Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bici


Bici
félisten

Kiváncsi vagyok, hogy harap is a kutyuli, vagy csak ugat... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2) Doom


Doom
aktív tag

Csak nekem támad röhögőgörcsöm, ha az amerikai popot és Hollywoodot gondolatban összekapcsolom ezzel az "innovációs kijelentéssel?"? :U

(#3) ArchElf


ArchElf
addikt

Létrehoznak egy csodaszép IP/User (vagy IP/lakcím) nyilvántartó hivatalt, hogy a jogtulajdonosokat (kiadókat) kiszolgálja bírósági határozat nélkül. Természetesen a megfelelő procedurális körök után: értsd leperkál 0.1-1-10-100 USD-t IP címenként (ahogy majd jövedelmezőnek ítéli a hivatal)...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#4) Alchemist


Alchemist
addikt

Jót tenne már az amcsi birka nép öntudatának is egy kis tömeges polgári engedetlenség, lázadósdi...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#5) negyedes


negyedes
addikt

Ezek mindent megtesznek, hogy az embere ne toltogethesen nyugotan :))

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#6) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Értelmetlen kapálózás, pénzkidobás, időpocsékolás. Ezek a kalózkodás megfékezésének szinonimái.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

250milliárd dollár... igen persze, mert aki letölti most, az ha nem tölthetné le, biztosan megvenné és nem elkérné vki mástól?!,,, jaj hagyukmár...

(#8) Jakuzakill


Jakuzakill
csendes tag

:DD ,jha nemvesz sok fájlcserélő ember cdt akkor britni szpirsz 3 nappal később tud venni nagy sel merci :))

szegény úgy sajnálom :D

[ Szerkesztve ]

(#9) Kobe


Kobe
veterán

Ameria....megint....miért hittem, hogy ez a birka nemzet valamiért i tud állni :) a korméányzat oda vezeti őket ahova akarja

(#10) shtml


shtml
őstag

"Amerika mindent kész megtenni innovációi védelmének érdekében”

Na. hát ezek azok az innovációk, amelyek miatt lassacskán elveszti eddigi gazdasági hatalmi státusát. Vagyis mert ezeket tekintik innovációnak, nem a tudományos kutatást.

Egyébként szánalmas, az elnök mikor fogja saját irányítása alá vonni a nyilvános vizeldéket is?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#11) Bici válasza Kobe (#9) üzenetére


Bici
félisten

Biztos látták, hogy M.o.-on mi lett a vége, ha kiáll a nép valamiért, és inkább kussolnak... :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12) Morden24 válasza Doom (#2) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hiába támad röhögőgörcsöd, mégis ezeket a műanyagszemeteket warezolják leginkább, nem az európai művészfilmeket és a kocsmaszínpados zenekarokat (más kérdés, hogy utóbbiak között legalább annyi az értékelhetetlen szemét, mint bárhol máshol).

Sectumsempra - For Enemies

(#13) v.tom válasza Alchemist (#4) üzenetére


v.tom
őstag

Hát éppen ez az. Nem fognak lázadni, mert a nagy többségül elhiszi, hogy ez úgy jó ahogy van. Éppen ezért birkák.

(#14) #19617792


#19617792
törölt tag

Na persze, azokat is szivassák meg, akik egyébként terméküket Bittorrenten osztják meg? Márpedig az is p2p... Magyarországon ez nagyobb mértékben elterjedt, mert átlag magyarnak fizuja még ahhoz se elég, hogy vegyen is valamit, amin a tartalmat lejátssza... Nem, hogy megvenni az ilyet, aztán egyre több olyan is van, ami meg se éri a pénzét, mert olyan gagyi. És az FTP-vel mi lesz? Annak is annyi lesz? Olyan szekér után futnak, ami nem veszi fel őket... :U Vagy árral szemben próbálnak úszni... Nem fogják tudni betiltani mindet, csak pici részét.

(#15) shtml


shtml
őstag

Most már azt várom, mikor támad meg bennünket az USA a terrorizmus támogatása miatt. Mert ugye olyat már régebben is lehetett olvasni igen értelmes amerikai politikusoktól, hogy a warez és főleg a P2P a terroristáknak biztosít anyagi forrásokat. Innen már csak egy lépés az, hogy az az állam, amely nem irtja tűzzel-vassal a P2P-t, az valójában a terroristákat pénzeli.

