Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Essentials


Essentials
aktív tag

"A Huawei a Qualcomm és a MediaTek megoldásai iránt is érdeklődik, és az esetleges SoC csere alighanem dizájnmódosításokkal járna..."
Nem tudom milyen 'dizájnmódosítással' lehetne kikerülni az amerikai szabadalmakra, mert mindkettő cég ARN chipjei arra épülnek... Ráadásul a Qualcomm amerikai, és kínai a napokban lengette be az országon belüli tiltását egyelőre csak "kiszivárgott kormányzati infók", azaz fenyegetés formájában. A MediaTek pedig szintén a TSMC-re épül, ráadásul Tajvani cég, amely kormánya véget nem érő harcban áll a kínai kommunista rezsimmel a függetlensége kiharcolásáért. Legutóbb a WHO csatlakozástukat vágta el Kína sikeresen. Szóval ennek az egyébként szimpla kereskedelmi tevékenységnek erős politikai vonulatai is vannak, amik szintén változtathatnak a felálláson. Érdekes.

Már sokszor leírtam, de megteszem megint: Abban sem vagyok biztos, hogy a TSMC mennyiségben le tudja nekik szállítani az 5nm-es Kirineket bármilyen egyéb okból kifolyólag. Amikor márciusban írtam, még kinevettek néhányan, aztán jött a SoC szabadalmakra vonatkozó tiltás. Minden nagyon intenzíven történik, szóval őszig ki tudja mi következik a nagyhatalmak párharcában, amit az okostelefon gyártók is nyögni fognak. Az USA kormánya által kezdeményezett nagyobb Google szigorítások is lehetségesek, akár a nyílt android licenszelésére vonatkozóan, de bármilyen formában. De az is lehet, h enyhülnek ( ha máshogy nem, időlegesen ) bizonyos korlátozások. A következő hónapokban kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#2) Essentials válasza Essentials (#1) üzenetére


Essentials
aktív tag

ARM, és bocsi a többi elütésért. :R

(#3) #24536576


#24536576
törölt tag

Popcornt bekészítettem.

(#4) 7Heads Drago válasza Essentials (#1) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az USA kormánya által kezdeményezett nagyobb Google szigorítások is lehetségesek, akár a nyílt android licenszelésére vonatkozóan
Vannak már egész jó mesekönyvek gondolom sokat olvasgatsz. :D :D :D

Folyamatosan ment itt a fórumon a papolás hogy mindez csak az 5G miatt van, erre meg jön ez: [link]
Hivatalos források viszont most megerősítették a Reuters meglepő értesülését, miszerint enyhébbre változnak a Huawei elleni blokád szabályai, és az amerikai cégek számára a jövőben lehetővé teszik, hogy együttműködjenek a kínai távközlési óriással az újgenerációs 5G hálózatok szabványainak kidolgozásában...... Mobilos területen viszont a fentiektől függetlenül nincs szó enyhítésről,
Vagyis nem az 5G a lényeg mégse. Én csak azon csodálkozom hogy milyen higgadt tudott eddig maradni Kína. Pedig lenne mit elzárni nekik is.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#5) forgonati


forgonati
őstag

Ha végképp nem jön, az sem izgat. Tudom, tudom, #vaneletegooglenelkul #nemhianyzikagms #agoogleiskemkedik stb :)

Keelah Se'lai!

(#6) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Elég szégyen ami folyik ez az infláció itt

Oda a jó versenynek

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7) joey04


joey04
titán

Ezért nem kellett volna tökörészni, hanem azonnal ilyen szigorral lecsapni rájuk. Így az a balf*sz Trump csak időt hagyott nekik felkészülni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) Essentials válasza 7Heads Drago (#4) üzenetére


Essentials
aktív tag

Ha valakinek néhány éve elmesélik, mi fog történni pld a Huawei-jel 2019-ben, és mi fog 2020-ban, valószínűleg jót nevet rajta, és be akarja csukni az illető képzeletbeli mesekönyvét... Erről ez a veleményem. :DD

De:
Jegyezd meg ezt a kommentet, és térjünk vissza rá ősszel, akkor majd láthatjuk hogy hanyadik oldalig jut el ez a "mesekonyv". Egyelőre mindenki csak tippelni tud, aki nem illetékes a kérdésben, de aki igen, még talán az is.

