Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) thomas92


thomas92
aktív tag

Ez a zöld annyira menő (vagy mi), remélem tényleg lesz ebben a színben, és itthon is be lehet majd szerezni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#3) #76289792 válasza #20749568 (#2) üzenetére


#76289792
törölt tag

Szerintem ocsmány..

(#4) Ricardo


Ricardo
félisten

Szokásos Pixel (túl)árazás. Arra még kíváncsi vagyok milyen kamera szenzort kap.

(#5) <Adamsky> válasza #76289792 (#3) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A szín a legkisebb baja (már ha az egyáltalán. Látni kellene élőben ...)

(#6) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Jöhet egy fekete 5-ös.

(#7) tony_snow


tony_snow
tag

Baromi jol nez ki ez a light olive szeru szin :)

(#8) Viper26


Viper26
nagyúr

"képeket és fotókat"

Az nem ugyanaz? :)

Gondolkozom rajta, talán tavasszal jobb ára lesz.

iPhone 14 | FR955

(#9) forgonati válasza Viper26 (#8) üzenetére


forgonati
őstag

Nem ugyanaz.

Keelah Se'lai!

(#10) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Azért ez a csomag 700€-ért nem kicsit pofátlan. Hol vannak már a flagship-killer Nexusok... :U

B.Cs.

(#11) atike


atike
nagyúr

Csak lenne az ára normalizálva.... És lenne itthon hivatalosan....

(#12) batai15


batai15
félisten

Jól néz ki ez zöldes- szürkés ? Hirtelen nem tudok jobb megfogalmazást rá.
Maga a hardverrel nincs baj ,de szerintem ha már ennyire erőltetik a hagyományos ujjlenyomat szenzort, akkor sony , meg pár mobil mintára lehetne a bekapcsoló gomba rakni. Nagyon szeretem egyébként a stock droidot ,de látván nagyon sok "pixel " romot amit a modderek dobnak össze lenne mint tőlük tanulni . Viszont a pixelekről valahogy mégis mindig az a userek véleménye hogy egyszerűen jó használni őket.
A 700euro kicsit borsos szerintem guugli némileg adhatná olcsóbban, kompenzálva pár dolgot,a makulátlan sebesség kiemelkedő kamera és elsőként érkező frissítések némileg kevesek főleg 250 ezres cédula esetén.

[ Szerkesztve ]

(#13) akooos


akooos
veterán

(#14) mbotnd


mbotnd
tag

Szerény tudás merész árért.

(#15) roli543


roli543
őstag

Nem értem igazán a különbséget a 2 telefon között... a 4a 5g maradhatott volna ugyanaz mint a 4a méretben.... na mindegy 😃

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#16) Lami66


Lami66
őstag

Gugli dizájnerek egymás között:
- Joe! Nem tudod hová lett az asztalomról az új pixel hátlapja?
- Beugrott a főnök, és elvitte valami fotózásra. Azt mondta, hogy szerinte elég megosztó színt találtál ki.
- Honnan tudja milyen színt találtam ki? Még csak alapozóval kentem le!

[ Szerkesztve ]

(#17) *RLaci* válasza mbotnd (#14) üzenetére


*RLaci*
addikt

A procin kívűl ami amúgy mindenre is elég, mi az amiben szerény, mi kéne még bele?

(#18) Drakmusz


Drakmusz
őstag

Soha nem tudtak érvényesülni a csúcskategóriában, bár szerintem ez nem is volt cél.
Viszont könnyen lehet hogy ez az új irány kifizetődőbb lesz.
A kamera sok generáció óta ugyanolyan, de legalább nem érheti csalódás az embert.
Már ha szereti ezt a vonalat.
A Nexus-féle szellemiséget már úgysem lehet visszahozni, ez van.
Az áruk meg az elődökhöz hasonlóan gyorsan beesik majd.
Mondjuk ha egy 4a bekerülne a szolgáltatókhoz, akkor nagyot szólhatna.
Iszonyatosan eltalált ez a méret, üdítő színfolt a mai tepsik között.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#19) Ricardo válasza Drakmusz (#18) üzenetére


Ricardo
félisten

"Soha nem tudtak érvényesülni a csúcskategóriában,"

Ez eddig rendben is van, de az árat akkor ne írják ilyen vastag ceruzával.

(#20) judas13


judas13
addikt

Pixelék mindig megnevettetnek az áraikkal. Ez most sem történt másképp.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#21) Drakmusz válasza Ricardo (#19) üzenetére


Drakmusz
őstag

Mennyi lenne ezeknek a reális kezdőára?
Illetve mihez viszonyítanád?

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#22) #16820480 válasza Ricardo (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

Csúcskategória 1000$/€ körül van, de inkább felette. Felső közép kategóriába ez simán elfér a 700$/€-val.

