Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Mindkét lap 7+1 fázisú, jól látom?

Szerk: Bár biztos nem, mert 95W-hoz már nem kell ennyi.

Szerk2: Itt egy cikk a VRM témában.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#2) antikomcsi válasza Yutani (#1) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Egyéb helyeken 4+3-nak írják ezeket.

(#3) Pug válasza Yutani (#1) üzenetére


Pug
veterán

Ránézésre úgy tűnik, hogy csak a méretben nagyobb lapon van borda felfogatásához lyuk a VRM-nél.
Tudom, ezzel nem válaszoltam a kérdésedre... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4) Yutani válasza antikomcsi (#2) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én inkább 4+1-nek mondanám. 4 fázis a CPU-nak oké, de 3 a memóriának? :F

#tarcsad

(#5) KisDre


KisDre
senior tag

Túúúl lassaaaaan jönneeeeeek :(

KisDre.artstation.com

(#6) antikomcsi válasza Yutani (#4) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Pedig máshol is azt mondják, amit te, hogy a 4+3, vagy 7 fázisú a cpu vrm.

Egyik helyen előbbi, másik helyen utóbbi módon hivatkoznak rá.

(#7) and1ao válasza Yutani (#4) üzenetére


and1ao
őstag

A memóriának külön van 2, ott látszik szépen. Csak nem értem, miért kellet a 7-et egy 4-es, meg egy 3-as blockra osztani.

Guild Wars2!

(#8) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Szerintem hibás a cikk, van egy ilyen mondat: "Az egyiken a nagyobb tudású AMD B350, míg a másikon valószínűleg a szerényebb B320 vezérlőhíd kapott helyet."
A B320 helyett nem A320-at kellett volna írni? Csak mert ebben a cikkben: https://prohardver.hu/hir/x370_socket_am4_alaplap_vezerlohid.html Nincs szó ilyenről.

(#9) antikomcsi válasza Steve_Brown (#8) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Igen, a 320-as az "A" jelzésű, de ilyeneken nem akadunk fel, sima elütés a cikkírás hevében, nem ügy az ilyesmi.

(#10) Steve_Brown válasza antikomcsi (#9) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Akkor én kérek bocsánatot.

(#11) antikomcsi válasza Steve_Brown (#10) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk ezt kicsit szarkasztikusnak érzem.

Nem állt szándékomban megbántani!

(#12) Yutani válasza and1ao (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az első hozzászólásomban linkelt cikkben azt írják, hogy nem annyi a megoldás, hogy megszámoljuk a tekercseket azt' csókolom, mert az nem mérvadó minden esetben. A memóriának szerintem csak 1 fázisa van, ezek olcsó lapok. A SATA csati melletti kisebb choke-nak más szerepe van érzésem szerint.

Viszont azt el tudom képzelni, hogy az APU-k IGP-je miatt kell a több fázis.

#tarcsad

(#13) Cifu válasza Yutani (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nehogy már egy SoC-on belül külön-külön fázis kell a részegységségeknek... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) leviske


leviske
veterán

Nem akarok kötekedő lenni, de ezek a Gigabyte lapok lassan 2 hónapja keringenek a neten. Nem?

(#15) Puma K


Puma K
veterán

Megláttam azokat a CPU foglalatokat és eszembe jutott a Socket939-es régi gépem :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#16) #41133696 válasza KisDre (#5) üzenetére


#41133696
törölt tag

Valami gigavállalatnak fel kellene vásárolnia őket,hogy legyen pénz fejlesztésre, már VGA fronton is háttérbe szorultak.

(#17) bil


bil
tag

Johet egy atx-es Giga lap mostmár! Szerintem hiba kihagynia az amdnek a karacsonyi szezont az AM4-gyel, de ok tudjak. Legalább a Bristolt kitolhatnak magukbol.

This is extremely dangerous to our democracy!

(#18) pipo112


pipo112
senior tag

Most már időszerű lenne bemutatni a komolyabb lapokat is !
De úgy néz ki hogy Amd kihaggyja a karácsonyt és tényleg februárban fog érkezni minden a shummit ridggel karöltve a komoly alaplapok

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#19) Fiery válasza leviske (#14) üzenetére


Fiery
veterán

Az masik Gigabyte lap volt :) GA-B350M-DS3H peldaul.

[ Szerkesztve ]

(#20) Fiery válasza pipo112 (#18) üzenetére


Fiery
veterán

Jo munkahoz ido kell ;)

(#21) Yutani válasza Cifu (#13) üzenetére


Yutani
nagyúr

Fogalmam sincs, találgattam. :P

#tarcsad

(#22) pengwin válasza Yutani (#4) üzenetére


pengwin
addikt

Láttam már olyan (inteles) lapokat ahol az IGP-nek vannak külön fázisok.

