Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

Eleve minek bíznák meg most egy cégben, amikor sorozatosan átbasz?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) joghurt


joghurt
addikt

És kéremalássan azt mikor fogják elárulni nekem, hogy FB profil nélkül miket tartanak rólam nyilván, így egyértelműen bármiféle beleegyezésem nélkül, szigorúan a GDPR szellemében?

A tej élet, erő, egészség.

(#3) atike válasza joghurt (#2) üzenetére


atike
nagyúr

Nem tudják ki vagy te így nem tudják kinek mondják el... :DDD

;] :P

(#4) joghurt válasza atike (#3) üzenetére


joghurt
addikt

De, tudják. Ez az info megvan a kedves ismerőseimnél.

A tej élet, erő, egészség.

(#5) atike válasza joghurt (#4) üzenetére


atike
nagyúr

...smiley-k... :)

(#6) bambano


bambano
titán

szokásos orbitális marhaság.

nem azt kellene megmutatni, hogy milyen módon lopták el az adatokat, hanem megakadályozni, hogy ellopják.

azért álságos minden ilyen "bizalom visszaszerző" meg hasonló kamu megoldás a facebooktól, mivel alapvetően adatlopás a cég elsődleges célja. tehát hihetően akkor fogják megakadályozni az adatlopást, ha bezárnak. minden más megoldás kamu.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) prabhu válasza joghurt (#2) üzenetére


prabhu
senior tag

Na ez az igazán jó kérdés (árnyék profilok)!

(#8) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Engem az lep meg(valójában nem) hogy az évek alatt felemelték a profil törlésére megadott napok számát. Anni ez 14nap volt, aztán 30, ma pedig ez 60 nap. De egyébként ez arra jó hogy ha egyszer is visszaesel akkor megszakad a "törlés". Mondjuk erre jó megoldás ha törlöd a fiókot, előtte megváltoztatod az emailt, az emailt törlöd, a facebookon a jelszót egy jó hosszúra változtatod, és nem írod fel, majd elindítod a "törlést". :DD Így visszaesni se lehet.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#9) simonzé válasza bambano (#6) üzenetére


simonzé
addikt

Jaj, ne már! A facse most kampányt folytat, amiben sorozatos látszat intézkedésekkel azt ültetik az emberek fejébe, hogy dejszena faszbuk vigyáz rám, törődik velem. A zujsag is megírta.
Ha elég együgyű látja majd így, akkor ez igazsagga válik.

Lásd még: magyar kormany vs bankok/multik/szolgaltatok/Brüsszel/migrancs/Soros/ellenzék/stb.
az esetek úgy 120%-aban működik, csak kitartás kérdése.

I don't fit in. I fit out.

(#10) orion1025


orion1025
őstag

Engem meg az érdekelne, hogy végre mikor tűnnek el a reklámok az életünkből?!

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#11) Dißnäëß válasza bambano (#6) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Marad a ProtonVPN, Tor és a Live Linux ? :U

@orion1025: Na erre én is. De szép is volt az internet hajnalán az IRC. Bementem egy szobába, haverok, chat, hülyülések és zéró reklám (persze később ott is indult, de van még ma is sok totál vegytiszta, reklámbotmentes irc csatorna, főleg szakmaiak). Vagy még a böngészők létezése előtt a BBS és hasonló kőkorszaki dolgok.

Olyan jó lenne egy TISZTA Internet. Vajon a blockchain technológia tudna hozni olyan új protokollokat és "Internetet", amire előfizetve reklámmentességet kapunk, vegytisztán, 100%-ban ?

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12) orion1025 válasza Dißnäëß (#11) üzenetére


orion1025
őstag

Ha lehetne is, valakinek akkor is megérné a dugi reklám. Lassan már egy frissen vásárolt mobilban alapból reklám van...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#13) Dißnäëß válasza orion1025 (#12) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Leginkább anyámmal dumálok messenger-en, hugommal, faterommal, 1-2 közeli barátommal ÉS KÉSZ, KIFÚJT.

