Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Jaajj... Még kevésbé lesznek az appok optimalizálva... Snapdragonból is van sok verzió már, MediaTekből is, aztán itt a kirin most meg ez...

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#2) Siamiáu


Siamiáu
tag

Ez a Pinecone V970 elég ütős lesz ha jól sikerül jobb ,mint a kirin 960. 10nm-es node-on keveset is fog fogyasztani, kíváncsi vagyok melyik telefonjukba kerül be először és mikor. :)

(#3) D013 válasza holozis_HUN (#1) üzenetére


D013
aktív tag

Akkora már a káosz és az optimalizálatlanság android fronton hogy a Heartstone akad Galaxy S7-en, nálam se tuti Snapi 820-assal. Vannak olyan játékok amik semmilyen SoC-al nem mennek 25-30 fpsnél jobban. Nevetséges.

(#4) Graphics válasza D013 (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én mondjuk a telefont nem konzolnak használom... :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) tibcsi0407 válasza Graphics (#4) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Arra ott a Shield, ha már ARM. :))

https://utdetailing.hu/

(#6) moleculez válasza Graphics (#4) üzenetére


moleculez
veterán

Azt néztem én is, FPS-en pörgünk egy mobilos játékon?!
Btw ez most afféle Exy vs G71 lesz?

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#7) Ájvé válasza moleculez (#6) üzenetére


Ájvé
veterán

Csak megjegyzem a cikk írójának, akár 32-es konfiguráció is lehetséges:
The Mali-G71 GPU is scalable from one to thirty two cores
Az más kérdés, hogy eddig nem jelent meg mondjuk 8-nál magasabb konfigba, de még 12-nél több is lehetséges (gondolom mobilba nem pakol senki 32-t, mert gyorsan leszívná az akksit, de tabletba már lehetne).
No offense, csak azért írtam mert az volt a cikkbe, hogy nincs hivatalosan, de akár 32 is lehet hivatalosan, attól függ hogy rendeled meg az ARM-től.

(#8) Aspecter válasza holozis_HUN (#1) üzenetére


Aspecter
csendes tag

Androidon az appok szaggatása nem az app hardverre optimalizálása hiányától van. Az appok ugyanis androidon nincsenek hardverre optimalizálva, főleg mivel jórészt java. Az már más kérdés, hogy az appok önmagukban nem túl optimálisra vannak megírva és szarok, kezdve a a facebookkal, ami megeszi a mobilt... A hardveres optimalizáció a gyártók felelőssége, mármint az android optimalizálása. Sajnos sokszor ez sem sikerül "tökéletesre".

(#9) holozis_HUN válasza D013 (#3) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Megnyugodtam, hogy nem a telóm szar Xperia Z3, hanem a játék :D Nekem is kicsit akad...

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#10) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Ügyeskedjenek csak, kíváncsian várom mire jutnak.

(#11) joey04


joey04
titán

Hát ez nem túl jó hír... :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) -Ben- válasza Aspecter (#8) üzenetére


-Ben-
veterán

Szerintem nincs olyan platform, ahol a FB ne lenne sz*r. :) Elképesztő ...

(#13) GoldhandRent válasza -Ben- (#12) üzenetére


GoldhandRent
őstag

mostanában gépen is akadozik a kis csetablak felfelé görgetésnél (nem a messenger)

Az app készítők el vannak szállva.. régen még mindenre elég volt 512mb ram, most meg mondjuk u.az az alkalmazás nem elégszik meg 2gigával sem..
Úgy vannak vele, h "a gyártók egyre többet raknak bele, tehát egyre többől tudunk gazdálkodni", ergó nem is szenvednek azzal, hogy ne használjon egy szaros messenger 200mb-nál több ramot...

ONON: kíváncsi vagyok rá, szerintem nem baj, ha kijön még 1-2 SoC brand. Egyrészt versenyhelyzet jöhet, ami gyorsítja a fejlődést, plusz árverseny is lehetséges.

-

(#14) RaveForce válasza GoldhandRent (#13) üzenetére


RaveForce
veterán

vagy ugyanúgy semmi nem lesz belőle, ahogy az LG próbálkozásából.. arról is már évek óta cikkeztek, aztán valahogy nem akar megjelenni LG telókban se(valami koreai G3-ban volt), nem hogy máshol..

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#15) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Az utóbbi SoC-t minek kellett kiadni? 28nm 8 mag, annyi más ilyen van már, ilyen csíkszélen felejtős.