(#23) *RLaci* válasza Drakmusz (#21) üzenetére


*RLaci*
addikt

Erre én is kíváncsi vagyok.
2015-ben a Nexus 6P európai nyitóára 649 euró volt, 32gb-s. Az 5X 479 euron nyitott, 16gb.
Nem olcsó, pláne a Kínaiakhoz viszonyítva(már ott is elég vastagon fog a ceruza), de ha vesszük a "nagy" neveket Samu,Alma stb. én nem mondanám ezt drágának. Mondjuk én is olyan 6-650-es árra számítottam.

[ Szerkesztve ]

(#24) ollie válasza roli543 (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az 5G antenna sok helyet foglal, ezért minden 5G képes telefon nagy.

***

(#25) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Látom dizájnerek szabin voltak megint, a szín meg tényleg max az alapozó lehet.. :DDD

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#26) Schuler888


Schuler888
senior tag

Sztem ez az ar, ezert a csomagert tokeletesen passzol az idei arazasi divatba... a szin meg a hagyjuk is kategoria, dehat annyi tok van.. :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#27) Ricardo válasza Drakmusz (#21) üzenetére


Ricardo
félisten

Maximum 500

Tudom ez már nem a Nexus vonal. Ettől függetlenül soknak tartom egy 765g-vel szerelt telefonért az 700 eurót mert sajnos a dollárt az euróval egy az egyben váltják általában ilyenkor.

(#28) #76289792 válasza Schuler888 (#26) üzenetére


#76289792
törölt tag

Nem egy szín van..

(#29) ollie válasza Ricardo (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mert a 700 dollár nettó ár, a 700 euró meg már bruttó.

Komolyan, már rohadt fárasztó, hogy mindenki a dollár vs euró váltásról sír, pedig csak utána kéne nézni, hogy miért van ez.

[ Szerkesztve ]

***

(#30) *RLaci* válasza Ricardo (#27) üzenetére


*RLaci*
addikt

Persze, ingyen kéne adják. Mint már alább írtam az 5x kezdett 16gb-al 479euron európában.
Arról meg a kugli igazán nem tehet, hogy a forint egy kalapszar.
Azt meg még mindig nem mondta meg senki, hogy mire nem elég a 765? A 4a-t bármelyik mostani flagship mellé oda teszem a 730-al, nem fog szégyent vallani. Max az energiaigényesebb játékokat fullon futtatva maradna alul.

[ Szerkesztve ]

(#31) Hopkins95 válasza *RLaci* (#30) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nexus 5x tulaj itt, 263 Euróért vásároltam enyémet Turbadon 2016-ban. Na most mikor lesz ez a telefon valaha árban ahhoz közel? :U
Ez bizony keményen túl van árazva. Nincs prémium anyaghasználat benne vagy olyan extra, ami ezt indokolná.

(#16) Lami66 És tényleg, olyan az a matt zöld szín, mintha az alapozó fölé már nem jutott volna festék. :DD

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#32) Ricardo válasza *RLaci* (#30) üzenetére


Ricardo
félisten

"Persze, ingyen kéne adják"

Hol írtam ilyet?

(#33) *RLaci* válasza Hopkins95 (#31) üzenetére


*RLaci*
addikt

Európai nyitóárat írtam, mint ennél is most arról beszélünk. Amúgy ha sokallod és nincs pénzed rá, vegyél mást, nagy a piac.

Ricardo Nem írtad, de itt a kommenteket olvasva az árral kapcsolatban azj ön le.

[ Szerkesztve ]

(#34) Hopkins95 válasza *RLaci* (#33) üzenetére


Hopkins95
addikt

Vettem is :P Ezért mondom mindenkinek, hogy a sima Pixel 4a az igazi deal és felesleges erre a telefonra várni.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#35) *RLaci* válasza Hopkins95 (#34) üzenetére


*RLaci*
addikt

Remek a 4a(ár/érték arányban jobb mint bármelyik Pixel) nyugodt szívvel ajànlom a megvételét, de azért én engedelmeddel veszek egy 5-öst. :)
Megjelenésekor ha jól emlékszem 150-160 körül vettem itthon az első 5X-em.

[ Szerkesztve ]

(#36) enginev3.0 válasza thomas92 (#1) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szörnyű

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#37) Drakmusz válasza Hopkins95 (#31) üzenetére


Drakmusz
őstag

Mondjuk az 5X 2015 szeptemberében jelent meg, ezért kicsit sántít az összevetés.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#38) Ricardo válasza *RLaci* (#33) üzenetére


Ricardo
félisten

Azt írtam túl van árazva. Nem azt hogy ingyen kellene adniuk. Persze az ezer eurós telefonokhoz képest jó az ár. Ha jövőre azok felmennek kétezerre, akkor a majd tapsolunk, hogy a Pixel 6 csak ezeröttszáz.
Pont emiatt emelnek. Egy elkezdi és akkor mindenki hozzájuk hasonlít, hogy ahhoz képest még mindiog nem is sok. de bizony sok.
Én sokallom az összeget, amit elkérnek érte. Rossz az irány. Samsung telefonok árai is elgurultak. Egy középkategóriás A szériás mobil 100 felett van. Vicc.