Üdv, pengwin

(#23) R9DEON válasza pipo112 (#18) üzenetére


R9DEON
senior tag

A Zen nélkül teljesen mindegy mit mutatnak be idén és mit nem.

(#24) Kisteker


Kisteker
tag

Olyan jó, hogy van itt két AMD lap, amire nem mint kövületre kell nézni :)) ;]

Zenre várok 2 éve, és nem tudom karácsonyra meglepni vele magam, mert egyszerűen még mindig csúszik és csúszik... :(

Tudjuk hogy mi az amikorra nagy valószínűséggel (biztosat már rég nem merek mondani) megérkezik a Summit Ridge és az AM4 Magyarországra?

(#25) R9DEON


R9DEON
senior tag

Egyre pucérabbak ezek a lapok de érdekes módon az áruk nem igen akar lefele menni.

(#26) ebegab92 válasza R9DEON (#25) üzenetére


ebegab92
senior tag

Én is ezt néztem, hogy elég vérszegényen néz ki az a két lap :D Értem én , hogy nem feltétlen kell rá annyi cucc, de akkor valahogy lehelnének több életet a lapba.

Nem örülök én se ennek a folytonos csúszásnak, de bízok benne, hogy annál ütősebb lesz. Jelenleg egy AM1-es konfiggal csapatom, ha lesz hasonló árú miniITX-SoC kombó, mint a mostani, akkor váltás lesz :D

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#27) Milka 78 válasza Yutani (#12) üzenetére


Milka 78
nagyúr

4+1 valós,a többi meg csak tekercselés :K Sajnos ez a trendi.Már évek óta ez a játék megy.Pl a 40-50 ropis 1151-es deszkák is 4+2,4+2+1-es felosztásúak.Persze mindenhol 8-10 fázist írnak,de ez marketing.

[ Szerkesztve ]

(#28) NandoXXL válasza Kisteker (#24) üzenetére


NandoXXL
senior tag

2018Q1, addig légy türelemmel :DDD

(#29) gyiku


gyiku
nagyúr

egyik kep alatt: Felzárkózik az Intelhez a felszereltség
nem tudom, elso ranezesre nagyon csupasz ez a lap.
masodikra is :U

hüllő

(#30) Milka 78 válasza gyiku (#29) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mert nem jól nézed... VISZLÁT!!! :DDD

(#31) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

"...rendelkezik NVMe kompatibilitású M.2-es aljzattal..." Egy falat kenyér :)
Mert a leglassabb alkatrészből a leggyorsabb sem elég gyors ;)

A megvásárolható cucoson kívül egy épkézláb teszt hiányzik... Megérte-e kihúzni azt a +1 évet a ZEN-re várva, vagy dühöngve veszek valami mást?! Már csak ez a kérdés :U

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#32) lee56 válasza gyiku (#29) üzenetére


lee56
őstag

Puritán valóban :) Reméljük az ára is az lesz, ha már.. :)

"..rendelkezik NVMe kompatibilitású M.2-es aljzattal (ez itt érhető el először az AMD-s rendszereknél),,,"

Szerintem ez volt az amire gondolt a cikkíró itt, felzárkózás címén, kedves hüllő fórumtárs. :P

No Comment

(#33) Cifu válasza Vitamincsiga (#31) üzenetére


Cifu
nagyúr

Eleve ott kezdődik a kérdés, hogy 2017 eleje az paper launch lesz ismét, aztán majd még további 2-3 hónap múlva kezd majd normálisan elérhető lenni, lásd még új Radeon-ok, vagy kezdettől fogva normális mennyiségben lesz elérhető a piacon.

Sajnos mostanában (ie.: az elmúlt 2-3 év) az AMD annyira az ígérgetés és a hype markában vergődik, hogy elég szkeptikus vagyok a Zennel kapcsolatosan. Szeretném, ha tényleg eljutnánk oda, hogy valódi értéket is le tudjanak tenni az asztalra, de annyira nehéz hinni nekik az utóbbi idők blamái után, hogy azt szavakba önteni nehéz lenne...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) ViZion


ViZion
félisten

Jól van, ez is valami... Tetszik, h proci körül üres minden, lehet ráhegeszteni a vizesblokkot, kész. :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35) gyiku válasza lee56 (#32) üzenetére


gyiku
nagyúr

es mit gondol kozben a kolto?

hüllő

(#36) lee56 válasza Cifu (#33) üzenetére


lee56
őstag

Akkor mi lenne ha mellőznéd mind a hype és az anti-hype traineket, és megvárnád mi lesz belőle, csak úgy simán? :)

(#35) gyiku : Költő? :)
Még mindig nem egyértelmű? Hát mivel ez a feature eddig hiányzott az AMD repertoárjából, ezzel most felzárkóznak intelhez teljesen feature-szinten, nem tudom hogy tehetném még világosabbá számodra, ha ezt sem érted meg. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#37) R9DEON válasza Cifu (#33) üzenetére


R9DEON
senior tag

Azzal a papirlanch VGA-val jókorát nőtt a részesedésük, hogy itt nem volt kapható az elején az meglehet de inkább oda szállítottak ahol sokat bírnak eladni.

