Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) K82 válasza ollie (#50) üzenetére


K82
őstag

849$ vs 799€ ha a nettót nézzük, árfolyamkülönbözettel is majdnem 10%-kal drágább Ft-ban a 2017-es árakkal.

Pixel / OnePlus Pad

(#52) alexandrosz válasza Ricardo (#44) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Ja, ekézni szabad, ez fura. Értem.

(#53) Ricardo válasza alexandrosz (#52) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha szeretnéd csináld. Nincs megtiltva, csak megkérdeztem hogy valóban kell e.

A Biztosbazért fikázod, mert az apukád nem veszi meg neked érvelés nem volt. ;)
Mintha iPhone topikban lennék.

(#54) alexandrosz válasza Ricardo (#53) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Egyszerűen visszanézhető az összes mobilarénás hsz-em.
De mindegy, hagyjuk is, apukám majd megveszi.

(#55) ollie válasza K82 (#51) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

2017-ben más volt az árfolyam.

***

(#56) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Jaj de izgi olvasni ezt a cicaharcot, a google és a másik oldal között :) Kard-ki-kard emberek :) scc/kb olyan 30 készülék kapható 765-ös soc-al. Akinek ingere van keresse meg őket, árakkal és lehet hasonlítani. Van ezek között g. one rendszer is, tehát tényleg bőséges a kínálat. Pl. mondjuk a moci one 5g 380EUR ár környékén. Nyilván vannak különbségek (méret, kijelző ram, támogatás stb) de igen, az pl. 120EUR diffi, majd 25%. Ahogy olvasgattam, nem is nagyon beszélünk itt a huf árak viszonyításáról, hiszen a huf mint olyan, pár ember játékszere már évek óta, hanem EUR-USD árak összehasonlításáról van szó. Én titkon bíztam benne, hogy 500EUR árba belefér a 90-es tempó, jelek szerint nem. Abban is bíztam, hogy google talál a raktérben valami újabb kamera szenzorokat porosodni. Igen, a 765G elég lehet a napi rutinhoz, sőt még sok is, mehettek volna SD6XX vonalra vagy talán még alá is :) Így viszont a pjúr androidot szeretők tábora örülhet, hogy találnak olcsóbban is eszközt maguknak.
Némi párhuzam sejlik fel a korai hátécé és ez között. Persze itt van lóvé, nem fenyegeti őket ugyanaz. De ettől még ez így, elég középszerűnek tűnik, de majd kiderül, ha kikerül és nevesebb lapok nekiállnak nyúzni őket. Addig már csak párat kell aludni, ha szerencsénk van, lesz még pár hír, cikk arról, amit sejteni gondolnak.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#57) zkosaras


zkosaras
aktív tag

Dual SIM támogatás lesz vmilyen módon?

(#58) csana válasza zkosaras (#57) üzenetére


csana
senior tag

Állítólag e-sim támogatás is várható nano-sim mellé, tehát elképzelhető.

(#59) Lewis4421 válasza Ricardo (#38) üzenetére


Lewis4421
csendes tag

Teljesen igazad van... :R

Az élet epikuroszi értelmezése elutasítja a halhatatlanságot és misztikumot; van a lélek, de ugyanúgy mint a test, halandó. Nincs halál utáni élet, így nem kell félni a haláltól sem, mivel „a halál nem jelent semmit számunkra; ami felbomlik, érzékelése megszűnik, és amit nem érzünk, semmit nem jelen

(#60) #76289792 válasza Lewis4421 (#59) üzenetére


#76289792
törölt tag

Igaza van, de akkor miért pont ezzel indít:
"Szokásos Pixel (túl)árazás.". :F

(#61) Ricardo válasza #76289792 (#60) üzenetére


Ricardo
félisten

Mert a pixeleket rendszerint túlárazzák.

