Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Olyat mikor találnak ki, ami üzem közben sem fogyaszt? :DDD

(#2) P.e.t.ya.


P.e.t.ya.
senior tag

A csóka tuti leizzadna a brinyiglin,ha egy quadprocis, sli-s gépet kéne járatnia :D

(#3) Reac^


Reac^
őstag

és amelyik termel? :DDD :Y

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#4) benedekco válasza P.e.t.ya. (#2) üzenetére


benedekco
addikt

Sztem nincs igénye ilyesmire.
Mint ahogy egy irodába sincs.

de értem, csak poén volt...

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5) orbano


orbano
félisten

"(egy átlag PC-nél ez akár 2-3 watt is lehet óránként). "

ilyen marhaságot azért ne írjunk. a watt nem az "elfogasztott áram" mértékegysége. az a Wh (wattóra).

szerk: ez olyan kb. mint ha azt írnánk, hogy egy autó 80km/h-t tesz meg óránként

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#6) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Én most ezt nem értem.
"a kiállított készülékek működéséhez szükséges árammennyiséget emberi erővel állították elő...Az ő számára az eredmény azonnal érezhető: ha kevesebb a fogyasztás, kevesebbet kell pedálozni. Ha nincs fogyasztás, akkor pedig semmit..."
Most egy bekapcsolt gép működéséhez szükséges árammennyiséget kellett előállítania, vagy csak a készenléti árammennyiséget? Mert az egyik mondat az elsőre utal, a másik meg a második lehetőségre, hisz semennyi áramfogyasztással nem mehet a gép. De belegondolva azért több száz Watt-ot stabilan előállítani ilyen pedálozással azért nem semi.

orbano: nem egészen, mert elektromos mértékegységekkel kifejezve 1W=1V*1A
Amúgy meg a fogyasztás mértékegysége, csak egységnyi idő alatt már Wh-val fejezik ki.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#7) orbano válasza Kendek (#6) üzenetére


orbano
félisten

igen és ezt integrálva t szerint megkapod, hogy hány pici elektron csordogált át dt alatt a dróton. tehát V*A*h lesz a dimenzió. a fizikához ugyan nem értek, de azt tudom, hogy mi minek a primitív függvénye. itt pedig szerepcsere történt.

várjál várjál. a fogyasztásé a Watt, ahogy a sebességé a kmph. tehá 80 kmph sebesség mellett egy óra alatt 80 kilómétert teszel meg, ahogy 80 watt fogyasztás mellett 80Wh áramot fogyasztasz el. csak a köznyelvben ez becsapós, mert az óra, mint mértékegység az egyiknél a deriváltban van jelen a nevezőben, a másik esetben pedig a primitív függvényben kerül elő a számlálóban

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#8) Kendek válasza orbano (#7) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hi-hi átírták :D

<-ƘƘ->

(#9) orbano válasza Kendek (#8) üzenetére


orbano
félisten

akkor asszem túltárgyaltuk :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#10) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Valami napelemes vagy szélenergiás megoldás is lehetne, akkor legalább nem kell kitekernie az belét is :DDD

(#11) Pipó


Pipó
őstag

Remek. A bíróságoknak mellékbüntetésként kéne kiszabnia naponta 3-4 óra ilyen tekerést, mindenki jól járna.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#12) Gregorius válasza orbano (#5) üzenetére


Gregorius
őstag

ilyen marhaságot azért ne írjunk. a watt nem az "elfogasztott áram" mértékegysége. az a Wh (wattóra).

egy átlag PC-nél ez akár 2-3 Wh is lehet
Viszont a másik marhaságot se írjuk le, miszerint 2-3 Wh a fogyasztás. 1 Wh az egy energiamennyiség (kábé 3,6kJ) és önmagában nem alkalmas a fogyasztás (ami a felhasznált energiamennyiség és a közben eltelt idő hányadosa) jellemzésére.
Vagy azt lehet írni, hogy 2-3 W-ot fogyaszt, vagy azt, hogy 2-3 Wh-t fogyaszt óránként.
Fizikaóra vége. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) bandrew


bandrew
tag

Ez most mennyivel másabb, mint bármely másik parasztvakító marketing bullshit?
Rendben, hogy 0 watt, meg hogy felkel beállított időben, de kérdem én hogy mióta is van a biosok nagyrészében ilyen olyan wake-up opció? tudtommal azok is kikapcsolt gépre vonatkoznak. Szal feltalálták a spanyolviaszt, csak green-nek nevezik mert az most trendi. És ezt a feature-t sem fogja a kutya sem használni ahogy a wake-up dolgokat sem
LOL