Erre nem kell reklám nekem....

Lassan a butamobil a korlátlan SMS csomaggal eskü jobb..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#14) bambano válasza Dißnäëß (#11) üzenetére


bambano
titán

"Marad a ProtonVPN, Tor és a Live Linux ?": én magamnak sok mindent meg tudok oldani rendesen.
azt viszont nem, mikor a hálózati hatás miatt szívok (hogy egy nagyobb csoport automatikusan facebookozna, én meg hiába ugatok, hogy felejtsék már el).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) Igorovics


Igorovics
csendes tag

Én furcsállom, hogy a Facebookról ennyi ilyen típusú cikk jelenik meg, közben a Google-ről pedig sokkal kevesebb és finomabb hangvételű. Pedig nagyobb erőforrásokkal rendelkeznek és több területen is érvényesítik azokat. Velük vajon miért kíméletesebb a média?
Nem is beszélve róla, hogy tavaly már ők fektették a legnagyobb összeget lobbizásba az Egyesült Államokban. Szerintem veszélyesebbek a facenél. Legalábbis nem kevésbé gátlástalanok.

(#16) atike válasza Igorovics (#15) üzenetére


atike
nagyúr

Nem pont ugyanaz a kettő szerintem. A Facebookon önként és dalolva osztogatod a képeket, adatokat, eseményeket magadról, mindenedről, esetleg még meg is jelölve másokat... Emitt meg "csak" gyűjtenek, elemeznek és használnak a háttérben rólad amit lehet.

Mondjuk ott is van bőven mit takargatni az tény... :)

[ Szerkesztve ]

(#17) joghurt válasza Igorovics (#15) üzenetére


joghurt
addikt

Az én szempontomból jelentős különbség, hogy ha nem posztolok magamról, nem vagyok feliratkozva mindenfelé, nem vásárlok Google-fiókból, privát böngészek stb. (saját magam betartom a privacy szabályait), akkor a Google-nél nem igazán van nyomom. A Facebooknál viszont igen, köszönhetően az ismerősökről, akik ész nélkül osztanak meg dolgokat - rólam.

A tej élet, erő, egészség.

(#18) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"igen egyszerű: arról tájékoztatja a felhasználót, hogy a hirdető vajon hogyan jutott hozzá az adataihoz "
Amíg a userek nagy része azt sem tudja, hogy a fb. az interneten van, illetve hogy pl. a hirdetéseknek is a címét olvassák csak, mert nem tudják hogyan kell használni a fb.-t, addig kb. mindegy...

@bambano : Ott a pont.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) Igorovics


Igorovics
csendes tag

De ettől csak rosszabb lesz :)
Ha önként osztok meg valamit facebookon, valamilyen módon vállalom a felelősséget azért, amit tettem (most lépjünk túl azon, hogy a face is gyűjt adatokat többféle egyéb módon is), de mégiscsak egy alkalmazás, amit vagy használok, vagy nem (Jó, ez egy kicsit sarkított, hiszen nem csak a facen megosztott dolgokat követi, de gondolom mindenki érti, amit mondani akarok).

A googlet kikerülni nehezebb... érdemes elolvasni a DuckDuckGo CEO cikkét a témában, elgondolkodtató, sőt szerintem rémisztő. Az 1 millió legnépszerűbb oldal 75%-ban van Google tracker script. Durva. A Facebook a második, 25%-kal. Már az is több, mint amit én egészségesnek tartanék :)

@joghurt: Abban igazad van, hogy a mások által rólad posztolt dolgok a Facebookon dühítőek. Ez ellen nehéz lenne érveket felhozni :) De sajnos azt hiszem tévedsz, ami a Google által rólad tárolt adatokat illeti. Biztosra ezt lehet, hogy sosem fogjuk megtudni, de ha nem használsz megfelelő kiegészítőket a megfelelő böngészőhöz, akkor vélhetően elég sok információval rendelkeznek rólad, meg mindenki másról is (különben miért lennének tele az oldalak a tracker scriptjeikkel?).

