Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narxis


Narxis
nagyúr

Engem érdekelne, hogy mennyi ilyen ritkaföldfém készlettel rendelkezik ez a bolygó? Meddig lehet egy évben minden elektronikai cikkből egy tucat új modellt bejelenteni? Mit csinálnak az el nem adott készülékekkel? Újrahasznosítják? Mindent újrahasznosítanak? Ha nem akkor milyen az arány a legyártott készülékekhez képest?

Nem vészmadárkodni akarok csak egyre többször kerül a hírekbe ez a téma és érdekelnének a válaszok.

Thanos was right.

(#2) tdd587 válasza Narxis (#1) üzenetére


tdd587
őstag

Valami ilyesmire gondoltál?

Ha csak a fele igaz, akkor is vészesen fogynak pár dologból a készletek.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#3) dajkopali válasza Narxis (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

globális adatokra nem emlékszem, kis guglizással gondolom ki lehet deríteni, de ami megmaradt a fejemben:
jelenleg olyan évi 110-140 ezer tonna a világ iparának igénye (ez nem biztos adat, valószínűleg egy korábbi becslés kivetítése, a kínai termelés visszafogása után hatalmasat zuhant a kereskedelmi forgalomba került anyagok mennyisége), de egyes jóslatok szerint ez a következő két évtizedben akár harmincszorosára is nőhet
ami még megmaradt: az USA-nak becslések szerint kb. 13 millió tonna ilyen kitermeletlen ásványa van
az újrahasznosításra már indultak projektek, de alig valami csorog vissza, évi néhány száz tonna

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#4) big-J válasza Narxis (#1) üzenetére


big-J
őstag

Nagyon sok van belőlük, az ilyesmivel általában nem az a baj, hogy elfogy, hanem hogy gazdaságtalan előhozni.

Szóval amíg igény van rá sose lesz olyan hogy: "kész nem tudunk több procit gyártani mert elfogyott az alapanyag".
Hanem az lesz hogy: "még messzibbre kell mennünk ami többe kerül, így a mostani 10% drágább az előbbi gen-nél".

A mesterséges árfelverésekről, kitermelés korlátozásokról és egyéb finomságokról pedig könyveket lehetne írni :DD

[ Szerkesztve ]

(#5) LordX válasza Narxis (#1) üzenetére


LordX
veterán

Az angol Wikipedia szerint csak az USÁban 13 millió tonna ritkaföldfém van, jelenleg globálisan 40 ezer tonnát bányásznak. Tehát csak az USA 325 éven keresztül tudná kiszolgálni az egész világot.

(#6) dajkopali válasza big-J (#4) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, a csendes-óceánban állítólag rengeteg van, írtunk is róla, csak egyelőre nagy kérdés a kitermelés

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#7) raper


raper
senior tag

A kapzsi vállalti vezetők az olcsó munkaerő és nyersanyag miatt mindent Kínába vittek. Most a fagyi már kezd visszanyalni. S Kína elszáguld mindenki mellett.

(#8) LuckyL válasza raper (#7) üzenetére


LuckyL
őstag

a kapzsi vállalati vezetők a kapzsi részvényesek tulajdonolta cégek alkalmazottai, akik aljas módon elvárják a lehető legnagyobb hozamot befektetéseik után
van bankbetéted, részvényed, bármilyen befektetésed?
akkor te is egy aljas kapzsi spekuláns vagy :)
üdv a való világban!

cryptot minden termékemért elfogadom

(#9) raper válasza LuckyL (#8) üzenetére


raper
senior tag

Nekem csak tartozásom van. :)

(#10) dajkopali válasza Narxis (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

na, találtam egy kutatási adatot: 2010-ben 133 600 tonnát bányásztak, és kb. pont ennyi volt a igény is.
a világon a jelenlegi becslések szerint 110 millió tonna ritkaföldfémet tartanak számon, ebből 55 millió tonna van Kínában, 19 millió Oroszországban, 13 millió az USA-ban, 3,1 Indiában, 1,6 Ausztráliában, 22 millió tonna pedig szerteszét

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#11) emvy válasza raper (#7) üzenetére


emvy
nagyúr

Kina egyelore a tobbiek utan szaguld, nem el mellettuk.

while (!sleep) sheep++;

(#12) Narxis válasza dajkopali (#10) üzenetére


Narxis
nagyúr

Köszi! :R Többieknek is. Akkor lényegében van még azért bőven csak egyre mélyebbre kell ásni. Hmm. Azért az szomorú, hogy az újrahasznosítás még mindig gyerekcipőben jár.