Jó a mazochistáknak: amikor rossz, akkor jó. Amikor jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha már ezt sikerült, akkor sikerülhetne az olyan notebookot is feltalálniuk, ami nem hullik szét 3 hónap alatt... :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) orbano válasza Gregorius (#12) üzenetére


orbano
félisten

senki nem írta, hogy 2-3 Wh a fogyasztás, hanem azt, hogy az egy óra alatt elfogyasztott energia/áram 2-3Wh. a cikket közben módosították, valószínűleg azért nem érted.

A vér nem válik VAZZE!™

(#16) rii


rii
nagyúr

A fekvő házas és mikrotornyos kivitelű Fujitsu ESPRIMO E7935 és P7935 kikapcsolt és készenléti állapotban semennyi energiát nem fogyaszt (egy átlag PC-nél ez akár 2-3 watt is lehet óránként). Ez első hallásra nyilván nem tűnik nagy megtakarításnak, de egy nagyobb, több ezres géppark esetén komoly költségtényező lehet. Pláne akkor, ha nem néhány órás, hanem néhány éves fogyasztásról van szó

ez baromság.
minden viszonyítás kérdése .. azaz mihez képest.
ahogy elenyésző egy háztartásban hogy a 2-3W-ot eszik-e meg óránként, vagy 0-t, ugyanúgy semmitmondó az az adat, hogy egy 3000-es géppark esetében 6000-9000W-t ugyanennyi idő alatt.

mert megnézném azért, hogy ez az irodaház mennyi W-ot fogyaszt munkaidőben.

aki zöldülni akar, nem vegyen számítgépet
ha a Fujitsu ennyire zöld akar lenni, ne gyártson számítógépet ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#19) orbano válasza bandrew (#13) üzenetére


orbano
félisten

eddig 0w fogyasztás mellett senki nem oldotta meg a wake-up funciót szerintem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#20) Ribi válasza bandrew (#13) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mint mondták a gép amíg ki van simán kapcsolva, az alaplap sem alszik teljesen (és a villamos sem csenget). Ilyen gép 2-3 (de akár 10W-ot is eszik valami szar táp esetén, bár lehet hogy a standby-al összekeverem, sőt valószínű)
Akkor lesz 0, ha lekapcsolod a tápot. Ezt pedig irodákban nem teszik meg.
Tehát nem marketing bullshit. Ha lekapcsolod a tápot a bios vinnyoghat wakeup miatt áram akkor sem lesz. Ezt a tápba kell bekötni valahova.

[ Szerkesztve ]

(#21) Ari18


Ari18
őstag

Jó dolog ez, csak széles körben kellene őket alkalmazni, nem egy két cégnél.
Nem hiszem, hogy sok cég fog a boltba rohanni ilyen gépekért.

[ Szerkesztve ]

(#22) LackoMester


LackoMester
addikt

baromság,de jó marketingel minden eladható-igy ez is :D

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#23) orbano válasza LackoMester (#22) üzenetére


orbano
félisten

az tény, hogy akkor lennének igazán zöldek, ha üresjáratban a gépek beérnék a maximális teljesítményük 1-2 százalékával. szerintem ha nagyon akarnák, meg tudnák csinálni a chipgyártók...

A vér nem válik VAZZE!™

(#24) Silentfrog válasza orbano (#23) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ebbe én is belekütnék--//egy átlag PC-nél ez akár 2-3 W is lehet).///
Ha az átlag pc sokkal több áramot vesz fel a konektorbol,kikapcsolt állapotba.
Mivel nekem van áram fogyasztás mérőm egyből látszik hogy kikapcsolt állapotba 17-20 wattot mutat a mérő. Ha még az 5.1 es házimozi is ezen a konektoron csücsül akkor 40 wattra is felkuszik az érték.És ki van kapcsolva,csak a ledek pislognak.