Aki szóvá meri tenni rögtön megkapja hogy biztos nincs pénze rá.
Példa: Gondolom ha tízezer forintba kerülne egy kiló párizsi, nem vennél. És nem azért mert nincs tízezer forintod, hanem mert neked nem ér meg annyit.

Akinek megér ennyit, megveszi. Nekem nem éri meg. Ennyi, nem több.
Semmi szükség a "persze ingyen kéne adják " típusú beszólásokra.

Nem azért nem veszem meg mert csóró vagyok, és te nem azért veszed meg mert és nélkül költöd a pénzt. Az hogy valami kinek mennyit ér egyszerűen nézőpont kérdése.

(#39) _flamer


_flamer
aktív tag

A hátlapi ujjlenyomatolvasót elfelejthetnék már.. :(

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#40) Viper26 válasza _flamer (#39) üzenetére


Viper26
nagyúr

Azt én sem értem teljesen. :F

iPhone 14 | FR955

(#41) *RLaci* válasza Ricardo (#38) üzenetére


*RLaci*
addikt

Pont ezért nem kommentelem soha egy telefonnál, sem a kinézetét, sem az árát. Az első teljesen szubjektív, a második pedig vagy megéri nekem, vagy nem.
Ez a telefon az utolsó Nexusok nyitóárához képest nem drága, a mostani flagship kategóriához képest nem drága, az eddigi Pixelekhez képest(nem a) nem drága, a felsőközép kategória árához képest elmegy(lehetne kicsivel olcsóbb).
Nekem megéri, Neked nem éri meg, Sanyinak megéri, Józsinak nem éri meg, stb... :D

Viper26 Maradhatna a 4-es sorozat face id-je, szerettem.

[ Szerkesztve ]

(#42) Ricardo válasza Drakmusz (#18) üzenetére


Ricardo
félisten

"A kamera sok generáció óta ugyanolyan, de legalább nem érheti csalódás az embert.
Már ha szereti ezt a vonalat."

Igen, sajnos az ötös sem kap újabb szenzort. Pedig megnézném mit hoznak ki egy újabb technikából :U

(#43) alexandrosz


alexandrosz
aktív tag

A fanyalgók (divat ekézni, csak ki mondta, hogy Pixelt kell, kötelező venni?) mehetnek és vehetik a konkurencia zsebbe nem férő "csúcsmodelljeit".

(#44) Ricardo válasza alexandrosz (#43) üzenetére


Ricardo
félisten

"divat ekézni, csak ki mondta, hogy Pixelt kell, kötelező venni?"

Ezt most valóban kell?

(#45) thomas92 válasza enginev3.0 (#36) üzenetére


thomas92
aktív tag

Nekem a csillogós bazárí színűk nem tetszenek, se a számomra unalmas fekete. Kinek mi. Engedjétek meg,hogy nekem tettszen. :))

(#46) ladapower


ladapower
tag

Jön egy Pixel cikk és a hozzászólások túlnyomó része csak arról szól, hogy:
1) Ronda
2) Túlárazott
:C

Több mint valószínű ez lesz a feleségem következő telefonja:
-Nem tepsi
-Lapos OLED (bár sajnos lyukas)
-90Hz
-Jó akksi
-Qi
-IP
-Ujjlenyomat olvasó
-Jó szofter (támogatottság, gördülékenység)
-Remélhetőleg remek kamera
-Proci meg nem rossz a mindennapi használathoz

Ebben a méretben nem igazán van alternatíva amiben az összes fenti dolog benne van. Max P4 és S10e.

Még megvárjuk az iPhone 12 premierjét mert az 5.4" verzió elég érdekes lehet. Bár annak az akksija talán túl picinek tűnik és a feleségem nem nagyon rajong az arcazonosításért (én imádom a P4 XL-en) no meg az iOS is új lenne neki.

(#47) thomas92 válasza *RLaci* (#41) üzenetére


thomas92
aktív tag

+1

(#48) enginev3.0 válasza thomas92 (#45) üzenetére


enginev3.0
félisten

Megengedem :B

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#49) K82 válasza ollie (#29) üzenetére


K82
őstag

Azért azt se felejtsük el h nincs 10% a sales tax egyik államban sem, és még így is durván drágább euróban.
A 849$-os P2XL-em is 902 lett mire a FedEx-es nyomoronc ledobta a lábtörlőre. Az EU-ban 939€-n nyitott - vagyis a bruttó $ ár is kevesebb volt az eurósnál. És akkoriban 250 körül volt a dollár, az euro valahol 290 környékén - idén meg...áhh. :(((

Meg kell várni a black friday-t vagy a karácsonyt, mindig volt kellemes akció szinte mindegyikre.

Pixel / OnePlus Pad

(#50) ollie válasza K82 (#49) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És? A gyártó tehet arról, hogy az EU-ban ilyen magasak az adók? Adja olcsóbban, mert neked több adót kell fizetned? A nettó árakat hasonlítsd össze, ne a bruttókat.

[ Szerkesztve ]

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.