válasza 7Heads Drago (#18) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ez egy teljesen (valószínűleg szándékosan) rossz ábra, nem szemlélteti jól a különféle akkuidők közötti arányokat.

Valami ilyesmi lenne a helyes (minden zöld oszlop annyi pixel magas, ahány percet mértek az adott készüléknél, ill. a függőleges segédvonalaknál az előzőtől való távolságot írtam be pixelben, az arányok érzékeltetése végett).

Bocs, rettenetesen zavart. :)

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#27) LittleLombax válasza bLaCkDoGoNe (#21) üzenetére


LittleLombax
csendes tag

Azért valljuk be őszintén hogy az utóbbi ~2 évben nem azért növekedett a flagshipek üzemideje mert annyival takarékosabbak lennének az új chipek, hanem azért mert a gyártók egyre nagyobb aksikat pakolnak a készülékekbe.

Az előttem szólókkal abban viszont nem értek egyet, hogy a kis aksi miatt ne lenne majd néptelefon. Az 6-6s-7-8-as szériánál is a kisebb modell volt itthon inkább a sláger (nem hiába... :)) ) és akkor sem érdekelte a vásárlókat az hogy más készülékek jelentősen jobb sot-ot tudtak. A legtöbben ebben csak azt fogják látni hogy új iphone új chippel ami olcsóbb mint a jelenlegi androidos csúcskészülékek, tehát no brainer. Az aksi mérete szvsz ennél a készüléknél nagyon keveseknek lesz szempont.

(#28) Fred23 válasza LittleLombax (#27) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, tesóimnak például teljesen jó lehet, mert nem fórumoznak mobilról, nem olvasnak híreket, nem videóznak, maximum lőnek néha pár képet. Telefonálnak, értesítéseket fogadnak, illetve egyiknek van facséja is, de azt se sűrűn használja.

Viszont ha meg csak erre való, akkor meg ott vagyunk, hogy túlárazott a termék. Bár igaz, ez relatív/szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#30) janeszgol


janeszgol
félisten

A 3 giga ramot tudni lehetett. Az akku. Nalam kibirna a napot, de este toltore kellene tennem. Viszont aki mindent telon intez, sokat hasznalja, annak mar kora delutan le fog merulni, erre figyeljen oda!
De majd lehet venni gyorstoltot vagy vezetek nelkulit es ures idoben ratenni ezekre.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) weberzolee


weberzolee
aktív tag

"Azért valljuk be őszintén hogy az utóbbi ~2 évben nem azért növekedett a flagshipek üzemideje mert annyival takarékosabbak lennének az új chipek, hanem azért mert a gyártók egyre nagyobb aksikat pakolnak a készülékekbe."

Inkább azért növekeszik a flagsip -ek kijelzőmérete évről évre hogy legyen hely az akkunak az egyre nagyobb fogyasztású alkatrészekhez anélkül hogy kevesebb lenne az üzemidő az előd modellhez képest...

s10+: 4100 mAh / 91h
s20 Ultra 5G: 5000 mAh / 87h

+22% akku kapacitás / -5% üzemidő. Lehet villogni hogy 5000mAh, de a gyakorlat nem azt mutatja hogy ugyanennyivel megnőtt a készenléti idő, sőt...

Tekintve hogy az akku technológia nem fejlődött az elmúlt pár évben, a nagyobb kapacitáshoz nagyobb méretű telep szükséges, tehát a telefont is nagyobb méretűre kell gyártani. A kávamentesítés pedig nagyon nem jött jól ebből a szempontból a mérnököknek (ugyanakkora házba nagyobb kijelző = nagyobb fogyasztás). Érdekes hogy senki nem csinál kompakt méretű telefont, és simán lehet hogy nem azért mert nem lenne rá igény. Egyszerűen nem tudnak kis akkuból kihozni eladható üzemidőt a megnövekedett fogyasztás miatt.

