Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Essentials


Essentials
aktív tag

"A Huawei a Qualcomm és a MediaTek megoldásai iránt is érdeklődik, és az esetleges SoC csere alighanem dizájnmódosításokkal járna..."
Nem tudom milyen 'dizájnmódosítással' lehetne kikerülni az amerikai szabadalmakra, mert mindkettő cég ARN chipjei arra épülnek... Ráadásul a Qualcomm amerikai, és kínai a napokban lengette be az országon belüli tiltását egyelőre csak "kiszivárgott kormányzati infók", azaz fenyegetés formájában. A MediaTek pedig szintén a TSMC-re épül, ráadásul Tajvani cég, amely kormánya véget nem érő harcban áll a kínai kommunista rezsimmel a függetlensége kiharcolásáért. Legutóbb a WHO csatlakozástukat vágta el Kína sikeresen. Szóval ennek az egyébként szimpla kereskedelmi tevékenységnek erős politikai vonulatai is vannak, amik szintén változtathatnak a felálláson. Érdekes.

Már sokszor leírtam, de megteszem megint: Abban sem vagyok biztos, hogy a TSMC mennyiségben le tudja nekik szállítani az 5nm-es Kirineket bármilyen egyéb okból kifolyólag. Amikor márciusban írtam, még kinevettek néhányan, aztán jött a SoC szabadalmakra vonatkozó tiltás. Minden nagyon intenzíven történik, szóval őszig ki tudja mi következik a nagyhatalmak párharcában, amit az okostelefon gyártók is nyögni fognak. Az USA kormánya által kezdeményezett nagyobb Google szigorítások is lehetségesek, akár a nyílt android licenszelésére vonatkozóan, de bármilyen formában. De az is lehet, h enyhülnek ( ha máshogy nem, időlegesen ) bizonyos korlátozások. A következő hónapokban kiderül.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.