Finn the human

(#16) tibcsi0407 válasza Matada2.3 (#15) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Talán azért, hogy olcsóbb telefonokat adhassanak vele? :)
Házon belül kevesebbe kerül egy SoC. Így vagy nagyobb haszonkulccsal, vagy olcsóbban adhatóak a készülékek, amelyekben benne lesz.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#17) RaveForce válasza tibcsi0407 (#16) üzenetére


RaveForce
veterán

sőt, elláthatják országon belül a kisebb kínai gyártókat is..
amúgy mindig PinceOne-nak olvasom a címet :DDD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#18) Ájvé válasza tibcsi0407 (#16) üzenetére


Ájvé
veterán

Na ige, Huawei már nem is erőlködik snapival, lassan minden kategóriában saját SoC-ja lesz.

(#19) tibcsi0407 válasza RaveForce (#17) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én a helyükben csinálnék egy almárkát, ahogy a többiek. Úgy is túl sok a modell már. :)

(#18) Ájvé

Így van. Elég egyértelmű egyébként, hogy a legtöbb kínai gyártó a Huawei-re tekint követendő példaként nagyon sok téren. (nem véletlenül persze)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#20) moleculez válasza GoldhandRent (#13) üzenetére


moleculez
veterán

Nem hiszem hogy a Qualcommot bármi is árversenyre kényszerítené. A Samsungnak mindegy, mindenkinek ők gyártanak perpill a QC-nek is (ismereteim szerint csak ők vannak 10nm-en).

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#21) Quqesz válasza RaveForce (#17) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én is erre tippelnék. Sok kezdő vagy feltörekvő kínai gyártó van még, őket országon belül megszerezhetik vevőnek. A huawei jó példa, nincsen már lemaradva a nagyoktól mint azt sokan hiszik, viszont van akkor gyártó, hogy ne adja el a prociait(vszínű ő maga felemészti a gyártókapacitást). Ráadásul az előszeretettel használt mtk meg tájváni(politikai huzavona) ez is adhat okot a xiaomi lépésére. Viszont ahogy az LG esetében, itt is aztán lehet marad szóbeszéd szinten a dolog......

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#22) slimshady válasza tibcsi0407 (#16) üzenetére


slimshady
senior tag

Az lehet, de 2017-ben ez akkor is hulladeknak hangzik...

üdv.: SlimShady

(#23) tibcsi0407 válasza slimshady (#22) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Snapdragon 615 szintjén lehet, bőven elég lesz belépő konfigurációba.
Senki nem mondta, hogy a 835 ellen indul.

https://utdetailing.hu/

(#24) Matada2.3 válasza tibcsi0407 (#16) üzenetére


Matada2.3
veterán

Házon belül is lehetett volna aktuális midrangert csinálni. Annyira nem jött össze. Bár igaz, olcsóbb lesz mint más gyártókét használni. Amúgy se sok licencet fizetnek gondolom.

Finn the human

(#25) tibcsi0407 válasza Matada2.3 (#24) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem a Xiaomi fizeti a licenszeit. Viszont más területen még rendet kell rakni. Most rúgják őket fenéken a Redmi Note 2 miatt, mert hazudtak a kameráról. :) [link]

https://utdetailing.hu/

(#26) Ájvé válasza Matada2.3 (#24) üzenetére


Ájvé
veterán

MS-el kötött kereszt licenc megállapodás miatt elvileg már fedve vannak, másrészt az ilyen építtetett SoC-oknál ARM-nek fizetnek, különben nehezen menne a dolog.

(#27) slimshady válasza tibcsi0407 (#23) üzenetére


slimshady
senior tag

Ez tiszta sor. A teljesitemny okes, de nem a 28nm. Az uj SD-k legalabb keveset fogyasztanak.

üdv.: SlimShady

(#28) tibcsi0407 válasza slimshady (#27) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Még a 652 és 653 is azon a csíkszélességen készül. Ott is a 660 fog változni.
Mivel a 28 nano egy jól bejáratott csíkszélesség, így valószínűleg olcsóbb is. (egyelőre) Olcsó SoC pedig olcsó gyártást igényel.
Itt nem a geek-eknek akarnak majd kedvezni ezzel.

https://utdetailing.hu/

(#29) slimshady válasza tibcsi0407 (#28) üzenetére


slimshady
senior tag

Ez is igaz. Mondjuk egyebkent sem erint engem, mivel valoszinuleg nem veszek ilyen SoC-s telefont.

üdv.: SlimShady

(#30) tibcsi0407 válasza slimshady (#29) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Meg lesz erre a célközönség. De ahogy írod is, valószínűleg nem mi leszünk azok. :)

https://utdetailing.hu/

(#31) slimshady válasza tibcsi0407 (#30) üzenetére


slimshady
senior tag

Gyanus. :)

üdv.: SlimShady

(#32) Matada2.3 válasza Ájvé (#26) üzenetére


Matada2.3
veterán

Áh, akkor már csak a Meizu-nál és másoknál vannak ilyen dolgok. Bekevertem véletlen :)

Finn the human

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.