(#62) Lewis4421 válasza #76289792 (#60) üzenetére


Lewis4421
csendes tag

Az elozo evi pixelek is dragak voltak. De akinek kell ugyis megveszi, en az ideologiaval ertek egyet, hogy legalabb ne eltessuk a vastag tollat, ezt persze ugy lehet elerni, hogy nem vesszuk meg. Nekem a kinezete speciel tetszik, a gyenge proci nagyon nem, a meret, az meg tokeletes.

[ Szerkesztve ]

Az élet epikuroszi értelmezése elutasítja a halhatatlanságot és misztikumot; van a lélek, de ugyanúgy mint a test, halandó. Nincs halál utáni élet, így nem kell félni a haláltól sem, mivel „a halál nem jelent semmit számunkra; ami felbomlik, érzékelése megszűnik, és amit nem érzünk, semmit nem jelen

(#63) blueMerle válasza _flamer (#39) üzenetére


blueMerle
veterán

Nekem is ez a bajom vele. Annyira "vásári" feelingje van hogy az valami hihetetlen. Tényleg már szinte az alsó kategóriában is megoldják elegánsabban - pl. oldalt - nem hiszem hogy ez pont a Googlenak nem fért volna bele, ráadásul nem filléres cucc. Ettől függetlenül nem venném ezt tudja Mi Note 10 Lite-om os, sokkal olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#64) szabakaa


szabakaa
aktív tag

Hali! Ti hol vennétek meg az 5-öt amikor kijön? Sajnos most vettem új telefont, de annyi pixel használót látok itt, hogy érdekel honnan szerzitek be.

Ezek a telók ezen az áron amúgy szerintem Best Buy kategória.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch

(#65) alexandrosz válasza blueMerle (#63) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Pl. esetemben egyik xiaomi sem tudja azt, amit egy pixel, mert mindegyik vágódeszka méretű.
Ez is egy nézőpont.

(#66) HarleyCustom válasza Hopkins95 (#31) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“...Nexus 5x tulaj itt, 263 Euróért vásároltam enyémet Turbadon 2016-ban. Na most mikor lesz ez a telefon valaha árban ahhoz közel? :U...”

Miért kellene, hogy közel legyen? 4 év telt el azóta. Az árak évről-évre emelkednek. De ugye nem kell elmagyarázni, hogy miért? :U

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#67) alexandrosz válasza szabakaa (#64) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Lesz cég aki valszeg behozza (Pl. Turbado), vagy a németektől on-line megrendeled.

(#68) blueMerle válasza alexandrosz (#65) üzenetére


blueMerle
veterán

Igen, ebben teljesen igazad van. Akinek a nagy méretű telefon gondot jelent, annak egyedüli opcióként maradnak a Pixelek és másik vonalon az iPhone. Érzésem szerint az iPhone az 5,4"-os verzióval egy újabb "piaci atombombát" fog robbantani és bízok benne hogy az Androidos gyártók erre a copyvonatra is felülnek majd és végre nem lesz kuriózum a normál méretű felsőkategóriás Android telefon.

(#69) #76289792 válasza Lewis4421 (#62) üzenetére


#76289792
törölt tag

Minden csúcskategória drága, nem is éri meg egyik sem megjelenés után. Pixel 4 300 felett nyitott, fél évvel később vettem 177-ért Turbado-n. Ha ezt fél évvel később megvehetem hasonlóan 170 körül az bőven jó..

Egyébként sokan érzik már hogy ha nem játszik az ember játékokon akkor teljes mértékben felesleges a csúcs SD.
Hatalmas piros pont a Google felé hogy nem teszik bele a csúcsot cserébe 300€-val olcsóbban adják. Minden nézőpont kérdése.

"Legalabb ne eltessuk a vastag tollat, ezt persze ugy lehet elerni, hogy nem vesszuk meg"

Szerintem a Google-t most nyugodtan lehet etetni pont az előbb leírtak miatt. Tudod mit ne vegyünk meg? A csúcs snapis készülékeket, ugyanis azoknak az árazásánál undorító amit a Qualcomm csinál. Ez ellen kellene tiltakozni.. Google meg is tette, még ha nem is szándékosan :)

Na meg azt is vegyük figyelembe, hogy ami pár éve 400€ volt az most 700€.