Thanos was right.

(#13) Wolverine válasza Narxis (#12) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem mélyebbre kell ásni ezekben az esetekben, hanem a nagyon kis mennyiségben jelen levő anyagot kéne valahogy úgy kiszedni a körülötte levő egyéb ásványok közül, hogy egyrészt nem vágják tönkre a környezetet teljesen, másrészt nem legyen teljesen gazdaságtalan a dolog.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#14) vanhalen


vanhalen
senior tag

Ha ezt a 2 ős szupernóvánk tudta volna.. lehet szét se' robbannak teleszemetelve a régiónkat vason túli elemekkel a kis mocskok :DDD

Amúgy szerintem a profit győz, környékbeliek meg le lesznek tojva, de ne így legyen..

[ Szerkesztve ]

(#15) FlekkeN válasza big-J (#4) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Azért ritka mert kevés olyan hely van ahonnan gazdaságos előhozni. Tényleg nem hiszem, hogy előfordul az az eset hogy leállnak mert nincs több. Azért fognak leállni mert olyan drága lesz, hogy nem veszi meg senki. Folyamatosan másik elemet kell keresni, amivel elő lehet állítani a következő terméket.

(#16) Angel1981


Angel1981
veterán

"a cég vezetője szerint az előállított anyagokat tíz évre előre eladták" :Y

(#17) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Az alcímhez komment: Szóval van az a pénz, amiért megéri a veszélyt nem csak vállalni, hanem el is szenvedni? ;] :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18) raper válasza emvy (#11) üzenetére


raper
senior tag

Ebben ne legyél oly biztos.

[ Szerkesztve ]

(#19) Integra válasza raper (#18) üzenetére


Integra
titán

pedig így van. attól még, hogy ők m3-ben mérik a pénzt még kőkorszak az ország, ez az energia felhasználásán tökéletesen látszik. ahogy az eldobható munkaerőn és a vezetők alkalmazottakkal szembeni viselkedésén is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20) Integra válasza Angel1981 (#16) üzenetére


Integra
titán

ez eléggé rávilágít még a laikusok számára is, hogy mekkora háború van a háttérben.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21) Vukmir


Vukmir
aktív tag

Na majd Kína úgy fogja szopatni a világot ahogy ő akarja, és ezt nagyon is jól fogja tenni. A "fejlett" világ volt az idióta hogy kihelyezte a termelését, mert akkor olcsóbb volt, de a közeljövőben akkora bukta lesz hogy ajjaj.

Én azt mondom, hajrá Kína!

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#22) tdd587 válasza Vukmir (#21) üzenetére


tdd587
őstag

Majd visszahozzák és visszaáll az egyensúly. Ez persze már egy másik lesz, mint amit eddig megszoktunk.

Btw nem értem európai ember Európában miért szurkol a kínaiaknak...? Az átmeneti időszakban lehet éppen a mi gyerekeinknek lesz piszok nehéz, reménytelen stb.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#23) Vukmir válasza tdd587 (#22) üzenetére


Vukmir
aktív tag

Azért mert kihasználjuk őket. Én remélem hogy majd vissza fognak vágni ez miatt.

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#24) tdd587 válasza Vukmir (#23) üzenetére


tdd587
őstag

Úgy érted, hogy reméled, hogy nekünk rossz lesz? Azaz neked és nekem, amikor idősek leszünk és a gyerekeinknek, amikor rajtunk áll majd, hogyan formálják Európát?

Nekem ez kicsit olyan, mintha azt mondanád, hogy jó, akkor mostantól 3 évszázadig szabad a rabszolgaság, de csak innen Afrikába, mert most mi vagyunk soron... biztos érted.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#25) Vukmir válasza tdd587 (#24) üzenetére


Vukmir
aktív tag

Nekünk így is úgy is szar lesz, mert hitelrendszerben élünk. Szóval ha már nekünk fos akkor legalább a föld másik részének ne legyen. Sajnálatosan én nem a magyar mentalitást folytatom, hogy akkor dögöljön meg a szomszéd tehene is.