(#25) spln


spln
tag

Egy részét már leírták, de nem bírtam ki ;]

Kendek:
"a fogyasztás mértékegysége, csak egységnyi idő alatt már Wh-val fejezik ki"
Éppen hogy a watt vonatkozik egységnyi időre, a wattóra pedig nem.
1 W = 1 J / 1 s és ugye 1 Wh = 1 W * 1 h.
Ebből következik, hogy 1 Wh = (1 J / 1 s) * 1 h = (1 J / 1 s) * 3600 s = 3600 J.
Ez energia dimenziójú, így az időhöz már semmi köze nincsen.

orbano:
"igen és ezt integrálva t szerint megkapod, hogy hány pici elektron csordogált át dt alatt a dróton. tehát V*A*h lesz a dimenzió."
Ha integrálsz sosem azt kapod meg, hogy "dt alatt mi történt", az a deriválás. Integrálásnál pont egy intervallumot akarunk vizsgálni (határozott integrálnál, határozatlannál pedig pont dt-től akarunk megszabadulni).
t szerint integrálva a teljesítményt energiát kapsz, a dimenzió stimmel. De ahhoz, hogy hány elektron hova ment nem sok köze van :))

"Danger! Avoid death!"

(#26) orbano válasza spln (#25) üzenetére


orbano
félisten

ok, lehet slamposan fogalmaztam (de szerintem csak Te nem értettél :P): a (határozott) integrálással azt kapod meg, hogy egy adott időintervallumban mennyit fogyasztottál. ehhez a teljesítmény fv-t kell dt integrálnod határozottan, tehát a teljesítmény görbe alatti területet kiszámolnod. ez 1W teljesítmény mellett, egy óra alatt ugye egy téglalap alatti terület lesz: 1W*1h = 1Wh.

szerintem tök ugyanarról beszélünk, csak félreértetted a mondanivalómat.

ja megvan a dt-t értetted félre. itt dt = 1 óra, nem a nullához tartó fajta :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#27) Kendek válasza spln (#25) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah, a lényeg akkor ennyi. Teljesítettük a fizikaórát is. :D

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#28) KrAt


KrAt
veterán

Marketing, annak viszont tökjó :)

(#29) spln válasza orbano (#26) üzenetére


spln
tag

Valóban, én nem a fizikás "deltaté" idő intervallumra gondoltam, hanem matekos nullához tartós dt-re :))

"Danger! Avoid death!"

(#30) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Enyém ennél "ződebb"!
Egyszerűen ha nem használom, akkor kinyomom a kapcsolót az elosztón!
Gondolom ez nehéz feladat, és "marketingelni" sem lehet olyan jól. :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#31) sirzollee


sirzollee
tag

Na most vagy tekerek,vagy gépezek :DDD

(#32) P00By


P00By
nagyúr

Húha, az lenne igazán izgalmas, ha működés közben fogyasztana ennyit :U :K :)

(#33) Gregorius válasza orbano (#15) üzenetére


Gregorius
őstag

senki nem írta, hogy 2-3 Wh a fogyasztás, hanem azt, hogy az egy óra alatt elfogyasztott energia/áram 2-3Wh
Ez volt a postom keletkezésekori (már módosított) állapot:
A fekvő házas és mikrotornyos kivitelű Fujitsu ESPRIMO E7935 és P7935 kikapcsolt és készenléti állapotban semennyi energiát nem fogyaszt (egy átlag PC-nél ez akár 2-3 Wh is lehet).
Az első (előző?) állapot, amit láttam, az egy átlag PC-nél ez akár 2-3 W is lehet óránként (vagy hasonló). Erre írtad (teljesen jogosan) a fentit, viszont nem az lett a javítás, hogy [fogyasztása] 2-3 Wh is lehet óránként, hanem az, hogy [fogyasztása] 2-3 Wh is lehet. Vagy Wh és óránként, vagy W és óránként nélkül. Ez a választék.

[ Szerkesztve ]

(#34) LackoMester válasza orbano (#23) üzenetére


LackoMester
addikt

hát igen,sok mindent megtudnának tenni,csak nemakarják,sajnos :(

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#35) .mf


.mf
veterán

"ikapcsolt és készenléti állapotban semennyi energiát nem fogyaszt (egy átlag PC-nél ez akár 2-3 W is lehet)."

Biztos pontos ez az adat?
Mert egy gép kikapcsolt állapotban kb ennyit vagy ennél kicsivel többet fogyaszt, de készenlétben általában ennél jóval többet.