[ Szerkesztve ]

(#70) thomas92 válasza szabakaa (#64) üzenetére


thomas92
aktív tag

Alzához is be szoktak futni pl. :)

(#71) Lewis4421 válasza #76289792 (#69) üzenetére


Lewis4421
csendes tag

A csucs snapival nem ertek egyet, csak hasznalj egy ilyet, es egy csucs snapit, nagy a kulonbseg teljesítményben, sajnos.

Az élet epikuroszi értelmezése elutasítja a halhatatlanságot és misztikumot; van a lélek, de ugyanúgy mint a test, halandó. Nincs halál utáni élet, így nem kell félni a haláltól sem, mivel „a halál nem jelent semmit számunkra; ami felbomlik, érzékelése megszűnik, és amit nem érzünk, semmit nem jelen

(#72) #76289792 válasza Lewis4421 (#71) üzenetére


#76289792
törölt tag

Egy nem geek user a gyakorlatban semmi különbséget nem fog érzékelni belőle. 730-855 összehasonlítási alapom van, nem ér meg ennyi pénzt :)

(#73) *RLaci* válasza Lewis4421 (#71) üzenetére


*RLaci*
addikt

Szerinted. Milyen saját összehasonlítási alapod van? Pixel 4XL után használok most egy 4a-t egy hónapja. Normál, átlag felhasználás mellett, ami a játékon kívül mindent magában foglal, nulla különbséget tapasztalok a két telefon között, gyorsaságot, stabilitást, fluidságot stb-t nézve.
730 nem 855, nem fagy, nem akad, nem laggol, nem gondolkodik, csak szimplán, gyorsan, teszi amit kell.
Nagyon sokáig mániám volt, hogy a legerősebb chipset legyen az aktuális telefonomba, mára ezt kezdem egyre jobban elengedni, ebben most a 4a is tökéletesen megerősített. Ha nem játszol teljesen felesleges több tíz, esetleg százezeres tételt kifizetni az aktuális csúcs prociért.

[ Szerkesztve ]

(#74) David75


David75
őstag

Eljátszák, hogy ez most egy olcsó flagship miközben csak átlagos árú felsőközép. Ahogy kinéz az kritikán aluli akármilyen más gyártóhoz képest. A konkurencia meg ugye OnePlus nord, de akár az s20 fe is hasonló ár. De szerintem az iPhone 11 is jobb választás, sőt nekem személy szerint kevésbé lenne ciki egy iphone se-t elővenni mint ezt a pixel 5-öt galambszar zöld színben ;]

Vissza kéne hozni a nexust, a 6p-t imádtam. Elvileg az iPhone-al akarnának versenyezni a pixelekkel, bár azt szerintem már ők se gondolhatják komolyan

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#75) Hopkins95 válasza HarleyCustom (#66) üzenetére


Hopkins95
addikt

Mert, miért? :F

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#76) alexandrosz válasza David75 (#74) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

OP Nord, mint konkurencia, Qi, Ip védelem nélkül?
Hogy a többit ne is említsem.

(#77) Lewis4421 válasza *RLaci* (#73) üzenetére


Lewis4421
csendes tag

Nekem most S10em van, ezelőtt Mi9t és Mi 8, én elhiszem és elfogadom, hogy te semmilyen különbséget nem látsz de én láttam eleget, a 730at is a neten hypoltak, hogy ugyanolyan gyors csak a grafika gyengébb, de való életben nagyon is éreztem a különbséget, darabos volt nagyon a mi9t még a mi8hoz viszonyítva is. És most komolyan, a qualcomm szerinted hülye, hogy ugyanazt a procit adja olcsóbban? Ne legyünk már ennyira naivak.
A másik meg hosszútávon mindenképp rossz választás a nem csúcs proci.