Lehet most röhögni, de lehet, pár év múlva valósággá válik. Ha nem is a támadás, de a fenyegetés vagy a nyomásgyakorlás.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#16) rootkiller


rootkiller
őstag

Kabaré az egész. Röhejes. Eddig is megoldották, ezután is megoldják az ügyesebbek. :DDD

Artengo TR 990 Pro

(#17) VaniliásRönk válasza shtml (#15) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

CS-ben is mindig terror vagyok, kezdjek majrézni? :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#18) Tüzi

A terroristák elleni harc mintájára
Innentől nem is olvastam tovább...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#19) proci985 válasza #19617792 (#14) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, akkor az EAt is meg lehetne vágni... ők is használnak torrentet pl demok megosztására. sőt még ftpt is! ebből is látszik, hogy az EA valójában az összeesküvés mögött áll, aminek az a célja, hogy a kiadók átvegyék a hatalmat a p2p hálózatok fölött, melyeket elkoboztak majd bűneszközként uralmuk alá hajtották, hogy ugyanazt csinálják rajtuk, csak pénzért.

természetesen előző agymenést kéretik nem komolyan venni. a p2p adatszórásra egy zseniális találmány. úgy lehet jó sebességet biztosítani, hogy közben lényegesen kevesebb server és tárhely kell hozzá. és ha kiesik a központ sincs baj, mint pl ftpknél. valamint rugalmasabban képes reagálni hatalmas és hirtelen igényekre, ld minden évben az új nfs demo megjelenése környékén napokig nem elérhető EA server...

alapvetően a médiabirodalmak ezt gyönyörűen ki tudnák használni... és amíg ők ezt nem teszik meg, addigis ott van pl a Nine Inch Nails. mert ha jó a zenekar, a koncertekből/turnékből remekül jönni fog a pénz, az ismertség pedig több embert jelent a koncerten... és ha tényleg jó az album, egyszerűen megvehető, akkor adni fognak érte pénzt, sőt megveszik az SEt, merthát mégse csak a gépen/mp3lejátszón/kocsiban/laptopon (és itt bukik a drm durván meg) hallgathassam, hanem a polcon is megjelenjen, tiszteletem kifejezése jeléül.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20) adalbert1


adalbert1
veterán

Az előző, tervezetről szóló cikkből ez maradt meg bennem:

Ha az elnök aláírja a PRO-IP Actet, akkor a törvény lehetővé tenné az elkobzást szerzői jogsértési ügyekben, függetlenül attól, hogy egy adott eszközt használtak, vagy csak használni kívántak a jogsértésben.

Tehát akkor Pistikétől elveszik az mp3 lejátszóját is, mert azon is elkövethet jogsértést? :)
Vagy ennyi erővel a világ összes videóját/fénymásolóját/mp3 lejátszóját/számítógépét/asztali dvd íróját elkobozhatnák...

(#21) WD40 válasza adalbert1 (#20) üzenetére


WD40
aktív tag

Bezony, zúzzunk be mindent és akkor senki nem fog zenét hallgatni :DDD .
A cikk címéhez meg: nem a fájlcserélőket kell kiírtani, nekem jobb ötletem van... :U

Mod.: Mi köze is van a fájlcserélőknek a terroristákhoz?

[ Szerkesztve ]

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#22) Cathfaern válasza WD40 (#21) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Manapság minek nincs köze a terroristákhoz? :U

(#23) adalbert1 válasza Cathfaern (#22) üzenetére


adalbert1
veterán

Érdekes, nálam eddig még egyszer se kopogott Ahmed megköszönni a támogatásom mikor nyílt trackerről letöltöttem valamit. :D

Most nem a warez helyességéről/helytelenségéről akarok vitát indítani, de a kiadók is beláthatnák hogy ez az egész értelmetlen...
Eleve az a tábor aki letölt a netezők közül szerintem hatalmas. Ha mindenkit becsuknak, ki fogja a gazdaságot működtetni? :U
És igen, nagyon sokan vannak úgy vele, hogyha letöltenek valamit és elégedettek vele, azt később meg is veszik eredetiben. Még többen meg úgy vannak vele, hogy akkor se vennék meg, ha nem tudnák letölteni.
Szvsz hatalmas pénzkidobás a kiadók részéről minden bizonyos fokon túlmutató erőfeszítés, ha úgyis a profitmaximalizálásra hajtanak jobban járnának ha nem erőltetnék magukat.

