Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Azért bízom benne hogy nemsokára a gyakorlatban is ki lehet próbálni, mondjuk egy Meizu MX5ben.
Elvileg jó a kapcsolat a céggel, sőt mintha olvastam volna hogy az MTK pénzt is tolt beléjük...

(#2) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Ez mennyiben más, mint a tisztán DSP-s változat? Működhet a háttérben is, nem kell járnia valamelyik nagyobb fogyasztású magnak?
Mennyi munkát vehet át az általános ARM mag a DSP-éből?

(#3) O_L_I


O_L_I
őstag

A mediateknek sikerülni fog az ami az Nvidianak nem sikerült. (legalább is eddig)
Nagyon örvendetes, hogy az ARM architektúra körül ilyen öldöklő piaci verseny alakult ki.
Kíváncsian várom, hogy mikor fog a most még szigorún x86 desktop/laptop/server felségterületbe is komolyabban beleharapni.

(#5) GhanBuri Ghan válasza O_L_I (#3) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Minden észérv szerint várható, hogy az ARM megoldások az x86-tól is kikanyarítanak piacot. A kérdés inkább az, hogy mikor, gyors váltás nem várható, mert a legtöbb területen a kompatibilitás legalább olyan fontos, mint a kis fogyasztás vagy az ár.

(#4) morgyi: Azért ez a 300MHz nem ugyanaz, mint ami mondjuk egy A7-nél, ha jól tudom, az M széria még inkább a fogyasztásra van optimalizálva.
MP3 dekódolás lehetséges integerekkel is, így elképzelhető, hogy kihagyták az FP egységet. M7 kétszer olyan hatékony lenne, mint az M4, mégis ezt választották, felteszem azért, mert a minél kisebb helyfoglalás volt a fő szempont.

(#6) batai15


batai15
félisten

Egyre szimpatikusabb az mtk.

(#7) O_L_I válasza GhanBuri Ghan (#5) üzenetére


O_L_I
őstag

Végülis csak két dolog kellene hozzá, ARM-on futó full windows és 25-35W-os TDPs ARM SOC.
Komolyan baromi kíváncsi lennék, hogy mit lehetne kihozni egy marék A57-es vagy A72-es magból laptopos TDP kereteken belül.

(#8) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Szivesen vennem ha ilyen teljesitmeny mellett lenne egy hasznalhato Photoshop is mobilokra :D

2-4GB memoriak mellett mar sok akadalyat nem latom, Mondjuk ami van az eleg nagy falat

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) tjb007


tjb007
nagyúr

Ejnye-bejnye, ez biztos csak valami véletlen elírás eredménye (sic!).
Okés, a dedikált termékoldalon már nem szerepel, ott már tényleg nagyon ciki lenne kamuzni, de akkor már a partnereknek tartott előadásokon sem kéne vele villogni.

(#1) GIJoe

Ha jövőre fogják kihozni az MX5-öt, akkor biztosan. A tervek szerint a harmadik negyedévben kezdik kiküldeni a mintákat és december körül kerülhet majd tömeggyártásba, szóval 2016 Q1-nél előbb nem nagyon fog X20-szal szerelt készülék piacra kerülni.

(#4) morgyi

Sima M4.

(#5) GhanBuri Ghan

Végül is csak körülbelül 35%-kal gyengébb A7-nél, szóval olyan messze azért nincs tőle. Az M7 viszont simán lepipálja, közel A53 szint, ami azért elég szép teljesítmény egy közel nulla fogyasztású magnál.

[ Szerkesztve ]

(#10) fornettisuti


fornettisuti
veterán

szépen jön fölfelé az mtk

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#11) freeapro válasza O_L_I (#7) üzenetére


freeapro
senior tag

Vagy egy asztalira optimalizált Android rendszer :K

(#13) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Jó látni, hogy az MTP kinövi a kínai gyártókat és jön be egyre több telefonba.

Már több felső kategóriás készülékben volt, ám abszolút csúcsokba még tényleg nem :) Kíváncsian várom a végeredményt!

Finn the human

(#14) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Szápen fejlődik a MediaTek.

(#15) GhanBuri Ghan válasza tjb007 (#9) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Ezért jó ez az oldal, a hatékonysági mutatókat eddig nem ismertem. :)
De gondolom az M7 órajele messze nem skálázható addig, mint az A53 - valamit valamiért.

(#12) morgyi: köszönöm, ez is új volt a számomra.

(#7) O_L_I: messze nem kell hozzá akkora teljesítmény, szerintem 5-10W-on is tudják majd nyújtani egy pár éves felső-közepes desktop teljesítményét. Az A72-re kíváncsi vagyok, az elvileg már tudhat ilyen teljesítményt. Vagy az A9x.

(#16) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Kíváncsi vagyok a 10 magot ki lehet egyáltalán használni?úgy értem van olyan app vagy program,a benchmarkokon kívül,amihez kell???nekem most van egy htc m7em,ami lassan megérik a leváltásra,ezért kérdezem,h megéri-e esetleg várni ezekre....én elég sokat játszom rajta,ill szeretem ha nem kell várni semmire,betöltés stb...mondjuk ehhez inkább ram kell nem sok cpu-mag nem?ill.remélem ezeknél nem lesz gond a melegedéssel....

(#17) O_L_I válasza Medocsabi (#16) üzenetére


O_L_I
őstag

Szerintem egyszerre nem fog soha menni mind 10 mag max tényleg csak benchmarkok alatt, hogy lehessen verni az Antutu scorerra :DDD
Nekem is M7-van de per pill nem nagyon van olyan telefon amirre jószívvel lecserélném. (esetleg M8 de arra meg minek)

(#18) tjb007 válasza GhanBuri Ghan (#15) üzenetére


tjb007
nagyúr

400MHz a maximum amennyire én tudom, szóval valóban nem.

(#19) Medocsabi válasza O_L_I (#17) üzenetére


Medocsabi
addikt

Én is így vagyok vele,egyedül az akksi a gyenge pontja,mert sajnos nekem már max fél napot bír....egyébként pont jó a mérete,elég erős stb... :K

(#20) xmaas


xmaas
őstag

Specifikaciok jonak neznek ki majd kiderul hogyan fog duruzsolni majd kesz termekekben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.