Ezért nem értem, hogy miért támadják (amúgy teljesen jogosan) a Facebookot, a Google-t pedig kevésbé. Még egyszer felhívnám a figyelmet a linkelt cikkre, érdemes elolvasni. :)

Update: Ezt a #16 Atike hozzászólásra szántam válasznak, bocs.

[ Szerkesztve ]

(#20) Dißnäëß válasza Igorovics (#19) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A google sztem is sokkal veszelyesebb, emlitett okok miatt.. :(

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#21) orion1025 válasza Dißnäëß (#13) üzenetére


orion1025
őstag

Én tök jól el vagyok egy régi E61-el, bosszantó is, amikor az okost kell használni mellette a munkám miatt, hogy fröcsög az egész telefon a szennytől.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#22) UnA válasza Dißnäëß (#11) üzenetére


UnA
Korrektor

"Olyan jó lenne egy TISZTA Internet."

Lehetne, csak már nehéz visszalépni egy fizetős verzióra, mert a népek hozzászoktak az ingyenes megoldásokhoz. Mert azért a szervert is kell valamiből üzemeltetni, még IRC esetén is.

(#23) Fall-N válasza joghurt (#17) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem kell FB profil és elég sok reklámos, ingyenes alkalmazás elküldi a használati szokásokat és adatokat az FB felé. Volt is nemrég ebből botrány. Nem véletlenül van az, hogyha valamit keres az ember, akkor utána FB-n fel is bukkan a reklám a témáról.

(#24) hcl válasza Fall-N (#23) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Van is. A fb. konkrétan csinál olyat, hogy fizet azért, ha figyelhet, és profilozhat.
És amíg tömegek jelentkeznek erre, addig miről beszélünk...

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) UnA válasza Fall-N (#23) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez eléggé ellentmondásos lett: nincs Facebook profilod, és közben a böngészős előzmények felbukkannak a Facebook profilodban? ;)

(#26) Fall-N válasza UnA (#25) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem írtam, hogy nincs FB profilom. Van, de nem használom közel sem annyit, mint egy átlag felhasználó.

Én azt írtam, hogyha valakinek nincs is profilja, attól még annyi adatot össze tud lopni, hogy legyen az illetőről adatprofil.

(#27) cuebler válasza Dißnäëß (#20) üzenetére


cuebler
senior tag

nem muszáj használni egyiket sem, ez már gyakorlatilag közhely. csak míg a google-t kvázi munkához is használhatom, számomra a facsének semmi értelme. számtalan más lehetőség van már rá, hogy megkeressem és kapcsolatot tartsak azokkal, akikre TÉNYLEG kíváncsi vagyok. nem a huszadik szomszéd és nem a két utcával arrébb lakó fehérmájú menyecske "ismeretségére" gondolok. az pedig, hogy számtalan zavaró jelölgetés és rám írogatás mellett még az adataimat is használják... :DD

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#28) joghurt válasza cuebler (#27) üzenetére


joghurt
addikt

Minapi hír, hogy német kezdeményezésre, de már EU-s szinten megy a kvázi antitröszt eljárás az FB ellen, az FB-Insta-WhatsApp adatáramlások kapcsán.

És hogy ezen a területen kb. 95%-os piaci erőfölénnyel rendelkeznek, tehát nincs valódi lehetőséged a választásra, vagy az egyezkedésre. Vagy elfogadod, hogy eladják az anyádat is, vagy teljesen kénytelen vagy kimaradni a még akár hasznos funkciókból is. Nincs köztes megoldás, nincs fizetős változat (nem kérek reklámot, és ne adják el az adataim, cserébe fizetek).

A tej élet, erő, egészség.

(#29) #96851200


#96851200
törölt tag

Nem kell használni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.