"Hivatalos források viszont most megerősítették a Reuters meglepő értesülését, miszerint enyhébbre változnak a Huawei elleni blokád szabályai, és az amerikai cégek számára a jövőben lehetővé teszik, hogy együttműködjenek a kínai távközlési óriással az újgenerációs 5G hálózatok szabványainak kidolgozásában...... Mobilos területen viszont a fentiektől függetlenül nincs szó enyhítésről,
Vagyis nem az 5G a lényeg mégse"

Kicsit félreértelmezted, pedig nyilvánvaló: Az USA a saját hálózatépítéssel foglalkozó cégeit szeretné hamarabb versenyhelyzetbe hozni azzal, hogy együttműködnek a hálózatfejlesztésben élen járó kínaiakkal. Szó sincs arról, hogy ne akarnák továbbra is elérni Európában, hogy az USA után a nyugati szövetségesei is megtiltsák a kínaiaknak a fejlesztéseket.
Németországban tervben van már egy ilyen törvény, UK ( ami eddig a legnagyobb kínai szövetségesnek tűnt 5G-ben ) is kifarolni látszik, és a 2023-ig tervezik, hogy minden kínai hálózati elemet mádra cserélnek, a Huaweit pedig kitiltják a bizniszből. Szóval ez az enyhítés öncélú, és nem arról van szó, h bármiből is engednének.

"Én csak azon csodálkozom hogy milyen higgadt tudott eddig maradni Kína"

Minden okkal történik, nem véletlenül... Tehát biztos lehetsz benne hogy megvannak a jó okaik arra, hogy így reagáltak ebben a témakörben, ahogyan.

[ Szerkesztve ]

(#9) <Adamsky> válasza 7Heads Drago (#4) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szerintem nincs ember, aki meg tudnád mondani a valódi indokot. Nekem spec. az sem világos, hogy a Microsoft pl. miért kereskedhet a Huawei-el? Magyarán, hogy kerülhet Windows (hivatalosan) a Huawei laptopjaira? :F

(#10) k-adi


k-adi
nagyúr

Szóval akkor most dupla olyan drága lesz mert kevés az alkatrész de a számokat persze hozni kell?

(#11) 7Heads Drago válasza Essentials (#8) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Bla-bla
Az összes amcsi fan eddig ezt védte fújta. De persze te tudod a tutit.:P

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12) Aryon87


Aryon87
félisten

[link]

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#13) Schuler888 válasza 7Heads Drago (#4) üzenetére


Schuler888
senior tag

Te komolyan nem erted, vagy a fanboy szemuveg van ennyire beparasodva? :F

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#14) Samott


Samott
addikt

Most jott a cegesre: "...install the ****** application on a compliant device (iOS/Android OS except for the following manufacturers; Huawei, Oppo, Xiaomi and ZTE) please follow the steps in the attached PDF document. This will allow you to continue to access the ***** ****** using the ****** mobile application to authenticate."

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#15) 7Heads Drago válasza Schuler888 (#13) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Akkor szerinted is elveszik tőlük a nyílt android licencet? És én vagyok a fanboy? Oks nincs több kérdésem. :W

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#16) Silenzio válasza forgonati (#5) üzenetére


Silenzio
addikt

#vaneletganajnelkul

#megpingelemahszicsinpinget

#ahuaweiannyirakinaihogymegazRGBszenzortisRYYBszenzorracsereltepedigzoldvagyok

#nemhianyzikaGSM

#anyamiskemkedik

(#eniskemkedekdepsszt)

Sok HW telefonom volt. Jó volt, szép volt, de soha többé.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#17) Aryon87 válasza Silenzio (#16) üzenetére


Aryon87
félisten

Hasznos volt köszönjük :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#18) k-adi válasza Aryon87 (#17) üzenetére


k-adi
nagyúr

kb mint a tiéd ?

(#19) Aryon87 válasza k-adi (#18) üzenetére


Aryon87
félisten

:K

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#20) joey04 válasza k-adi (#18) üzenetére


joey04
titán

annál hasznosabb :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) #88470784


#88470784
törölt tag

Közben a ZTE bejelentette 5nm chippel lépnek piacra jövőre.
Ha ez igaz akkor a kínaiak országon belül megtudják oldani az amcsik nélkül a chipgyártást.
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.