Mi kihasználtuk, használjuk őket, most mi vagyunk a sorosok ha tetszik ha nem. Amúgy jelenleg nyitva áll az út előtted a költözésre. Oda mész jelenleg (ez a fontos szó) ahova akarsz.

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#26) #95561216 válasza Vukmir (#21) üzenetére


#95561216
törölt tag

Azért van egy apró, ám felettébb kellemetlen körülmény drága kis Kínádnak: a legyártott gps-es bomba további ritkaföldfém nélkül is szétbassza a célt, de az a fránya tank nem mozdul meg olaj nélkül. Találd ki, Kína melyiket importálja.

(#27) Vukmir válasza #95561216 (#26) üzenetére


Vukmir
aktív tag

Olajat de honnan is? Hát csak nem Iránból ami a nyugat "nagy ellensége"

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#28) dabadab válasza Vukmir (#23) üzenetére


dabadab
titán

Kihasznaljuk?... Nekem ugy tunik, hogy a kinaiak kezuket-labukat torik, hogy "kihasznalja" oket a vilag tobbi resze, de biztos csak azert, mert eleg tisztan a dolgokat es tenyleg sokkal jobban jartak volna azzal, ha megmaradtak volna rettenetesen elmaradott es szegeny orszagnak. Igaz?... :U

(#27) Vukmir: olajat vesznek mindenhonnan: [link], raadasul kb haromszor annyi olajat fogyasztanak, mint amennyit Iran exportalni tudna

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#29) kinetone


kinetone
tag

"Mit tennél a világgal? - Megégetném!" (D.S.)

(#30) tdd587 válasza dabadab (#28) üzenetére


tdd587
őstag

Valami ilyesmit írtam volna én is, de már nem kell.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#31) raper válasza Integra (#19) üzenetére


raper
senior tag

Az, hogy ők milyen eszközökkel és módszerekkel érik el ezt a gazdasági növekedést ezen szempontból nincs jelentősége. A világ második legnagyobb gazdasága az övék ez a tény. S fejlesztenek minden területen, mert van miből ez is tény.

(#32) Integra válasza raper (#31) üzenetére


Integra
titán

őgy magyarázod meg magadnak ahogy akarod, engem nem zavar különösebben. ettől még emvy-nek akkor is igaza van.. a kínai lufi is kifog pukkanni idővel, már most érezhetőek az első jelek, csak nincsen tele a média vele.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33) raper válasza Integra (#32) üzenetére


raper
senior tag

Ha nem zavarna nem folytattad volna.....

(#34) Integra válasza raper (#33) üzenetére


Integra
titán

nem érted. te a technológiákon rugózol most is.
a lényeg pedig nem itt van, hanem az energia hordozókon. ott meg kína alapvetően szarban van, hiába az övé jelenleg a működő ritkaföldfém kitermelés 90%-a és próbál mindenkinek keresztbe tenni.
természetesen a háború létezik usa-eu vs kína-oroszok. tök mindegy ki nyer, mi úgyis megszívjuk..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35) raper válasza Integra (#34) üzenetére


raper
senior tag

Ebben nem is vitatkoztam Veled. De addig, amíg az odatelepített gyárak termelni szeretnének kell nekik energiát is biztosítani. Ha nem kapnak energiahordozót, akkor termelni sem tudnak olcsón. Ha a gyárak már megszűnnek ott létezni, na akkor már pukkanhat a lufid. S igen azért "rugóztam" azon, mert a sok oda telepített gyár vitt rengeteg extra profitot Kínának.

(#36) dabadab válasza raper (#31) üzenetére


dabadab
titán

"A világ második legnagyobb gazdasága az övék ez a tény."

Mondjuk ugy, hogy a vilag nepessegenek az otode kinai, ez nem olyan nagy fegyverteny (raadasul ha az EU-t egy gazdasagnak szamolod, akkor mar csak a harmadikak), a /fo mutatoik meg nem tul fenyesek.
A novekedes szempontjabol nem tul biztato, hogy nagyreszt abbol taplalkozik a novekedesuk, hogy szegenyek es olcson dolgoznak.