[ Szerkesztve ]

Az élet epikuroszi értelmezése elutasítja a halhatatlanságot és misztikumot; van a lélek, de ugyanúgy mint a test, halandó. Nincs halál utáni élet, így nem kell félni a haláltól sem, mivel „a halál nem jelent semmit számunkra; ami felbomlik, érzékelése megszűnik, és amit nem érzünk, semmit nem jelen

(#78) *RLaci* válasza Lewis4421 (#77) üzenetére


*RLaci*
addikt

Ezek a telefonok amikkel itt példálózol sehol sincsenek optimalizáltságban egy Pixelhez.
Elhiszem, hogy egy 9t akad, mert a Miuinak kell a kraft, a kínaiak hajlamosak erőből megoldani a dolgokat.
Azt még hozzá teszem az idén használtam S10e-t, S10e snapdragon-t, Mi9-et, Mi-9T Pro-t, Pixel 4XL-t.
Hosszútávon? Ki vesz ma két évnél továbbra telefont?
Amúgy az meg van neked, hogy ez nem egy flagship? Felsőközépkategória, a hozzávaló procival.

[ Szerkesztve ]

(#79) Lewis4421 válasza *RLaci* (#78) üzenetére


Lewis4421
csendes tag

Xiaomi nem tud optimalizalni? Kezdesz nevetsegesse valni a szememben ,en tenyeket irtam, te meg mende mondakbol taplalkozol. A Xiaomi nagyon is tud optimalizalni, a baratnom Mi 8a meg az S10nel is porgosebb. Mindegy, vegyed es hasznald egeszseggel, de ne irj hulyesegeket, hogy ugyan azt tudja a 2 proci, nem is egy kategoria.... :(

Az élet epikuroszi értelmezése elutasítja a halhatatlanságot és misztikumot; van a lélek, de ugyanúgy mint a test, halandó. Nincs halál utáni élet, így nem kell félni a haláltól sem, mivel „a halál nem jelent semmit számunkra; ami felbomlik, érzékelése megszűnik, és amit nem érzünk, semmit nem jelen

(#80) Schuler888 válasza #76289792 (#28) üzenetére


Schuler888
senior tag

Nah, ez tok jo, mert senki nem is allitotta az ellenkezojet.. :U

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#81) #76289792 válasza Schuler888 (#80) üzenetére


#76289792
törölt tag

Tehát nem is kell takargatni a tokkal.

(#82) Schuler888 válasza blueMerle (#68) üzenetére


Schuler888
senior tag

A samsung es a sony is probalkozott vele, feltetelezem, ha nagy siker lett volna eladasban, akkor tovabb viszik.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#83) Schuler888 válasza #76289792 (#81) üzenetére


Schuler888
senior tag

jelen szinrol volt szo, amit de, kell, mert rendkivul otvar

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#85) #76289792 válasza Schuler888 (#83) üzenetére


#76289792
törölt tag

Ha olvastad a kommentszekciót, akkor tudod, hogy nem mindenki számára "otvar".

(#87) Schuler888 válasza #76289792 (#85) üzenetére


Schuler888
senior tag

Jogos. Csak a 99% szerint 😆🤣

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#88) #76289792 válasza Schuler888 (#87) üzenetére


#76289792
törölt tag

Igaz, ha ingyen adnák sem kellene ebben a színben.

(#90) #16820480


#16820480
törölt tag

Jó ez a szín, végre nem csak feketében vannak telefonok.

(#91) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Tehát itt hülyézni lehet, verebezni nem? :C

(#92) #76289792 válasza *RLaci* (#91) üzenetére


#76289792
törölt tag

Ne is foglalkozz vele. "A Xiaomi nagyon is tud optimalizalni, a baratnom Mi 8a meg az S10nel is porgosebb." Főleg ne egy ilyen mondat után..
Úgy emlegeti a Miuit, mint a vanilla droidot vagy iOS-t. :U

[ Szerkesztve ]

(#93) *RLaci* válasza #76289792 (#92) üzenetére


*RLaci*
addikt

Ja, elengedtem csak a kettős mércét nem szeretem. ő lehülyéz engem én meg kussoljak? :U

(#94) alexandrosz válasza #76289792 (#92) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Csak tudnám, akkor miért minden MI-fan a gcam felhegesztésével kezdi a szuperoptimalizált készülék használatát?