---

Amúgy nálam is sokkal egyszerűbben és zöldebben van megoldva: egy főkapcsoló, ami nemcsak a gépet, de a monitort, hangfalat, nyomtatót is kikapcsolja.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#36) KrAt válasza sirzollee (#31) üzenetére


KrAt
veterán

Bringás szimulátort játszol :DD

(#37) Timyyy válasza Picturemaker (#30) üzenetére


Timyyy
őstag

Igen, ennek bizonyára kevésbé érdekes reklámot tudnának csak alkotni. De én is ezt a technikát alkalmazom :K

(#38) orbano válasza Gregorius (#33) üzenetére


orbano
félisten

ja értem! ez jogos, persze, lemaradt az óránként.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#39) gabi81


gabi81
tag

most jelent meg a Pro Cycling Manager 2009 , így már értem miért most álltak a nyilvánosság elé. na ez az igazi szimulátor. :DD

just believe in yourself

(#40) dKes válasza Gregorius (#12) üzenetére


dKes
tag

No akkor még egy kis fizika :) ...

Képletekkel így szerintem egyszerűbb lesz:

Teljesítmény alapképlete: P = W/t (vagy, ha "energiázni" szeretnénk: P = E/t) amennyiben az energiaátadás sebessége vagy az időegység alatt végzett munka állandó.

Az elektromos teljesítmény (pillanatnyi) : P = U*I .

A két képletből a munkát kifejezve: W = (U*I)* t (a zárójel csak a könnyebb érthetőség miatt ...).

Többé-kevésbé mindenki ráhibázott erre-arra, de vagy a képletekbe vagy a mértékegységekbe (pl. a munka jele és a teljesítmény mértékegységének jelölése is 'W') vagy a hétköznapi fogalmakat keverte.

Tehát: az elvégzett "munkát" szokás a hétköznapi szlengben fogyasztásnak csúfolni (vagy a felhasznált energiamennyiségnek, ahogy azt a fentiekben láthatjuk). Ebből adódik pl., hogy a "fogyasztás (ami a felhasznált energiamennyiség és a közben eltelt idő hányadosa" nem állja meg a helyét. Ez a hányados a teljesítményt fejezi ki nem a munkát.

A mértékegységekről, melyek jelen esetben érdekesek lehetnek:

Fogalom - Mértékegység jelölése:

P - W
W - J (nem SI alapokon: Wh)
U - V
I - A
t - s

Fizika OFF :)

(#41) #72042496 válasza dKes (#40) üzenetére


#72042496
törölt tag

A hétköznapok során hányszor előkerül az alábbi típusú párbeszéd:
- Józsi, mennyit fogyaszt a mikród?
- 800 wattot.

A fogyasztást ilyen értelemben, a teljesítményre vonatkozóan is használják. Ha mi is ezt értjük alatta (amitől egyébként idegenkedek, elvégre igazad van, ez nem fogyasztás), akkor az energiamennyiség / idő megközelítés megállja a helyét. (A munkára vonatkozó időbeli állandóság kikötésével.)

(#42) Male válasza Pipó (#11) üzenetére


Male
nagyúr

:)

Akkor már csináljunk Green-börtönt ilyenekkel felszerelve... az elítéltek napi 8 órában tekernek, és termelik az áramot :)

(#43) Nahoten


Nahoten
csendes tag

Hálózati betáplálás mellett ilyen kis teljesítmények előeállítása, mint a stand-by, vagy bármiféle készenléti állapot, csak nagyon rossz hatásfokkal történhet.

Nemcsak az ohmos terhelés jelentkezik, hanem a rontja a cos fí értéket is, és ez jelentős lehet, sokkal jelentősebb, mint a kis ohmos veszteség.

Hiába jó egy táp üzemi terhelésen, ezeket a kis teljesítmény tartományokat nehezen, vagy egyáltalán nem tudja kezelni. Sok gépnél meg a hatás még siralmasabb.

Gondolom az aktív elektronikát nem képesek kikerülni, talán az akkumulátor táplálja a ki-bakapcsoló elektronikát.

Tapasztalataim szerint azokat a költségeket kell kerülni, amik állandóan jelentkeznek. Ez pont egy ilyen költségmegtakarító dolog.

(#44) Nahoten


Nahoten
csendes tag

A biciklivel történő áramtermelést meg el kellene végre felejteni.

