Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) rii válasza hankpoke (#50) üzenetére


rii
nagyúr

nem sűrűn mondok ilyet, de erről szivesen látnék valami írást, képet, bármit. :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#52) hankpoke válasza rii (#51) üzenetére


hankpoke
tag

Ha egyszer lesz 1-2 nap szabadidőm, akkor írok egy cikket. Jövőbeni lakásomnál a tető déli felén nem lesz cserép az biztos, napelem lesz cserép helyett, ellátva villamos energiával az egész lakást. Ma már nem lehetetlen a teljes autonómia egy házban. Ilyen házban 0 Ft a rezsiköltség...

(#53) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az a gáz, hogy odáig kéne először is eljutni, ilyen cégeknél, hogy az alkalmazott kikapcsolja a gépet a munkaidő végén :D
mert sokan csak a monitort kapcsolják ki, azt cakát :Y
ha minden gépen be lenne állítva a processoroknál a C&Q
merevlemez kikapcsolás x idő után és
alvó állapot, vagy hibernálás x idő után
nem 2-3Wh-ra lenne a megtakarítás óránként(7200-10800J)
hanem akár10x 20x ennyi :)
szerintem inkább erre kellene egy szoftvert kifejleszteni amit szépen felraknának minden gépre és szépen be tudná állítani a kis user a gépét
a megtakarítást mérné progi és év végén a legtöbbet megtakarító ajándék kosarat kapna tiszta bio élelmiszerből :DD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#54) syC


syC
addikt

Napelemes elemlámpa szag...

(#55) sirály12


sirály12
őstag

Ez akkora marketing szöveg, hogy csak na. Dehát el kell adni a semmit is nagy lóvéért. :DDD

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#56) rii válasza sirzollee (#31) üzenetére


rii
nagyúr

szobabicikiglizés van olyan unalmas, hogy előbb-utóbb megordul az ember fejében a 2in1 :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#57) parandroid válasza mitulabattyi (#48) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Épp ezt akartam hozzátenni én is, aztán a fizika korrepetálás ellenére továbbolvastam a topikot, és végül a #48. hozzászólásban tűnt fel valakinek:

Egy hálózatról le nem választott számítógép fogyasztása nem 2-3 W óránként, hanem 15-20 legalább.

Ha pedig ezzel kezdetek el fölösleges fogyasztást számolni, akkor mindjárt jóval jelentősebb pazarlást találunk, különösen nagyobb gépparkkal rendelkező vállalatok esetében.

Nem mellékes az sem, hogy az otthon mindenféle 'szerzett' alkatrészekből összerakott Atomos konfigom fogyasztása talán ha 5-10W-tal nagyobb óránként bekapcsolva, mint kikapcsolva (20-30Wh között szórnak az értékek).

Ugyanez a helyzet a DVD lejátszókkal, erősítőkkel, némelyik monitorral és tévével is, de még a rádiós ébresztőóráim is lenyomják otthon az óránként 10-12W-jukat. A tápegységekre már régen olyan szabványoknak kellene vonatkozni, amik készenléti állapotban nem engednek meg 1-2W-nál magasabb fogyasztást, de ez valahogy eddig senkinek nem tűnt fel.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#58) dKes válasza #72042496 (#41) üzenetére


dKes
tag

Második kérdés a hétköznapokból:
- És Józsi milyen erősek a hangfalaid?
- 50 wattosak.

A hétköznapi szleng sok esetben pongyola (az erő mértékegysége a Newton), azonban ez nem tesz "jóvá" egy alapvetően hibás megközelítést (vagy ezek alapján milyen képletet tartasz még elképzelhetőnek? :) ).

(#59) dKes válasza hankpoke (#52) üzenetére


dKes
tag

Teljesen jó, ha megvalósítod akkor le a kalappal!

Tavaly böngészgettem a netet ilyen napelemes megoldások után, de ha jól láttam elég horror ára van a dolognak (a napkollektoros megoldások olcsóbbak, de azok meg nem termelnek áramot). Tudsz valami olcsó forrást és/vagy ebben az iparágban dolgozol?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.