(#38) Sinesol válasza Cifu (#33) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem az lesz a vége, hogy becsúszik az értelmes start 2018-ra, aztán ott meg már jön az új Intel architektúra és megint ott lesznek ahol a part szakad. Ha még jól is sikerül a Zen, az Intel elővesz a fiókból valamit, ami pont annyival lesz jobb, hogy megint csak hátul kullog majd szegény piros team.

[ Szerkesztve ]

(#39) R9DEON válasza Sinesol (#38) üzenetére


R9DEON
senior tag

Ahhoz képest hogy az Intel már 4-5 éve nem képes értelmes CPU fejlesztést kihúzni a kalapból ettől nem annyira félünk.

(#40) NandoXXL válasza gyiku (#35) üzenetére


NandoXXL
senior tag

"Semmi sem tökéletes a világon, sokszor lejjebb kell adni a mércét ..."

(#39) R9DEON válasza Sinesol (#38) üzenetére
Mobil piacra fejlesztenek, energia hatékonyság stb. Desktop már nem a fő cél. Csak hát ott nem AMD szerencsétlenkedik, bukták is a tablet telefon bizniszt. Notiknál viszont jók.

[ Szerkesztve ]

(#41) pipo112 válasza NandoXXL (#28) üzenetére


pipo112
senior tag

2017 fresh news szvs Február Március :))

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#42) Sinesol válasza R9DEON (#39) üzenetére


Sinesol
veterán

Pont annyit fejleszt amennyit kell, sőt hatalmas a fejlődés, ha performance/watt vagy igp mutatókat nézünk.
Nyers x86 teljesitményre minek fejlesztene, mikor már 5-6 éve közelükbe se szagol a konkurencia és jelenleg is 50%-al erősebb egy kék mag mint egy piros mag. Teljesen ésszerűen ott fejlesztenek, ahol hiányosságaik voltak/amit a piac követel.

[ Szerkesztve ]

(#43) R9DEON válasza Sinesol (#42) üzenetére


R9DEON
senior tag

Jó és akkor ha az AMD csődbe megy akkor az Intel többet nem fejleszt, kicsit elcsépelt szöveg már ez a "nincs konkurencia", amúgy sem hiszem hogy ez lenne az igazi ok.

(#44) Sinesol válasza R9DEON (#43) üzenetére


Sinesol
veterán

Csak azt tudom mondani, amit már elmondtam, az igp és a fogyasztáscsökkenés az, ami jelenleg mindenhol fókuszban van, ha azt nézzük ott látható is a folyamatos ugrásszerű fejlődés.

[ Szerkesztve ]

(#45) Pug válasza Sinesol (#44) üzenetére


Pug
veterán

Mi lenne, ha kivételesen, az életben egyszer, nem vinnétek el AMD vs Intel irányba egy AMD-s hír topic-ját? :U

(#46) lee56 válasza Pug (#45) üzenetére


lee56
őstag

Mondjuk akkor meg az lenne a furcsa, :) valahogy nem ez az univerzum lenne az már :D

No Comment

(#47) Pug válasza lee56 (#46) üzenetére


Pug
veterán

Én se tudom, hogy mi a fenét vártam, meleg hógolyót? :DDD

(#48) Sinesol válasza Pug (#45) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem légüres térben létezik az Amd, egy ilyen jellegű hírben természetes hogy szóba kerül a konkurrens.

[ Szerkesztve ]

(#49) Sancza


Sancza
tag

" ... rendelkezik NVMe kompatibilitású M.2-es aljzattal(ez itt érhető el először az AMD-s rendszereknél) ... "

Ez miben különbözik a Gigabyte GA-970-Gaming (ami február óta kapható az Ipon-ban) alaplapján található M.2 foglalattól? Ha semmiben nem különbözik, akkor nem ez az első alaplap, amin elérhető NVMe kompatibilitású M.2-es aljzat AMD-s rendszereknél :)

(úgy tudom az Asrock A88M-G/3.1 alaplapon lévő M.2 is NVMe kompatibilis, de erre már nem esküszöm meg)

[ Szerkesztve ]

(#50) #10034944


#10034944
törölt tag

Nekem tetszik ez a fekete alapon fehér csíkozás, simán elfogadnám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.