(#32) bLaCkDoGoNe válasza LittleLombax (#27) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem igazán ismerem az Apple telefonokon kívüli világra vonatkozó adatokat (jelen diskurzusban mondjuk ez kb. mindegy is, de azért disclaimerként iderakom :) ), viszont emlékeim szerint pl. a X-ben egy picivel nagyobb akku volt, mint a Xs-ben (marginális mértékű a csökkenés, kb. 2% talán), utóbbinak mégis jobb volt az üzemideje (a fenti ábra szerint pl. kb. 10%-kal [ha hihetünk a számoknak ezen az ábrán]). Gondolod, hogy ez nem az újabb chipsetnek köszönhető ebben az esetben?

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#33) szkaroly válasza weberzolee (#31) üzenetére


szkaroly
senior tag

Nem azért hogy védjem a Samut, de: 5G, 120 Hz mindegyiknél jelentősen növeli a fogyasztást. Az szifonnál is majd. Másrészt, attól hogy páran itt közlik hogy kisméretű telefon akarnak, az még nem tömegigény. Ha el tudnának adni belőle sokat csinálnának ilyet. De nem. Lásd s10e. Mert ugye az ügyfelek nagy része elvárná hogy ugyanazt pakolják bele amit a nagyobba.

Poco X3 Pro

(#34) Sgr_A válasza szkaroly (#33) üzenetére


Sgr_A
addikt

Azt hogy van benne 5g még nem biztos hogy azon a hálózaton megy (ment) a teszt idején 4g-n meg nem hiszem, hogy többet fogyasztana mint egy másik 4g-s teló
kishazánkban is csak a belvárosban van 5g a vodának bizonyos red csomagokhoz a t-nek meg még ennyi sem

kis méretbe nem biztos, hogy fizikailag belefér ugyan az hardver vagy ha igen akkor meg lepkefing akkut kapna

én sem látom esélyét egy kompakt droidnak amik voltak azok mind megbuktak az itteni hangos kisebbség sem vett egyikből sem valamilyen indokkal leginkább a hardver Miatt mert nem kapta meg a nagytesóét és inkább méretben kötöttek kompromisszumot mint tudásban

[ Szerkesztve ]

(#35) juuzer válasza MikeWazowski (#11) üzenetére


juuzer
addikt

Ezt reméltem te se gondoltad komolyan. :DDD

Vamos a la playa.

(#36) LittleLombax válasza bLaCkDoGoNe (#32) üzenetére


LittleLombax
csendes tag

Nem vagyok mérnök, biztos van a fejlettebb chipnek is szerepe a takarékosabb energiafelhasználásban, viszont ez szerintem azért más komponenseknek, illetve szoftveres trükköknek is köszönhető. A fenti adatoknak őszintén nem tudok hinni, az x és az xr üzemideje nagyon nem egyenlő tapasztalataim szerint. Igaz nem személyes tapasztalat, de két közeli barátom x és xr tulaj és kb 4 hónap eltéréssel vásárolták meg a készülékeket. (Igaz az xr javára, de 4 hónap szerintem nem olyan jelentős.) Elég sok időt töltöttem el velük és közel azonos felhasználási szokások mellett amíg az x a nap végére 20% körül állt meg, az xr lazán hozta a 40%-ot.
Viszont ha úgy is van ahogy mondtad, és az a13 sokkal takarékosabb, akkor biztos vagyok benne hogy az apple nem mondta volna azt hogy a 8-assal azonos az új se üzemideje. A pro modellekhez képest (meg úgy en bloc a jelenlegi csúcs telefonokhoz képest) pedig úgy gondolom, hogy jócskán szerényebb üzemidőt fog az új se biztosítani. Nyílván ez nem is kerül 350-be, majd a piac eldönti hogy melyik paraméter mennyire fontos.