(#24) nervus.v válasza adalbert1 (#23) üzenetére


nervus.v
tag

Hát nálunk [középiskolai osztály] 35 főből legalább 20-25 letölt, a szűkebb ismeretségi körömnek [legyen 100 fő] pedig legalább a 80%-a.
Én is letöltök zenéket és úgy vélem, hogy semmi kárt nem okozok vele. Van olyan, hogy letöltök egy albumot és 10 percen belül landol a lomtárban, mert nem tetszik.
Ugye kissé ciki ha épp megveszem azt az albumot 4-5ezer forintért.
De ezzel ellentétben elég sok eredeti zenei CD-m van itthon, sokszor van az, hogy letöltöm és annyira tetszik, hogy megveszem, mert úgy érzem, hogy megérdemlik. Meg persze felemelőbb a polcon egy eredeti pl. Offspring, mint egy TDK. :D

De akármit csinálnak, úgyis megoldják a fájlcserélést.

Nem elég nekik, hogy az üres adathordozókra is ráakasztják a jogdíjat?

[ Szerkesztve ]

Csak annyit kérek, hogy a súlyosan értelmi fogyatékosok kíméljenek!

(#25) Grim666 válasza adalbert1 (#20) üzenetére


Grim666
tag

Olyan Equilibrium szaga van a dolognak. Fosszuk meg a mostani generációt néhány fontosabbnak ítélt dologtól és 2vel később ha az olaj és gazdasági válság következményeibe nem rokkannának bele akkor érzelem és önálló gondolkodás híjján(mert ugye tudjuk hogy a zenében a sorok mögötti tartalmat keresve fejlődik a kognitív gondolkodásunk) nem fognak tudni épp érveket felmutatni még arra sem hogy miért is szar a helyzetük.

[ Szerkesztve ]

(#26) MaciG


MaciG
addikt

Te jó ég! Vajon hány ilyen cikk/fejlemény lesz még aminek a lényege ,hogy mindenkit lecsuknak aki töltöget? :U Lehet fogadni én 5-re tippelek /hó :C

BANZAII

(#27) #06658560


#06658560
törölt tag

Na, valaki beszáll a cégbe? Utazási iroda, EU, ill Nyugat-Kína, csak egy útra szóló jegyekkel, odakinn lakás, munkahely megszervezésével, hogy a naaagy szabadságból a csúnya elnyomóállamba lehessen emigrálni a megszédített tömegeknek.

(#28) Keksz


Keksz
senior tag

Akik irjak is huzzak le a cuccot, csak nem reklamozzak.
Ezt kellene tennie mindenkinek, vissza a kokorszakba...

Senkinek nem kell tudnia semmirol, az internettel, azon blogokkal, forumokkal nagyon kinyilt az egesz.

(#29) erdoke


erdoke
titán

Én inkább a szopránistákat üldözném Bush helyében, nem a tenoristákat. Clintonnak már bejött egyszer a szaxi mellé. :)

A legjobb aláírás a héten

(#30) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon kapálóznak, de úgysem fognak vele menni semmire. A fél internetet használó társadalomtól el kéne venni így a gépet. Meg az mp3 lejátszót. Meg a CD-ket. Meg a külső merevlemezeket. Meg a....

Szánalmas!

[ Szerkesztve ]

(#31) Bici


Bici
félisten

Az internet elterjedésével kicsúszott a hatalmasok kezéből az irányítás egy része, és ez nagyon nem tetszik nekik... Ezért a megfigyelés, és minden egyéb "terrorvédelmi szigorítás".

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#32) rii válasza Kobe (#9) üzenetére


rii
nagyúr

hol nem vezetik oda az embereket, ahová csak akarják?

lásd reklámok!

mindenhol birkák álnek a fogyasztói társadalom megnevezés alatt, különben nem lenne "fogyaszti társadalom"

hagyjuk már, hogy amirika birka.
budapest is birka
bukarest is birka
tokio is birka
taiwan is birka
és stcokholm is birka

mert csak birkáknak lehet megmondani, hogy "ez jó lesz neked vedd meg".

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33) kingi válasza Bici (#31) üzenetére


kingi
tag

;]

győzzön a jobbik, de nem lehet, hogy a jobb maga a rossz? (Seneca)

(#34) infectedmann


infectedmann
őstag

Annyira unalmas már ez az egész :O
El se olvasom ezeket a cikkeket. Évek óta nyomják a marhaságaikat, hogy így betiltjuk aztán sose történik semmi csak jönnek az újabb törvények meg párnapra eltűnik egy-egy nagyobb torrent oldal aztán utána megint elérhetőek lesznek.
Itt se sokat értek el a legfoglalósdival. Max 1-2 aszfalt usert felidegeltek akik a backup után kaptak meghívást :D
Eddig se értek el semmit ez után is hiába fognak kapálózni.