DRM is theft

(#37) Integra válasza raper (#35) üzenetére


Integra
titán

ehhhh, nincsen olyan hogy extra profit, ne beszélj már hülyeséget, ne vedd már át ezeket az ostoba skandallumokat. profit van. és kész.
az megint más történet, hogy a nyugati cégek a rövidtávú céljaik miatt kiárusítják a technológiájuk egy jókora részét kínának, amit azok gátlástalanul ellopnak. legjobb példa erre talán a transrapid.
de itt akkor is az energia hordozókról van szó.
egyébként meg vegyél nem kínait. elég sok minden van amit meg lehet venni és nem kínai. még elektronikában is, ruházkodásban is, élelemben is, autókban is. a világ egy kis szeglete már egyre tudatosabban kerüli a kínai hulladékot és megy rá a drágább, de tartósabb és minőségibb németre és japánra. persze a kínaiank is van létjogosultsága, mert a szegényebb réteg úgyis azt veszi meg elsősorban. de a tendenciákat már látni.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38) dabadab válasza Integra (#37) üzenetére


dabadab
titán

"ehhhh, nincsen olyan hogy extra profit"

Dehogy nincs, a marxista kozgazdasagtan egyik fontos eleme. Der Extraprofit. :)

DRM is theft

(#39) Integra válasza dabadab (#38) üzenetére


Integra
titán

ez egy népbutító bullshit, majom politikusok kedvence a populista repertoárban, de jól hátba veregetném marxot is ezért az ökörségért. vicces, mikkel magyarázza saját maga számára az extraprofit jelentését. :)
szerintem meg a profit az profit, a tiszta nyereség és mint ilyen, ez akkora amekkorát az illető személy, vagy cég eltud érni az adott piaci környezetben. és pont. minden más hablababla és a lényegen nem változtat.
nekem sem tetszik igazán, hogy ha valaki gátlástalanul lekpoasztja a másikat anélkül, hogy visszaforgatna a társadalomba belőle, de nehogy már majd államok meg x meg y mondja meg, hogy ki mekkora profitot termelhet bizonyos gondolatok vagy mutatók alapján, mert akkor nagy baj lesz.

drága a mobiltelefon? nem kell megvenni. majd nagy büdös semmilyen profitja lesz a cégnek. és ez vonatkozik alapvetően mindenkire.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40) tdd587 válasza Integra (#39) üzenetére


tdd587
őstag

+1. Bicskanyitogatásra alkalmas megfogalmazása ez annak, hogy mennyien nem értik, hogyan működik a világ.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#41) dabadab válasza Integra (#39) üzenetére


dabadab
titán

"jól hátba veregetném marxot is ezért az ökörségért."

Azert ne felejtsuk el, hogy szerencsetlen lassan 150 eve irta A toket es a kozgazdasagtan akkoriban a mainal is sokkal kezdetlegesebb allapotban volt (raadasul a jelenlegi mikrookonomiaban is ott a "gazdasagi profit", ami gyakorlatilag megfelel a marxi extraprofitnak).

DRM is theft

(#42) Integra válasza dabadab (#41) üzenetére


Integra
titán

persze, ezt figyelembe véve ez rendben is van, nem is mondtam, hogy marx egy ökör, de azt igen, hogy ez az extraprofitozás ma már nagyon az és nem létezik:)
azon viszont lehet diskurálni, hogy a profit mi. mert profitálhatsz valamiből úgy is, hogy nem húzol anyagi hasznot, nem származik közvetlen bevételed, nyereséged. ha ilyen lebontás miatt gazdasági profitot említ a mai, akkor az szerintem rendben van, ha a gazdasági a fizetőeszköz profitot jelenti és nem mást, mert itt semmi mást nem csinál, pontosabban fogalmaz, nem pedig az extraprofit-profit tartalmát vitatja. megnevezésekkel el lehet játszani, tény, minden nap hallunk valami okosságot a kancsali meg a diktátor szájából :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43) raper válasza Integra (#37) üzenetére


raper
senior tag

Elfogadom, hogy nincs "extra" profit, mivel véleményem nem közgazdászként írom. Csak zárójelben jegyzem meg, hogy Kína 2007-ben még csak a 4. volt a gazdasági nagyhatalmak közt, idén már 2. Németországot és Japánt megelőzve, úgy, hogy a szellemi termékeket ellopják.