(#37) miqlas válasza MikeWazowski (#11) üzenetére


miqlas
őstag

Ilyen videót garmadával találsz a neten, és pont a Huawei-jel simán földbe álltál! ;] :P

42

(#38) szkaroly válasza LittleLombax (#36) üzenetére


szkaroly
senior tag

Lehet hogy a proci takarékosabb azonos órajelen mint az előző, de a nagyobb teljesítmény miatt általában nem sok marad az előnyből. Pl. SD865 vs SD845. Oprendszer is hízik évről évre, appok dettó, megapixelek növekednek, négy kameralencse egy helyett, 4 v 8k videó felváltja az fhd-t. Persze hogy nem változik az üzemidő.

Poco X3 Pro

(#39) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Néhány villogó képsor, és már el is van adva ;]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#42) zadir1


zadir1
tag

Időseknek, és kiskezű hölgyeknek ideális választás lesz. Na, meg már előre látom a szolgáltatóknál azokat a hyper akciókat, amivel hirdetni fogják :)

(#43) Sennheiser87


Sennheiser87
csendes tag

A Rammal nincs és nem is lesz gond még pár évig, mivel a rendszer köszöni szépen jóllakik belőle simán.
Az akksi mérete viszont elég karcsú. Az SE nálam nem bírt túl sokat egy töltéssel, pedig ott csak 4"-os kijelző volt. Az I8-nak pedig legendásan sz@r volt az üzemideje.
Egy apróság; valaki tudja, hogy ha az I7-ben egy 1960 mAhs akksi volt, az I8-ba miért raktak 1821-est?

(#44) Noukoum válasza Sennheiser87 (#43) üzenetére


Noukoum
veterán

Mert elvileg kevesebbet fogyaszt a procija, és belekerül a vezetéknélküli töltés ami helyet foglal.
Nem tudom, szerintem teljesen jó az i8 üzemideje nyilván aksi méretéhez viszonyítva :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#45) Sennheiser87 válasza Noukoum (#44) üzenetére


Sennheiser87
csendes tag

Tiszta, köszönöm :)
Nem használtam sosem, tesztek alapján nem tűnt vaskosnak.

(#46) Juhaszatti válasza Sennheiser87 (#43) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"A Rammal nincs és nem is lesz gond még pár évig, mivel a rendszer köszöni szépen jóllakik belőle simán."

Az egy dolog hogy a rendszer jóllakik belőle, de azon a rendszeren még appokat is kéne futtatni. :P

(#47) juuzer válasza Sennheiser87 (#43) üzenetére


juuzer
addikt

Pedig már az Ájfon X-nél is ment a rinya, hogy kevés neki a 3GB RAM. 🙄

Kilépsz az iMessage-ből fotózni, makd visszalépsz és bumm bezárta az üzeneteket. 😂

Vamos a la playa.

(#48) Atlantis


Atlantis
veterán

Az akku tényleg szűk lehet...ráadásul ha jól vettem ki, az SE 2020 már dual SIM-re képes, ami megint csak nem szokott jót tenni az üzemidőnek, ha használják is. Volt i8-am, szerettem, nem volt bajom az üzemidejével sem, de kétkártyásként már...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#49) joey04 válasza LittleLombax (#27) üzenetére


joey04
titán

Azért valljuk be őszintén hogy az utóbbi ~2 évben nem azért növekedett a flagshipek üzemideje mert annyival takarékosabbak lennének az új chipek, hanem azért mert a gyártók egyre nagyobb aksikat pakolnak a készülékekbe.

Szerintem kell mindkét dolog.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) BlueDea


BlueDea
csendes tag

Na most nem kötekedésből de ez mitől kompakt mert a fizikai dimenziói az konkrétan 2 cm-el rövidebb és 1cm-el keskenyebb mint az S9+-om ergo ez nem hogy nem kompakt de a szép modern káváinak köszönhetően majd 1.5 hüvelyk hasznos terület használhatatlan no offens de ez nagyon gyér.

ZoZo™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.