(#35) hemaka válasza Cathfaern (#22) üzenetére


hemaka
nagyúr

Persze, gyorsan ráhúzzák mindenre, mert így megetethető a jónéppel, ez most már évek óta így megy. :U

[ Szerkesztve ]

(#36) Zin


Zin
senior tag

milliardos majom Bush johogy alairja.neki nem nehez eredetibe megvenni.Akinek van mibol!!!! :W

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#37) kételkedem válasza Tüzi (#18) üzenetére


kételkedem
addikt

Én is eddig jutottam! :W

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#38) dabadab válasza infectedmann (#34) üzenetére


dabadab
titán

"sose történik semmi csak jönnek az újabb törvények"

Talan megse artana neha el is olvasni a hireket, mielott siman baromsagnak nevezed oket, mert akkor nem mondanal olyanokat, hogy "jonnek az ujabb torvenyek" (nem, eddig nem jottek).

Egyebkent a "war on terror" helyett a "war on drugs" jobb parhuzam lett volna, egyreszt a PRO-IP is jobban hasonlit annak az elveire, mint a Patriot Actre, masreszt maga a tevekenyseg is jobban hasonlit (az amerikai tinik nem nagyon szoktak merenyleteket szervezni, ellenben szmokolni meg torrentezni, na, azt ezerrel).

DRM is theft

(#39) Hoqspok


Hoqspok
tag

A világ hirtelen kicsi lett a bank csődök hatását percek alatt érezni a világba és a zsíros falatokat eddig zsebre rakó média ipar is azzal szembesült, hogy a 3.világba elhelyezett p2p szerverek milyen hatással van a bevételeikre.
Ez egy digitális háború kezdete a jó módú luxus körülmények között élő elpuhult sztárok valamint a nyomor, a betegségek és napi étel megszerzésével küszködők között. Ez csak a kezdet, mert ha az Internet terjedése felgyorsul India , Kína és a közele kelet számos országában, akkor már csak politikailag is hagyni fogják, hogy pusztuljon az angolszász média ipar, az USA pedig a szabadság, függetlenség és emberi jogok hangoztatása mellet lehallgathatja és szivathatja saját polgárait. :DD

(#40) Morden24 válasza Hoqspok (#39) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ez egy digitális háború kezdete a jó módú luxus körülmények között élő elpuhult sztárok valamint a nyomor, a betegségek és napi étel megszerzésével küszködők között.

Persze ez elég drámaian hangzik, de igazából csak egy relatíve jó körülmények között élő európai gyerek gondolhatja azt, hogy a betegségek és napi élelmezési problémák között élő akárkik legnagyobb problémája a torrentezés illegalizálása. Nem vazze, nekik még gépük sincsen, és ha szereznek, akkor sem a Prison Break legújabb epizódjának letöltése a fontos.

pusztuljon az angolszász média ipar

Persze ez főleg akkor mókás, amikor mindenki az "angolszász média ipar" (mondjuk inkább, hogy amerikai kultúrexport) termékeire van rázizzenve, és a torrent-szerverek is ezektől izzanak. El kéne végre dönteni, hogy "szar, és nem kell", vagy "jó, és kell", de a "szar, de ingyen azért kell" az kicsit nevetséges már.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#41) dabadab válasza Hoqspok (#39) üzenetére


dabadab
titán

"Ez egy digitális háború kezdete a jó módú luxus körülmények között élő elpuhult sztárok valamint a nyomor, a betegségek és napi étel megszerzésével küszködők között."

:DD

Az egyik oldalon nem a sztarok, hanem altalaban mindenfele tartalomgyaros cegek vezetoi allnak (bar ez nem olyan nagy kulonbseg) a masik oldalon viszont az egyszeru atlagamerikai, akinek azert nem olyan nagy problema a napi betevo (ill. nem hinnem, hogy nagyon kuzdenenek a nyomor es a betegsegek megszerzeseert ;) )

Egyebkent azt elhiszem, hogy pl. Indiat nem izgatja Hollywood sorsa, de Bollywoode mar annal inkabb - a szerzoi jog ala eso dolgokat nem csak az USA-ban termelnek es abban teljesen biztos lehetsz, hogy ahol megerosodik a tartalomgyaros ipar, ott neki is all lobbizni a sajat erdekeben.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#42) dajkopali válasza dabadab (#38) üzenetére


dajkopali
addikt

teljesen igazad van, de azért ez került bele, mert a Lessig-cikkben emlegetett médiamágnás nevezte így: Jack Valenti called his own "terrorist war,"
de egyébként, mondom, jogos a kifogás :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#43) Hoqspok válasza dabadab (#41) üzenetére