(#95) badacsony


badacsony
őstag

Google Pixel 5 prototype's leaked image reveals weird design

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#96) *RLaci* válasza alexandrosz (#94) üzenetére


*RLaci*
addikt

Azért az egy más dolog, itt részemről a rendszer stabilitás, gördülékenység, fluidság, gyorsaságról/ kisebb proci, szólt a vita, bár az tény, hogy így van ahogy írod.
Én pl . amikor Xiaomit használtam kitérőnek, első dolgom volt feldobni a Pixel Experience romot, azzal nagyon jól muzsikált, a Mi9 és a 9T Pro is.

[ Szerkesztve ]

(#97) Lewis4421 válasza #76289792 (#92) üzenetére


Lewis4421
csendes tag

Akkor a Qualcommnal mindenki buksi, csak te meg a Laci vagytok okosak, szoljatok nekik is kerlek, hogy elszamitottak magukat, mert az alacsonyabb, kategoriaju processzoruk ugyanazt HOZZA mint a csucs. Ha nem akarsz lassulast es akadozast egy frissítés után, mindenképp válaszd a felsokategoriat, és lehet Xiaomizni, de eleve a Droid nem jol optimalizalt, nem csak a Xiaominal van gond, ezert kell a csucs processzor, ha lehet. Ha nem, akkor el lehet lenni a 720,730,765 es tarsaival is, de ne irjuk azt egy szakmai forumon, hogy ugyan azt hozza.

[ Szerkesztve ]

Az élet epikuroszi értelmezése elutasítja a halhatatlanságot és misztikumot; van a lélek, de ugyanúgy mint a test, halandó. Nincs halál utáni élet, így nem kell félni a haláltól sem, mivel „a halál nem jelent semmit számunkra; ami felbomlik, érzékelése megszűnik, és amit nem érzünk, semmit nem jelen

(#98) blueMerle válasza Schuler888 (#82) üzenetére


blueMerle
veterán

Hát, az a múlt. A jelenlegi 90% feletti kijelzőaránnyal nem igazán van felsőkategóriás Android készülék 5.5" környékén ami tarolhatna, de javíts ki ha tévedek ;)

(#99) *RLaci* válasza Lewis4421 (#97) üzenetére


*RLaci*
addikt

Az a legnagyobb baj, hogy neked komoly problémáid vannak a szövegértéssel. Sehol nem írtam azt amit te itt állítassz.

[ Szerkesztve ]

(#100) Lewis4421 válasza *RLaci* (#99) üzenetére


Lewis4421
csendes tag

"Normál, átlag felhasználás mellett, ami a játékon kívül mindent magában foglal, nulla különbséget tapasztalok a két telefon között, gyorsaságot, stabilitást, fluidságot stb-t nézve."

Mivel a grafikai resze a 730nak sokkal gyengepp mint a 845on ezert akadosan fognak menni a nagyobb grafikai igenyu appok, pl: Gmaps, youtube, kamera, es meg mindig tartom azt hogy nem szakmai amit irsz. Egyszeruen nemis lehet fizikailag se 0 kulonbseg, es a kulonbsegek minden frissites utan csak nőni fog, mert a csucs snapik ahogy te irtad erobol lenyomja a szamitast, viszont a gyengebbik snapi mar nem fogja.

[ Szerkesztve ]

Az élet epikuroszi értelmezése elutasítja a halhatatlanságot és misztikumot; van a lélek, de ugyanúgy mint a test, halandó. Nincs halál utáni élet, így nem kell félni a haláltól sem, mivel „a halál nem jelent semmit számunkra; ami felbomlik, érzékelése megszűnik, és amit nem érzünk, semmit nem jelen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.