Igazad van annak a technológiáját is ellopták.

Gagyi termékek: Igazad van.

Kérdés: ha csak profit van nálunk miért nem épül transrapid ( ha a technológia rendelkezésre állna ), hisz hazánk is termel profitot?

Én próbálom leírni véleményem a jelenről, Te meg a jövőt írod azzal, hogy energiahordozóval gondban lesznek a kínaiak. Minden bizonnyal helytálló a gondolatod, mindaddig, míg megszületik a fosszilis tüzelőket és az atomenergiát kiváltó energiahordozó, amit szintén simán ellopnak. De ha nem születik meg Te jövőbe látó vagy. Ha így van légy szi privátban dobd át a heti 5 lottó nyerőszámait. Előre is köszi!

UI: A világ szürke lenne jelzők nélkül.

(#44) Integra válasza raper (#43) üzenetére


Integra
titán

mennyien vannak kínában? 1.5mrd 1.7mrd? nemtom pontosan. ennyi emberrel nem igazán nehéz nagy számokat felmutatni globálisan szerintem. sőt, ott van india. ott sincsenek sokkal kevesebben és a számok is hasonlóak lassan mértékben. mégis, india is egy kőkorszak ahogy van.

az energia hordozók mibenléte, hogy mi mikor lesz, ezt nem tisztem eldönteni. szerintem még sokáig marad ez a rendszer. nagyon sok a kőolaj, és mégtöbb a földgáz. a megújuló energiák pedig noha nőnek, a világ energia éhsége elviszi, tehát az arányok változatlanok maradnak, a kőolaj és a földgáz nem szorul vissza. 30 év legalább, hanem több. ne felejtsd el, egy egész infrastruktúra épül rá, százmilliók ebből élnek, családok. ha te holnaptól konnektorból tankolod az autód, százmilliók mennek tönkre pár éven belül. mi lesz azzal a száz millió emberrel akinek nem lesz pénze ételt venni a családnak? szerintem ki tudod találni.

fúziós energiától pedig nagyon messze vagyunk. a napenergia hasznosítás is gyerekcipőben van, pocsék a hatékonyság még mindig. teletűzdelheted szélerőművekkel az egész országot, ki finanszírozza? és hogyan? miből? a duplára emelet műszaki vizsgámból vagy az ellopott mnyp nyugdíjamból? :)
a 4ik generációs (passzív)atomerőművek is még csak alakulófélben, nem üzemel egy sem. lehet, hogy kína már egy hajónyi pénzt vitt a westinghouse-nak, de még egy erőmű sincsen megépítve (asszem vagy 40 évre lekötötte őket munkával, annyit rendelt és ez csak kína).
én lennék a legboldogabb, ha végre nemlenne fosszilis energia felhasználás, egyszerűen csak igyekszem reálisan látni a helyzetet. iszonyú nagy gazdasági háború van, ami közvetkeztében szociális háború is lesz, a jelenlegi rendszer már jó ideje recseg-ropog és senki sem tudja, hogy mi lesz itt 5 év múlva alapvetően. leszámítva a nagyvállalatokat akik tényleg 30-50 évben gondolkodnak előre. de mi, a zemberek... collateral damage maximum, amik vagyunk..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45) dabadab válasza raper (#43) üzenetére


dabadab
titán

"idén már 2. Németországot és Japánt megelőzve, úgy, hogy a szellemi termékeket ellopják."

Mondjuk azert erdemes felidezni, hogy Nemetorszag meg Japan hogyan kerultek oda: ugy, hogy a szellemi termekeket elloptak :) Ez a kevesbe fejlett orszagoknal abszolut termeszetes viselkedes, mindegyik ezt csinalja. Aztan majd amikorra felkuzdi magat a fejlett orszagok koze, akkor majd eszebe jut, hogy most mar nem ellopni, hanem megvedeni kell oket.