Hoqspok
tag

Itt talán csak rész igazságok vannak de azt azért érdemes észre venni, hogy az információ szabadon áramlik, és nem csak nyugatról keletre igy van ez mással is ... mint ahogy az átlag amerikai sem tud élni a kinai temékek nélkül, de nem is képes kinai bérekért dolgozni, ezért nem tudnak mást lépni a hivatalok csak a szigorú ellenőrzést külömben nem csak a bankokat kell majd miliárdokkal támogatniuk

(#44) WonderCSabo válasza Tüzi (#18) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha terrorista elleni harc mintájára lenne, akkor amerika elfoglalhatná az összes internetes oldalt...

(#45) leviske


leviske
veterán

Lehet, hogy én vagyok a hülye és az üldözési mániás...de nem tartom 100%-ig biztosnak, hogy ez már csak a fájlcserélésről szól.

Én inkább úgy érzem, hogy Ámériká szeretne egy állami Google-t magának...

Amúgy megjegyezném, hogy az ostoba kiadók hibája, hogy ennyire virágzik a kalózkodás... Én úgy érzem, hogy ha már megveszek valamit, akkor az már legyen az enyém, ne csak kölcsönözzem (ala DRM). Arról nem is beszélve, hogy pl: a "saját tulajdon" filmemet, amit megveszek 4-5k-ért boltban, nincs jogob pl: a suliba bevinni, együtt megnézni...

Nem mondom,hogyadják ingyen... de vagyadják JÓVAL OLCSÓBBAN,ha márigazából nem is az enyém... vagy hamármegvettem, akkor arra használhassam, amire akarom. :(((

(#46) leviske válasza leviske (#45) üzenetére


leviske
veterán

A helyesírás miatt elnézést, valamiért kihagyogat a space-em. :F

(#47) #19617792 válasza proci985 (#19) üzenetére


#19617792
törölt tag

Bizony rengeteg példát lehetne sorolni, ahol FTP-ről, Torrentről lehet lehúzni a terméket, pl. Linux esetében, ott meg is mondták kerek-perec nekik miért jó Torrenten megosztani a a terméket:
- Gyors (a feltöltés sebesség összege bőven meghaladja a letöltésünkét, konyhanyelves magyarázat... :) )
- Bármikor elérhető (valakik mindig seedelik)
- Nincs olyan, hogy túlterhelt szerver, stb. (előbbi kettőböl kijön)

Az, hogy ki veszi meg, ki nem, az más. Én úgy vagyok vele, hogy amíg nincs az általános igényeket kielégítő tartalom, jó áron, addig nem hiszem, hogy megveszem. Ennek ellentétes példája, pl Bud Spencer & Terence Hill filmeket 500-1000 forint között lehet kapni DVD-n, 5.1 AC-3 magyar szinkron, ráadásul mindegyik részt, erre azt mondom, hogy remek! :)

(#48) Bici válasza #19617792 (#47) üzenetére


Bici
félisten

Hát, igen, a B.S & T.H. filmeket eszembe nem jutna letölteni. Megyek, és megveszem, mert jó. Ugyanígy az Indul a Bakterház, Brian Élete, Gyalog-Galopp, Luis de Funes filmek és még sok-sok igazán jó film. Miért? Mert tudom, hogy bőven megérik az árukat, pedig pont ezek szoktak nagyon ócska minőségben, és reklámokkal telerakva megjelenni, dehát erre való a DVD Shrink...

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#49) Morden24 válasza #19617792 (#47) üzenetére


Morden24
nagyúr

míg nincs az általános igényeket kielégítő tartalom

Pont, hogy csak az van. csak éppen valaki nem esik bele az általános igényekbe.

ellentétes példája, pl Bud Spencer & Terence Hill filmeket 500-1000 forint között lehet kapni DVD-n, 5.1 AC-3 magyar szinkron

Bár én is szeretem őket, de pont a Bud Spencer és Terence Hill filmek azok, ahol a 990Huf gyakorlatilag rablás. Mocsokszar minőséggel, túlhangosított magyar szinkronnal. Ettől még én is megvettem párat, de hogy megérné az árát... piha.

Sectumsempra - For Enemies

(#50) Doom válasza Bici (#48) üzenetére


Doom
aktív tag

Megveszem, és utána még szenvedjek én a DVDShrink-kel? Vagy Elindítom a filmet, és megcsinálom a vacsorát, mire elkezdődik? Ne mááár, szánalom. :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.