Az emberi erővel történő energiatermelés nagyon drága. Gondoljatok bele, mibe kerül egy ember eltartása, és mennyi fizikai teljesítményt képes leadni.
Ennyi erővel szánthatnánk is emberi erővel, csak az eke elé kétszáz embert kellene befogni. Valamiért mégsem így csinálják.

A kerékpár mint közlekedési eszköz más világ. Egy alapvetően elkényelmesedett világban megadhatja az ember számára a mindenképpen szükséges mozgás lehetőségét. Ha valaki irodai munkát végez, járhat dolgozni kerékpárral. Összekötheti a kellemeset a hasznossal.
Lehet használni a biciklit kisebb távokra, hobbira, vagy olyan esetekben, amikor versenyképes az autóval, robogóval. Nagyobb energiát igénylő dolgokra azonban nem alkalmas.

(#45) #64791808


#64791808
törölt tag

Srácok de baromira túllihegtétek ezt a fizika témát, mindenki jól megvillantotta, hogy milyen ügyesen tud integrálni, meg primitív függvény... fűdejó. Holott a dolog ennyi:

Pillanatnyi fogyasztás mértékegysége: W (Watt)
Elfogyasztott energiamennyiség: Wh (Watt óra)

1 Wh = az az energiamennyiség, amelyet egy 1 W konstans pillanatnyi fogyasztású fogyasztó 1 órán keresztül felvesz.

Magyarul ha óránkénti megtakarítást írunk, akkor 2 - 3 Wh, ha fogyasztáscsökkenést, akkor 2 - 3 W.

(#46) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Ez első hallásra nyilván nem tűnik nagy megtakarításnak, de egy nagyobb, több ezres géppark esetén komoly költségtényező lehet.
Egy több ezres gépparkkal rendelkező vállalatnak kb olyan komoly költségtényező a +10kwh mint egy magánembernek a 3w. Sztem itt a környezettudatosság a fő szempont nem a megtakarítás...sem kicsiben sem nagyban.

Ha nincs fogyasztás, akkor pedig semmit... ha biriglivel kellene mindnenkinek áramot tekerni a pc-jéhez sztem mindenkinek 0w-ot fogysztana kikapcsolt állapotban. :))

Üdv, Balázs

(#47) Ribi válasza Antibazsi (#46) üzenetére


Ribi
nagyúr

Na igen, valahol el kell kezdeni.
Minden ilyen "kikapcsolt" készülék eszik 3-4W-ot a lakásban, akkor a végére 20-30W összejön. TV, video, töltők, erősítő ...
Mindezt minden háztartásban, minden városban, minden országban, a végére igensok jön össze.
De ha mindezt nem kezdik el valahol, pl PC-nél, akkor nem lesz belőle semmi.
Ja meg vörld písz :P

(#48) mitulabattyi


mitulabattyi
aktív tag

Az én asztali gépem 23-25wattot zabál(t) kikapcsolt állapotban, a notim pedig ennyit fogyaszt ha be van kapcsolva! (kikapcsolva pedig 0) :(((
Szerintem a wake funkciót egy beépített akkuval lehetne megoldani, ugyanis nem maga a gép fogyaszt x wattot kikapcsolva, hanem a tápegység.

(#49) orbano válasza #64791808 (#45) üzenetére


orbano
félisten

azért Te sem bírtad megállni, hogy le ne írd ugyanazt huszadikként :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#50) hankpoke


hankpoke
tag

Ismerem a dinamós bringát készítő srácot(cikk), alapötlete jó, és hasznosat is csinál vele. Embereknek kell a zöld marketing, maónika shón és plázán szocializálódott embereket csak így lehet elérni...

Saját asztali PC-m pl 24V DC-ről működik. 24C-os ATX tápom 92% hatásfokú(űbercsilivili tápok max 85%), asztal aljában figyel 2db 180Ah Varta akku, rajta 360W napelem, ha lesz időm rádolgozik még egy 400W-os szélgenerátor is. Egész számítógép sarok(nyomtató, monitor, PC)24V-ról működik, már csak a világítás cseréje van hátra(LED-esre). PC-m/monitorom/akármim kikapcsolva 0W-ot fogyaszt, rendkívüli high-tech megoldással, egy kapcsolóval...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.