"ha csak profit van nálunk miért nem épül transrapid"

Ennek sok oka van.
1. Nincs olyan repuloterunk, mint Sanghajnak.
2. Magyarorszag joval kisebb orszag, mint Kina, joval kisebb presztizsberuhazasokkal.

DRM is theft

(#46) raper válasza Integra (#44) üzenetére


raper
senior tag

Így indult neki Németország is a XX. század elején. Ha lenne megint egy nagyobb, kontinenseken is átnyúló háború, akkor lennénk járulékos károk. ( Sajna effelé tendál a világ ismét ). Így csak modern kori rabszolgák.

(#47) vanhalen válasza Integra (#44) üzenetére


vanhalen
senior tag

Ne feledjük, hogy kína kb. 22 év alatt jutott el erre a gazdasági növekedésre, amikor átálltak "piacgazdaságra" India meg 3000 év alatt úgy, hogy a mostani technológiai alapjaikat is a brit gyarmatosítók hozták magukkal járulékosan (meditáló, magába forduló "jól elvagyunk így is" kultúra - szemben az agresszív és távolkeleti fanatizmussal és monotónia tűréssel, meg szívóssággal rendelkező kínai kultúrával)

Egyébként "extra" profit.. annak idején a bors szemek "értéke" azonos volt a súlyukkal megegyező aranyéval, holott a hajókon, amiken szállították, az egyszeri matrózok is azzal ízesítették a halukat minden nap. Xtra profit szerintem az manapság, ami a versenytársak termékeihez, szolgáltatásaihoz stb. és a kereslet-kínálat törvényéhez képest "aránytalanul" magas hozamot termel, mindegy miért. (plitikusok és monopol helyzetüket kihasználó cégek/országok előszeretettel élnek vele)

Ha arra céloztál, hogy túl sokszor hangoztatják kliséként, olyan esetekben is, amikor nem indokolt, mert valós értéket-értékért viszonyokra mondják rá és csak a végeredményt látva irigykednek, vagy támadnak, akkor egyetértek. Sajnos gyakori és könnyű összemosni az ellentétével (ha csak a végeredményt nézi valaki, a befektetett munkát, tehetséget, tőkét, kockázatokat stb. nem)

(#46) raper: Ne aggódj, lesz: méghozzá a Megiddo völgyben :DDD (A világon egyébként Kína az egyetlen, amelyik ha jól emlékszem 100milliós kiképzett hadsereget tud felállítani bármikor)

[ Szerkesztve ]

(#48) raper válasza dabadab (#45) üzenetére


raper
senior tag

A háború előtt vagy után? Mert előtte csak futottak utánuk. Utána meg már semmi sem volt náluk.

Repülőtér miért is szükséges ehhez?

Nem várom, hogy Mo-on transrapid legyen, mert mire eléri az utazósebességet már lassítani kellene, de.....

(#49) dabadab válasza vanhalen (#47) üzenetére


dabadab
titán

"meditáló, magába forduló "jól elvagyunk így is" kultúra - szemben az agresszív és távolkeleti fanatizmussal és monotónia tűréssel, meg szívóssággal rendelkező kínai kultúrával"

:)
Hany kinait meg indiait ismersz? :)

"A világon egyébként Kína az egyetlen, amelyik ha jól emlékszem 100milliós kiképzett hadsereget tud felállítani bármikor"

Es ez kb. a vilagon senkit sem erdekel. A regularis hadseregneknel a meretek onmagukban sokat nem szamitanak (illusztracio)

"Repülőtér miért is szükséges ehhez?
Nem várom, hogy Mo-on transrapid legyen, mert mire eléri az utazósebességet már lassítani kellene, de.....
"

Ize. A kinai Transrapid Sanghajban van, a repuloteret koti ossze a varossal es osszesen 30 km hosszu.
Egeszen biztosan a Transrapidrol beszelsz?...

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#50) raper válasza vanhalen (#47) üzenetére


raper
senior tag

Nem aggódom emiatt. Sajnos az emberek erre vannak kódolva. Ha sokan vagyunk inkább elpusztítjuk magunkat. Mit nekünk történelem. Megiddóban lesz az Armageddon? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.